6.5.2017 - Muži doma na dvě vítězství nenavázali

MFK Nové Město nad Metují - FK Kostelec nad Orlicí 0:1 (0:1)

Sestava MFKŠebesta - Soumar (78. Tulej), Srubjan (62. Draebník), Lelek (60. Vít), Klikar, Macháček, Semerák, Práza (74. Maur), Zákravský, Růžička, Lanta

Domácí tým tentokrát bohužel nenavázal na vítězství proti Dobrušce a Provodovu a doma prohrál gólem Haška ze 14. minuty. Celý zápas divákům moc kvality nenabídl a byl chudý i na šance.

30.4.2017 - Starší přípravka opdehrála o víkendu další kolo

Hned druhý den po turnaji v ČK jsme jeli na předehrávané 8. kolo KP SP do Kuklen u HK. Do turnaje tentokrát vstoupil první tým ve velkém stylu a jistotou v zakončení, dá se říct, povedeným prvním poločasem celkově rozhodl toto utkání. Mohli jsme tedy oslavit třetí výhru ze čtyř vzájemných utkání této sezóny proti agilnímu soupeři z ČK. Ve druhém souboji proti souklubí z Dobrušky / Opočna naopak rozhodly zkušenosti a kvalita našich "hradečáků" v druhém týmu, kteří tentokrát převážili misku vah na naši stranu. S tímto horlivým soupeřem to tedy zatím na jaře máme 2 : 2. Po dlouhé mezizápasové pauze jsme nakonec nastoupili proti natěšeným domácím a například prvnímu týmu trvalo 3 obdržené branky, než si uvědomil, že jsme zpátky v turnaji. A ve druhém poločase se mu přes veškerou snahu, ale bohužel i přes za hranicí tvrdosti hrajícícího soupeře a slepotu místního rozhodčího, vstřelit branku nepodařilo vůbec. Třešničku na dort jsme si tedy neuhráli. Závěrem bychom chtěli opět pochválit nominované hráče ročníku 2008 a zejména Lukáše Lochmana, na kterého pěli chválu jak trenéři, tak i přihlížející rodiče.

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Koza Petr, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Zelený Tomáš, Holý Tomáš, Kamenský Martin

2.poločas        0 : 2

Sestava MFK 2. mužstvo:  Šimek Martin, Zámečník Marek, Zítko Tomáš, Vacek Matěj, Vecko Martin, Komár Jáchym, Lochman Lukáš, Hronovský Adam

29.4.2017 - Starší přípravka hrála v Červeném Kostelci

V sobotu 29.4. jsme vyrazili na další turnaj KP SP do Červeného Kostelce. I přesto, že nám chybělo několik hráčů základní sestavy a i přesto, že z předešlého důvodu dostali tedy větší příležitost další hráči širšího kádru, jsme odehráli velmi vyrovnaný turnaj, a to i se soupeři z nejtěžších. Hned v úvodu nás sice trochu zaskočila, ani ne tak hra soupeře z Třebechovic, jako spíš, naše nemohoucnost v koncovce. Naštěstí si oba naše týmy udržely vítězství o jednu branku, takže bodový základ do turnaje jsme měli. Poté nám však, i přes kvalitní hru prvního i druhého týmu, ve kterém jsme to i dokázali ve druhém poločase gólově zúročit, výsledný součet jen o jediný gól nestačil alespoň na remízu proti domácím z ČK. A nakonec v souboji proti lídrovi tabulky ze souklubí Kostelce n. O. / Častolovic nás stál body pouze "nešťastný" první poločas z pohledu našeho prvního mužstva, kdy jsme obdrželi čtyři branky a nevstřelili žádnou. Dokázali jsme si tak, že papírové předpoklady nic neznamenají a rozhodující je v každém turnaji soustředěnost, bojovnost, vůle a chuť po dobrém výkonu a výsledku.

trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Vrba Lukáš, Bašek Dominik, Uhlíř Jakub, Zelený Tomáš, Holý Tomáš, Komár Jáchym, Koza Petr, Rozsypal Josef

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - SK Třebechovice p.O.

Branky:  Bašek, Komár

Sestava MFK 2. mužstvo:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Kuřátko David, Vecko Martin, Dašek Karel, Kamenský Martin

Branky:  Vecko, Matouš, Dašek

29.4.2017 - Mladší dorost si z Trutnova veze "kanára"

FK Trutnov - MFK Nové Město nad Metují  6 : 0  (poločas  1 : 0)

Sestava MFK: Matyáš Tupec - Jakub Zamastil, Vojtěch Ťokan, Adam Borůvka, Martin Hůlek - Filip Ťokan, Filip Tesař, Dušan Hůlek, Jaromír Hladík - David Rücker, Dominik Flígr

Josef Novák, Ivo Lelek

V sobotu 29.4.2017 jsme nastoupili k poslednímu zápasu základní části Krajského přeboru mladšího dorostu. Již od prvních minut bylo zřejmé, že náš čeká náročné utkání. Naše úvodní dvacetiminutovka, kdy jsme v předešlých utkáních dokázali dostat soupeře pod tlak se tentokrát nekonala.V permanenci byla daleko více naše obrana, než naše útočná fáze. Nedařilo se nám držet míč na našich kopačkách, do útoku jsme se dostávali spíše sporadicky a bez vážného ohrožení soupeřovy branky. Ve třicáté druhé minutě utkání jsme obdrželi první branku a do konce poločasu se nám tento výsledek podařilo udržet.

Do druhého poločasu jsme  přeskupili sestavu ve snaze eliminovat útočnou fázi soupeře. Domácí tým však začal aplikovat celoplošnou kombinační hru s rychlým přechodem do útočné fáze a s tím jsme si nedokázali poradit. Po čtvrté obdržené brance mužstvo již rezignovalo a zároveň nám začaly docházet síly. Nutno dodat, že tým FK Trutnov byl fotbalově nejkvalitnějším týmem, se kterým jsme v jarní části utkali.

Závěrem můžeme bilancovat jarní základní část Krajského přeboru mladšího dorostu, kdy jsme skončili  v tabulce na výborném  třetím místě, což je oproti podzimu výrazný posun. V základní hrací době jsme prohráli pouze s celkem FK Trutnov. Děkujeme všem hráčům za reprezentaci MFK.

Trenéři: Václav Soukup, Ivo Janeček

30.4.2017 - Muži zvítězili i v druhém derby!

Sokol Provodov - MFK Nové Město nad Metují 1:3 (1:1)

Branky: Hlava - Valášek, Zákravský, Srubjan

Sestava MFK: Šebesta, Soumar, Jelen,Srubjan,Lelek (Maur), Klikar (Darebník), Macháček(Vít), Semerák(Lanta), Valášek (Růžička, Zákravský, Nejman

ČK: Čtvrtečka - Nejman

Diváci, kteří přijeli v neděli do Provodova na záchranářské derby se jistě nenudili. Viděli 4 branky, 2 červené karty i pokutový kop. Zápas začal velkým tlakem domácích, když jejich ostrostřelec Hlava měl v prvních 7 minutách tři šance a tu poslední proměnil - 1:0. Poté se však hra vyrovnala a hostům se po rohovém kopu podařilo srovnat, do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

V druhém poločase se domácí prezentovali jen nakopávanými míči na útočníka Hlavu, se kterým si však již hostující hráči poradili a naopak bojovným a týmovým pojetím hry domácí přehrávali. To vyústilo v druhou branku v domácí síti, a to po trestném kopu a hlavičce Zákravského - 1:2. Utkání rozhodl faul domácích na Semeráka v pokutovém území, za který se kopala penalta a navíc byl vyloučen po protestech Čtvrtečka. Penaltu Srubjan proměnil a stanovil tak konečný výsledek utkání.

"Vstup do zápasu se nám moc nepovedl a domácí se dostali do vedení. Postupem času se naše hra výrazně zlepšila a dokázali jsme výsledek obrátit v náš prospěch. Celé mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení. Získané body nás určitě povzbudí do dalších utkání,které jsou ještě před námi." - J. Macháček - trenér MFK

30.4.2017 - Mladší žáci vezou z Broumova jen bod

Další kolo krajského přeboru odehráli naši mladší žáci v neděli 30.4. v Broumově. První utkání s domácím Slovanem začínáme pod tlakem. Soupeř je rychlejší, kombinuje a přehrává nás. Jsou sice okamžiky kdy hru vyrovnáváme, nebezpečí pro soupeřovu branku z toho ale nehrozí. Naopak naše branka je v nebezpečí stále a jen díky zákrokům Tomíka Bartošíka a střelecké smůle soupeře neinkasujeme. Jenže pak přece jen jedna zpackaná rozehrávka dostává soupeře do poločasového vedení. I po změně stran nabízíme soupeři možnost ke skórování. Náš rohový kop se v mžiku mění v brejk soupeře a prohráváme o dvě branky. Pak ale domácí přestávají hrát a dnes se trápící Honza Šafář snižuje. Konečnou a po pravdě nezaslouženou remízu zařizuje v poslední minutě utkání z pokutového kopu Petr Čerenkov.  Také ke druhému soupeři se chováme štědře. Ihned po úvodním hvizdu mu nabízíme gólovou příležitost, ale zívající prázdná branka jako by jej vylekala. Zanedlouho Tomík Bartošík lovil na brankové čáře konečky prstů míč snášející se do naši branky. Soupeř se ale nakonec dočkal. Hloupým faulem u rohového praporku mu nabízíme možnost pokutového kopu a tu již využívá. Bezprostředně po změně stran může soupeř zvýšit vedení ale tečovanou střelu náš gólman vytěsnil na roh. A protože brejk Ondry Zámečníka a střela Patra Valtery trefili jen gólmana soupeře poločasový stav se stal i stavem konečným.
Naše dnešní hra se bohužel nápadně podobala tomu jak kluci přistupují v poslední době k tréninku. Laxnost, neposlušnost, dělat co mně baví a ne co chce trenér.

Výsledky:
MFK : Slovan Broumov  2:2  (0:1)
Branky MFK: Šafář, Čerenkov(p)

MFK : Kostelec n.O./Častolovice  0:1  (0:1)

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Knap, Novotný, Smola, Čerenkov, Čížek, Šafář, Zámečník, Týfa

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva

29.4.2017 odehrála mladší přípravka 3. kolo krajského přeboru v Třebechovicích

V sobotu dne 29.4.2017 odehrála mladší přípravka 3. kolo krajského přeboru v Třebechovicích proti domácímu týmu a hráčům z Červeného Kostelce. Jelikož všechny 3 mužstva měly postaveny týmy dle ročníků, dohodli jsme se, že se v poločase nebudeme střídat a zahrají si ročníky proti sobě. Poprvé v jarní části jsme získali všechny body, za což musíme poděkovat ročníku 2009, který byl odměněn za své výkony a doposud se silnějšími soupeři tahal za kratší konec.

Tým roč. 2008 - v prvním zápase proti domácím jsme zvítězili, ve hře bylo však mnoho nedostatků, trápila nás hlavně koncovka. Velmi často naše střelecké pokusy létaly daleko od branky, na druhé straně jsme obdržely laciné góly, buď po nesoustředěnosti brankáře nebo velkých hrubkách v obraně. Do druhého zápasu kluci nastoupili ve stavu, jako kdyby právě vylezli z postele. Ani jsme se nestihli rozkoukat a prohrávali jsme 0:4. Nevím proč, ale v každém turnaji si vybereme slabší chvíli, najednou přestaneme dělat co máme a jsme překvapeni, že soupeř hraje fotbal. Naštěstí jsme výsledek trochu vylepšili a v druhém poločase uhráli remízu, s výkonem však spokojeni být nemůžeme.

Tým roč. 2009 - hned od začátku bylo na našich hráčích vidět, že to byla jejich letošní první zkušenost s živým travnatým povrchem. Tento nám dělal problémy nejen s přihrávkou, ale i se zakončením, neboť míč z kopaček našich hráčů neměl potřebnou sílu. V prvním zápase s Třebechovicemi naši hráči zvítězili, především proto, že si dobře plnili obranné pokyny a následně proměnili některé z mnoha šancí. První poločas proti Červenému Kostelci zápas naše hráče zastihl ve velkých nedbalkách, bez bojovnosti a zájmu o hru. Toto se ihned projevilo a první půlku jsme prohráli 1:3. O přestávce došlo na důraznou domluvu ze strany trenéra, kterou si hráči vzali k srdci a celkově zlepšeným výkonem po všech stránkách jsme druhou půli vyhráli 6:0 a celkově 7:3. Až na první půli v utkání s Červeným Kostelcem lze celý tým pochválit za bojovnost a předvedený výkon.

trenéři MP -
Vladimír Hronovský
Martin Hubálek

Sestava :

tým "A" 2008 : Fanda Škoda, Gabriel Váňa, Lukáš Lochman, Filip Hnik, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Vojta Bělobrádek, Marek Šnips, Adam Hronovský

tým "B" 2009 : Vojtěch Kučera, Samuel Řehák, Matyáš Hubálek, Václav Poláček, Jakub Bělobrádek, Václav Leugner, Ondřej Říha, Jan Ježek, Tony Hubálek (2010)

Bohuslav Fanta převzal nejvyšší ocenění v rámci FAČR

Dne 19.4.2017 převzal nejvyšší ocenění v rámci FAČR, cenu Dr. Václava Jíry, PaeDr. Bohuslav Fanta z Nového Města nad Metují.

PaeDr. Bohuslav Fanta

Začínal s fotbalem v žácích Tepny Nové Město nad Metují v roce 1946 a až do roku 1981, tedy do svých pětačtyřiceti, hrával za místní Spartak. Ještě jako hráč začal s trénováním žákovských družstev. Ač později trénoval i týmy dospělých, hlavní aktivitou byla příprava mladých fotbalistů, které trénoval do svých pětasedmdesáti v novoměstkém Spartaku a v Městském fotbalovém klubu. Ve fotbale působil úctyhodných 65 let a i dnes v osmdesáti, které oslavil v listopadu, sleduje dění v klubu.