9.4.2016 - Mladší žáci odehráli turnaj na domácí půdě

MFK

V sobotu 9.4. hostili naši mladší žáci finálovou skupinu krajského přeboru na domácím hřišti. A ukázali se jako opravdu dobří hostitelé. Každému z hostů darovali body.

Přestože jsme před utkáním měli na soupisce dvě sedmičky hráčů do pole a brankáře, na konci posledního zápasu jsme měli střídačku prázdnou.  Některé hráče nepustil na hřiště zdravotní stav, někteří ze stejného důvodu odstoupili v průběhu hry a někteří prostě bez omluvy nepřišli.  Stejně jako před týdnem nám chybělo nasazení. Bojovat o míč, znepříjemňovat soupeři hru, nabídnout se do kombinace po odehrání míče. Pro většinu kluků totiž odehráním míče jejich práce končí.  Slova chvály tak za dnešní výkon zaslouží jen neúnavně bojující Filip Ťokan a stejně jako před týdnem David Rücker v naší brance.

Smolně skončil dnešní turnaj pro Adama Buriánka, který si nešťastně, několik vteřin před koncem závěrečného utkání, zlomil ruku. Všichni mu přejeme brzké uzdravení.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva MŽ

Sestava: Kumprecht - Novák, Buriánek, Rücker, Žahourek J., Ťokan, Vacek, Smola M., Čančara, Smola T., Čerenkov

Výsledky:

MFK : Sokol Třebeš 0:3  (0:2)

MFK : TJ Dvůr Králové nad Labem 0:3 (0:1)

MFK : FC Nový Hradec  1:1  (0:1)  

9.4.2016 - Starší dorost vstřelil Litomyšli 6 branek a zvítězil

MFK

Litomyšl/Cerekvice - MFK Nové Město nad Metují 3:6 (0:2)

"Úvod utkání patřil jednoznačně domácím, kteří nas do desáté minuty přehrávali. Naštěstí jsme několik jejich šancí přečkali a s velkou dávkou štěstí šli do vedení po přímém kopu z 40ti metrů. V poslední vteřině jsme náskok navýšili a mohli se koncentrovat na důslednou defenzívu ve drzhém poločase. V něm jsme hrali do 65.minuty výborně. Dali další 3 branky po nacvičených akcích a utkání jasně ovladali. Bohužel přišel výpadek v hlavách hráčů a soupeř snížil na 2-5. Nastěstí nás uklidnil Valášek, který svou 4.brankou prakticky rozhodl. Soupeř již jen snižil na konečných 3-6. Chvalím hráče za jejich touhu po vítězství, která byla mnohem větší, než u hráčů soupeře." - J. Zahradník - trenér MFK

 

9.4.2016 - Oslabení muži prohráli s favorizovaným Náchodem

MFK

MFK Nové Město nad Metují - FK Náchod 1:4 (0:1)

Branky: 65. Klikar - 5.+61. Simon, 52. Rompotl, 59. Hable

Sestava MFKHolý - Nejman, Kudláček, Soumar, Růžička, Lelek (88. Králíček), Vít, Zákravský, Voráček (43. Valášek), Klikar, Maur (70. Hofman)

Oslabené mužstvo domácích začalo s favorizvoaným Náchodem špatně. Ve 4. minutě jej ještě zachránila po trestném kopu tyč, ale o minutu později to již bylo 0:1. Poté tempo hry opadlo a výraznější šanci nemělo ani jedno mužstvo. Herní převaha však byla jasně na straně hostí. Hosté zahrozili znovu až v 27. minutě a domácí poprvé vystřelili na branku dokonce až v 32. minutě. V 36. minutě stříleli hosté těsně vedle a z protiúzoku je málem vyrovnávacím gólem zaskočil důrazný Maur, střela však skončila vedle branky. 

Druhý poločas naopak začal velkou šancí domácích, jenže opět bez úspěšného zakončení. Poté následovala desetiminutovka, která rozhodla o osudu utkání, jelikož mezi 51. a 61. minutou vstřelil Náchod tři branky. Čestný úspěch domácích vstřelil po chybě hostí v rozehrávce Klikar a uzavřel tak konečné skóre na 1:4.

 

3.4.2016 - Starší přípravka hrála turnaj Na Háječku

MFK

První víkend v dubnu se nám rozběhla jarní část Krajského přeboru starších přípravek, na kterou jsme se již po dlouhé zimní přípravě jak my trenéři, tak i samotní hráči a samozřejmě i rodiče těšili. Vzhledem k vítězství ve skupině v podzimní části hraje naše mužstvo ve finálové skupině. Dnes v našem týmu nastoupili tři hráči z TJ Spartak Opočno, kteří nám v jarní části sezóny pomohou reprezentovat MFK Nové Město nad Metují. Jedná se o Jaroslava Serbouska, který působí na pozici brankáře, Lukáše Dvořáka hrajícího v obraně a Tobiáše Sobotku na postu útočníka. Tímto bychom chtěli tyto hráče v našem klubu přivítat a poděkovat jejich rodičům i klubu, že jim působení v MFK Nové Město nad Metují umožnili.
    V prvním zápase jsme se utkali s týmem FC Hradec Králové. Na hráčích FC bylo vidět, že trénují i v zimní části přípravy na venkovních terénech a na našem mužstvu bylo naopak znát, že absolvovalo jen jeden trénink na UMT před začátkem sezóny. První poločas se našemu týmu příliš nedařilo, takže mi zbývá vyzvednout pouze závěrečnou akci z druhého poločasu, kdy v čase 14´50 zahrával Viktor Macek rohový kop a dle nacvičeného signálu jej rozehrál zpětnou přihrávkou na obránce Denise France, který naběhnul z poloviny hřiště a přízemní střelou k tyči vstřelil vítězný gól poločasu.
    Ve druhém zápase jsme se utkali s týmem FK Jaroměř, ačkoli jsme tento tým v základní skupině pravidelně poráželi, dnes se nám moc nedařilo. A tomu odpovídá i výsledek utkání.
    Naše poslední utkání jsme odehráli s týmem Slovan Broumov. V tomto utkání jsme našeho elitního střelce Olivera Váňu přeřadili do obrany a Viktora Macka posunuli do útoku, změna byla prospěšná a oba hráči se nám odvděčili brankovým zakončením.
   První jarní turnaj nám trenérům ukázal, na čem musíme v tréninkových jednotkách zapracovat a věříme, že se bude náš herní projev zlepšovat. Jelikož jsme jeden tým a druhému mužstvu MFK se dařilo lépe, výsledkem je prvních devět bodů z prvního turnaje. Závěrem děkuji všem zúčastněným rodičům za podporu našich hráčů.

Martin Macek, Ivo Janeček
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo: Čížek Vojtěch, Franc Denis, Macek Viktor, Týfa Tobiáš, Váňa Oliver, Dvořák Lukáš, Serbousek Jaroslav, Sobotka Tobiáš

Výsledky:        
MFK Nové Město n./M. - FC Hradec Králové
1.poločas        1 : 3
Branka:  Týfa
2.poločas        2 : 1
Branky:  Váňa, Franc

MFK Nové Město n./M. - FK Jaroměř
1.poločas        2 : 2
Branky:  Sobotka, Váňa
2.poločas        0 : 1

MFK Nové Město n./M. - Slovan Broumov
1.poločas        1 : 1
Branka:  Macek
2.poločas        2 : 1
Branky:  2x Váňa

Druhému mužstvu MFK se tentokrát jak herně, tak výsledkově docela dařilo, čímž jsme výrazně přispěli k zisku plného počtu bodů z prvního turnaje jarní sezóny KP. Byli jsme od začátku natěšeni na venkovní zápasy, což se projevilo hned v úvodním utkání proti FC HK. Téměř celý první zápas jsme soupeře, který však byl reprezentován převážně hráči nižších ročníků, nepustili na dostřel naší branky a sami jsme měli přehršel brankových příležitostí. S efektivitou v zakončení to však nebylo takové, jak bychom si představovali, ale i tak nám tři vstřelené branky nakonec v součtu utkání značně pomohly. Se silnějším druhým týmem FC HK jsme pak odehráli velmi vyrovnanou partii a dokázali jsme i skórovat, což se cení. Ve stejném duchu to poté pokračovalo i s dalšími soupeři z FK Jaroměře a Slovanem Broumov, kdy jsme úvodní zápasy jasně opanovali a vstřelili jsme dostatečný počet branek. Poté jsme dokázali potrápit i druhé týmy soupeřů, což nám vždy stačilo k souhrnému vítězství. Všem hráčům, brankářem počínaje, bychom rádi poděkovali za velmi dobrý, soustředěný a zejména kvalitní výkon.

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava MFK 2. mužstvo: Petera Maxmilián, Žahourek Tomáš, Knap Lukáš, Valtera Petr, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Zákravský Filip, Lácha Matěj, Šimek Martin

Výsledky:        
MFK Nové Město n./M. - FC Hradec Králové
1.poločas        3 : 0
Branky:  Vacek, Zákravský, Žahourek
2.poločas        1 : 2
Branka:  Vacek

MFK Nové Město n./M. - FK Jaroměř
1.poločas        5 : 1
Branky:  2x Zámečník, Knap, Zákravský, Žahourek
2.poločas        1 : 1
Branka:  Žahourek

MFK Nové Město n./M. - Slovan Broumov
1.poločas        6 : 0
Branky:  3x Zámečník, Knap, Žahourek, Vacek
2.poločas        2 : 3
Branky:  Knap, Lácha

3.4.2016 - Mladší přípravka na turnaji v Broumově neprohrála

MFK

Dne 3.4.2016 se ročník 2008 zúčastnil prvního letošního venkovního turnaje v Broumově. Vzhledem k nemocem jsme opět nejeli v kompletní sestavě, někteří hráči cestovali částečně indisponováni. I přesto jsme odehráli výsledkově nejlepší turnaj ročníku 2008, kdy jsme ani jednou neprohráli. Při dnešním turnaji kluci konečně zabrali a na hřišti nechali vše, co v současné době mohou nabídnout. Hlavně poslední zápas s Náchodem vyburcoval i přihlížející rodiče, kterým děkujeme za podporu. Pro kluky to je nejlepší možná motivace do dalších zápasů, dnes všechny chválím za bojovnost. Velmi nám pomohla účast Vojty Bělobrádka, autora 7 branek.

Hronovský Vladimír

Sestava : Štěpán Čáp, Franta Škoda, Vojta Bělobrádek, Adam Hronovský, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Štěpán Zámečník, Lukáš Lochman

Výsledky :

MFK - Broumov 3:3

branky : 2x Vojta Bělobrádek, Eliáš Kozák

MFK - Police nad Metují 1:1

branka : Eliáš Kozák

MFK - Červený Kostelec  9:0

branky : 5x Vojta Bělobrádek, 2x Oliver Kozák, 2x Fanda Škoda

MFK - Náchod 1:1

branka : Lukáš Lochman

3.4.2016 - Mladší dorost se vrací z Č. Kostelce s 3 body, starší žáci bez bodu

MFK

Mladší dorost:

TJ Červený Kostelec - MFK Nové Město nad Metují 0:1

"Bylo to těžké,vyrovnané utkání,ve kterém jsme se ujali vedení krásným gólem M.Příkopy,ale bohužel jsme již další šance neproměnili.Domácí stále hrozili rychlými protiútoky a hlávně po zahrávání rohových kopů,ale gól se jim vstřelit nepodařilo.Vedení jsme uhájili a připsali si do tabulky první jarní body." - P. Holčík - trenér MFK

Starší žáci:

TJ Červený Kostelec - MFK Nové Město nad Metují/SK Rozkoš 2:1

3.4.2016 - Starší dorost doma podlehl Svitavám

MFK

MFK Nové Město nad Metují - TJ Svitavy 1:4 (1:1)

Branka MFK40.Valášek

Sestava MFK: Vik- Štěpán, Němec, Kurz, Hable, Rathouský,Tulej T. /60.Holčík/, Valášek /65.Tuček/, Tulej L. /57.Pokorný/, Práza, Franěk

Naše zápasy jsou již flustrujici. Opět jsme v 15. minutě mohli vést 3-0 a opět jsme po naší chybě v rozehrávce dostali laciný gól. Síče se nám ještě do polocau podařilo vyrovnat, ale druhou puly nás starší soupeř s více individualitami dokázal přehrát jak v kombinaci, tak nám udělil lekci z produktivity. Naší hráči se musí zamyslet, zda dávají fotbalu ne všechno, ale alespoň to potřebné, aby vůbec tuto soutěž mohli obstojně hrát... Dnešní utkání naprosto s přehledem odřídila trojice rozhodčích.

2.4.2016 - Mladší žáci zahájili jarní část

MFK

V sobotu 2.4. začali naši mladší žáci jarní část krajského přeboru – finálové skupiny – v Jičíně. V prvním utkání s domácím Jičínem jsme sice dvakrát vedli, ale o našem vítězství jsme rozhodli až těsně před závěrečným hvizdem. Porušili jsme tak tradici prvního prohraného zápasu v turnaji. Nicméně v dalším utkání byla bezezbytku naplněna další tradice, že na Vamberk v této sezoně neumíme. Během pěti minut jsme soupeři nabídli dvoubrankové vedení, které mohl do poločasu ještě zvýšit, ale výborný David Rücker v naší brance byl proti. A když už byl překonám, měl dobře postavenou brankovou konstrukci. Ve druhé půli si soupeř již tolik šancí nevytvořil ale naši převahu soupeř ustál. Stejně tak v závěrečném utkání s Dvorem Králové jsme dotahovali soupeřovo vedení, v tomto případě se nám srovnat skóre podařilo, to však bylo z naší strany vše.

Dnes, více než jindy, nám chyběla bojovnost. Neustále soupeře napadat, znepříjemňovat mu hru. Pochválit musíme výborného Davida Rückera v naší brance a neúnavně bojujícího Pepu Nováka.  Ale celkově náš dnešní výkon odpovídal zdravotnímu stavu třetiny týmu – po nemoci.             Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva MŽ                                      

Sestava MFK: Rücker – Novák, Vacek, Ťokan, Čerenkov, Žahourek J., Smola M., Čančara, Buriánek, Bartošík, Smola T., Novotný

Výsledky: 

MFK : SK Jičín 3:2 (1:1)

Branky MFK: Žahourek 2, Čančara

MFK : Baník Vamberk 1:2  (1:2)

Branka MFK: Žahourek

MFK : TJ Dvůr Králové n.L.  2:2 (1:2)

Branky MFK: Čančara, Ťokan

2.4.2016 - Muži vezou tři body z Kostelce nad Orlicí!

MFK

FK Kostelec nad Orlicí - MFK Nové Město nad Metují 0:2 (0:1)

Branky: 45' Voráček, 48' Zákravský L.

Sestava MFK:

Holý - L. Zákravský, Kudláček, Nejman, Vít - Lelek(75´ Maur), P. Zákravský, Růžička, Soumar(63´ Valášek) - Klikar(83´ Králíček), Voráček

Začátek utkání patřil překvapivě hostům, kteří se lépe pohybovali. Domácí tým zaskočený aktivitou MFK se nemohl dostat do tempa a kupil řadu chyb v rozehrávce. Po 15. min. se hra vyrovnala a domácí začali maličko tlačit. Vytvořili si i několik dobrých střeleckých příležitostí, ale obrana MFK s L. Holým v brance jejich atakům odolala. Novoměstští  z pevného obranného bloku podnikali rychlé protiútoky, které domácí obraně činily velké potíže. Ve 45. min. váhala domácí obrana s rozehrávkou na hranici vápna, míč vybojoval L. Zákravský, přihrál T. Voráčkovi a ten oslavil svoje 30 narozeniny krásným gólem - 0:1.

V úvodu druhého poločasu přišel pro domácí šok. Agilní T. Voráček vyhrál souboj s váhajícím L. Blažkem v brance domácích, odražený míč se dostal k L. Zákravskému a ten zvýšil vedení MFK na 0:2. Domácí se po této brance sice snažili útočit, ale dlouhé nakopávané míče obrana MFK bezpečně likvidovala. V 58. min. vystihl špatnou rozehrávku domácích na polovině hřiště M. Klikar, postupoval sám na branku, za záchranou brzdu zatáhl M. Cvejn a po červené kartě odkráčel do kabin. Nařízený trestný kop pak skončil těsně vedle branky Kostelce. Hosté si v početní převaze vytvořili několik slibných příležitostí ke skórování, ale jejich střelecké pokusy již brankou neskončily. V závěru utkání se domácí ještě vypjali k náporu, hrozili hlavně ze standardních situací, které však obrana MFK úspěšně odvracela. Jedinou opravdu gólovou šanci Kostelce pak skvělým zákrokem zlikvidoval brankář Holý a hosté mohli slavit překvapivou, ale zaslouženou výhru.

"Velmi disciplinovaným a obětavým výkonem jsme navázali na domácí vítězství a nahradili tak bodové ztráty z prvních kol. Svoji premiéru zvládl dobře gólman Holý, který musel zaskočit za naši zraněnou jedničku. Celému týmu děkuji za předvedeno hru." - Miloš Killar - trenér MFK

27.3.2016 - Mladší dorost i starší žáci doma s Jaroměří prohráli

MFK

Mladší dorost:

MFK Nové Město nad Metují - Jiskra Jaroměř 0:2 (0:1)

Sestava MFKHůlek M.-Diblík, Holčík,Hůlek D.,Lelek, Borůvka,Zítko,Příkopa, Tupec,Formánek,Lhotský /40.Rudolf/

"Hosté měli po celý zápas mírnou převahu.Zbytečně jsme inkasovali po rohovém kopu.Ve druhé půli jsme svůj výkon zlepšili,ale bohužel k vyrovnání to nevedlo,naopak z rychlého protiútoku jsme inkasovali druhou branku.Sice jsme body nezískali,ale kluci si zaslouží pochvalu za předvedenou hru a za nasazení a bojovnost." - P. Holčík - trenér MFK

Starší žáci:

MFK Nové Město nad Metují/SK Rozkoš - Jiskra Jaroměř 2:6 (1:1)

 

 

« Předchozí 1 31 48 49 50 51 52 53 54 61 90 120 Další »