Rozhovor s trenérem mužstva mužů Milošem Killarem

MFK

Jste spokojeni se zimní přípravou a s posílením kádru?

Příprava proběhla v domácích podmínkách včetně krátkého soustředění, počasí nám přálo. Problémem jako vždy byla tréninková neúčast mnoha hráčů ze studijních nebo pracovních důvodů, v plném počtu jsme se scházeli pouze v pátek a o víkendu k utkání, což je velmi málo. Kádr opustil Pavel Sedláček, jako posílení můžeme brát návrat Pavla Růžičky po dlouhodobém zranění. Příležitost také budou dostávat dorostenci Valášek,  Cohorna a další.

O prvenství si to na jaře rozdají Kratonohy a Náchod. Kdo se podle vás stane krajským přeborníkem?

Jak už jsem uvedl na podzim, pokud Kratonohy udrží rozdílové hráče, jakými jsou Kořínek, Kulič a další zkušení, bude to mít mladý tým Náchoda těžké vyhrát. Záleží také na tom, jestli bude mít vedení lídra zájem postoupit.

V zimě se posílilo s pěti body poslední Týniště. Dosáhne na záchranu?

I přes řadu posil to mít jednoduché nebude, nikdo z týmů až po 10. místo v tabulce  nebude chtít připustit nějaký zásadní obrat ve vývoji soutěže.  Z prohlášení týnišťských je však cítit odhodlání, a fotbal je jen hra, takže se ještě může stát cokoli. V každém případě si myslím, že bude jarní část velmi zajímavá nejen v boji o přeborníka.

Cíl vašeho týmu pro jarní sezonu?

Nemáme ambice a v současné chvíli ani kvalitu promlouvat do dění v horních patrech tabulky, prioritou nadále zůstává setrvání v soutěži a stabilizace kádru, což by mohlo být vzhledem k připravovanému přestupnímu řádu největším problémem. Hlavně si přeji dobrý start do soutěže, abychom se stále drželi dostatečně daleko od sestupových příček a bavili se fotbalem. Dostat se pak v závěru zbytečně pod tlak by bylo velmi nepříjemné, ale je to jen hra.

Sestava týmu: 

Brankáři: Lukáš Holý (1996), Václav Krunčík (1982).

Obránci: Radim Darebník (1992), Vladimír Jelen (1987), Lukáš Zákravský (1994), Dominik Nejman (1992), Ladislav Kudláček (1991), Jakub Vít (1989)

Záložníci:  Adam Lelek (1995), Pavel Zákravský (1985), Nikolas Soumar (1995), Tomáš Voráček (1986),  Pavel Růžička (1987)

Útočníci:  Martin Klikar (1995), Jan Paďour (1989), Vilém Maur (1989).

Realizační tým – Miloš Killar. Asistent: Michal Hofman. Vedoucí mužstva: Pavel Zelený. Lékař: Jan Bělobrádek. Sekretář: Jaroslav Macháček.

Změny v kádru – příchody: Pavel Růžička – návrat po zranění,

                        - odchody: Pavel Sedláček , Jakub Emlar - ukončeno hostování

Ideální sestava:  Krunčík – Jelen, Nejman, Kudláček,Vít – Lelek, Růžička, Zákravský P., Voráček – Klikar, Paďour

Přípravné zápasy: - Holice 1:5, - Choceň 0:1, - Žamberk 3:1, - Černilov 3:2

Hvězda týmu (jméno a příjmení) + asi čtyři věty charakteristiky toho jedince

Na tuto otázku nerad odpovídám, jelikož v týmu žádnou „hvězdu“  nemáme a nechci vyzdvihovat jedince v této kolektivní hře. Za zmínku však stojí Ládík Kudláček, který  svým přístupem a stabilními výkony patří mezi naše nejdůležitější hráče.

Ročník 2006 se zúčastnil turnaje v Třebši

MFK

27.2. 2016 - Třebeš - halový turnaj r. 06 a ml.
Poslední únorovou sobotu jsme odehráli s ročníkem 06´ HT v Třebši u HK. Tentokrát jsme se sešli v téměř kompletní sestavě, což jsme však konečným umístěním a tudíž ani výsledkově bohužel nezúročili. Určující byl hned úvodní zápas proti pozdějšímu vítězi z Jaroměře, kdy jsme z jasného tlaku a mnoha vyložených šancí nedokázali vstřelit ani jednu branku. V dalším důležitém utkání proti Novému HK jsme obdrželi vyrovnávací branku opět až v posledních sekundách před koncem zápasu. Herním útlumem jsme si prošli v čase kolem oběda, kdy jsme prohráli s domácími z Třebše a poté jen remizovali s mladšími hráči ročníku 07´ z FC HK. To nás odsunulo z boje o medailové umístění. V posledních dvou zápasech jsme pak předvedli velmi soustředěný výkon a zejména proti "turnajovému" týmu z Rozkoše, jejichž hráče jsme téměř k ničemu nepustili, naše hra splňovala vysoká fotbalová kritéria. Závěrem je nutné zdůraznit, že herně jsme rozhodně patřili na medailové pozice, bohužel jsme se tam naší mizernou efektivitou v útočných akcích a v samotném finálním zakončení neprobojovali. Zároveň ale nesmíme opomenout výborný výkon Dominika Baška na postu brankáře. Takováto "jistota" v brance nám už dlouho chyběla.

Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři SP

sestava:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Vacek Matěj, Zámečník Marek, Lácha Matěj, Meier Daniel, Holý Tomáš, Šimek Martin, Kamenský Martin

Utkání:
MFK Nové Město n/M - FK Jaroměř  0 : 1
MFK Nové Město n/M - Kolín  3 : 2
Branky: Vacek, Zámečník, Šimek
MFK Nové Město n/M - Nový HK  2 : 2
Branky: 2x Zámečník
MFK Nové Město n/M - Urbanice  3 : 1
Branky: Matouš, Zámečník, Vacek
MFK Nové Město n/M - Třebeš  2 : 4
Branky: Vacek, Zámečník
MFK Nové Město n/M - FC HK  1 : 1
Branky: Vacek
MFK Nové Město n/M - RSCM Rozkoš  2 : 0
Branky: Vacek, Lácha
MFK Nové Město n/M - Přelovice  2 : 0
Branky: 2x Vacek
                
Celkové pořadí:      1.  FK Jaroměř
                                2.  Nový HK
                                3.  RSCM Rozkoš
                                4.  MFK Nové Město n/M
                                5.  Třebeš
                                6.  FC HK
                                7.  Kolín
                                8.  Přelovice
                                9.  Urbanice                      

28.2.2016 - Mladší žáci odehráli halový turnaj v Č. Kostelci

MFK

V neděli 28.2. se mladší zúčastnili halového turnaje v Červeném Kostelci. Náš první soupeř byla Jaroměř. A byla jednoznačně lepší, ale gólově se prosadila až 5 vteřin před koncem. V druhém utkání jsme Kudowu Zdrój sice přehrávali, ale gólově jsme potvrdili pouze jednou. Pak nás čekala Úpice/Rtyně. Sice jsme zvítězili, ale výkon nebyl podle našich představ. Následná bezbranková remíza se Zábrodím nás odsunula na třetí místo v tabulce základní skupiny a boj o celkové páté místo. V něm jsme porazili Hostinné a znovu Kudowu.

Tomáš Bartošík

Sestava MFK: Žahourek, Čerenkov, Vacek, Vávrů, Novák, Čtvrtečka, Buriánek, Tran

Výsledky: 

MFK : Jaroměř 0:1

MFK : Kudowa 1:0

Branka: Buriánek

MFK : Úpice/Rtyně 3:1

Branky MFK: Buriánek 2, Vávrů

MFK : Zábrodí 0:0

MFK : Hostinné 4:0

Branky MFK: Vávrů 2, Buriánek, Žahourek

MFK : Kudowa 2:0

Branky MFK: Žahourek, Buriánek

Celkové pořadí turnaje: 1.Jaroměř, 2.Zábrodí, 3.Velké Poříčí, 4.Červený Kostelec, 5.MFK Nové Město, 6.Kudowa, 7.Police n.M., 8.Hostinné, 9.Úpice/Rtyně

Dorost o jeden gól podlehl Velkému Poříčí

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Velké Poříčí 1:2

Pro naše hráče velmi dobré utkání. Jak jsme očekávali, zkušený soupeř (i bez několika opor), byl výborný v držení míče a hlavně středová řada s Honzou Hubkou nám dělala velké problémy ve hře dozadu (protože stále bráníme na moc velkém prostoru, obsazujeme špatně hráče a jsme v nedostatečném počtu v těžišti hry). Naopak v útočné fazy jsme měli okamžiky, které staly za povšimnutí. A když se 3-4 hráči dali do pohybu, potkaly se stejně myšlenky, pak jsme dokázali obranu, kterou řídil výborný (útočník) Dobýval, překonat několikrát v zápase. Bohužel, opět se ukázal nás veliký problém, a to je dotažení akci až do vysněného finále a tím je míč v sítí soupeře. Pokud nebudeme proměňovat ani ty největší vytvořené šance, pak v soutěži budeme mít velký problém!! Na druhou stranu je třeba kluky pochválit za to, že do zápasu přenášejí věci z tréninku. Pokud budeme i nadále pracovat na odstranění našich nedostatku (u některých % zkažených nahrávek je až do nebe volající), budeme pokorní, ochotni se obětovat (zejména v tvrdosti v osobních soubojích), a budeme poctivě a maximálně trénovat, pak věříme, že k předvedené hře budeme přidávat i jednotlivá vítězství.

27.2.2016 - Muži v přípravě zvítězili nad Černilovem

MFK

MFK Nové Město nad Metují - FK Černilov 3:2  (0:1)

branky MFK:  54´ Voráček, 76´ Vít, 86´ Jelen.

sestavaKrunčík - Jelen, Nejman, Kudláček, Vít - Soumar, Růžička, Zákravský P., Voráček - Klikar, Paďour

střídaliLelek, Valášek, Maur V., Zákravský L.

"V utkání jsme dvakrát prohrávali, nakonec jsme však dokázali průběh otočit a zvítězili. I přes 3 vstřelené branky máme velký problém s využíváním šancí. Na vítězství jsme potřebovali 11 střel mezi tyče, musím však vyzdvihnout výkon golmana hostí, který i s dávkou štěstí šance likvidoval. V utkání nedošlo ke zranění, což je vždycky to nejdůležitější pro další průběh přípravy."

Miloš Killar - trenér MFK              

Dorost tentokrát jasně zvítězil

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Lípa nad Orlicí 5:1 (1:1)

V dalším utkání jsme se poprvé sešli skoro kompletní a na hře to bylo vidět. Prvních 25 minut bylo z naší strany vybrornych. Dokázali jsme držet balón, kombinovat, po ztrátě jsme velmi rychle získali balón zpět do vlastního držení. Co naše výkony ale stále srazí je samotné zakončení vypracovaných, doslova stoprocentních, brankových příležitosti. Není normlani, abychom 6x nedali samostatný únik na brankáře... V tom musíme v tréninku zapracovat a začít být mnohem více produktivní, jinak nás soupeři v soutěži vytrestají, stejně, jako to udělal Hronov, Opočno i Lípa, která šla z ojedinělého protiútoku i do vedení 1-0. Velmi pozitivní na druhou stranu je fakt, že někteří, hlavně pak ti mladší hráči, jdou svými výkony neustále nahoru a naše hra má stoupající kvalitu. O dalším víkendu nás čeká další soupeř z B. třídy, který postoupil z podzimních bojů do skupiny o postup, a tím bude mužstvo Velkého Poříčí, které je prošpikováno několika velmi zkušenými plejery. Uvidíme, jak se naše mladé mužstvo s tímto soupeřem popasuje.

Dorost v další přípravě remizoval

MFK

MFK Nové Město nad Metují - SK Opočno 1:1

V dalším přípravném utkání jsme přivítali celek z Opočna, který podobně, jako Solnice postoupil v B. třídě do skupiny o postup. Samotné utkání mělo pro náš tým opět přínos v tom, že si samotní hráči "osahali", v jakém tempu a rychlosti musí pracovat. Z tohoto pohledu jsme spokojeni. Co nám však dělá neustále problémy, je držení míče. Místo, abychom s míčem více tvořili a tím pádem si i odpočinuli, dělá nám probem dát si jen pár nahrávek za sebou. Pak po zbytečných ztrátách musíme opět vynaložit velké úsilí k tomu, abychom míč získali na zpět. Druhý problém spatřujeme v řešení finální fáze. V utkání jsme měli 3-4 opravdu veliké šance, ale bohužel jsme je nedokázali vyřešit správné a tím pádem jsme museli být spokojeni pouze s remízou, i když by si hráči výhru asi zasloužili.

Dorost také odehrál přípravné zápasy

MFK

MFK - Solnice 0-3 (0-3)

S druhým nejlepším celkem všech B. tříd jsme sehráli velmi dobře a poučné utkání. Solnice nás v prvních 30 minutách zmáčkla a vytvořila si až drtvi tlak, který korunovala 3 góly. Nutno ale podotknout, že po našich velkých, individuelnich chybách (penalta po faulu v rohu vápna, zbytečná ztráta míče, který máme jasně pod kontrolou před přímým volným kopem a již nás tradiční gól obrdrzeny z rohu...), a co je velmi nemilé zjištění, že hlavně díky naší tragické fyzické připravenosti, spíše pak nepripravenosti.... Do druhého poločasu jsme udělali několik změn a jakoby mávnutím kouzelného proutku jsme začali předvádět mnohem odvážnější fotbal, s rychlým přechodem do protiútoku, kdy jsme se několikrát dostali do slibného zakončení. A nebýt naší zbrklostí a stále ještě nezkušenosti, nastoupili hráči roc. 98 a ml., pak bychom i my určitě nějaký ten gól dali. Kluci si zaslouží, hlavně pak za druhý poločas, velkou pochvalu. 

MFK - Hronov 2-1 (1-1)

V dalším PU jsme změřili síly s týmem z Hronova. Opět jsme si vyzkoušeli různé rozestavení i jednotlivé hráče na různých postech. A nutno říci, že některým tyto nově naleznene pozice svědčili. To potvrdil hned na začátku utkání útočník Tomáš Tulej, který zužitkoval chybnou rozehrávku soupeře a poslal nás do vedení. Tento gól nás ale bohužel uspokojil natolik, že jsme přestali dělat věci, které jsme si řekli. (rychle napadat soupeře, neprohrávat osobní souboje, držet víc míč na vlastních kopačkách a rychleji s ním pracovat, při bránění být více u hráčů soupeře, při zisku balónu se rychleji dostat do pozic - udělat si velké hřiště, atd..) Proto nás také soupeř potrestal a vyrovnal. A udělá to tak každý soupeř, který vycítí, že se uspokojíme, zpohodlníme a přestaneme pracovat tak, jak máme. Ve 2. pol. jsme soupeře začali přehrávat hlavně ve středu hřiště, kde hrál výborný Tonda Valašek a potřebnou energii dodal Ondra Hable, který se posunul na místo defenzivního záložníka (asi je to rodinná kletba) a tam předvedl výkon, který se začal podobat tomu, co bychom si od něho představovali. K nim se přidali i další, a byly fáze utkání, která byla z naší strany opravdu velmi dobrá a my zaslouženě Dominikem Fligrem dali vítězný gól. Nicméně, stále se fotbal ještě učíme, a je potřeba v tréninkovém procesu být nejen koncentrováni a snažit se pracovat na 100%, ale hlavně se tréninků, co možná nejvíce zucastnit.... My trenéři doufáme, že nám v tomto ohledu toto nedělní vítězství pomůže.

« Předchozí 1 31 50 51 52 53 54 55 56 61 90 120 Další »