19.3.2016 - Dorost v prvním mistráku porazil Trutnov

MFK Nové Město nad Metují - MFK Trutnov 2:1 (1:1)

Branky MFK8. Franěk, 81.Valášek

Sestava MFK: Vik-Štěpán,Hable,Rathouský, Němec,Tuček,Tulej L./55.Mádr/, Valášek,Kurz, Franěk/65.Práza/, Tulej T./55.Zítko

"Výborný, kolektivní výkon. Trutnov jsme v prvním poločase přehrávali ve všech atributech a byla jen škoda, že jsme své vyložené šance neproměnili. Kdyby poločas skončil 4-0 nikdo se nemohl divit. Ale toto je bohužel naše Alichova pata a tak, jako již poněkolikáté, nás soupeř vytrestal ze standartni situace těsně před přestávkou. Do druhého poločasu soupeř zjednodušil svoji hru a dlouhými nakopávanými balóny se nás snažil dostat pod tlak. My jsme však hrozili z nebezpečných brejků a jeden takový jsme po krasné akci i využli a zaslouženě tak vyhrali. Pochvalu zaslouží všichni hráči. Je potřeba, abychom tyto body potvrdili i příští víkend na půdě Vysokého Mýta." - J. Zahradník - trenér

Mladší přípravka odehrála turnaj ve Vamberku

Dne 19.3.2016 se ročník 2008 zúčastnil posledního halového turnaje ve Vamberku. Příležitost tentokrát dostali všichni hráči. Kromě třech omluvených jsme jeli v kompletní sestavě. Opět se ukázalo, s čím mají naši hráči největší problém. Nedostáváme se do zakončení, soupeři nás předčí v nasazení. Někteří hráči by si měli uvědomit, že je třeba zlepšit kázeň a přístup k tréninku. Potěšením pro mne bylo, že nás výrazně žádný soupeř nepřehrál, většina gólů padla po našich zbytečných chybách. Dnes chválím Filipa Hnika, který byl naším jediným střelcem.

Hronovský Vladimír

Sestava - Štěpán Čáp, František Škoda, Adam Hronovský, Marek Šnips, Filip Hnik, Štěpán Zámečník, Kateřina Zítková, Nicolas Adamec, Patrik Hendl,

Mladší žáci zakončili období halových turnajů

V sobotu 12.3. zakončili naši mladší žáci období zimních halových turnajů. A nebylo to rozloučení zrovna veselé. Soupeři nám dávali lekce snad ze všeho. Především ale z bojovnosti, výbušnosti a fotbalové myšlenky. To vše ještě umocnili někdy až strašidelné chyby. Zkrátka naše hra vypadala jako podvečerní fotbálek rekreantů na břehu Máchova jezera.

Sestava: Kumprecht Matěj – Novák Josef, Rücker David, Žahourek Jan, Žahourek Tomáš, Čerenkov Petr, Čančara Matyáš, Vávrů Jakub, Bartošík Tomáš

Branky MFK: Žahourek Jan, Čerenkov

Konečné pořadí turnaje: 1. Trutnov, 2. Nový Hradec, 3. Dvůr Králové, 4. Velké Poříčí, 5. MFK Nové Město, 6. Hořice, 7. Žacléř, 8. Rtyně/Úpice

12.3.2016 - Muži v derby s Dobruškou prohráli

MFK Nové Město nad Metují - SK Dobruška 0:2 (0:0)

Sestava MFK: Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Vít, Lelek (46. Zákravský L.), Růžička (83. Maur), Zákravský P., Klikar, Voráček, Paďour (62. Valášek)

Domácí začali první mistrák roku aktivněji a již v 9. minutě se mohli radovat z branky, když Jelenův nepovedený centr málem zaskočil brankáře. Převaha domácího týmu pokračovala a ve 20. minutě vygradovala velkou šancí Paďoura, který však střílel jen do nohou brankáře. V první půli se toho více zajímavého neudálo, ale domácí byli lepším týmem.

Druhý poločas začal také šancí domácího Paďoura, jenže brankář byl opět na svém místě. Poté z ničeho nic přišel pro domácí šok v podobě střely Haška, která skončila přesně v šibenici - 0:1. Domácí byli zaskočeni a v 63. minutě mohli obdržet druhou branku, ale tentokrát kanonýr hostí Hašek šanci neproměnil. Domácí poté vrhli všechny síly do útoku. V 69. minutě po trestném kopu Vít trefil hlavou jen břevno a v 78. minutě, když už byl brankář překonán, tak hosty zachránil odkopem na brankové čáře obránce. Novoměští již hráli na riziko a to se jim v 82. minutě vymstilo, když hosté vstřelili druhou branku a rozhodli tak o výsledku utkání.

"Soupeř nám udělil lekci z produktivity, když z minima šancí vstřelil dvě branky. Nám dnes nebylo souzeno proměnit ani ty vyložené. A když už byl gólman hostí překonán, zaskočil za něho obránce nebo míč skončil na brankové konstrukci, takže jsme všechny body odevzdali soupeři." - M. Killar - trenér domácích

Ročník 2009 odehrál turnaj v Jaroměři

V sobotu 5. 3. 2016 si mohli nejmladší hráči MFK poprvé vyzkoušet velké hřiště (s velkými brankami), na kterém budou hrát o kategorii výš. Tým překvapil bojovným vstupem do turnaje (MFK – Hradec Králové 0:5, MFK – Dobruška/Opočno 1:1), kdy chyběla troška střeleckého štěstí, abychom dosáhli ještě lepších výsledků. Naopak v následujících zápasech se již projevila herní kvalita soupeřů (MFK – Polička 0:4, MFK – Trutnov 0:7). Díky horšímu skóre jsme obsadili poslední místo ve skupině, což hráče neotrávilo a v zápase o umístění nadšeným výkonem přehráli Jaroměř 8:0. Kluky je třeba pochválit za nasazení a zápal pro hru. Přestože s nejlepšími týmy jsme se fotbalovými dovednostmi ještě nemohli měřit, jádro nového týmu se úspěšně rodí.

Sestava MFK: Jakub Hanzl, Ondra  Říha, Adam Paar, Vašek Leugner, Vojta Kučera, Dominik Jakl, Jakub Bělobrádek, Daniel Ždára

Pořadí:

1. Solnice, 2. Trutnov, 3. Pardubice, 4. Hradec Králové, 5. Polička, 6. Chlumec n/C, 7. Třebeš, 8. Dobruška/Opočno, 9. MFK NOVÉ MĚSTO N/M, 10. Jaroměř

Zapsal . Bělobrádek Jan

Zhodnocení halové části sezony:

Naše družstvo absolvovalo celkem 3 halové turnaje a to ve Voděradech,Č. Skalici a v Jaroměři.V prvních 2 turnajích jsme celkem obstáli tak v posledním se  už projevila fotbalová vyspělost zúčastněných družstev a ani naši bojovností jsme na lepší umístění nedosáhli. Z mého pohledu to není o tom,že bychom neměli v družstvu nadějné fotbalisty,ale ukazuje se,že v těchto klubech věnují této kategorií již delší dobu náležitou pozornost.V našem klubu jsme začali s pravidelným hraním zápasů,turnajů v loni v podzimní části sezony,takže jsme o něco pozadu.V halových turnajích při rozestavění 4 - 1 je velmi důležitý post brankáře což byl pro naši hru dost velký problém,protože v soutěži co hrajeme je rozestavění 3 – 0,tedy bez brankáře. Přesto tuto část sezony hodnotím kladně s tím,že hráči se budou jen zlepšovat.

Macháček Jaroslav-trenér družstva

Mladší žáci skončili třetí na turnaji v Teplicích

V sobotu 5.3. se naši mladší žáci zúčastnili halového turnaje v Teplicích nad Metují. Zbytečné chyby v obranné fázi byly příčinou dvou našich proher, které nás odsunuly na třetí příčku v konečném pořadí turnaje.

Sestava: Kumprecht - Vacek, Světlík, Čerenkov, Čančara, Žahourek Jan, Žahourek Tomáš, Vávrů, Novák, Brdička

Výsledky:

MFK : Slovan Broumov  2:3

Branka MFK: Žahourek Jan 2

MFK : Slavoj Teplice nad Metují 8:0

Branky MFK: Čančara 2, Brdička 2, Čerenkov 2, Žahourek T., Žahourek J.

Ročník 2006 odehrál turnaj v Chrudimi

Na poslední turnaj této halové sezóny jsme v sobotu 5.3. vyrazili s ročníkem 06´ a ml. do vzdálené Chrudimi. Chtěli jsme si vyzkoušet zápasy s týmy z jiných krajů, s kterými se v utkáních krajského poháru nepotkáváme vůbec a v rámci HT jen zřídka kdy. Bohužel jsme byli z různých důvodů oslabeni o tři klíčové hráče základní sestavy. Přesto jsme se po dlouhé a únavné cestě bili statečně a srdnatě a hned v úvodním utkání jsme zaskočili soupeře z Brna. Téměř celé utkání se hra odvíjela na polovině soupeře, avšak převahu jsme zúročili jen jednou vstřelenou brankou. Poté jsme s pozdějším vítězem dokázali držet krok přibližně polovinu zápasu, než nám na velkém hřišti došly z části psychické, ale zejména fyzické síly. Ve velmi těžké skupině  jsme se v přímém souboji o postup mezi nejlepší čtyřku utkali s týmem z Pardubic, který jsme překvapili kvalitní a soustředěnou hrou. Nebyli jsme však efektivní, což se nám vymstilo obdrženou brankou ke konci utkání. Nejkrásnější fotbal jsme předvedli v zápase o vyhnutí se souboji o poslední příčku proti Nemošicím, kdy jsme soupeře velmi kvalitní hrou přehrávali a konečně dokázali alepoň 3x skórovat. V utkání o 5. místo jsme se už nedokázali finálně prosadit a soupeř nám tak oplatil porážku z úvodu. Nejlepším hráčem našeho týmu jsme zvolili Matěje Láchu, kterému daný turnaj herně opravdu vyšel. Závěrem bychom moc rádi poděkovali všem zúčastněným klukům i jejich rodičům za příkladnou prezentaci MFK NMnM ve vzdáleném kraji i za jejich celkový přístup k danému turnaji.

Josef Lácha a Ivana Holá
trenéři SP

sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Meier Daniel, Kamenský Martin

6.3.2016 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Č. Kostelci

Dne 6.3.2016 absolvovali hráči mladší přípravky turnaj v Červeném Kostelci, za účasti 10-ti týmů. Vzhledem k nemocem některých hráčů roč. 2007 byl tým doplněn třemi hráči roč. 2008.

V základní skupině jsme se nejprve utkali s týmem Červeného Kostelce "A" a Náchodem. V zápasech jsme zaostali ve všech směrech, hlavně v důrazu. Přesto obdržené branky pramenily spíše z individuálních chyb. Ve třetím utkání s Hostinným byl obraz hry stejný jako v předchozích zápasech, ale v posledních minutách jsem se zlepšili v důrazu a hráče soupeře jsme přehrávali a dostali se poprvé na turnaji do zakončení. Kdyby hráči podali takový výkon i v předchozích zápasech, výsledky nemusely vypadat tak hrozivě. Přesto jsme ve třech zápasech nevsítili ani gól. V posledním zápase ve skupině jsme konečně jeden gól vstřelili zásluhou Matyáše Čapka a postoupili do play off, kde jsme po bojovném výkonu podlehli Rtyni. V zápase o 7.místo jsme se konečně prosadili a porazili tým Zábrodí. V naší hře je stále mnoho nedostatků, hlavně ve hře jeden na jednoho a v důrazu v soubojích. Přesto kluky chválíme, hlavně za druhou část turnaje.

Sestava : Petr Koza, Tomáš Zelený, Jáchym Komár, Matyáš Čapek, Martin Kučera, Lukáš Lochman, František Škoda, Adam Hronovský

Muži v generálce uhráli remízu v Letohradu

Letohrad - MFK Nové Město nad Metují 1:1 (1:0)

branka MFK - 55´ Klikar (Valášek)

sestava MFK: Krunčík - Jelen, Kudláček, Nejman, Vít - Lelek, Růžička, Zákravský, Valášek - Voráček, Klikar

střídal Maur V.

"Poslední utkání před jarní částí soutěže jsme vcelku zvládli, škoda jen velmi nepřesné koncovky a některých zbrklých řešení. Běhavý  a technický tým domácích hrál důrazně, s jeho tvrdou hrou jsme si občas nevěděli rady. Na konec přípravy to byl soupeř, který nám skvěle simuloval podmínky, které nás od příštího víkendu čekají. Naštěstí však žádný z dnešních ani předešlých soubojů neznamenal vážnější zranění, a tak lze celou přípravu brát jakou úspěšnou a můžeme se těšit na boje o jarní mistrovské body."

Miloš Killar

trenér MFK

Dorost v další přípravě prohrál s Alberticemi

MFK Nové Město nad Metují  - Albrechtice 2:5 (1:3)

Ač výsledek hovoří zcela jasné v poli jsme byli Albrechticím vyrovnaným soupeřem. A kdybychom nedostali 3 naprosto zbytečně branky po individuelních chybách, pak jsme mohli pomyslet na daleko lepší výsledek. Také máme stále obrovské problémy v organizací hry směrem do obrany a to především ve spolupráci stoperů a středních záložníků, kteří špatně obsazují hráče soupeře. Nejsme dostatečně aktivní při hře bez balónu a tím se nám stává, že nás soupeř rychle zavře na vlastní půlce a nutí nás k chybám. Věcnou kapitolou jsou nahrávky, kterých prostě zkazíme obrovské množství.. Samozřejmě, že při finálních, či podobnch těžkých přihrávkách se procento úspěšnosti snižuje, ale naše procento nevynucených chyb je obrovské... Nezbývá, než doufat, že v mistrovských zápasech se nám bude dařit více.

« Předchozí 1 31 49 50 51 52 53 54 55 61 90 120 Další »