17.9.2017 - Mladší žáci hráli v Českém Meziříčí

V neděli 17.9. jsme odehráli další kolo KP KHK MŽ v Českém Meziříčí. Sestavu jsme opět „lepili“ do poslední chvíle a tímto děkujeme Míšovi ze SP a Dominikovi, který si na chvilku odskočil ze světa hokeje. Čekali nás domácí, kteří v dosavadním průběhu získali stejný počet bodů jako my a poté favorit z Kostelce / Častolovic, který v zatím odehraných utkáních neztratil ani bod. A začali jsme velmi dobře a i přes oslabený kádr jsme odehráli náš nejlepší poločas v dosavadním průběhu KP. Domácí jsme zaskočili plněním domluvených herních úkolů, které na ně zjevně platily a tím jsme je téměř nepustili na naši polovinu. Předvedli jsme se ve velmi dobrém světle, přestože jsme ve 2. poločase už pomalu začali popouštět otěže utkání. Což pokračovalo i v 1. poločase proti silnému souklubí z Kostelce / Častolovic. Avšak s rozdílem, že tentokrát nás nepustil na svoji polovinu soupeř. Ubránili jsme těsný poločasový rozdíl s malou nadějí do druhé poloviny utkání. Tam jsme však už vinou únavy, ústupem bojovnosti a chutí do hry propadli a projevil se i jednoznačný rozdíl v kvalitě. Ale třeba příště s oporami v sestavě …

Trenéři MŽ

Josef Lácha a Ivana Holá

Sestava:  Dusílek Michal, Bašek Dominik, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Čížek Vojtěch, Týfa Tobiáš, Holý Tomáš, Šimek Martin, Dubský Pavel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC České Meziříčí  5 : 2  (4 : 0)

Branky:  3x Čížek, 2x Lácha

MFK Nové Město n./M. – Kostelec/Častolovice  0 : 5  (0 : 1)

Víkendové turnaje mladší přípravky

V sobotním 3. kole okresního přeboru jsme se na hřišti v Hronově představili s týmem složeným převážně z nováčků, 3 hráči hráli mistrovské utkání úplně poprvé (a všichni vstřelili gól), další 2 debutovali minulý týden. V úvodu jsme výrazněji prohráli s kvalitním týmem Velkého Poříčí, další 2 zápasy již byly herně i výsledkově vyrovnané.

V neděli nás v rámci 2 kola krajského přeboru v Solnici na úvod čekali domácí, coby nejlepší tým soutěže a dále tým Červeného Kostelce. Přestože jsme se snažili postavit 2 vyrovnaná družstva a sestavu změnili ještě těsně před výkopem, očekávaného výsledku jsme nedosáhli. První tým hrál se Solnicí zakřiknutě a po zásluze oba poločasy vysoko prohrál. Naopak proti Červenému Kostelci byl lepší, v prvním poločase zvítězil, ve druhém se hráči o vítezství sami připravili individuálními chybami v rozehrávce a neochotou si přihrát před soupeřovou brankou. Druhý tým naopak proti Solnici překvapil, kluci hráli aktivně, na hranici svých možností a nejenže dostali málo gólů, dokonce je sami stříleli. Proti Červenému Kostelci, zřejmě i vlivem úbytku sil, již na svůj dobrý výkon nenavázali a uhráli pouze jednu remízu.

Víkend přinesl více pozitivních momentů. Rozšiřujeme si kádr, radost nám dělají nováčci, kteří se na hřišti rychle rozkoukávají. Naopak zapracovat musíme na přihrávce, dělá problémy i nejzkušenějším hráčům. Nejen technicky, ale také ochotou přihrávat kamarádům do lepší pozice. Díky tomu nedokážeme vítězit ve vyrovnanějších utkáních, ve kterých je kvalita jednoznačně na naší straně.

Turnaj Hronov

Sestava: Čáp, Krč, Bělobrádek, Hanzl, Říha, Dušek, Tichý, Linhart, Jakl, Výsledky: MFK-V. Poříčí 0:9, MFK – Náchod 9:4, MFK – Hronov 2:5

Turnaj Solnice

První tým: Poláček, Leugner, Znamenáček, Bělobrádek, Krč, T. Hubálek, M. Hubálek, Výsledky: MFK – Solnice 0:25 (0:13), MFK-Č. Kostelec 8:7 (6:3)

Druhý tým: Paar, Hanzl, Ježek, Linhart, Škoda, Žďára, Říha, Výsledky: MFK-Solnice 4:12 (1:5), MFK – Č. Kostelec 5:7 (3:5)

Trenéři: Hubálek, Bělobrádek

16.9.2017 - Starší přípravka hrála s těžkými soupeři

V dalším kole KP nás dnes 16.9. čekal soupeř z nejtěžších, domácí Rychnov nad Kněžnou a Kostelec/Častolovice. Náš původní plán, nechat zahrát co nejširší kádr, vzal za své po obdržení 6-ti omluvenek, jak ze zdravotních či jiných důvodů.
Naším prvním soupeřem byl společný tým Kostelce nad Orlicí a Častolovic. Již z prvního našeho setkání víme, že je to soupeř z naší kategorie, tedy tým, se kterým budeme hrát vyrovnané zápasy. To se potvrdilo i dnes, kdy 1. tým zvítězil o jeden gól. O celkovém nepříznivém výsledku tohoto zápasu rozhodla střelecká neschopnost 2.týmu, který první poločas prohrál 0:4, přestože soupeř nebyl o tolik lepším týmem.
     Ve druhém dnešním zápase nás čekal domácí Rychnov. S tímto soupeřem jsme se utkali letos poprvé, dle dosavadních odehraných zápasů jsme věděli, že soupeř bude velmi kvalitní a přesně to nám předvedl v zápase. Jeho hráči jsou rychlí, výborně hrají s míčem, jeden útok střídá druhý. Přestože jsme se na soupeře snažili hráče připravit a soustředili se spíše na obranu, celkové skóre vypadá hrozivě. Vývoj zápasu se lehce podepsal na psychice hráčů, přesto musíme dnes ocenit, že zápas nezabalili, jak bývá naším zvykem, ale snažili se po celé utkání. Tyto zápasy nám mohou pomoci ve zlepšení obranné činnosti. Hráči si musí uvědomit, že jakmile nechají soupeři prostor, je to ihned potrestáno.
     Za dnešek zaslouží pochvalu Matěj Lácha, velice slušně odehrál svůj první zápas Adam Lorenc, skvělé zákroky předváděl v brance Štěpán Čáp. I přes vysokou prohru v druhém utkání dnes oceňuji bojovnost téměř celého týmu, která nám v některých zápasech chyběla.

trenéři SP:
Vladimír Hronovský
Milan Vrba

sestava :

1. tým  - Lukáš Vrba, Jan Havelský, Martin Vecko, Michal Dusílek, Josef Rozsypal, Adam Lorenc, Matěj Lácha, Filip Hnik

2. tým  - Štěpán Čáp, Štěpán Zámečník, Oliver Kozák, Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Vojtěch Bělobrádek, Adam Hronovský, Lukáš Kumprecht

16.9.2017 - Muži v jesenickém azylu utrpěli debakl s Vysokou

MFK Nové Město nad Metují - FK Vysoká nad Labem 0:7 (0:4)

Sestava MFKFlígr - Valášek P., Jelen, Kollár, Lelek, Klikar (71. Maur V.), Vít (80. Soumar), Semerák (46. Borůvka), Zákravský, Růžička (46. Srubjan), Nejman

Za vytrvalého deště a na rozmáčeném hřišti nemohli domácí začít hůře, když již v 6. minutě chyboval jejich brankář, který neudržel míč v rukavicích a pro hostujícího útočníka bylo již jednoduché ho dorazit do prázdné branky - 0:1. Ihned o minutu později však mohli domácí srovnat, jenže Kollár v nadějné pozici místo střely jen nahrával a Klikar následně přestřelil. Poté následovalo one-man-show hostujícího Pražáka, který v rozmezí 11. minut vstřelil hattrick a v podstatě rozhodl o utkání. V 55. minutě po rychlém protiútoku přidali hosté pátou branku a konečný výsledek uzavřel dvakrát hlavou skórující Bělka.

"Rád bych zažil podobné utkání z pozice soupeře. Konečně jsme měli pohromadě kompletní kádr a cítili šanci na bodový zisk. Aniž bych chtěl snižovat kvalitu a výkon hostujícího týmu, první tři branky jsme hostům darovali fatálními chybami, Vysokou tím dostali na koně a poté již na těžkém terénu bylo složité s utkáním cokoliv udělat. Důvody vysoké porážky a hrozného výkonu si musíme vyhodnotit sami uvnitř týmu." - D. Maur

16.9.2017 - Starší žáci doma prohráli s hradeckou Olympií

Bez možnosti střídání odehráli starší žáci v sobotu 16.9. na domácím hřišti zápas s hradeckou Olympií. Úvodní minuty byly ve znamení seznamovacího oťukávání. Ale po šesti minutách přichází první tutovka soupeře, kterou včasným vyběhnutím likviduje náš gólman. Za dalších šest minut musí náš brankář znovu ven z branky, aby zlikvidoval brejk soupeře. Odražený míč, kutálející se na naši branku, uklízí do bezpečí Kuba Vacek. Za nedlouho musí z branky tentokrát gólman soupeře, aby zlikvidoval brejk Davida Rückera. Ve 23. minutě soupeřův přímý kop vytahuje Tomáš Bartošík na tyč. Pět minut nato, ale soupeř místo střely přímý kop rozehrává, zpětná přihrávka před branku nachází nekrytého hráče, který prostřeluje vše co mu stojí v cestě. Tři minuty po poločasu se soupeř dostává do dvoubrankového vedení. A může být ještě hůř, ale další šanci soupeře v jedenácté minutě náš gólman vyráží a odražený míč soupeř vrací jen do jeho náruče.  Tři minuty na to se i my dostáváme do šance, ale střela Adama Buriánka jde mimo. A soupeř opět nabíjí ostrou munici. Jeho pohledná kombinační akce končí zpětnou přihrávkou a nechytatelnou ranou z hranice velkého vápna přesně k tyči. Chvíli na to sice snižujeme, vzápětí ale chybným odkopem nabízíme soupeři šanci, kterou využívá.  V pohodě hrající soupeř nás před koncem sice pouští před svou branku, střely Petra Čerenkova a Adama Buriánka, ale jeho brankáře nijak nepřekvapily.

Soupeř byl dnes lepší. Rychlejší a dobře kombinoval. Zatímco většina našich přihrávek znamená ztrátu míče, soupeř se několika přihrávkami do pohybu a volného prostoru dostával před naši branku a proto po zásluze vyhrál. Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva

Sestava MFK: Tomáš Bartošík – Matyáš Novotný, Jakub Vacek, Lukáš Knap, Jan Šafář, Vojtěch Čížek, Petr Čerenkov, Filip Ťokan, Adam Buriánek, David Rücker, Josef Novák

MFK – Olympia Hradec Králové  1:4  (0:1)

Branka MFK:  Rücker

9.9.2017 - Mladší žáci odehráli také druhé kolo

a druhé kolo KP KHK MŽ jsme vyrazili v sobotu 9.9. do Rychnova nad Kněžnou. Tentokrát v téměř kompletním složení a to pouze bez jednoho hráče roč. 2005. A tedy s očekáváním, že bychom mohli silné domácí a neméňě dobré kluky z Třebše přinejmenším potrápit. Opak však byl pravdou a hned v úvodním utkání jsme výrazně “potrápili” hlavně sami sebe. My trenéři jsme nedokázali vyburcovat a namotivovat kluky k “odhodlání” si třeba jen zahrát kvalitní fotbal. A hráči samotní (až na některé vyjímečné situace) neprokázali kýženou bojovnost, disciplínu, chuť, natož pak vůli alespoň naslouchat radám a pokynům trenérů se snahou o přenesení těchto do hry. I když se všichni určitě přesvědčili o tom, že to jde. Pavel, že to jde si míč připravit a poté ho vyvézt podél postraní čáry, nahrát či zakončit. David, že to jde se probojovat do předbrankového prostoru, kde zbývá už jen klidně zakončit. Vojta, že to jde “dojít si” pro balon a tím se dostat do tahu na branku, kde už zbývá jen finální fáze v podobě nahrávky či zakončení. Matěj, že to jde udělat rychlou kličku a “naservírovat” přesně míč spoluhráči do pohybu. Dominik, že to jde, aby se na mě tým mohl spolehnout, díky mým jistým zákrokům. Výše zmíněné jsme však ZATÍM nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Druhý zápas jsme tedy jen zremizovali. Musíme však pozvednout hlavy a přes veškeré šrámy na těle i na duši věřit, že příště to již dokážeme a na hřišti ukážeme !

Trenéři MŽ

Sestava:  Bašek Dominik, Valtera Petr, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Týfa Tobiáš, Holý Tomáš, Šimek Martin, Dubský Pavel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC Spartak Rychnov n/K  1 : 5  (0 : 2)

Branka:  Valtera

MFK Nové Město n./M. – TJ Sokol Třebeš II  0 : 0

10.9.2017 - Starší žáci hráli v Jaroměři

Stejně jako naše A mužstvo i starší žáci odehráli své mistrovské utkání v neděli 10.9. na hřišti FK Jaroměř. Už v první minutě se soupeř dostává do vedení z pokutového kopu. Dvě minuty na to ale vyrovnáváme a po deseti odehraných minutách Adam Buriánek předkládá Pepovi Novákovi nabídku na vedoucí gól. Jenže pak se soupeř dostává do tempa a začíná nás přehrávat. A svou převahu proměňuje v poločasové vedení. Dva rychlé góly soupeře v úvodu druhé půle rozhodují o zisku vítězných bodů. Sice v závěru korigujeme skóre na kontakt na vyrovnání je ale již pozdě.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

MFK : FK Jaroměř 4:5 (2:3)

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Novotný, Vacek, Novák, Knap, Čerenkov, Ťokan, Buriánek, Šafář, Rücker, Smola

Branky MFK: Rücker 2, Novák, Šafář

10.9.2017 - Muži zaskočili favorizovanou Jaroměř a vezou si 2 body

FK Jaroměř - MFK Nové Město nad Metují 0:0 (0:0) p.k. 1:3

Sestava MFKFlígr - Jelen, Růžička, Nejman, Semerák - Borůvka D. (61. Borůvka A., 93. Maur), Lelek (72. Darebník), Srubjan, Zákravský, Klikar (78. Valášek) - Vít

"Poctivý týmový výkon vycházející z defenzivního bloku se snahou eliminovat kombinační a přechodovou sílu domácího týmu. Na šance zasloužená remíza, musíme zapracovat na řešení brejkovych situaci, narozdíl od domácích jsme byli nebezpečnější ve standartnich situacích, kde nám však chyběl větší hlad po gólů." - D. Maur

9.10.2017 - Starší přípravka odehrála druhé kolo KP

Ve druhém kole KP nás čekal na hřišti v Dobrušce, opět po týdnu, společný tým Dobruška/Opočno a Náchod. Oproti minulému týdnu jsme kádr doplnili o hráče, kteří začali s tréninkem teprve nedávno nebo si ještě užívali dovolenou. Jako v 1.kole, tak i nyní, vezeme jednu výhru.

1. tým - Po kratším rozcvičení nastupujeme proti neoblíbenému soupeři Dobrušce/Opočnu ročníku 2007. Hráči hrají na hranici svých možností, bojují, vykopávají střely i za překonaným gólmanem a nedovolují soupeři až do půle utkání skórovat, ba co více i po obdrženém gólu se snažíme až do konečného hvizdu sudího. I když prohráváme 0:3, podali jsme nejlepší výkon letošního ročníku. Druhý poločas, proti ročníku 2008, je odlišný, dostáváme se do šancí, leč často nezakončených gólem.
     V zápase proti Náchodu měníme brankáře a Michal Dusílek nezachytal vůbec špatně. Nádherný gól do šibenice ze standardky z půle hřiště dává Tomáš Kirschlager. V závěrečném poločase je vidět kvalitativní rozdíl ve hře soupeře a tak děláme několik změn, abychom se soupeři vyrovnaly. Sice prohráváme 0:2 ,ale opět hrajeme od začátku až do konce, což je příjemná změna oproti minulému týdnu.
     Dnes jsem byl s hráči velice spokojen. Ve všech utkáních hráli s chutí a nasazením, jenž bych rád viděl v každém zápase. Díky.

2.tým - Stejně jako v minulém týdnu nám soupeř z Dobrušky/Opočna (08) utíká, tentokrát na rozdíl dvou gólů. A stejně tak se nám daří vyrovnat. Zápasy s tímto soupeřem jsou vyrovnané a klukům dávají nejvíc. Proti staršímu ročníku (07), jsme naopak oproti minulému týdnu podali katastrofální výkon. Soupeř tentokrát nehrál zdaleka tak dobře, přesto jsme obdrželi ještě o jeden gól více. V tomto utkání mne nejvíce mrzí to, že kluci úplně rezignovali na hru a několik branek jsme si dali skoro sami.
    Do utkání s Náchodem jsme vstoupili poznamenaní prohrou z předchozího utkání a hráli odevzdaně, se svěšenými hlavami. Nebýt příjezdu Matěje Láchy, který dorazil po odehrání zápasu za mladší žáky, utkání bychom do remízového stavu nedotáhli. Jeho příchod kluky pozvedl a na hru se zase dalo koukat. Ve stejném duchu jsme následně odehráli poslední poločas, kde si Matěj s radostí zastřílel. Dnes se mi líbil výkon obranné dvojice Štěpán Zámečník a Oliver Kozák.

trenéři SP:
Milan Vrba

sestava :

1. tým : Lukáš Vrba, Michal Dusílek, Petr Koza, Jáchym Komár, Martin Vecko, Tomáš Zelený, Jan Havelský, Tomáš Kirschlager, Karel Dašek

2. tým : Štěpán Čáp, Štěpán Zámečník, Oliver Kozák, Lukáš Lochman, Fanda Škoda, Vojtěch Bělobrádek, Matyáš Čapek, Filip Hnik, Matěj Lácha, Adam Hronovský

9.9.2017 - Mladší přípravka měla náročnou sobotu

V sobotu 9.9. nastal pro náš tým první kritický den, kdy kolidoval termín turnajů okresního a krajského přeboru. Vzhledem k omluvenkám a nemocem jsme nominovali 3x5 hráčů, což znamenalo odehrát všechna utkání bez střídání. Zatímco v Broumově vše klaplo, v Náchodě byla ranní realita -2 hráči, tým se podařilo doplnit až v průběhu dopoledne.

V Náchodě proběhlo 1.kolo krajského přeboru, které jsme po dohodě s ostatními trenéry odehráli po ročnících. V prvním utkání byla družstva Náchoda nad síly obou našich týmů, první poločasy jsme prohráli výrazně, ve druhých už se naši hráči rozkoukali a dokázali se herně i výsledkově zlepšit. V utkání s Rasoškami byla kvalita na naší straně, kluci si zahráli a nastříleli i řadu branek.

V Broumově jsme odehráli 2. kolo okresního přeboru. Ani zde nedošlo na katastrofický scénář, začali jsme 2 vyrovnanými zápasy s Hronovem a Policí n/M a nakonec vysoko porazili Broumov, který naši hráči demoralizovali slepenými góly na začátku druhého poločasu (první poločas přitom skončil nerozhodně 2:2).

Přestože jsme z průběhu soboty měli velké obavy, realita ukázala, že přihlásit B tým byl krok správným směrem. Hrají všichni hráči, dostávají velký prostor na hřišti, kvalitou nezaostáváme, cítíme podporu rodičů. Organizačně došlo k několika logistickým chybám, které si již pro příště pohlídáme. Klíčová je v tomto ohledu spolupráce rodičů, kterou je ovšem třeba v globále vysoce ocenit.

Nakonec musíme poděkovat trenérům ostatních týmů, kteří měli pochopení pro naši těžkou situaci a umožnili nám důstojně odehrát všechna utkání. Tímto způsobem by měla spolupráce u nejmenších dětí fungovat.

Turnaj Náchod:

Tým 2009: Sestava: Leugner, Poláček, Ježek, Hubálek M.,Žďára, Výsledky:  MFK-Náchod 3:9, MFK- Rasošky 14:2, Trenér: Leugner

Tým 2010: Sestava: Čáp, Hubálek T., Jakl, Znamenáček, Hoffinger, Výsledky: MFK-Náchod 0:15, MFK – Rasošky 11:4, Trenér: Hubálek

Turnaj Broumov:

Sestava: Kučera, Paar, Škoda, Bělobrádek, Tichý, Výsledky: MFK-Hronov 2:3, MFK-Police n/M 3:4, MFK-Broumov 12:2, Trenér: Bělobrádek