10.3.2018 - Ročník 2009 odehrál turnaj v Jaroměři

V sobotu 10.3. se naše mladší přípravka zúčastnila tradičních půldenních turnajů v Jaroměři. V dopolední části se představil ročník 2009, který herně i výsledkově zkopíroval předchozí halové turnaje – slabší začátek, neporazitelnost v prostřední části, kterou pocítil i pozdější vítěz a nezvládnutý rozhodující zápas, který nás odsunul na konečné 3. místo.

Úvodní 2 zápasy jsme i přes výraznou herní převahu remizovali kvůli nedůrazu před soupeřovou brankou. V kabině pak trenéři museli zvýšit hlas, aby se obraz hry v následujících zápasech zlepšil – hráči pozorněji bránili a v proměňování šancí výrazně zvýšili efektivitu. V posledním zápase, zřejmě i vinou přemotivovanosti, nám soupeř odskočil o 3 góly. Hráči ale zápas nezabalili a v posledních 5 minutách předvedli nevídanou ofenzívu, kdy si gólovou šanci vytvářeli snad každých 20 sekund. Zvonily tyče, míč se kutálel po brankové čáře, soupeřova brankáře jsme byli schopni trefit, i když ležel mimo bránu.

Přestože dosáhli na medailové umístění, opouštěli někteří hráči halu se slzami v očích. V zimním období jsme odehráli dobré turnaje, vítězství jsme se ovšem nedočkali. Trenéři hodnotí turnaj pozitivně, výkony většiny jednotlivců nás v pozitivním slova smyslu překvapily a jsou velkým příslibem do jarní části sezóny.

Sestava: Žďára, Hanzl (4), Říha (2), Poláček (1), Hubálek M., Řehák, Kučera, Krč

Výsledky: MFK-Vysoká n/L 0:0, MFK-Hoříněves 1:1, MFK-Libchavy 2:1, MFK-Jaroměř 2:1, MFK-Trutnov 2:3

Pořadí: 1. Libchavy, 2. Trutnov, 3. MFK, 4. Jaroměř, 5. Vysoká n/L, 6. Hoříněves

11.3.2018 - Starší žáci odehráli pohárové utkání

MFK : TJ Velké Poříčí  8:1  (6:0)

Branky MFK: Ťokan 2, Buriánek 2, Rücker 2, Knap, Valtera

Sestava MFK:  Bartošík – Novotný, Knap, Vacek, Valtera, Smola, Čerenkov, Ťokan, Buriánek, Novák, Rücker, Junek, Čížek

K druhému pohárovému utkání nastoupili starší žáci v neděli 11.3. Soupeřem jim byla TJ Velké Poříčí. Byť výsledné skóre utkání může svědčit o opaku opět jsme byli nemohoucí v zakončení.

6.3.2018 - Starší žáci hráli pohárové utkání

V úterý 6.3. odehráli starší žáci odložené pohárové utkání s FK Jaroměř. Soupeř měl po většinu utkání územní převahu a zvlášť ve středu hřiště nás přehrával, ale naši branku ohrozil jen dvakrát, když druhou šanci jsme mu špatnou rozehrávkou sami nabídli. Obě možnosti ale využil. Naproti tomu my jsme se k zakončení v první půli nedostali a ve druhé půli jsme jen nastřelovali hráče soupeře.

MFK – FK Jaroměř  0:2  (0:2)

Sestava MFK: Bartošík – Čtvrtečka, Knap, Vacek, Valtera, Novák, Ťokan, Čerenkov, Čížek, Rücker, Buriánek

4.3.2018 - Starší přípravka hrála turnaj ve Rtyni v Podkrkonoší

Dne 4.3.2018 zakončila starší přípravka halovou sezonu turnajem ve Rtyni v Podkrkonoší. Co se týče předvedené hry, tak jsme určitě nepředvedli to nejlepší co umíme, na druhou stranu jsme si turnaj užili, kluci makali a i za nepříznivého stavu nepřestali bojovat a to je věc, kterou jsme u našich hráčů často postrádali. Nebýt drobného zaváhání v zápase s pozdějším vítězem, mohlo být umístění ještě lepší.
     V celém turnaji jsme se opět potýkali se slabou produktivitou, čímž jsme soupeřům dávali šanci na případné vyrovnání nebo výhru a o výsledek jsme se tak museli až do konce strachovat. Přičemž jsme rozhodně nebyli horší a míč měli převážně na svých kopačkách. I když dva výsledky vypadají jednoznačně, tak jsme góly dávali až ke konci zápasů. Když nám to tam však spadlo, bylo na hráčích vidět, jak si více věří a dovolí si zakombinovat. Nejvíce mrzí prohraný zápas s Českou Skalicí, kdy si soupeř nevytvořil téměř žádnou šanci, ale skóroval po našich chybách. My jsme zabrali pozdě a přes několik slibných příležitostí jsme dokázali pouze snížit. Škoda nezvládnutého závěru rozhodčím, kdy špatně vyhodnotil soupeřovo hraní o jednoho hráče více. V době kdy jsme potřebovali hrát, situaci řešil bez zastavení času, který rychle vypršel a závěrečný tlak se tak již nekonal. O stříbro jsme si to v posledním zápase rozdali s MFK Trutnov. Tento zápas se musel líbit, bojovalo se na obou stranách. Zde kluky chválím, že po té co jsme inkasovali, zápas nevzdali a dokázali znovu srovnat. Konečná remíza nás při shodném počtu bodů posunula na třetí místo zásluhou horšího skóre.
    Dnes děkujeme hráčům za přístup a rodičům za podporu a pomoc s dopravou. A teď se již budeme těšit na lepší počasí a až vyběhneme ven z tělocvičen.

trenéři SP:
Hronovský Vladimír
Milan Vrba

Sestava - Lukáš Vrba, Matěj Lácha, Lukáš Lochman, Adam Lorenc, Tom Zelený, Jan Havelský, Jáchym Komár, Adam Hronovský

Výsledky :   MFK - FC Mladé Buky               2:0    (Lácha, Lochman)
                            - Rozkoš Česká Skalice   1:2    (Lochman)
                            - Tatran Hostinné              2:1    (Lácha, Zelený)
                            - Baník Žacléř                   4:1    (Zelený, Komár, Havelský, Hronovský)
                            - Baník Rtyně                    5:1    (Zelený 2x, Lácha, Komár, Havelský)
                            - MFK Trutnov                   2:2    (Hronovský, Lácha)

Konečné pořadí : 1. Česká Skalice, 2. MFK Trutnov, 3. MFK Nové Město n.Met., 4. Hostinné, 5.Rtyně, 6. Mladé Buky, 7. Žacléř

4.3.2018 - Starší žáci přátelsky s Černilovem

V neděli 4.3. odehráli starší žáci přípravné utkání s FK Černilov. Neuběhli ani tři minuty od úvodního hvizdu a Adam Buriánek otevřel skóre zápasu. Soupeř pak hru vyrovnal, ale vyloženou šanci si vypracoval až v druhé půli, ale náš gólman ji se štěstím vytěsnil mimo. To před soupeřovou brankou bylo o poznání rušněji. Ale naše nemohoucnost, trocha smůly a výborné zákroky hostujícího brankáře nám neumožnili zvýraznit konečný stav utkání. Za předvedený výkon chválíme Vojtu Čížka.

MFK - FK Černilov  4:0  (3:0)

Branky MFK: Buriánek 2, Rücker 2

Sestava MFK:  Bartošík – Novotný, Knap, Vacek, Čížek, Čerenkov, Ťokan, Buriánek, Rücker, Novák

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

24.2.2018 - Mladší žáci vyhráli turnaj v Úpici

Mladší žáci na halovém turnaji v Úpici vybojovali ZLATO, Pavel Matouš získal individuální ocenění za nejlepšího střelce turnaje!

sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Zákravský Filip, Lácha Matěj, Němeček Vojta, Zelený Tomáš, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš

Starší dorost porazil jasně Solnici

MFK Nové Město nad Metují - SK Solnice  7 : 0 (poločas 5 : 0 )

Branky: 1´ Hladík Jaromír, 19´, 60´ Zítko Daniel, 30´ Hůlek Dušan, 39´ Borůvka Adam, 42´ Fidra Jakub, 76´ Flígr Dominik

Sestava MFK: Hůlek Martin - Fidra Jakub, Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Petráš Šimon - Zítko Daniel, Hůlek Dušan, Novák Tomáš, Hladík Jaromír - Borůvka Adam, Flígr Dominik

V neděli 25.2.2017 vstoupil starší dorost do jarní části sezony prvním pohárovým utkáním O pohár KFS U19. Soupeře jsme zaskočili brankou ve třicáté sedmé vteřině zápasu, kdy se prosadila naše posila do jarní části sezony Jaromír Hladík. V následujících pěti minutách jsme měli několik brankových příležitostí, které jsme ovšem nedokázali zužitkovat. V aktivní hře jsme pokračovali i ve zbytku prvního poločasu a odpovídá tomu i výsledek.

Do druhého poločasu jsem nastoupili velmi pasivně, hra byla z naší strany katastrofální. Bez držení míče, se spoustou nákopů nikam. Soupeř hru vyrovnal a my jsme se nemohli dostat zpět do zápasu. Díky dvěma brejkovým protiútokům jsme dokázali skóre navýšit, ale jinak z naší strany nic. Navíc byla ve druhém poločase hra poznamenána zbytečnými fauly na obou stranách.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

18.2.2018 - Straší přípravka odehrála turnaj v Holicích

Dne 18.2.2018  odehrála starší přípravka turnaj v Holicích turnaj to byl pěkný se soupeři na naší úrovni. Za celý turnaj bych chtěl poděkovat rodičům za podporu a pomoc s organizací. Ale hlavně naším hráčům ,až na pár momentů chtěly celý turnaj hrát a vše odehrály s chutí .Za dnešní nejlepší akci turnaje bych chtěl vyzdvihnout akci Vrba rozehra na půlku kde zpracoval míč Komár z první a z druhého doteku poslal míč na rozběhnutého Vecka jenž neomylně zavěsil(Horní Jelení vs MFK).  Za smůlu turnaje se po skončení jeví remízy s Borohrádkem 1:1 cca 3 minuty před koncem soupeř srovnal a poslední zápas s domácím týmem Holice modrá kde i přes neustálý tlak a množství šanci se nám nepodařilo vstřelit gól a po remíze 0:0  jsme se musely spokojit s "bramborou" i když si troufnu tvrdit ,že na třetí místo dnes bylo.

Výsledky:
Hořice-MFK N.M.                                           0-1 Vecko
AFK Horní Jelení-MFK N.M.                        0-2 Vecko, Komár
TJ Svitavy-MFKN.M.                                     4-0
SK Holice červená-MFK N.M.                     0-7 Lochman 1x,Komár 2x,Vecko 1x,Zelený 2x,Lorenc 1x.
TJ Lokomotiva Borohrádek-MFK N.M.    1-1 Zelený
SK Holice modrá-MFK N.M.                        0-0

Turnaj odehráli: Lukáš Vrba, Matyáš Čapek , Lukáš Lochman , Adam Lorenc , Petr Koza , Martin Vecko , Jáchym Komár, Tomáš Zelený.

Trenér: Vrba Milan

Muži zatím v přípravě 2x zvítězili

FK Náchod U19 - MFK Nové Město nad Metují 3:5

Citace ze stránek FK Náchod:

"Prvních třicet minut patřilo našim dorostencům, kdy jsme výborně kombinovali. Nechyběl pohyb bez míče, ale dobře rozjeté akce jsme nedokázali přetavit v brankové vyjádření. Naše nemoc z podzimní části nám zase dala o sobě vědět. Individuální chyby, které již nepatří do této věkové kategorie, nás opět psychicky i fotbalově nalomily a soupeř je dokázal využít v dvoubrankové poločasové vedení. V druhém poločase ubylo fotbalové krásy na obou stranách, ale pěkné čtyři góly pohladily oko diváka."

SK Dobruška - MFK Nové Město nad Metují 1:4

Branky MFK: Borůvka, Klikar, Zákravský, Nožka

První ostré přípravné utkání s kvalitním soupeřem z Dobrušky, nepřineslo mnoho fotbalové krásy. Zápas přinesl spoustu osobních soubojů a nepřesností na obou stranách. Pozitivem jsou 4 vstřelené branky.

17.2.2018 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Úpici

V sobotu 17.2.2018 odehráli naši nejmladší fotbalisté další turnaj ,tentokrát v Upici.S výrazně mladším týmem/převládá roč.2012/ , jsme v konkurenci 8 týmů skončili na 3 místě a odvezli si bronzové medaile.Vstup do turnaje nám již tradičně nevyšel,což znamenalo prohru s FK Náchod,ale  i přes drobné další zaváhání jsme odehráli z našeho pohledu výborná utkání a nastříleli hodně branek.Kluci se dokázali prosadit nejen herně i střelecky proti starším a fyzicky vyspělejším soupeřům a svou bojovností a disciplínou ve hře nám udělali radost.