13.9.2015 - Áčko starší přípravky čtyřikrát vyhrálo

Poprvé v tomto ročníku probíhajícího Krajského přeboru starších přípravek jsme nastoupili v této sestavě a na kvalitě herního projevu to bylo znát. Kromě prvního poločasu úvodního zápasu, kdy jsme se nemohli dostat do tempa, jsme měli ostatní zápasy pod kontrolou a aktivní hrou navyšovali skóre. Naši hráči začínají úročit zkušenosti načerpané v zápasech se silnějšími soupeři. Náš brankář Max Petera řešil s klidem a přehledem náznaky gólových akcí našich soupeřů a na druhé straně Oliver Váňa měl svůj střelecký den. Výkony těchto dvou hráčů byly podpořeny zodpovědnou a aktivní hrou celého mužstva. Začínáme se též prosazovat gólově ze standartních situací, které jsou nacvičovány při trénincích.
Závěrem bych chtěl poděkovat za sebe i trenéra Martina Macka všem hráčům ze předvedený výkon.

Ivo Janeček a Martin Macek - trenéři SP

skupina "A" - sestava:  Petera Maxmilián, Týfa Tobiáš, Čížek Vojtěch, Franc Denis, Knap Lukáš, Macek Viktor, Valtera Petr, Váňa Oliver

Branky: 2x Váňa, 2x Macek, Franc, Týfa, Čížek

Co se týká "B" týmu SP, tak jsme i tentokrát předvedli bojovný výkon a tím pádem opět nemalou měrou přispěli k celkovému vítězství v daných zápasech. Musíme si však přiznat, že naše družstvo, doplněné pouze o jednoho hráče ročníku 05, pokračovalo v rozpačitostech ve finální přihrávce i při zakončení. Úvodní poločas s domácími jsme ubojovali v náš prospěch. Ve druhém poločase jsme však doplatili na podprůměrnou efektivitu v zakončení a nakonec prohráli gólem v posledních sekundách zápasu. Po zmatcích a nejasnostech v pořadí zápasů jsme v zápětí nastoupili k dalšímu zápasu s "čerstvým a natěšeným" Černilovem. Po několika individuálních chybách jsme od začátku prohrávali, přičemž jsme nebyli schopni se soupeřem držet krok v rychlosti, přesnosti a natož pak v efektivnosti. Oproti tomu závěrečný poločas se nám vcelku povedl. Konečně se nám podařilo vstřelit větší počet branek po standartních situacích jako jsou auty a rohy. Zejména branka po rohovém kopu zahraném Matějem Láchou, kdy se náš "štírek" Matěj Vacek překrásně "položil" do zakončení hlavou, stála za to.
Josef Lácha - trenér SP

skupina "B" - sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Praus Michal, Schidlová Viktorie

13.9.2015 - Oslabený starší dorost prohrál ve Vrchlabí

FC Vrchlabí - MFK Nové Město nad Metují 5:1 (3:1)

Branka MFK: Práza

Sestava MFKHolčík - Tulej T., Hable, Cohorna (22. odstoupil pro zranění domácím hráčem), Rathouský, Pokorný, Valášek, Tulej T., Štěpán, Práza

"Utkání bylo vyrovnané do 22 min.,kdy musel pro bolesti hlavy po předchozím zásahu kopačkou do obličeje M.Cohorna opustit hřiště.Utkání jsme tedy dohrávali v oslabení,čehož domácí využili k získání 3 bodů.Některým hráčům doporučuji raději navštěvovat jiné kroužky.S takovýmto přístupem se fotbal ani jiný sport hrát nedá.Nakonec skončil M.Cohorna v nemocnici s otřesem mozku a zlomenou nosní kůstkou.Přejeme mu brzké uzdravení." - M. Killar - trenér MFK

13.9.2015 - Mladší dorost vyhrál na penalty, starší žáci gól nedali a prohráli

Mladší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - FC Vrchlabí 1:1 p.k. 3:1

Branka MFK: Borůvka

Sestava MFK: Hůlek M.- Zítko, Lelek, Lhotský / 59.Holčík/, Hůlek D., Pácalt, Zamastil, Flígr, Příkopa, Tuček, Borůvka

"Byli jsme lepším týmem a měli jsme utkání vyhrát v normálním čase." - V. Soukup - vedoucí mužstva MFK

Starší žáci:
MFK Nové Město nad Metují/Rozkoš - FC Vrchlabí 0:4 (0:3)

Sestava MFK: 2 Tupec Matyáš - 2 Meier Jan 3 Tipelt Michal 5 Zamastil Jakub 6 Fára Ondřej 16 Ťokan Vojtěch 8 Kocián Marek 9 Horkel Jan 10 Janoušková Tereza (K) 11 Rudolf Lukáš 12 Šrajbr Ladislav 7 Rýdl Matyáš 14 Skuhravý Josef 15 Hrodek Tomáš

"Hosté o výsledku rozhodli již v první půli." - J. Holý - sekretář Rozkoš

13.9.2015 - Mladší žáci potřetí za sebou získali 7 z 9 bodů

Krajský přebor mladších žáků pokračoval 13.9. ve Vamberku. První zápas proti Týništi nad Orlicí rozhodly střely na bránu. Kolikrát oba týmy trefili branku, tolik dali gólů. Ve druhém utkání proti Solnici jsme šli poměrně brzy do vedení, když dalekonosná střela Kuby Vávrů zapadla za záda gólmana soupeře. Jenže pak nám Maty Čančara ukázal co vše je možné nedat a poločasové vedení bylo jen to nejtěsnější možné. Ve druhé půli se nám podařilo využít chyb v rozehrávce soupeře a zápas pak s přehledem dohrát.

Třetí utkání bylo spíše bojem o pozice, než nějaká fotbalová přehlídka a tomu odpovídá i konečný výsledek.

Sestava MFK: Kumprecht, Buriánek - Vávrů, Vacek, Novák, Čerenkov, Žahourek Honza, Žahourek Tomáš, Ťokan, Čančara, Čtvrtečka, Rücker, Smola Tomáš, Šanovec, Bartošík, Novotný

Branky: 67. Voráček - 69. Blažej

Sestava MFKKrunčík - Jelen, Nejman, Kudláček, Soumar (46. Lelek), Klikar, Emlar (82. Maur), Zákravský L., Zákravský P., Voráček, Sedláček (60. Darebník)

Prvních 20 minut zápasu se hrál vyrovnaný zápas bez šancí na obou stranách. Až v 21. minutě brankář hostí vyrazil Klikarovu nebezpečnou střelu na rohový kop. V 26. minutě se ke střele poprvé dostali i hosté, ale mířili jen vysoko nad. Ve 40. minutě se uvolnil domácí Sedláček, odcentroval, ale před prázdnou brankou jeho spoluhráči nedokázali zakončit. Ve 44. minutě kopali hosté nebezpečný trestňák, ale Krunčík si s ním poradil.

Druhý poločas začal infarktovými situacemi pro domácí fanoušky i hráče, jelikož v rozmezí 2 minut měli hosté 2 stoprocentní šance. První hlavička skončila však jen nad brankou a druhá střela poté na břevnu! Branka však trochu nečekaně přisla na druhé straně, když v 67. minutě Voráček střelou z první přeloboval brankáře - 1:0. Domácí se však z vedení neradovali dlouho, za 2 minuty hosté rychlým útokem rozebrali jejich obranu a stav utkání srovnali. V 78. minutě měli hosté další velkou šanci. Domácí zahrozili až hlavičkou v 87. minutě, ale skóre se již neměnilo. Následovali tedy penalty a s těmi si lépe poradili hostující hráči. Vzhledem k velkým šancím v druhém poločase si tak zaslouženě odvážejí druhý bod.

"Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a napravit nebodovou šnůru. To se nám vcelku povedlo a v prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, do druhé půle zkušený trenér Cidliny prostřídal a hned se to na jejich hře projevilo a tím byli lepší hosté. V porovnání celého zápasu je asi remíza spravedlivá a penalty už jsou loterie. Bohužel v některých situacích si hrajeme na fotbalové profesory, co so myslí, že všechno ví, s ničím nepotřebují poradit a nepoučují se ze svých chyb. " - J. Hubka - trenér MFK

Sestřih branek:

12.9.2015 - Mladší přípravka sehrála turnaj v Červeném Kostelci

Dne 12.9.2015 jsme sehráli svůj druhý mistrovský turnaj Costa  krajského poháru mladších přípravek v Červeném Kostelci. Soupeřem nám byl domácí tým z Červeného Kostelce a tým z Jičína. S domácím týmem jsme jasně prohráli 28:4, když jsme pouze sledovali, jak by se měl hrát fotbal. Soupeř byl velmi dobře individuálně připraven a hrál i velmi dobře kombinačně. S Jičínem jsme prohráli těsně 8:7, kdy soupeř byl stejné výkonnosti jako my. Na některých našich hráčích již bylo vidět, že si z tréninků něco přenesli do zápasů. Dovolili si udělat kličku, zpracování míče bylo lepší, objevili se i náznaky hry do těla. Je vidět, že  pravidelností, pílí a pozorností  v tréninku se naši hráči budou zlepšovat.

1. tým: Kučera Martin, Hronovský Adam, Poláček Václav, Havelský Jan, Komár Jáchym, Říhová Kateřina

2. tým: Koza Petr, Škoda František, Vecko Martin, Lochman Lukáš, Říha Ondřej, Hendl Patrik, Hnik Filip

Trenéři: Čerenkov Petr, Krátký Václav

5.9.2015 - Starší přípravka hrála i Krajský přebor

V sobotu 5.9. jsme odehráli další kolo KP SP v Jaroměři. Tentokrát jsme měli velmi složitou úlohu, jelikož naše základní sestava ( 7 hráčů ročníku 05 ) se zúčastnila celovíkendového turnaje "E-on cup". I přesto jsme byli kvalitním týmům, domácím z Jaroměře a hostům z Třebechovic, vyrovnaným soupeřem. Tři souboje z osmi jsme prohráli jen o gól, v jednom jsme uhráli remízu a v jednom jsme dokázali dokonce zvítězit. Je chvályhodné, jak se s danou situací hráči širokého kádru SP dokázali popasovat a ujistit nás, že máme stále kam šáhnout a z čeho vybírat. Uvidíme, zda budeme od příště, posíleni o hráče základní sestavy, zase schopni navázat na vítěznou notu z minulého turnaje.

Ivana Holá a Josef Lácha - trenéři SP

skupina "A" - sestava:  Praus Michal, Týfa Tobiáš, Čížek Vojtěch, Dubský Pavel, Daniel Ducháč, Kuřátko David, Meier Daniel

Branky: 2x Čížek, Praus, Kuřátko, Týfa

skupina "B" - sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Bašek Dominik, Holý Tomáš, Schidlová Viktorie

Čtvrtek 10.9. 16.00 – 17.15 hod.                     trénink

Úterý 15.9. 17.00  hod.                                    turnaj hř. Nové Město

Čtvrtek 17.9. 16.00 – 17.15  hod.                    trénink

Úterý 22.9. 17.00 hod.                                     turnaj hř. V.Jesenice