Víkendové turnaje mladší přípravky

5.5.2018

V sobotu 5. 5. 2018 měli příznivci poslední šanci shlédnout tým naší mladší přípravky na domácím hřišti, tentokrát v rámci dalšího kola okresního přeboru. Díky aktivitám prodlouženého víkendu se sešla značně nesourodá sestava složená rovným dílem ze zkušených hráčů r. 2009, hráčů r. 2010 a nováčků.

Do úvodního utkání s Č. Skalicí vstoupili naši hráči nesoustředěně a s malým nasazením, nebýt individuálního výkonu Ondry Říhy, v tomto utkání bychom nezvítězili. Stejně rozháraný a nedůrazný byl i první poločas s favorizovaným V. Poříčím. Ve druhém se naši hráči dokázali zlepšit, zkorigovali nepříznivý výsledek, ale zejména předvedli herní výkon, který bychom od nich očekávali. V závěrečném utkání si hráči s chutí zastříleli proti nováčkovskému týmu Náchoda.

Průběh turnaje jistě ovlivnila nesehranost týmu, který v této sestavě běžně nenastupuje, od zkušenějších hráčů ale musíme vyžadovat zodpovědnější přístup. Zejména proto, že mladší a začínající hráči přejímají jejich návyky jak ve hře, tak v chování. Turnaj přesto hodnotíme pozitivně, kluci si zahráli v domácím prostředí za hezkého počasí s kvalitními soupeři, hrát přitom potřebují ze všeho nejvíce.

Výsledky:

MFK – Č. Skalice 7:5, MFK – V. Poříčí 3:4, MFK – Náchod 9:1

Sestava:

Bělobrádek, Škoda (2 góly), Říha (6), Šulc (1), Řehák S., Vít (3), Tichý, Kučera (5), Znamenáček (2), Plašil, trenér Bělobrádek

6.5.2018

V neděli 6. 5. 2018 jsme se představili v Solnici, kde nám los tentokrát přisoudil 2 extrémní soupeře – domácí coby nejlepší tým v kraji v dané věkové kategorii a Rasošky, které jsou na opačném kvalitativním pólu. Do podobně strukturovaného turnaje se těžko hledá motivace jak hráčům, tak trenérům, obzvláště v situaci mnoha omluv, souvisejících s prodlouženým víkendem.

První tým vstoupil do utkání se Solnicí s velkým odhodláním, drtivý nástup domácích se ovšem nepodařilo zachytit. Kluci ale nezpanikařili, vynikající výkon Vaška Leugnera a Vaška Poláčka povzbudil zbytek týmu (tentokrát pouze hráči r. 2010). V prvním poločase se hra v závěru vyrovnala, dokázali jsme vstřelit góly, solidní výkon si tým přenesl i do druhého poločasu, jehož průběh byl obdobný.

Druhý tým nezvládl utkání se Solnicí hlavně psychicky, hráči byli poražení už při příchodu na hřiště, předvedli bojácný, odevzdaný výkon. Opakovala se tak situace z předchozího utkání se stejným soupeřem, kdy ovšem nebylo složení týmů stejné.

Ozřejmuje se, že kromě jiného musíme pracovat na přípravě přirozených lídrů týmu. Nestačí nám pouze fotbalové dovednosti nebo bojovnost, poslední 2 víkendy ukázaly, jak důležitý je pozitivní vzor zejména pro mladší, méně zkušené hráče. Více hodnotit tento turnaj nelze, bylo potřeba ho odehrát, žádné překvapivé momenty nepřinesl.

Výsledky:

MFK : Solnice 4 : 35 (1. tým 4 : 15, 2. tým 0 : 20)

MFK : Rasošky  39 : 4 (1. tým 22 : 1, 2. tým 17 : 3)

Sestava:

1. tým: Bělobrádek, Leugner (7), Jakl (2), Poláček (9), Škoda (6), Znamenáček (2), Světlík, trenér Bělobrádek

2. tým: Hanzl (8), Paar (1), Hubálek Tony (4), Hubálek Matyáš (2), Ježek (1), Duchoň (1), trenér Hubálek

6.5.2018 - Starší přípravka hrála v Dobrušce

V rámci 6.kola KP jsme zajížděli v neděli 6.5. na pěkně upravené hřiště do Dobrušky. Po týdnu jsme se opět utkali s Dobruškou/Opočnem a druhým soupeřem nám byl tým z Broumova.

1. tým - vzhledem k několika omluvenkám dnes ročník 2007 nastoupil jen se 7 hráči. Leč by se to mohlo zdát velkou komplikací, je tomu naopak. Útočník hrající v obraně si počíná lépe než v útoku atd. Prostě jak to už bývá, mužstvo se semklo a podalo maximální možný výkon. Týmu Dobruška/Opočno výkonností nejsme dnes až tak vzdáleni, ale trápí nás spíše individuální chybky, jenž mají na výsledek devastující vliv. Ale za předvedenou hru určitě palec nahoru.
Zápas s Broumovem by se dal orámovat do dvou bodů. Pokud hrajeme s pokorou, skvěle kombinujeme a dáváme nádherné branky. Pokud chce jedinec uhrát vše sám, tato krásná část fotbalu mizí a vrací se trápení. Mít zde dnes jednoho hráče navíc asi by jeden hráč nedohrál.
Závěrem děkuji všem co dnes hráli. Byly to ty nejlepší 4 poločasy na jaře, které jsme odehráli.

2. tým - opět jako na houpačce. Zápas s domácími začínáme pěknou kombinací a rychlým gólem. A tím jsme vlastně i skončili, dále skóroval pouze soupeř. Není třeba pochybovat nad sílou soupeře, který nás pravidelně přehrává. O to více mrzí situace, kdy mu góly věnujeme naší nedůsledností, nepozorností či hloupou chybou. U míče jsme často později než soupeř. Myslím si, že v našich silách je neprohrávat s týmem Dobrušky takovým rozdílem.
Do druhého zápasu s Broumovem vstupujeme přesně dle scénáře, který jsme si domluvili.... Tak dlouho si hrajeme a vymýšlíme až prohráváme 0:2. Poté se naši hráči konečně probudili a zápas otočili. Ve druhém poločase jsme měli více šancí než soupeř, bohužel jsme trefovali pouze brankařku soupeře. Naše špatné bránění vedlo k obdržení 3 branek a vyrovnání přišlo až krátce před koncem. Dnes to nebyly úplně povedené zápasy, přesto chválím Filipa Hnika a Eliáše Kozáka - když do zápasu vloží nasazení, tak to jde. Střelecky nás dnes držel Adam Hronovský.

trenéři SP:
Hronovský Vladimír
Vrba Milan

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Petr Koza, Tom Zelený,Pepa Rozsypal, Jáchym Komár, Jan Havelský

2. tým - Štěpán Čáp, Štěpán Zámečník, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek

SK Týniště nad Orlicí : MFK 9:0 (3:0)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Ťokan, Vacek, Novotný, Čerenkov, Knap, Novák, Buriánek, Šafář, Junek, Valtera

Po úterním mistrovském utkání zajížděli starší žáci druhý den, ve středu 3.5., k pohárovému utkání do Týniště nad Orlicí. A nebyl to šťastný zápas. Ve srovnání s předešlými zápasy přímo ostudný. Bez chuti, bez boje. Snad jen Lukáš Knap a Vojta Čížek snesou přísnější měřítko.

Z počátku byla hra vyrovnaná. Měli jsme šance, ale jak to bývá branková konstrukce je pro nás tabu. Po odehraných deseti minutách náš gólman hloupě chytil malou domů a z nařízeného nepřímého kopu, přes hloupě postavenou zeď, se soupeř ujal vedení. V následujících minutách náš gólman chybu odčinil dvěma zlikvidovanými brejky soupeře. Ale na ten z 21., resp. 29. minuty už nestačil. Možnost na korekci poločasového skóre, v podobě v podobě malé domů chycené brankářem, ale pan rozhodčí přehlédl. První akce soupeře po změně stran, kdy Honza Šafář zpracoval a odevzdal protihráči míč znamená čtvrtý gól domácích a zatímco pro nás zápas končí, soupeř se baví.

Pěkný a upravený areál, příjemná kantýna, dobrá hra – i proto se fotbal hraje. Alespoň tedy v Týništi nad Orlicí.

Tomáš Bartošík

Muži vysoko prohráli s Rychnovem a poté vysoko porazili Hořice

1.5.2018

MFK Nové Město n/M - TJ Jiskra Hořice 4:0 (3:0)

Branky MFK: Nožka 2x, Zákravský

Sestava MFK: Maur - Soumar (79. Zítko), Darebník, Jelen, Srubjan, Lelek, Valášek, Borůvka D. (84. Borůvka A.), Nožka (61. Hůlek), Zákravský, Růžička

Do dnešního utkání jsme nastoupili s odhodláním zvrátit sled nepříznivých výsledků z minulých kol a ještě se pokusit přiblížit bodově soupeřům v tabulce. Vstup do utkání nám vyšel nad očekávání velmi dobře. Již v 8 minutě utkání se prosadil svým důrazem v šestnácce Lukáš Nožka a vstřelil první gól utkání. Následně ve 12 minutě utkání jsme po právé straně hřiště založili výbornou akci a po serií přihrávek na jejiž konci byl opět Lukáš Nožka se stav posunul na 2 :0 pro hráče N.Města. V 15 minutě utkání se postavil k přímému kopu Pavel Zákravský a ze vzdálenosti asi 25 metrů vymetl šibenici hořické branky a stav skore se posunul na 3 : 0 pro N.Město. Zhruba od poloviny prvního poločasu jsme ubrali na tempu, snad pod dojmem vedení a do hry se stále častěji dostávali hosté, kteří několikrát nebezpečně zahrozili.

Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná, hosté se snažili o vstřelení kontaktního gólu, ale v 65 minutě chybovali před svoji šestnáckou a Dan Borůvka toho využil a zvýšil na 4 : 0. To ještě v 60 minutě Srubjan neproměnil pokutový kop. Ve zbylém čase jsme si své vedení pohlídali a slavili tak první vítězství v jarní části sezony.

V průběhu týdne oznámil klubu svou rezignaci na postu trenéra MFK pan Milan Petřík. Ve zbývajících utkáních jarní části sezony včetně dnešního utkání povede mužstvo Jaroslav Macháček společně s Ivošem Janečkem, Pavlem Růžičkou a Michalem Hofmanem.

29.4.2018

FC Spartak Rychnov n/K - MFK Nové Město n/M 6:1 (1:0)

Branka MFK: Nožka

Sestava MFK: Bocek - Soumar, Jelen, Srubjan, Lelek, Klikar (81. Hofman), Valášek, Borůvka, Nožka, Růžička (76. Maur), Darebník (63. Hůlek)

Novoměstské bodové plány vzaly v Rychnově za své už poměrně brzy. V 11. minutě totiž poslal domácí celek do vedení Počtýnský a hosté, pokud chtěli bodovat, museli zabrat. Jenže obrat se nekonal. O osudu utkání definitivně rozhodl začátek druhé půle, kdy domácí po brankách Počtýnského z 55., a Zajíčka z 57. minuty odskočili na 3:0. O pět minut později sice Nožka snižoval na 3:1, jenže v 69. minutě vrátil klid na domácí kopačky opět Počtýnský – 4:1. Ten navíc čtvrt hodiny před koncem zkompletoval hattrick – 5:1. Na tenisových 6:1 upravoval deset minut před koncem Jedlinský.

1.5.2018 - Starší žáci zakončili základní část

TJ Červený Kostelec : MFK 2:0 (1:0)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Ťokan, Vacek, Novotný, Smola, Čerenkov, Knap, Novák, Buriánek, Šafář, Junek, Valtera

V úterý 1.5. ukončili starší žáci základní část krajského přeboru na hřišti v Červeném Kostelci. Od úvodního hvizdu nás soupeř přitlačil k bráně, přežili jsme několik jeho šancí. Po pěti minutách jsme hru vyrovnali a pak se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Dvakrát se dostal na dostřel Adam Buriánek, ale pálil mimo. Pak se dostal do brejku Pepa Novák, domácí gólman byl ale u míče dřív. V 16. minutě Pepa Novák nabízí vedoucí gól Tomáši Junkovi, ten ale sám proti gólmanovi sotva trefuje míč. Pět minut na to mohl přijít trest, když brejk soupeře náš gólman vyrazil, ale ten obloukem dál směřoval do sítě. Na poslední chvíli jej vykopl Filip Ťokan. Několik minut na to ale Petr Čerenkov nezachytil průnik soupeře a ten nedává našemu brankaři šanci. Ještě do poločasu můžeme vyrovnat. Pepa Novák hlavou přehazuje soupeřova brankaře, také soupeř ale na poslední chvíli míč mířící do prázdné brány vykopává do bezpečí. Po změně stran může soupeř pojistit vedení, přelobování našeho gólmana ale končí na tyči. A protože střela Lukáše Knapa jen vypráší rukavice gólmana, brejk Adama Buriánka těsně míjí bránu, soupeř znovu nastřeluje jen tyč a Adam opět pálí mimo, vede soupeř minutu před koncem jen o branku. Poslední akce zápasu – kopeme rohový kop. Z odraženého míče se soupeř dostává do brejku, který náš gólman vyrazil, soupeř ale pohodlně doráží – 2:0. Je dobojováno. Škoda. Kluci to dnes odmakali. Pochvalu zaslouží zejména středová řada Ťokan, Vacek, Knap. Dařilo se brankáři, trocha štěstí k tomu prostě patří.

28.4.2018 - 5.kolo KP odehráli mladší žáci v Rychnově n/K

V sobotu odpoledne odehráli MŽ další kolo KP v Rychnově n/K. Tentokrát jsme mohli využít i hráče hrající totéž dopoledne za SŽ, i přesto nám však počet možných střídajících stoupl pouze na dva. A nedostatek nebo spíš rychlý úbytek sil byl v tomto tropickém dni na klucích znát, a to nejen na těch, kteří měli již jeden zápas v nohách. Zaskočilo nás nejen horké počasí, ale i dobře upravený, jenže suchý, nesmekající se přírodní trávník a dokonce i překvapivě jednoduché dobití předbrankového prostoru na začátku utkání s domácími. V obou utkáních šlo z naší strany spíše o „kopanou“, než o nějaký líbivý fotbal. Klukům nemůžeme upřít velkou snahu, vůli, chuť poprat se o příznivý výsledek, ale nedokázali jsme si navzájem pomoci včasnou a přesnou přihrávkou, naběhnutím, střelou či kombinací. Všechno jsme řešili silou, odkopáváním či individuálními souboji, což se za daných podmínek jednoznačně míjelo účinkem. A tak jsme proti domácím ztratili dva body a poté proti Černilovu jen „bojovali“ proti odpočinutým na dně dostupných svých sil. Tak snad pro každého poučení pro příště.

Josef Lácha a Ivana Holá

Trenéři MŽ

Sestava: Knap Lukáš, Valtera Petr, Matouš Pavel, Týfa Tobiáš, Lácha Matěj, Zítko Tomáš, Kuřátko David, Čížek Vojtěch, Zelený Tomáš, Šimek Martin

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC Spartak Rychnov n/K 3 : 3 (1 : 1)

Branky: 2x Kuřátko, Knap

MFK Nové Město n./M. – FK Černilov 2 : 5 (0 : 3)

Branky: Lácha, Knap

29.4.2018 - Víkendové turnaje mladší přípravky

V sobotu 29.4. jsme odehráli turnaj okresního přeboru v Hronově. Protože nás čekaly první dva týmy tabulky, proti kterým by neměli naši nováčci šanci, nominovali jsme tentokrát zkušenější hráče obou ročníků.

Do prvního zápasu proti V. Poříčí naši hráči vstoupili pozorně a záhy získali herní převahu. Soupeře zaměstnávala zejména útočná dvojice J. Ježek - T. Hubálek, s postupujícím časem a narůstajícím skóre získávali jistotu i ostatní. Kluci využívali celou plochu hřiště, předvedli řadu pěkných kombinací a dokázali se i gólově prosadit.

V utkání proti celku Hronova si naši hráči s chutí zastříleli i přes ztrátu T. Hubálka, který k němu pro náhlou zdravotní indispozici již nenastoupil.

Vrcholem dopoledne se tak stal zápas s lídrem tabulky z V. Jesenice. Hned první útok přerušila píšťalka rozhodčího, který k překvapení všech nařídil penaltu proti našemu týmu. Bleskově inkasovaná branka hráče zaskočila. V zápase s Hronovem jsme navíc trochu vypadli z tempa, do kterého jsme se nemohli dostat i díky kvalitní hře soupeře. Omlazený tým V. Jesenice překypoval důrazem i pohybem, který nám dělal velké problémy. Rozdílovým hráčem se v této fázi utkání stal V. Leugner, který svým účinným napadáním znemožnil rozehrávku soupeře a dokázal ke zlepšení strhnout i ostatní. Do poločasu jsme si vytvořili rozhodující náskok, který jsme ve zbytku utkání kontrolovali.

Turnaj se klukům skutečně vydařil herně i výsledkově, všichni zúčastnění zaslouží za předvedený výkon jedničku s hvězdičkou!

Výsledky:

MFK – V. Poříčí 9:2, MFK - Hronov 17:1, MFK - V. Jesenice 7:2

Sestava:

Bělobrádek (3), Kučera (4), Hanzl (2), Leugner (7), T. Hubálek (2), Ježek (9), Říha (6), Jakl, trenér Bělobrádek

V neděli 30.4. jsme odehráli turnaj krajského přeboru v Rasoškách. Domácí jsou outsiderem naší skupiny, proto jsme mladší a začínající hráče nominovali tentokrát sem.

Tým ročníku 2009 jsme doplnili o 2 nováčky, J. Šinkoru a J. Světlíka. Ti si hned v úvodním dvojzápase proti domácímu týmu dali své premiérové góly. I ostatní hráči si s chutí zastříleli. Tým zvládl i oba zápasy s Č. Kostelcem, a to přesto, že postrádal všechny obvyklé brankáře. Na této pozici se vystřídali nejzkušenější hráči, kteří běžně nechytají, jejich úkolem byla zejména rozehrávka. Herně i výsledkově podali kluci dobrý výkon.

Tým ročníku 2010 zaplatil v tomto turnaji nováčkovskou daň. Po přesvědčivých vítězstvích proti Rasoškám nezvládli kluci nástup do prvního poločasu proti Č. Kostelci. Přestože byli upozorněni, že tento soupeř je kvalitativně někde jinde, zkrátka zkušenosti ještě chybí. Ve druhém poločase se ale zvedli a sehráli naprosto vyrovnané utkání, v němž o těsné prohře rozhodly individuální chyby. Výkon nelze hodnotit podle výsledků, tomuto týmu budeme nadále hledat vhodné soupeře v obou soutěžích, kluci potřebují co nejvíce hrát. Potěšitelné bylo, že se v posledním utkání dokázali zmobilizovat a na rozpálené pláni bojovat, někteří až na dno sil.

Výsledky:

Tým 2009: MFK – Rasošky 26:3, MFK – Č. Kostelec 8:4

Tým 2010: MFK – Rasošky 18:3, MFK – Č. Kostelec 4:21

Sestavy:

Tým 2009: Hubálek M. (6), Poláček (11), Říha (6), Řehák, Ježek (5), Šinkora (4), Světlík (2), trenér Hubálek

Tým 2010: Čáp (1), Vít (3), Plašil (2), Dušek (6), Škoda (8), Tichý, Duchoň (2), trenér Bělobrádek

Všechny příznivce naší mladší přípravky zveme na domácí turnaj v sobotu 5.5., kdy se v N. Městě hraje od 9:00 hod. další kolo okresního přeboru.

29.4.2018 - Starší přípravka prohrála s těžkými soupeři

V téměř kompletním složení jsme za tropického tepla odehráli 5.kolo KP v České Skalici, kde nás čekali dva těžcí soupeři.

1. tým - Dnes nemá smysl rozebírat zápas od zápasu. Je na čase si říci, že výsledky jsou odvislé od práce a účasti na tréninku samotném. Účast je sice v rámci možností dobrá ,ale nasazení či chuť odnést si z tréninku to, co bychom mohli přetavit v úspěch při zápasu samotném je slabá. Na tréninku samá sranda, ale v zápase se směje soupeř nám. Pak je tu druhá věc - na zápase jednoho bolí břicho, druhého noha a 2-3 řeší problém u rozhodčího. Ten sice nemusí být přesný, ale jsme přesní i my v rozehrávce? V přesnosti nahrávek? V kličce soupeři, v těsném obsazení či dohrávce před brankářem jenž střelu vyrazí? Proč je zde soupeř vždy o krok či dva dříve? Protože nestíháme reagovat na hru samotnou. Takže je na čase přidat a to ve všem jiném než je zábava !!!!

2. tým - Dnes jsme neodehráli zcela povedený turnaj, na straně druhé je pozitivní to, že i když se nám tolik nedaří ve hře dopředu, nedostáváme již od lepších soupeřů tolik branek, co v minulosti. A spoustu jich dostaneme ještě zcela zbytečných. Mezi povedené věci lze dnes zařadit opět krásný gól Štěpy Zámečníka, kterému to ve Skalici střílí a spoustu vynikajících zákroků Štěpána Čápa v brance. Většina hráčů si opět sáhla na dno svých sil -fyzička nepatří mezi naše přednosti. Někteří hráči měli náročnější víkendový program, tak jsme ani o moc lepší výsledek nečekali. Dnes chválím za to, že i když se tolik nedařilo, kluci turnaj odmakali.

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Petr Koza, Tom Zelený, Matyáš Čapek, Pepa Rozsypal, Jáchym Komár, Adam Lorenc, Matěj Lácha, Jan Havelský

2. tým - Štěpán Čáp, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Martin Vecko

Branky MFK: Novák, Buriánek

Za dávných dob, kdy Sparta byla ještě železná, se říkávalo, že tým jedoucí hrát na Letnou již v Průhonicích prohrává 1:0. A nám se něco podobného stalo v sobotu 28.4. kdy jsme na našem hřišti přivítali SK Vysoké Mýto. Mýtský autobus ještě odpočíval v garáži, ale naši kluci už ale věděli že prohrají a objevili se dokonce i úvahy o škodě času. Takže v takém to rozpoložení jsme nastoupili. Bohužel. Protože z toho pramenilo i to, že jsme soupeři góly přímo nabízeli vlastním nedůrazem. Jasně, že o hlavu vyšší protihráč se při rohovém či trestném kopu špatně brání, ale proč jej nechávat dorážet míč do prázdné brány ? Proč nezabránit soupeři v postupu tím, že si míč pokryji tělem ?  Pro se honit s míčem mezi dva protihráče namísto přihrávky ? A když se k tomu přidá chybující gólman a porce smůly je zaděláno. Na druhou stranu je pravda, že i my jsme se dostávali do pohledných akcí (narážečka Novák – Buriánek) a šancí. Jenže. Petr Čerenkov netrefil z voleje míč, Pepa Novák se pletl Adamovi do střely a rohový kop je odevzdáním míče soupeři. Za zlepšený výkon zvlášť ve druhé půli chválíme Kubu Vacka. Ukázal, že umí přitvrdit.

Bohužel naše nasazení a bojovnost je přímo úměrná destrukci koučových hlasivek. Na některé ani to neplatí.

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 30 59 88 117 Další »