Mladší žáci vybojovali v Jaroměři 3. místo

MFK

V neděli 24.1. se naši mladší žáci narození v roce 2004 zúčastnili halového turnaje v Jaroměři. Bohužel zranění ze sobotních zápasů okresních výběrů pustilo do hry Matyáše Novotného jen na několik minut a tak jsme měli pouze jednoho hráče na střídání. První utkání s domácí Jaroměří bylo z počátku nejisté oťukávání. Když se nám podařilo vstřelit branku začali jsme soupeře přehrávat. Výsledek druhého utkání s Cidlinou B byl dán během několika minut, kdy jsme vlastní nesoustředěností a nedůsledností darovali soupeři čtyř gólový náskok, který pro něho nebyl problém udržet. V zápasech s Černilovem a Hostinným jsme předváděli pěkný, kombinační fotbal a po zásluze jsme zvítězili. Některé naše kombinace se jistě líbili i nezúčastněným divákům. Na závěr nás čekal druhý tým Cidliny. Nevěříme vlastním očím co Maty Čančara dokáže neproměnit ! A co hůř, soupeř po  našich neproměněných akcích z protiútoků  skóruje. Namísto abychom o tři branky vedli, o tři prohráváme. Po pěkné akci sice korigujeme výsledek, soupeř si ale vítězství pohlídal.  Jsme sice "na bedně", ale pachuť, že to mohlo být lepší, zůstává. A poučení pro příště ? Soustředěnost a důslednost. Oba soupeři mají stejný počet hráčů a jsou li dva soupeřovi hráči sami před naší brankou, je něco špatně.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK: Kumprecht, Bartošík, Novotný, Smola, Čerenkov, Čančara, Vávrů 

Výsledky: 

MFK : FK Jaroměř  4:1

Branky MFK: Vávrů, Čerenkov, Bartošík, Čančara

MFK : RMSK Cidlina B  0:5

MFK : FK Černilov  3:0

Branky MFK: Čerenkov, Kumprecht, Vávrů

MFK : TJ Tatran Hostinné  4:1

Branky MFK: Smola 2, Kumprecht, Čančara

MFK : RMSK Cidlina A  1:5

Branka MFK: Bartošík

Konečné pořadí turnaje: 1. Cidlina "A", 2. Cidlina "B", 3. MFK Nové Město n.M., 4. Černilov, 5. Jaroměř, 6. Hostinné  

16.1.2016 - Ročník 2006 odehrál turnaj v Pardubicích

MFK

V sobotu 16.1. jsme odehráli velmi kvalitně obsazený halový turnaj v Pardubicích. Pro nás to byl první HT v tomto roce po celkem dlouhé turnajové pauze. Sešli jsme se v silné sestavě a i díky tomu jsme byli našim soupeřům přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Měli jsme výborné vstupy do zápasů, ale bohužel jsme v každém utkání ve skupině obdrželi 3 branky a sami nedokázali skórovat víckrát. A to, spolu s chybějící troškou toho fotbalového štěstíčka, nás stálo lepší umístění v tabulce. Všichni hráči do jednoho předvedli svůj standard, ale v dané konkurenci bylo potřeba ukázat i něco navíc a to se nám nepovedlo. Přesto však musíme hráče za předvedenou hru pochválit i za suverenitu, s kterou jsme zvládli zápas o nechtěné poslední místo. Děkujeme rodičům, že se společně s námi vydali na takovou cestu, kde jsme mohli i v sousedním kraji ukázat, co umíme.

Josef Lácha a Ivana Holá - trenéři SP

sestava:  Šimek Martin, Bašek Dominik, Matouš Pavel, Vacek Matěj, Zámečník Marek, Lácha Matěj, Holý Tomáš

Utkání:
MFK Nové Město n/M - FC Hlinsko  2 : 3
Branky: 2x Vacek
MFK Nové Město n/M - SK Sigma Olomouc "bílá"  0 : 3
MFK Nové Město n/M - SK Nemošice  1 : 3
Branky: Lácha
MFK Nové Město n/M - FK Pardubice "červená"  3 : 3
Branky: Matouš, Vacek, Zámečník
MFK Nové Město n/M - FK Jaroměř  3 : 2
Branky: Vacek, Šimek, Zámečník
                
Celkové pořadí:      1.  Polonia Stal Świdnica
                                2.  SK Nemošice
                                3.  SK Sigma Olomouc "modrá"
                                4.  FC Hlinsko
                                5.  FC HK
                                     ......                                
                                9.  MFK Nové Město nad Metují
                                  10.  FK Jaroměř

Stanovisko MFK Nové Město nad Metují k návrhu nového přestupního řádu

MFK

Stanovisko MFK Nové Město nad Metují k návrhu nového přestupního řádu

MFK Nové Město n. Metují hodnotí přiložený návrh  nového přestupního řádu pro amatérský fotbal jako absolutně nepřijatelný, protože pro řadu klubů bude mít zcela devastující a likvidační  účinek. Volný pohyb hráčů ANO, ale zásadní NE takto stanoveným cenám odstupného!

Rekapitulace faktů:

1)      Na základě  vysoké úrovně práce s mládeží (cca 120 hráčů v mládežnických kategoriích) se v průměru náklady na jednoho hráče u nás pohybují ve výši Kč 9 000 za rok. Při výpočtu nákladů na výchovu hráče je navíc nutno počítat s tím, že většinu hráčů do kategorie mužů ani nedostaneme. Jde o čistě o provozní náklady, kdy hráči v klubu nepobírají žádné odměny. Jde tedy o náklady zajišťující příslušnou kvalitu tréninkových procesů a nákladů na zápasy.

2)      Uvedené ceny odstupného, při principu volného pohybu hráčů (kterému rozumíme a souhlasíme s ním) však znamenají, že v rámci volného přestupního okna, tedy během tří týdnů, může být klub prakticky zlikvidován.

Příklad: Pokud se např. 2 oddíly  hrající 1B třídu rozhodnout koupit všech našich 16 hráčů A mužstva, které hraje krajský přebor, dostaneme za tyto hráče (a navíc dle návrhu řádu ani bezprostředně dostat nemusíme) celkem Kč 180 000 Kč (11 250 Kč za  hráče). S tímto faktem dle návrhu řádu nelze nic dělat!

V tomto případě tedy investice 90 000 Kč pro klub 1B třídy není nic nereálného, kdežto pro nás je to likvidace koncepce výchovy vlastních hráčů během tří týdnů, protože dostaneme 11 250 Kč za hráče, do kterého klub investoval dle v příkladu uvažované  věkové kategorie za 18 – 20  let částku v rozmezí 60 – 180 000 Kč!

Navíc prakticky tím samým způsobem můžeme prostřednictvím jiných dvou (tří, čtyř apod.) oddílů přijít  o dorost, nemluvě o kategoriích do 11 let. Navíc za hráče v kategorii přípravky nedostaneme nic.

Extrémní příklad? Ne, toto může být naprostá realita! Jde o likvidační nehoráznost!  

3)      Navíc uvedené žalostně nízké ceny odstupného povedou k tomu, že mnoha kluby budou hráči přepláceni a v mnohých případech půjde o přechod z amatérských podmínek  do profesionálních. Nastane tak totální diktát hráčů. Amatérský fotbal se bude z části transformovat na profesionální, ale to pouze u klubů, které nebudou investovat do budoucnosti (mládeže), ale pouze do přítomnosti, kdy rozpočty vrhnou do přeplácení hráčů.

Každý klub, který pracuje koncepčně, vychovává na amatérské úrovni mládež a myslí na budoucnost fotbalu, je tímto likvidován. Kdežto kluby, které nedělají nic a pouze investují do hráčů pro A družstva, jsou totálně zvýhodňovány. Proč (komu to slouží)?!  A to vše navíc v době, kdy kluby na mládež prakticky nedostávají žádné svazové dotace!

Náš životně důležitý návrh zní: „Ano volnému pohybu hráčů, zásadně však změňte cenu odstupného, kdy vzhledem k podmínkám pro amatérské hráče musí jít  minimálně o 5 násobek!   

Nelikvidujte amatérský fotbal. 

Ročník 2005 se zúčastnil posledního letošního turnaje

MFK

V sobotu 19.12.2015 se ročník 2005 zúčastnil posledního halového turnaje v tomto roce, který pořádal TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší "z.s." Mužstvo bylo oslabeno o tři hráče tohoto ročníku, kteří se zúčastnili turnaje výběrů OFS v Lázních Bělohrad, a tak dostali příležitost všichni fotbalisté. Celková úroveň turnaje byla souběžným turnajem OFS ovlivněna . Turnaj nám posloužil k tomu, abychom si vyzkoušeli zastupitelnost hráčů na jednotlivých postech. V turnaji jsme měli výborný nástup a díky kombinační hře jsme v prvních dvou zápasech zvítězili. Postupně se však kombinace z naší hry začala vytrácet, a jelikož se naši hráči nedokázali prosadit ani individuálně, začal náš herní projev vadnout. Hráči se to sice snažili nahradit bojovností, ale v některých zápasech to prostě nestačí. Výsledkem je celkové čtvrté místo.

Závěrem můžeme tedy  kladně vyhodnotit skutečnost, že se podařilo realizačnímu týmu ročníku 2005 skloubit požadavky OFS Náchod na účast hráčů ve výběrech a zároveň zajistit účast tohoto ročníku na halovém turnaji v barvách mateřského klubu.

Sestava MFK: Čížek Vojtěch, Dubský Pavel, Ducháč Daniel, Knap Lukáš, Macek Viktor, Petera Maxmilián, Týfa Tobiáš, Valtera Petr

Výsledky: 

MFK Nové Město nad Metují - TJ Dvůr Králové nad Labem  3 : 0

Branky: Macek, Týfa, Knap

MFK Nové Město nad Metují - TJ Sokol Zábrodí  5 : 1

Branky: Macek 3x, Čížek 2x

MFK Nové Město nad Metují - TJ Baník Rtyně/SK Sparta Upice  1 : 1

Branka: Valtera

MFK Nové Město nad Metují - TJ Červený Kostelec  1 : 1

Branka: Týfa

MFK Nové Město nad Metují - MFK Trutnov  2 : 0

Branky: Knap, Petera

MFK Nové Město nad Metují - FK Černilov  0 : 4

MFK Nové Město nad Metují  - TJ Jiskra Hořice  0 : 1

 

Martin Macek a Ivo Janeček

Mladší přípravka odehrála poslední letošní turnaj

MFK

Dne 19.12.2015 odehrála mladší přípravka poslední letošní turnaj ve Voděradech, kde se souběžně odehrál turnaj ročníků 08 a 09. Možnost si zahrát dostali tentokrát všichni hráči roč. 08, přesto se mnoho hráčů ze zdravotních či jiných důvodů nakonec nezúčastnilo.
     Za soupeře jsme měli společný tým Dobruška/Opočno, dále  Třebechovice a Solnici. Z výsledků našich zápasů je zřejmé, že se stále potýkáme s problémem při zakončení, když jsme během turnaje nevstřelili ani jeden gól. Pozitivní je fakt, že obdržených gólů je méně než při našich prvních turnajích. Hlavním důvodem je malá účast, popřípadě nesoustředěnost hráčů na trénincích, což se projevuje při hře, kdy nám míč spíše překáží. Přesto za snahu děkuji všem zúčastněným chlapcům i děvčatům a rodičům za podporu. Výbornými zákroky se prezentoval náš brankář Štěpán Čáp.

Sestava : Čáp Štěpán - Hronovský Adam, Lochman Lukáš, Říhová Kateřina, Zámečník Štěpán, Šnips Marek, Adamec Nicolas, Zítková Kateřina

Výsledky :
MFK - Dobruška/Opočno 0:3
MFK - Třebechovice 0:1
MFK - Solnice 0:3

Hronovský Vladimír - asistent

Vánoční turnaj ve Voděradech pro roč. 2009 a mladší

MFK

Nejmladším reprezentantům našeho klubu se podařilo s přehledem vyhrát vánoční turnaj ve Voděradech.Celý turnaj odehráli bez porážky a neobdrželi žádnou branku.


Výsledky utkání MFK Nové Město n.M.:
MFK N.Město : Opočno       2 : 0
Říha,Leugner
MFK N.Město : Třebechovice   1 : 0
Ždára
MFK N.Město : Solnice       4 : 0
Poláček 2,Leugner,Paar

Kluky chválím za bojovnost a disciplínu ve hře, ve které se objevily i některé technické prvky,které kluci přenesli z tréninku do samotné hry,takže z mé strany spokojenost.Chci všem rodičům poděkovat za pomoc při zajištění dopravy k jednotlivým turnajům / celkem 8 turnajů / a též za pomoc kolem  družstva při samotných turnajích a popřát pěkné svátky a klukům bohatého Jéžiška.V příštím roce se sejdeme buď 12.ledna nebo 15.ledna.Dám včas vědět.

Macháček Jaroslav

« Předchozí 1 30 49 50 51 52 53 54 55 59 88 117 Další »