1.5.2016 - Starší dorost bojoval proti lídrovi tabulky

MFK Nové Město nad Metují - FK Pardubice B 0:2 (0:2)

Sestava MFK: Vik – Zítko /74.Zamastil/, Němec /46.Holčík/, Mádr /35.Cohorna/, Hable, Rathouský, Tuček, Tulej L., Valášek /71.Tulej T./, Práza, Franěk

"Proti vedoucímu celku tabulky jsme nastoupili s velkým odhodláním.Bohužel jsme dostali 2 laciné branky,ale i přes to jsme si vypracovali několik šancí na vyrovnání,které ale buď skončily na břevně,nebo těsně vedle branky hostí.Všichni hráči si zaslouží pochvalu za předvedený výkon." - P. Holčík - trenér MFK

24.4.2016 - Starší přípravka v okresním přeboru rozdrtila své soupeře

V neděli 24.4. jsme odehráli již třetí kolo OP SP tentokrát v Provodově a stejně tak po třetí za velmi sychravého a chladného počasí. Kluky to ale neodradilo a proti týmům z Police nad Metují odvedli suverénní výkon. Oba zápasy probíhaly jednoznačně v náš prospěch, vyzkoušeli jsme oba naše brankáře Kryštofa Kubištu a Dominika Baška a dokonce si všichni hráči až na jednoho užili radost ze vstřelení branky. Naše mužstvo dirigoval a táhnul za vítězstvím zejména Marek Zámečník, na kterém byly patrné jeho zkušenosti s krajským fotbalem. Všechny kluky musím pochválit za jejich výkon, chuť i snahu poprat se o super výsledek. A rodičům musím poděkovat za jejich hojnou účast a podporu, které není nikdy málo.

Josef Lácha
trenér SP

Sestava:  Kryštof Kubišta, Bašek Dominik, Zámečník Marek, Lácha Matěj, Uhlíř Jakub, Dubský Pavel, Šimek Martin, Zítko Tomáš

Výsledky:
MFK Nové Město n./M. - Police Real  8 : 2,  (5 : 1)
Branky: 3x Bašek, 2x Zámečník, Uhlíř, Lácha, Dubský

MFK Nové Město n./M. - Police Vosy  11 : 2,  (8 : 1)
Branky:  4x Zámečník, 3x Uhlíř, 3x Kubišta, Zítko

25.4.2016 - Starší přípravka doma vše vyhrála

V sobotu 23.4.2016 se konal další turnaj starší přípravky hraný tentokrát v našem domácím prostředí. Prvním naším soupeřem bylo mužstvo Červený Kostelec/SK Rozkoš. První mužstvo vlétlo do utkání s chutí a již v polovině poločasu si vystřílelo čtyř brankový náskok. Poté se však naše kreativita začala pomalu vytrácet a gólově jsme se již v tomto poločase neprosadili. Druhý poločas kopíroval herní projev našeho mužstva z konce prvního. Rychle vstřelená branka v 74. vteřině utkání byla jediná a konečná remíza byla spravedlivá.

Druhým naším soupeřem byl celek FKM Javorka/Miletín. V prvním poločasu mužstvo opět produkovalo kombinační hru a tomu odpovídá i výsledek. Za zmínku stojí moment z úplného konce poločasu, kdy Tomáš Žahourek nádhernou střelou z poloviny hřiště vstřelil branku z přímého kopu. Druhý poločas byl ve znamení neproměnění spousty našich brankových příležitostí, do kterých jsme se dostávali kombinační hrou, ale finálnímu zakončení chyběla přesnost a správně postavený brankář soupeře.

K poslednímu utkání v tomto turnaji nastoupilo naše mužstvo proti celku Slovan Broumov. Oba poločasy tohoto utkání byly zcela vyrovnané s minimem brankových příležitostí. Hráči Slovanu Broumov předváděli nacvičenou kombinační hru, která našemu mužstvu činila problémy. Soustředěným výkonem a napadáním při rozehrávce se nám dařilo eliminovat útočné snahy soupeře. Zvláště ve druhém poločase bylo k vidění velmi kvalitní utkání.

Domácí prostředí našemu mužstvu svědčilo a s tím korespondují i výsledky.

Martin Macek, Ivo Janeček
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Serbousek Jaroslav, Dvořák Lukáš, Macek Viktor, Praus Michal, Žahourek Tomáš, Váňa Oliver, Čížek Vojtěch, Sobotka Tobiáš

Branky:  2x Váňa

Na výbornou se tentokrát dařilo i druhému mužstvu MFK. Již první dvojzápas s ČK/SK Rozkoš ukázal, jak se bude celý turnaj z našeho pohledu vyvíjet. Předváděli jsme kompaktní týmovou útočnou i obrannou hru podpořenou výborným brankářem Maxem Peterou, který udržel čisté konto, ba co víc, vstřelil i nádhernou branku. Do druhého dvojzápasu proti Javorce/Miletínu jsme nastupovali po delší pauze trvající hodinu a půl. Možná i proto byl první poločas pro naše hráče asi nejtěžší v turnaji, ale po zásluze se nám k jeho konci podařilo vyrovnat na spravedlivou remízu. Poté jsme již odehráli zbytek turnaje ve výtečné formě, i když se znatelným projevem únavy v závěrečném zápasu proti Broumovu. Je nutno podotknout, že si všichni hráči našeho týmu do jednoho prožili radost ze vstřelení branky, což jen podtrhuje náš dnešní kvalitní týmový herní projev.

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava MFK 2. mužstvo:  Petera Maxmilián,Valtera Petr, Týfa Tobiáš, Matouš Pavel, Knap Lukáš, Lácha Matěj, Zámečník Marek, Vacek Matěj

24.4.2016 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Jičíně

Za velmi chladného počasí jsme odehráli další turnaj za účasti domácího týmu SK Jičín a TJ Červený Kostelec. Jako pokaždé jsme odjížděli ve značně kombinované sestavě, kdy z ročníku 08 bylo nominováno 9 hráčů, nakonec jsme odjeli pouze se 4-mi. Většina omluvenek byla ze zdravotních důvodů. Samotné zápasy dnes můžeme hodnotit kladně. Oproti podzimnímu zápasu s Červeným Kostelcem byla tentokrát hra vyrovnaná. V utkání s Jičínem jsme nebyli horším týmem, problém přišel ve druhém poločase, kdy proti našim mladším nastoupili hráči soupeře roč.07, kteří byli urostlejší a silnější na míči. Přesto padla polovina branek po našich hrubých chybách. Náš starší tým si s mladším soupeřem naopak nedokázal poradit. Potýkáme se stále se stejným problémem, jsme pozdě u míče, soupeře necháváme hrát.

Sestava:

Tým "A" - Martin Kučera, Matyáš Čapek, Martin Vecko, Jáchym Komár, Robin Štěpnička, Štěpán Zámečník

Tým "B" - Petr Koza, František Škoda, Lukáš Lochman, Vojta Bělobrádek, Adam Hronovský, Tomáš Zelený

24.4.2016 - Mladší žáci odehráli turnaj na hřišti Sokola Třebeš

4. kolo krajského přeboru mladších žáků odehráli naši hráči v neděli 24.4. na hřišti Sokola Třebeš. Prvním soupeřem nám byl celek hradecké Olympie. A byl to zápas jako jízda na toboganu. Chvíli jsme měli převahu my, chvíli nás soupeř nepustil přes půlící čáru. Soupeř nastřelil v první půli dvakrát břevno. My ve druhé půli orazítkovali tyč a břevno. Navíc Honza Žahourek ze dvou metrů přestřelil. Dvakrát jsme vedli, soupeř dvakrát vyrovnal. Pak jsme prohrávali, pak vyrovnali a na konec, zásluhou Pepy Nováka, zvítězili. Ve druhém zápase s domácí Třebší jsme tahali za kratší konec. Třebešští hráči jsou urostlí chasníci a ve srovnání s naší váhovou kategorií jim nedá moc námahy se prosazovat v osobních soubojích.  A když k tomu přidají ještě fotbalovost nezbývá nám než bojovat co nám síly stačí. Třetí utkání proti Jičínu bylo zpočátku vyrovnané a postupem času bylo více než jasné, že bude hodně záležet na tom, komu se podaří vstřelit první branku. To se Honzovi Žahourkovi po půli podařilo a když Pepa Novák přidal druhý gól, začali jsme soupeře přehrávat.

Stále je co zlepšovat. Například naše autová vhazování se dnes prakticky rovnala odevzdání míče soupeři a stávala se tak paradoxně naší nevýhodou.  Nicméně za dnešní výkon si kluci jistě zaslouží pochvalu. Po čase jsme je zase viděli bojovat.    Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK:  Kumprecht - Novák, Žahourek J., Ťokan, Vacek, Smola T., Čančara, Bartošík, Novotný, Čerenkov

23.4.2016 - Starší dorost veze z Třebše 2 body

Sokol Třebeš - MFK Nové Město nad Metují 1:1 (2:3 na penalty)

"Z utkání jsme měli velké obavy. A to ne kvůli formě, se kterou jsme se potkali, ale z personální situace, která je velmi špatná. Možná by stálo od FAČRu za zvážení, zda utkání kolem Majálesu, či čarodějnic, by nebylo lepší odložit.... Vždyť v pátek po treninku jsme měli nahlášeno 8!!! hráčů... Nakonec jsme do Třebše odjeli v počtu 13, se 7 mladšími dorostenci, a 3mi hráči, kteří i přes svoje zranění byli ochotni nám pomoci, a hlavně pak s nadějí, že Majálesu se zúčastnilo více hráčů soupeře, než těch našich.... V samotném utkání byl soupeř lepší na míči i v kombinaci. My zase v bojovnosti, organizaci hry a odhodlání uhrát příznivý výsledek. Z našeho pohledu je remíza asi zasloužená. V penaltách nás podržel Radek Vik, který chytil 3 penalty. Hráčům, kteří se zúčastnili, hlavně pak těm mladším, patří dík, že nepřipustili ostudu v podání neodehraného utkání..." - J. Zahradník - trenér MFK

23.4.2016 - Muži doma dohrávali v deseti a smolně prohráli s Chlumcem

MFK Nové Město nad Metují - FK Chlumec nad Cidlinou 2:4 (0:2)

Branky: 47. Klikar, 56. Zákravský L. - 42. Hanuš, 45. Vopátek (pen.), 74. Jelínek D., 75. Hartman

Č.k.: 45. Krunčík

Sestava MFK: Krunčík - Nejman, Jelen, Kudláček, Vít, Lelek, Zákravský L., Růžička, Soumar, Klikar, Maur (45. Holý)

K první šanci zápasu se dostali hosté, když v 13. minutě hlavičkovali nad branku. O minutu později skončila šance domácích obdobným způsobem. Ve 21. minutě prolétl trestný kop domácích celým vápnem a skončil jen těsně vedle branky. V této fázi byli domácí herně lepším týmem a soupeř hrozil jen z občasných protiútoků. Následovali další šance domácích, ale také bez úspěšného zakončení. Hosté zahrozili dvakrát v 30. minutě, když nejdříve po rohu a závaru vykopávali domácí míč z brankové čáry a poté po kiksu Zákravského, když šanci zneškodnil Nejman ve spolupráci s brankářem Krunčíkem. Šok pro domácí přišel na konci poločasu. Obrana dvakrát zaváhala a poprvé z toho byla "jen" obdržená branka a podruhé dokonce penaltový faul brankáře Krunčíka, znamenající nejen červenou kartu, ale i následné vedení hostí 0:2!

Do druhého poločasu však domácí tým i o deseti vlétl jako uragán a v 46. minutě snížil Klikar hlavou na 1:2. Novoměští poté hosty zcela přehrávali a jejich tlak vyústil v 56. minutě ve srovnávací branku, kterou vstřelil L. Zákravský.  I to však bylo domácím málo a pokračovali ve snaze vstřelit výtěznou branku. Jenže v době největšího tlaku přišel brejk hostí a ti se v 74. minutě ujali opět vedení. O osudu utkání pak rozhodla hned následující minuta, kdy po rohovém kopu a závaru vstřelili hosté čtvrtou branku, ujali se opět dvougólového vedení a nadobro tak zlomili snahu domácích o bodový zisk. I přes pokračující herní převahu domácích a snahu o změnu výsledku se již ve zbývajících minutách skóre neměnilo.

"Myslím,  že jsme si za dnešní výkon zasloužili alespoň bod. Do špatně rozehraného utkání jsme se i v deseti hráčích vrátili hned po přestávce, vstřelit třetí branku nám však nebylo souzeno. Posledních dvacet minut už jsme nestačili fyzicky, soupeř toho dokázal využít, otočil vedení opět na svou stranu a dotáhl utkání do vítězného konce." - M. Killar - trenér

Mladší přípravka B odehrála 10. kolo okresního přeboru

10. kolo Hydraulika Vancl Okresní přebor ml.přípravka

MFK N.Město - Sokol Provodov       9  :  7
střelci branek : Říha 5x, Ježek 2x,Poláček,Bělobrádek

MFK N.Město - Sokol Provodov       7  :  7   na PK  2 : 3
střelci branek : Ždára 4x, Ježek 2,Hubálek T.

V těchto 2 zápasech dostali příležitost i ostatní hráči,kteří dosud ještě nehráli žádné utkání.Proti staršímu soupeři se dobře uvedli.S bojovností a elánem ve hře jsem spokojen,když někteří začínající hráči mě skutečně překvalili výborným výkonem.
Do zápasů nastoupili:
Poláček Václav,Říha Ondřej,Ždára Daniel,Bělobrádek Jakub,Hubálek Matyáš,Hanzl Jakub,Vláha Matyáš,Jakl Dominik,Kučera Vojtěch,Škoda Matěj,Hubálek Tony,Ježek Jan

Macháček Jaroslav

16.4.2016 - Béčko starší přípravky hrálo na domácí půdě

V sobotu 16.4.2016 pořádal náš klub turnaj Okresního přeboru starších přípravek. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti celku Machova, který nás zaskočil rychlou brankou, která naše mužstvo probudila a přinutila ke zlepšenému výkonu. Výsledkem bylo vstřelení vyrovnávací branky. Poté jsme měli již utkání pod kontrolou a dovedli jej do zdárného konce. Naším druhým soupeřem byl celek z Hronova. K tomuto utkání jsme přistoupili od začátku zodpovědně a soustředěným výkonem se nám dařilo přehrávat soupeře. Mohli jsme vidět spoustu pěkných fotbalových akcí a ačkoli tomu výsledek neodpovídá, hráči soupeře bojovali do poslední minuty, ale náš brankář Kryštof Kubišta byl vždy na správném místě.V tomto turnaji zahrál na výbornou Matěj Lácha, který svým kvalitním výkonem přispěl k úspěšnému vystoupení našeho mužstva v domácím prostředí.

Sestava MFK: Bašek Dominik, Dubský Pavel, Ducháč Daniel, Holý Tomáš, Kubišta Kryštof, Lácha Matěj, Meier Daniel, Šimek Martin, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš

17.4.2016 - Starší přípravka A hrála Krajský přebor v Miletíně

K dalšímu turnaji starší přípravky v Krajském přeboru jsme zavítali v neděli 17.4.2016 do Miletína.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu SK Jaroměř v 9:40 za poměrně chladného počasí. S tradičním rivalem jsou vždy zápasy ve znamení bojovnosti a nasazení. K dobrému výsledku přispěla výborná střelecká forma Olivera Váni, která mu vydržela pro všechny zápasy. Přes pomalý rozjezd zvládla naše mužstva utkání na výbornou. Po krátké přestávce nastoupila naše mužstva proti celku TJ Jiskra Hořice. S tímto týmem jsem se potkali na turnaji poprvé. Hráčům soupeře se dařilo svým pohybem eliminovat útočné snahy našich týmů, což nám působilo značné problémy a utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů. K poslednímu zápasu jsme nastoupili proti domácímu celku FKM Javorka/Miletín. S tímto mužstvem jsme se utkali již minulý týden a bylo vidět, že se domácí mužstvo na nás připravilo. První poločas druhého mužstva byl ovlivněn zraněním brankáře domácích a jeho následným střídáním. Jelikož nedošlo k nastavení hrací doby, neodehráli jsme ani polovinu normální hrací doby.  Do druhého poločasu naši hráči vložili poslední zbytky svých sil a úspěšně zakončili naše vystoupení na tomto turnaji.

Sestava MFK 1. mužstvo : Čížek Vojtěch, Dvořák Lukáš,  Kuřátko David, Macek Viktor, Serbousek Jaroslav, Sobotka Tobiáš, Valtera Petr, Váňa Oliver

Sestava MFK 2. mužstvo : Franc Denis, Knap Lukáš, Lácha Matěj,  Matouš Pavel, Praus Michal, Vacek Matěj, Zákravský Filip, Zámečník Marek