21.4.2018 - Mladší žáci 2x zvítězili 3:2

V sobotu jsme odehráli další kolo KP MŽ za letních podmínek ve Vamberku. Opět jsme odjížděli s pouhým jedním hráčem na střídání a ještě k tomu oslabeni o hráče doplňující SŽ a hráče omluvené třeba i z důvodu den předem konaného „Majálesu“. A tudíž bez útočníků a velké většiny branek vstřelených v předešlých turnajích. Obě utkání se odehrávala dá se říci jak „přes kopírák“: mnoho nepřesností, špatných zakončení, špatně řešených útočných i obranných akcí, shlukování hráčů na malém prostoru, mnoho individuálních chyb, atd., poločasové výsledky v náš neprospěch, ale také mnoho soubojů, velká bojovnost, fyzická i psychická náročnost, vyčerpání až na dno našich sil i individuální technická a herní zdatnost některých hráčů, apod. Nejednou jsme měli jako trenéři i fanoušci hlavu v dlaních či nevěřícně vykroucenou na obě strany. Nakonec však převážilo to pozitivní a uhráli jsme si a hlavně vybojovali plný počet 6 bodů z turnaje, což se nám v jarní části sezóny povedlo úplně poprvé a to se teda počítá ! Klukům gratulujeme a rodinným příslušníkům a fanouškům děkujeme za podporu v tropicky se rozjíždějícím víkendu.

Josef Lácha a Ivana Holá

Trenéři MŽ

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Týfa Tobiáš, Bašek Dominik, Lácha Matěj, Zítko Tomáš, Dubský Pavel, Havelský Jan

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – TJ Baník Vamberk  3 : 2  (1 : 2)

Branky: 2x Lácha, Bašek

MFK Nové Město n./M. – SK Rozkoš  3 : 2  (1 : 2)

Branky: 2x Lácha, Matouš

21.4.2018 - Mladší přípravka odehrála 2. kolo KP

V sobotu dne 21.4.2018 odehrál tým mladší přípravky 2. kolo KP, ke kterému jsme zajížděli na horkou půdu do Solnice. Zde nám prvním soupeřem byl právě obávaný celek domácích a druhým soupeřem byl tým z Červeného Kostelce. Vzhledem ke kvalitám obou soupeřů jsme se rozhodli postavit dva vyrovnané týmy.     1. tým sehrál velmi kvalitní dvojutkání se týmem Solnice. Kluci bojovali, zápasy doslova odjezdili a navíc již i s tímto soupeřem hráli fotbal, kdy jsme si vytvořili i další šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Ve druhém utkání s Červeným Kostelcem jsme v prvním poločase trochu polevili, byla tam i jistá ztráta koncentrace, ale kluci svojí bojovností dokázali smazat manko 0:2 a podařilo se vyrovnat. V druhém poločase jsme pak byli již jasně lepší, což se projevilo na celkovém výsledku. Celý tým si zaslouží velikou pochvalu, ale vyzdvihnout a pochválit je třeba Kubu Bělobrádka za skvělý brankařský výkon ve druhém zápase s Červeným Kostelcem.      2. tým v prvním zápase proti domácím své utkání prohrál již v šatně, kdy kluci nevím proč již na hřiště šli s tím, že prohrají. Jejich výkon byl od začátku ustrašený a bojácný, což se podepsalo na konečném výsledku. V druhém zápase proti Červenému Kostelci se již naši hráči zvedli a podali očekávaný výkon a jen vlivem neproměněných šancí nebyl výsledek lepší.     V celkovém součtu  jsme tedy prohráli se Solnicí a porazili Červený Kostelec , kluci si za krásného počasí zahráli kvalitní fotbal.

21.4.2018 - Mladší přípravka hrála s Českou Skalicí a Zábrodím

V sobotu 21.4. odehrál v České Skalici druhé kolo okresního přeboru i náš třetí tým mladší přípravky. Je jedině dobře, že jsme tuto soutěž přihlásili, protože pro jarní část sezóny se naše mužstvo rozrostlo o dalších 6 malých fotbalistů a šanci zahrát si tak dostanou všichni.

První utkání s domácími mělo vyrovnaný průběh. O vedení jsme přišli v poslední minutě, kdy mocný závěrečný hvizd rozhodčího z vedlejšího hřiště zmátl našeho hráče, který přestal hrát a soupeř prakticky „bez boje“ vyrovnával. V premiérovém penaltovém rozstřelu jsme neuspěli. Naše hra byla ovlivněná přítomností 2 nováčků, kteří hledali svoje pozice na hřišti, ani zkušenější hráči neměli úplně svůj den.

Do druhého utkání s týmem Zábrodí jsme vstoupili koncentrovaněji a výsledkem byl herně povzbudivý výkon. Škoda, že fyzická převaha soupeře byla tak extrémní, vždyť nejvyšší hráčka soupeře se postavou vyrovnala několika našim maminkám. Kdybychom dokázali dát alespoň jeden gól, soupeře bychom potrápili, šance jsme měli. Inkasovali jsme zpravidla zdálky, proti těmto střelám neměl solidně chytající Vojta Čáp v brance žádnou šanci.

Největším pozitivem turnaje byl výkon nováčků Jirky Duchoně a Davida Ryšavého. Jejich důraz a nasazení při prvním mistráku jsou velkým příslibem do budoucna. Trenérovi se málokdy stává, aby teoreticky nejrizikovější sestava podala nejstabilnější výkon – na konci prvního a začátku druhého poločasu se Zábrodím odehrála v dobrém tempu téměř 10 minut, aniž by kohokoliv napadlo, že 2 ze 4 hráčů v poli jsou na hřišti poprvé.

Výsledky:

MFK – Č. Skalice 3:4 (PK), branky Škoda 2, Plašil,

MFK – Zábrodí 0:8

Sestava:

Čáp, Plašil, Duchoň, Tichý, Škoda, Hvězda, Ryšavý, Dušek, trenér Bělobrádek

21.4.2018 - Starší přípravka hrála v Broumově a 2x zvítězila

Za nejvzdálenějším soupeřem v rámci jarní části KP jsme v sobotu 21.4. zajížděli do Broumova, kde nás přivítalo téměř tropické počasí a pěkná travnatá plocha.

1. tým - v zápase s domácím Broumovem nám dělá problém hřiště menších rozměrů, hra je plná nepřesností a někdy i malého nasazení. Své galapředstavení však předvádí Pepa Rozsypal, který dává tři branky!!!  a zachraňuje tým od blamáže. Ve druhém pol. náš výkon na hřišti začíná stoupat, je vidět nasazení u všech hráčů, jen ta koncovka nás pořád trápí.
     V zápase s Rasoškami narážíme nejprve na mladší tým soupeře a tak hrajeme s chutí i se snahou o kombinaci. Hráči se točí na všech možných postech a s přehledem vítězíme. Druhý poločas začínáme vlažně, asi i s pocitem, že to půjde samo a jen skvělé zákroky Vrby nás drží nad vodou. Vrací se stará bolest zahazování vypracovaných šancí. S postupem času, ale hru ovládáme a vedeme již 5:1. Bohužel v závěru 2 x neuhlídáme nejlepšího hráče soupeře a dovolujeme lacino snížit na 5:3.
     Zvláštní pochvalu dnes zaslouží Pepa Rozsypal, Tom Zelený a Lukáš Vrba.

2. tým - Na týmu ročníku 2008 je vidět, že s počtem odehraných zápasů se výkony postupně zlepšují, kluci se snaží kombinovat, z čehož pramení i hezké fotbalové akce. Dnes si hráči s chutí zastříleli, počet vstřelených branek mohl být daleko větší, ale bohužel někdy situace před brankou řešíme zbrkle. Na straně druhé dostáváme laciné a hloupé góly. V žádném případě to není chyba pouze brankáře, ale mnohdy lehkovážného bránění. V dnešních zápasech jsme zodpovědně odehráli utkání s Broumovem, jen zde mohlo být více proměněných šancí. V zápase se starším týmem Rasošek jsme se ujali vedení 3:0, ale pak se rozehrál nejlepší hráč soupeře a dostali jsme 2 góly. Tento stav jsme nakonec již udrželi. Dnes opět nebudu nikoho z hráčů vyzdvihovat, chválím kolektivní výkon a spolupráci.

Sobotní turnaj si všichni užili, hráči si mohli zakřičet vítězný pokřik a výhry oslavit s početným týmem rodičů, který do vzdáleného Broumova dorazil. Těm za podporu patří velký dík.

trenéři SP :
Milan Vrba
Vladimír Hronovský

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Martin Vecko, Petr Koza, Tom Zelený, Matyáš Čapek, Pepa Rozsypal, Jáchym Komár

2. tým - Štěpán Čáp, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Vojta Bělobrádek, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik

2. tým 14:4 (3:2, 11:2)

branky : Lochman 4x, Bělobrádek 3x, Hronovský 3x, Škoda 2x, Zámečník, Eliáš Kozák

21.4.2018 - Muži doma podlehli Červenému Kostleci

MFK Nové Město nad Metují - TJ Červený Kostelec 0:2 (0:1)

Sestava MFK: Maur V. - Srubjan, Jelen, Soumar, Lelek, Zákravský, Valášek A., Růžička (85. Maur D.), Nožka (66. Darebník), Borůvka D. (66. Valášek P.), Klikar

První poločas drželi domácí s favorizovaným Červeným Kostelcem tempo a dokonce i překvapivě byli chvílemi lepším týmem. Větší šanci si však vytvořili nejdříve hosté, když v 24. minutě hlavičkovali jen těsně vedle. V 34. minutě měl velkou šanci domácí Nožka, ale jeho střelu brankář vyrazil na roh. V 38. minutě byl před domácí brankou závar, ale gól nepadl. V 41. však již ano, když se po rohovém kopu hosté dostali do vedení 0:1. Domácí mohli srovnat v poslední minutě prvního poločasu, ale nastřelili jen břevno! Na začátku druhého poločasu vstřelili hosté durhou branku a po zbytek utkání si již výsledek zkušeně pohlídali.

21.4.2018 - Starší žáci doma podlehli Broumovu

MFK : Slovan Broumov  1:6  (0:3)
Branka MFK: Junek

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Ťokan, Vacek, Novotný, Smola, Čerenkov, Knap, Novák, Buriánek, Junek, Valtera

V sobotu 21.4. jsme přivítal na svém hřišti hosty ze Slovanu Broumov. První čtvrthodinu se hrála vyrovnaná partie. Náznaky šancí na obou stranách. V 16. minutě přišlo varování, když náš gólman na poslední chvíli vytěsnil dorážku soupeře mimo. Ale protože jsme se nepoučili přichází trest. Dva rohové kopy dostávají soupeře do vedení. Pak sice máme několik šancí, ale protože jsme bezzubí v koncovce, zůstává jen u šancí. Pět minut před poločasem zakládá soupeř akci „pojď a běž“.  Několika nahrávkami na jeden dotek se dostane z půlící čáry až před naší branku a trestá.   Snad uspokojení soupeře z poločasového vedení nám dovolí se po změně stran dostat na dostřel soupeřovi branky, tu ale příliš neohrožujeme. Největší šance Adama Buriánka končí mimo. A tak přichází znovu trest. Kolmá přihrávka soupeře a drobné zaváhání našeho brankáře při vyběhnutí dostávají soupeře do čtyř a vzápětí pěti gólového vedení.  S blížícím se koncem se sice dostáváme do šancí, ale protože nám příliš dlouho trvá než si připravíme míč ke střele, zůstává jen u čestného úspěchu Tomáše Junka po přihrávce Petra Čerenkova.

Přestože výsledek může vypadat na debakl, něco pozitivního se tentokrát najde. Petr Čerenkov, zvlášť ve druhé půli, přidal na bojovnosti a důrazu. Jako Don Quijote s větrnými mlýny bojoval v obraně Vojta Čížek s o dvě hlavy vyššími protihráči a nebyl zdaleka vždy ten poražený. Filip Ťokan nově na místě stopera, dobře organizoval hru. A to jak herně tak slovně. Lukáš Knap se na novém postu ve středu zálohy ještě rozkoukával, ale možná, že by to mohla být cesta jak naši hru rozhýbat. Jen škoda, že si Tomáš Smola už dlouho nevzpomněl na jarní přátelák s Libchavy kdy běhal a bojoval až neskutečně. Dnes to někdy vypadalo, jako by nás bylo o jednoho méně.

Tomáš Bartošík

3.kolo KP odehráli mladší žáci v neděli 15.4. na hřišti Slavia HK

V neděli 15.4. jsme s MŽ zase jednou prožili nádherné fotbalové dopoledne. Počasí akorát fotbalové, udržovaná přírodní tráva a bonus v podobě paní rozhodčí, novoměstské rodačky, která mimochodem obě utkání odřídila s velkým přehledem. I kaňky v podobě pouze jednoho hráče na střídání jsme se dokázali zhostit. V prvním zápase jsme soupeře snad ani nepustili k náznaku nějaké vážnější šance a jen naše stará známá produktivita v zakončení a „nevhodně“ postavené brankové konstrukce nás nevyhouply na dvojciferný rozdíl ve skóre, i když místní ukazatel tomu tak chtěl a svítilo nám 10 : 0. V zápase proti domácím se pak projevila síla týmu, vůle a chuť si zahrát fotbal proti lídrovi tabulky, který v jarních kolech ještě neztratil ani bod. A tak jsme i přes obdržený „náhodný“ gól v prvním poločase a i přes dočasné vedení soupeře 3 : 0 neustávali v nátlakové útočné hře a bojovnosti, čímž jsme opět téměř celý druhý poločas nepustili soupeře ze své obranné poloviny. A tak znovu jen kvůli naší neefektivitě jsme zápas nedotáhli do bodového zisku. Nevadí, to doladíme. Ale kluci, byla to nádhera ! Dub jako zaskakující gólman udivoval, co vše se dá chytit ze vzduchu nohama ! Pavel jako nezlomný obranný pilíř se i tak dostával do mnoha útočných akcí ! Zeď na své pozici pravého obránce roste zápas od zápasu ! Tobiáš i přesto, že ve druhém utkání pokrýval téměř celou levou stranu, neustával v pohybu a na své levé straně byl opravdu všude ! Matěj i přesto, že je ročníkově stále ještě hráč SP, na něhož je v MŽ vyvíjen až „nadměrný“ tlak, za každé situace přitahuje balón a tím rozbije či naruší snahy soupeřů o založení útočných akcí a k tomu ještě dokáže i tvořit hru a nahrát do jasných gólových příležitostí ! Bohoušek Kuba jako neúnavný „pes obranář“, kterému hra dozadu opravdu chutná a vždy splní naše očekávání ! Pořád namotivovaný a energický Vojta, jehož zahrání penalty a mnohá zakončení vyvolaly nejeden velký potlesk ! David jako „ledoborec“, od něhož protihráči odlétají jako kusy ledu a jenž se vždy protlačí k zakončení ! A nakonec benjamínek Zelí, který vždy dokazuje, že i když ho vzbudíte o půlnoci, tak on vyskočí a zvolá: „Chci hrát fotbal !“ Ještě jednou, kluci nádhera !

Trenéři MŽ

Sestava:  Dubský Pavel, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Zítko Tomáš, Kuřátko David, Čížek Vojtěch, Týfa Tobiáš, Zelený Tomáš

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC České Meziříčí  8 : 0  (3 : 0)

Branky: 3x Kuřátko, 3x Čížek, Zelený, Lácha

MFK Nové Město n./M. – TJ Sokol Malšova Lhota/FC Slavia HK  2 : 3  (0 : 1)

Branky: 2x Čížek

15.4.2018 - Starší žáci doma bez bodu

MFK : FK Chlumec nad Cidlinou  0:10  (0:2)

Sestava MFK: Bartošík – Valtera, Vacek, Knap, Čtvrtečka, Smola, Ťokan, Čerenkov, Novák, Junek, Buriánek, Čížek

Podobný výsledek a podobný vývoj jako v předešlých utkáních. První půli hrajeme se soupeřem vyrovnanou partii, po půli dostáváme během čtyř minut tři góly a je po zápase. Rozdíl byl jen v čase a místě. Tentokrát jsme hráli v neděli 15.4. na hřišti FK Chlumec nad Cidlinou.

První dvacet minut utkání je zápas vyrovnaný, sice po individuální chybě dostáváme branku, ale dál je hra vyrovnaná.  Po trestném kopu Jakuba Vacka dáváme z dorážky branku, bohužel ale z ofsajdové pozice. Pak ale pro zranění odstupuje ze hry Kuba Čtvrtečka a naše zadní řady přestávají stíhat. Když se k tomu přidají individuální chyby je druhý gól v naší síti jen otázkou času. O druhém poločasu darmo mluvit.

Především ve druhé půli se dnes hrubě nedařilo našemu brankáři. Nesoustředění a nerozhodnost byli korunovány gólem téměř z poloviny hřiště. I brankář slavného Arsenalu nosí kontaktní čočky, není důvod proč by je nemohl mít brankář Nového Města. Překvapivě dnes chyboval Lukáš Knap. Možná povzbuzen zápasem za mladší žáky, kde procházel řadami soupeře jako nůž máslem, jenže dnes to byli jiní protihráči. Filip Ťokan sice neúnavně bojoval, ale ve snaze být všude kde to hoří, nebyl tam kde být měl a ve středu hřiště tak zůstával Petr Čerenkov osamocen. A protože ten dnes rychlými pohyby opravdu šetřil, nemusel se soupeř ani moc snažit. Za dnešek tak můžeme pochválit jen Vojtu Čížka. Snažil se, bojoval, přestože měl v nohách dva zápasy mladších žáků. Nejsmutnější ale je, že dle hovoru v kabině klukům ani moc nevadí že prohrávají.  Je otázka zda je fotbal ještě baví, podle tréninkové docházky asi moc ne. A bez tréninku to bohužel nepůjde.

Speciální poděkování:

Karlovi Čtvtečkovi – aby na nás nezanevřel

Mírovi Slezákovi s rodinou – za poněkud krkolomné nedělní odpoledne

Tomáš Bartošík, Petr Čerenkov

14.4.2018 - Mladší přípravka odehrála 1. kolo

Náš tým mladší přípravky ročník 2009, 2010 odehrál v sobotu 14.4.2018 1. kolo KP. Výhodou našeho týmu bylo domácí prostředí, našimi soupeři byli tým Náchoda a Rasošek. K dispozici jsme tentokrát měli 11 hráčů, takže jeden tým musel celý turnaj odehrát bez střídání. Prvním soupeřem byl Náchod. Zde v tomto dvojutkání se jasně projevila kvalita a vyrovnanost našich hráčů v obou týmech.  Výsledkem tohoto bylo celkové vítězství, což nás hned na úvod velice potěšilo, neboť tým Náchoda byl při zimních halových turnajích naší "noční můrou". Druhý soupeř, a to tým Rasošek, byl podstatně slabší a našim hráčům tak dal možnost zahrát si fotbal a s chutí se zastřílet, čehož hojně využili, gól si dal opravdu každý a povinné vítězství zůstalo doma. Celkově se turnaj povedl, hráči se snažili plnit pokyny trenérů, ale nesmíme usnout na vavřínech. Vyzdvihl bych výkony našich hokejistů, a to Vašíka Leugnera, Tonyho Hubálka a Jendy Ježka, kteří ukázali výbornou fyzickou připravenost, ale i to, že si s míčem rozumí. Na závěr bych rád poděkoval rodičům za podporu a fandění našemu týmu.

1.tým: Řehák, Leugner, Krč, Znamenáček, Poláček, Hoffinger, trenér Macek M.

MFK  -  Náchod           11 : 6

MFK  -  Rasošky          22 : 3

Góly:     Řehák 4, Leugner 6, Krč 3, Znamenáček 3, Poláček 13, Hoffinger 4

2. tým:  Hanzl, Hubálek T., Kučera, Hubálek M., Ježek, trenér Hubálek M.

MFK  -  Náchod            10 : 9

MFK  -  Rasošky           25 : 3

Góly:   Hanzl 9, Hubálek Tony 4, Kučera 5, Hubálek Matyáš 13, Ježek 4

15.4.2018 - Starší přípravka odehrála 3. kolo

K dalšímu kolu KP jsme v neděli 15.4. zajížděli do České Skalice. Pro některé naše hráče to byla letošní premiéra na přírodní trávě.

1. tým - dnes jsme nastoupili oslabeni o hráče, kteří hráli za mladší žáky, popř. se z dnešního zápasu omluvili. V zápase s domácí Rozkoší nastupujeme v 1. poločase proti hráčům, jenž známe z výběrů okresu. Nevedeme si dobře a jen těžko na hřišti hledáme fyzické i psychické síly k odvrácení narůstajícího skóre soupeře. O poločase druhém se dá říci to samé, až na to, že soupeř již není tak silný, ale na naší hře to tolik vidět není.
     V druhém zápase 1. poločas s Náchodem začínáme proti mladším hráčům. Jenže opět, jak již často, otvíráme téměř vlastním gólem. Po provedených změnách na různých postech se hra stává smysluplnější. Hrajeme aktivně i když dost často nepřesně, ale srdcem, chceme hrát všichni co tu jsme. Ve 2 pol. by jsme opět chtěli hrát, ale dochází síly a soupeř je na nás dnes až moc přesný. U nás neschází nasazení, ale v klíčových situacích schází doběhnout, vrátit se, lepší náběh, přesnější a včasná nahrávka .......
     Koho dnes vyzdvihnout jmenovitě : Tomáš Kirschlager poprvé na postu středního záložníka dřel bojoval, Lukáš Vrba dnes měl určitě práce víc než by sám chtěl. A opět velice bojovný Koza Petr.  Všichni co dnes přijeli s postupem času na hřišti do toho dávali více a více. Děkujeme

2. tým -  Po minulém kole nebylo co chválit, dnes je to naopak. Do dokonalosti sice chybí hodně, ale přístup a nasazení, které předvedl tým dnes, se musel všem přítomným rodičům líbit. Do zápasů jsme konečně přenesli některé věci z tréninku a konečně naše hra vypadala jako fotbal. Kluci zjistili, že umí zakombinovat i v zápase a ne jen v tréninku. Škoda některých chyb při bránění a z toho hloupě obdržených gólů. Dnes jsme se dočkali výhry v prvním poločase s Rozkoší, na remizu jsme mohli dosáhnout i v prvním poločase s Náchodem, který nám sice uskočil o dva góly, ale po některých změnách v sestavě se nám podařilo vyrovnat krásnými góly téměř z poloviny hřiště. Brankáře zaskočil z trestného kopu Adam Hronovský, po něm napřáhl Štěpa Zámečník, jehož střela by obstála nejméně v kategorii gól měsíce. Poté jsme přežili pokutový kop, bohužel chvilku před koncem jsme nedůrazně bránili a soupeř nám vymetl šibenici. V závěrečném poločase nám již docházely síly, někteří do toho dnes šli přes své maximum. Oliver by mohl vyprávět. Jeho nasazení v útoku, bylo příjemným překvapením. Hodně sil nechali na hřišti i naši středoví hráči Lukáš a Vojta.
     Dnešním výkonem si kluci rozhodně posílili sebevědomí do dalších bojů.