Poslední kolo KP mladších žáků se odehrálo v sobotu 2.6. v Českém Meziříčí

V sobotu 2.6. jsme odehráli poslední kolo KP MŽ, kdy jsme na základě rozlosování vyrazili do Českého Meziříčí. Z různých důvodů nám opět chybělo několik hráčů a tak obě utkání již předem vyžadovala velkou chuť, bojovnost, odhodlání se na zakončení sezóny minimálně „porvat“. Závěrečný turnaj se nám ale bohužel výsledkově a ani herně příliš nevydařil, a tak nás může těšit jen zlepšený výkon v posledním poločase spolu s jen těsnými zápornými výsledky. Co se týče jarní sezóny jako takové, tak pouze jediné vítězství nám chybělo k čistě vyrovnané bilanci 8 výher, 4 remíz a 8 proher. A tak o našem „jasném“ zařazení do průměru svědčí umístění přesně ve středu konečné tabulky, a to na 5. místě (z 9 zúčastněných). Tomu odpovídají i naše výkony v jednotlivých turnajích a utkáních, kdy jsme byli jednou nahoře, jindy zase dole a povětšinou v šedi průměru. Hráčům však musíme pogratulovat i poděkovat za to, čeho byli v těžkých jarních podmínkách – domácí hřiště, účast ve více kategoriích, reprezentace v okresních výběrech, tlak ze strany ostatních zájmových organizací , apod. – schopni a jak se jednotlivých utkáních zhostili. Stejně tak i jejich rodičům a blízkým, kteří je v tom nemalou měrou podporovali a pomáhali nám všem „vpřed“. Krásné léto Vám všem přejí trenéři MŽ:

Josef Lácha a Ivana Holá

Sestava:  Šimek Martin, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Kuřátko David, Čížek Vojtěch, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš, Dubský Pavel, Komár Jáchym

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC České Meziříčí  1 : 2  (1 : 1)

Branky: Kuřátko (pokutový kop)

MFK Nové Město n./M. – FC Slavia HK  2 : 4  (0 : 3)

Branka: Lácha, Čížek

3.6.2018 - Starší přípravka porazila Náchod

Soupeřem v posledním kole KP nám byl po týdnu opět společný tým Dobruška/Opočno a FK Náchod, tedy dva nejlepší týmy naší skupiny. Konečný výsledek je pro nás vcelku přijatelný. S domácím týmem jsme prohráli nejnižším rozdílem v sezoně, Náchod se nám podařilo porazit.

1. tým - V
šem hráčům děkujeme za nasazení a častokrát za výkon na hranici a možná i za hranicí svých možností a schopností.
Za dnešní příkladný výkon je třeba vyzdvihnout Toma Zeleného. Dále děkujeme Matěji Láchovi, že když mohl, tak nám vždy přijel pomoc a byl důležitým hráčem.

2. tým - Již minulý týden jsme se přesvědčili, že pokud budeme plnit co máme, tak i s lepším týmem, jako je Dobruška/Opočno, můžeme odehrát vyrovnané zápasy. V prvním poločase nás připravil o lepší výsledek krátký výpadek, kdy jsme přestali hrát a soupeř krátce před koncem rozhodl. Druhý již nebyl z naší strany tolik povedený, na druhou stranu, prohrát pouze o 4 branky bychom ještě na podzim brali všemi deseti.
    V zápase s Náchodem jsme v prvním poločase zbytečně prohrávali o dvě branky, kluci začínali zápas vzdávat, přitom nebylo proč. Kontaktní gól nás probudil a se závěrečným hvizdem jsme vybojovali alespoň remizu. Poločas druhý rozhodla standardní situace, po které soupeř z blízka dorazil. Měli jsme i několikrát štěstí, kdy soupeř vstřelil brankovou konstrukci. My jsme si moc šancí nevypracovali.
     Rodičům jsme dnes předvedli, že se naše hra postupně zlepšuje, i když je stále na čem pracovat. Dnes do týmu s přehledem nastoupil Ondra Říha (09), který se rozhodně neztratil.

Závěrem je třeba poděkovat hráčům za prezentaci MFK, i když někteří sami vědí, že by šlo pracovat rozhodně poctivěji a s větším zaujetím. Děkujeme rodičům a rodinným příslušníkům za podporu, fandění, pomoc s dopravou, či finanční dary. Ročníku 2007 přejeme úspěchy v příštím roce v kategorii mladších žáků a doufáme, že budeme pokračovat nejméně v takovém počtu, v jakém tuto sezonu končíme.
     Příští týden v neděli 10.6. nás čeká zakončení sezony, kde se snad v co největším počtu setkáme.

trenéři SP:
Hronovský Vladimír
Vrba Milan

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Jan Havelský, Adam Lorenc, Matyáš Čapek, Tom Zelený, Petr Koza, Matěj Lácha, Jáchym Komár

2. tým - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Martin Vecko, Ondra Říha

Sobotní turnaje mladší přípravky

V sobotu 2.6. družstva naší mladší přípravky částečně zakončila soutěžní část jarní sezóny. V Č. Skalici se na turnaji okresního přeboru představil r. 2010, r. 2009 odehrál poslední kolo krajského přeboru v Č. Kostelci, kterým se rozloučil s kategorií mladší přípravky.

Turnaj v Č. Skalici jsme pojali jako přípravu na Agro cup, který nás čeká na stejném hřišti za týden. Hráči r. 2010 spolu pravidelně nehráli, bylo tedy vhodné vyzkoušet jejich sehranost i formu. Kluci odehráli 3 utkání se soupeři z čela tabulky, ani jedno nevyhráli, ale výsledky byly těsné, herně nezaostávali. I proto se na příští týden těšíme a zveme fanoušky, aby naše borce přijeli na kvalitně obsazený turnaj v hojném počtu povzbudit.

Výsledky:

MFK – Č. Skalice 4:5, MFK – Machov/Police n/M 3:5, MFK – V. Jesenice 5:8

Sestava (branky):

Čáp, Znamenáček, Jakl (1), Plašil, Duchoň (1), Ryšavý (2), Paar (6), Dušek, Škoda (2), trenér Lanta

V Č. Kostelci naši hráči dokázali zvítězit v obou utkáních. Náchod tentokrát nastoupil bez většiny posil z okolních klubů, prosadit jsme se dokázali i proti domácím. Přestože jsme kluky rozdělili do týmů rovnoměrně a jinak než v předchozích turnajích, opět jsme vytvořili jeden tým vítězný a druhý postrádající zápal. Je záhada, proč tomu tak je, hráče druhého týmu tak nakonec mrzelo, že nedokázali soupeře přehrát s takovým nasazením, jaké předvedl první tým. Ročník 2009 ještě čeká několik turnajů, ve kterých bude moci zúročit svoji dobrou formu.

Výsledky:

MFK - Náchod 24:12 (1. tým 17:4, 2. tým 7:8)

MFK - Č. Kostelec 12:9 (1. tým 6:2, 2. tým 6:7)

Sestavy (střelci):

1. tým: Žďára, Řehák S. (1), Leugner (4), Kučera (6), Poláček (9), Vít (3), trenér Bělobrádek

2. tým: Bělobrádek, Hanzl (2), Říha (3), Hubálek M. (3), Hubálek T. (4), Ježek (1), Smola, trenér Hubálek

2.6.2018 - Starší žáci porazili Rychnov

MFK : FC Spartak Rychnov nad Kněžnou  4:3  (1:2)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Novotný, Ťokan, Valtera, Buriánek, Čerenkov, Knap, Smola, Novák, Junek

Branky MFK: Junek 2, Novák, Knap

V sobotu 2.6., hodinu po poledni, nastoupili starší žáci k předposlednímu utkání sezony na hřišti  Spartaku Rychnov nad Kněžnou.

S uzdraveným Lukášem Knapem, ale bez nemocného Kuby Vacka jsme měli po dlouhé době opět možnost při utkání střídat. To soupeř nastoupil o devíti hráčích. Ale to mu nezabránilo, aby po deseti odehraných minutách nevedl o dvě branky. Díky naší střelecké nemohoucnosti jsme do poločasu horkotěžko alespoň snížili. Po půli rychle vyrovnáváme, ale zanedlouho jde soupeř opět do vedení. Pak se před Tomášem Junkem rozestoupili všichni hráči a jeho střela z 20. metrů zapadla za záda dobře chytajícího gólmana soupeře, který chvíli poté likviduje samostatný únik Adama Buriánka. O vítězství nakonec rozhoduje dorážka Tomáše Junka, po střele, kterou brankář soupeře jen vyrazil před sebe.

Vítězství jistě potěší, ale upřímně bylo to utrpěné vítězství.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

9.kolo KP odehráli mladší žáci v sobotu 26.5. v Rychnově n/K

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Valtera Petr, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Kuřátko David, Čížek Vojtěch, Zítko Tomáš, Týfa Tobiáš, Dubský Pavel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FK Černilov  3 : 6  (0 : 5)

Branky: 3x Kuřátko

MFK Nové Město n./M. – FC Spartak Rychnov n/K  3 : 6  (1 : 3)

Branky: Matouš, Kuřátko, Dubský

Trenéři MŽ

27.5.2018 - Muži podlehli favorizovanému Kostelci n/O

FK Kostekec n.O. - MFK Nové Město n.M.    4 : 0 / 1 : 0 /

Sestava MFK: Holý - Darebník, Jelen, Srubjan, Lelek, Klikar, Vít, Zítko, Borůvka, Zákravský, Růžička

Podle postavení v tabulce byli domácí jasnými favority utkání.Jenže v 1 půli tomu bylo jinak a již v 16.min dorážel Jelen jen do břevna domácí branky.Paradoxně jediná střela domácích za 1 půli mezi tyče skončila gólem,když dle našeho názoru sudí přehlédl jasný faul-úder loktem.Do druhé půle jsme změnili rozestavění,chtěli hrát ofenzivněji,ale naši jarní tradici jsme neporušili,gól jsme nedali naopak jsme zbytečně inkasovali.

Víkendové turnaje mladší přípravky

V sobotu 26.5. jsme odehráli turnaj okresního přeboru v Provodově. Tentokrát jsme narazili na fyzicky vyspělejší soupeře, čehož se náš tým, složený až na 1 výjimku z hráčů r. 2010, nikterak nezalekl. Zdravé jádro pro příští sezónu tvoří velcí bojovníci, kteří jsou ochotní na hřišti nechat vše.

V prvním zápase s domácím týmem jsme začali dobře, nedokázali jsme ale skórovat, v závěru jsme obdrželi i několik zbytečných branek. To kluky neodradilo a do prvního týmu Broumova se zakousli s vervou, díky níž těžký zápas dovedli do vítězného konce. Podobně vyrovnaný průběh mělo i utkání s druhým, výsledkově lepším týmem Broumova, zde jsme naopak v závěru vyrovnávací branku nedokázali vstřelit.

Turnaj hodnotíme kladně, je radost sledovat, jaké kluci dělají pokroky a jakou mají do fotbalu chuť. Neočekávaný je také přínos třetího týmu – hráče jsme museli tento víkend odmítat a jeden dorazil i přesto, že nebyl nominován. Pochvalu zaslouží celý tým, výslovně zmínit je třeba Ríšu Plašila, jehož výkony setrvale rostou, turnaj se mu mimořádně povedl.

Výsledky:

MFK – Provodov 2:7, MFK – Broumov Tygři 9:6, MFK – Broumov Vlci 4:5

Čáp, Řehák F., Znamenáček (4), Škoda (2), Plašil (2), Duchoň, Dušek (2), Ryšavý (5), Šulc, Světlík, Tichý (do turnaje pro zranění nenastoupil), trenéři Bělobrádek, Lanta

V neděli 27.5. jsme se představili na turnaji krajského přeboru v Náchodě. Čekali nás nejsilnější možní soupeři, kromě domácích družstvo Solnice. Hráče jsme se tedy snažili motivovat především k plnění defenzivních úkolů, což se ukázalo jako správná strategie.

První tým nenavázal na úspěšný turnaj v Solnici před 3 týdny, kde domácím účinně vzdoroval a uhrál nejlepší výsledky v historii vzájemných utkání. Hráči se tentokrát nedokázali vybičovat k podobně obětavému výkonu, což jsme očekávali zejména od těch zkušenějších. Nejlepším hráčem týmu tak byl Kryštof Znamenáček. Týmu se nedařilo proti Náchodu, výsledkově mu utekl i první poločas se Solnicí, což ovlivnilo jinak rekordně nízké celkové skóre s tímto soupeřem.

Naopak druhý tým podal v obou utkáních velmi zodpovědný výkon, branky vyplynuly z většího množství šancí našich soupeřů. Hráči se vyvarovali větších individuálních chyb, a dokonce si nechali na hřišti poradit, takže k všeobecné spokojenosti chybělo alespoň jedno vítězství. Důležitější než výsledek je ale kvalitní výkon, který kluci tentokrát podali.

Výsledky:

MFK – Náchod 6:16 (1. tým 4:11, 2. tým 2:5)

MFK – Solnice 5:24 (1. tým 3:15, 2. tým 2:9)

1. tým: Hanzl (Bělobrádek) - Leugner (1), Jakl, Poláček (3), Ježek (1), Znamenáček (1), Paar (1), trenér Hubálek

2. tým: Žďára – Bělobrádek (Hanzl (2)), Řehák S., Říha, Kučera (1), Hubálek M. (1), Hubálek T., Krč, trenér Bělobrádek

27.5.2018 - Starší přípravka hrála v Opočně

Za tropického počasí se odehrálo předposlední kolo KP, tentokrát na kvalitním hřišti v Opočně, proti společnému týmu Dobruška/Opočno a Rasoškám.

1. tým - b
ohužel dnes opět bez jedné z opor Toma Zeleného zahajujeme utkání proti domácím. Zápas je vyrovnaný, na obou stranách bez mnoha nevyužitých šancí. Vedení se ujímá soupeř, který po čase navyšuje na 0:2, opět na kontakt nás dostává Matěj, bohužel špatným postavením obránce v posledních vteřinách soupeř navyšuje na 1:3.
Druhý poločas dá se říci to samé, opět 1:3 a opět jedna hrubka.To je ale letos poprvé co jsme ani v jednom poločase neudělali ostudu. I když tento soupeř je pro nás vždy těžkým protivníkem.
     Druhý zápas s Rasoškami, hrajeme v první půli proti mladším a po změnách sestavě se opět hledáme na hřišti a zahazujeme jednu šanci za druhou. V druhém poločase posíláme na hřiště to nejlepší co máme, ale vinou svého nedůrazu a  pocitu, že to půjde samo prohráváme již 0:2. Ostudu odvracíme zlepšeným výkonem a góly Jáchyma Komára a nakonec s přehledem vítězíme.
     Dnes chválím Matěje Láchu, Jáchyma Komára a Lukáše Vrbu.

2. tým - Proti domácím jsme odehráli dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme podali jeden z našich nejlepších výkonů, hráči jej odehráli zodpovědně, každý plnil co měl a vyspělému soupeři jsme byli vyrovnaným protivníkem. Šance byly na obou stranách. Když už se domácí dostali ke střele, tak nás zachránil brankář, na straně druhé jsme 2x trefili brankovou konstrukci a v závěru jen těsně minuli prázdnou branku střelou z poloviny hřiště. Ve druhé části jsme chtěli plnit to samé, bohužel nás ve velkém teple rychle opouštěly síly, přestali jsme obsazovat hráče a soupeř nás svou kombinační hrou zlehka přehrál.
     Na zápase s Rasoškami je pozitivní, že jsme jej odehráli bez obdrženého gólu, bohužel mnoho našich šancí zůstalo nevyužito. Snad si hráči alespoň uvědomí, že když nastupují proti Rasoškám, tak to již nejsou jednoznačné zápasy a budou se na ně více soustředit.
     Za dnešní výkon zaslouží pochvalu Štěpán Čáp v brance a vlastně celé mužstvo. Někteří si opět sáhli na dno svých sil a také ukázali, že většina hráčů může hrát na různých postech, které si dnes vyzkoušeli.

trenéři SP:
Vrba Milan

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Jan Havelský, Adam Lorenc, Matyáš Čapek, Martin Vecko, Petr Koza, Matěj Lácha, Jáchym Komár

2. tým - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda

MFK : TJ Červený Kostelec  2:3  (2:3)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Vacek, Novotný, Šafář, Buriánek, Čerenkov, Ťokan, Novák, Junek

Branky MFK: vlastní, Novák

Druhý zápas nadstavbové části krajského přeboru starších žáků odehraný v neděli 27.5. na domácím hřišti by se dal zhodnotit dvěma větami. Prohrávali jsme, vedli jsme, prohráli jsme. I přes prohru ale musíme kluky za dnešní výkon, v deseti hráčích, maximálně pochválit.

19.5.2018 - Muži doma vybojovali 2 body

MFK Nové Město n.Met - FK Chlumec n.C.               1 : 1 / 1 : 0 /
Střelci branek.:
43. Jakub Vít  -  84 Labík Jan

Sestava MFK N.Město n.M.:
Holý - Jelen,Srubjan,Zákravský,Zítko-Ružička -Borůvka,Lelek,Hůlek/60. Nožka/,Klikar/85.Flígr/-Vít

Utkání bylo v prvním poločase celkem vyrovnané,ale nám se podařilo vstřelit vedoucí gól,když pěknou akci zakončil Vít.Ve druhém poločase začali hosté lépe kombinovat a podařilo se jim vyrovnat.Posledních 5 minut utkání ukázalo jeden z hlavních důvodů našeho nelichotivého postavení v tabulce KP.Tři naše super šance nedokážeme proměnit,kdy jde náš hráč sám skoro od poloviny hřiště na branku a není z toho nic.