8.4.2017 - Mladší žáci bojovali o body v Třebši

MFK

V sobotu 8.4. bojovali mladší žáci, v netradičním odpoledním čase, o body do krajského přeboru na hřišti Sokola Třebeš.
Jenže hned v první minutě úvodního utkání s Dvorem Králové dostal soupeř možnost standardní situace. Přímý kop z poloviny hřiště neměl ambice na to, aby přímo ohrozil naši branku. Ale střela se odrazila mezi našimi obránci, aniž by na ni zareagovali a tristní zákrok našeho gólmana poslal soupeře do vedení. Do poločasu nás soupeř přehrává. Je rychlejší, kombinuje na jeden dotek a  svou rychlostí se dokáže během okamžiku uvolnit. Občas se nám sice podaří se na čas nastěhovat před branku soupeře, ale ke střele nás soupeř nepouští. V druhé půli soupeř navyšuje své vedení. Zanedlouho ale Honza Šafář koriguje na rozdíl jedné branky. Namísto tlaku na vyrovnání se ale hraje před naší brankou a inkasujeme potřetí.
Ve druhé minutě druhého utkání s domácí Třebší prohráváme o dvě branky. A v tomto duchu se odehrává celé utkání. Domácí borci hrají pohledný rychlý, kombinační fotbal a jen díky tomu, že polovina střel vyslaných na naši branku skončila mimo (většinou vysoko nad) není výprask ještě větší.
Co dodat ? Na jedné straně nesoustředěný a nedůrazný Tomáš Bartošík v naší brance, Tomáš Smola ztrácející míče v kličkách a na druhé straně ve středu pole bojující Lukáš Knap a obránci Matyáš Novotný, Petr Valtera a Ondra Zámečník, který se mezi nás vrátil po skončení hokejové sezony.

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Novotný, Zámečník, Týfa, Smola, Knap, Šafář, Čížek, Dubský, Ducháč


Výsledky:
MFK : TJ Dvůr Králové n.L.  1:3
Branka MFK: Šafář

MFK : Sokol Třebeš  0:11

8.4.2017 - Muži doma prohráli brankou z penalty

MFK

MFK Nové Město nad Metují - FK Vysoká nad Labem 0:1 (0:0)

Sestava MFK: Šebesta - Darebník, Srubjan, Lelek, Klikar (66. Soumar), Vít, Macháček, Zákravský, Valášek, Lanta, Semerák

První šanci zápasu měli v 17. minutě hosté, avšak jejich střelu Šebesta vyrazil. O 3 minuty později chybovala domácí obrana a Šebesta musel opět zasahovat. Z následného rohu dokonce domácí vykopávali míč z brankové čáry. Po zbytek poločasu si obě mužstva žádné šance nevypracovala.

V druhém poločase mělo hostující mužstvo mírný tlak, který vyvrcholil domácí rukou ve vápně a Bělka z následné penalty poslal hosty do vedení - 0:1. V 57. minutě mohl po trestném kopu srovnat Zákravský, ale jeho střela skončila jen v roukou bránkáře. V 88. minutě mohli hosté navýšit vedení, avšak proti byl opět domácí Šebesta, který konečky prstů střelu vytěsnil mimo tyče. I přes hodně nervózní závěr, ve kterém někteří hráči hostí měli zbytečně "krvavé oči" a ke kterému přispěl standardně značně nepřesný rozhodčí Martínek, se již skóre neměnilo.

"I přes absenci několika klíčových hráčů byl zkušený tým hostí nebezpečnější než my. Za celé utkání jsme dokázali vyslat na branku soupeře pouhé tři střely, navíc z prostoru mimo pokutové území, takže s nimi neměl golman hostí nejmenší práci. Po inkasované brance pak místo očekávaného tlaku a zvýšené aktivity přišla frustrace z dosavadního průběhu, zbytečně jsme se začali starat o jiné věci než je vlastní herní výkon, a hosté pak taktickou hrou utkání dotáhli k zisku tří bodů. Musíme co nejrychleji zapomenout a soustředit se na sérii velmi důležitých utkání v Jaroměři, doma s Dobruškou a v Provodově." - M. Killar - trenér MFK

1.4.2017 - Mladší dorost vybojoval vítězství v penaltách

MFK

Kostelec nad Orlicí/Častolovice - MFK Nové Město nad Metují  1 : 1 (1:1) penalty 2 : 3                                                           

Branka MFK :19´Dominik Flígr

V sobotu na "apríla" jsme nastoupili za krásného slunečního počasí k dalšímu utkání Krajského přeboru mladšího dorostu. Zápasy s tímto týmem jsou ze strany soupeře značně vyhecované a jelikož to byl již třetí zápas v této sezoně, věděli jsme, co nás čeká. Ačkoli jsme před zápasem apelovali na pana rozhodčího, aby utkání od samého začátku držel pevně v rukou, moc se mu to v prvním poločase nedařilo. Nevíme, s jakým nasazením hrají tito hráči proti jiným soupeřům, ale před zápasem s námi dostávají pravděpodobně syrové maso. Jiskřilo to od prvních minut, hráči soupeře dohrávali každý souboj na hranicí pravidel. Naši starší hráči si to samozřejmě nenechali líbit, tak jsme byli svědky fyzicky náročného a důrazného utkání. V devatenácté minutě jsme se ujali vedení, kdy po centru do pokutového území soupeře se individuálně prosadil Dominik Flígr. Výsledkem hry soupeře  bylo ve třicáté minutě zranění našeho stopera Adama Borůvky. Pro vývoj utkání to byl patrně klíčový moment. Během následného ošetřování jsme v 35. minutě obdrželi vyrovnávací branku. Naštěstí se Adamovo zranění neukázalo závažným, jak to ze začátku vypadalo a rozhodl se v utkání pokračovat. Do konce poločasu se ještě podařilo útočníkovi domácího týmu nevybíravě dohrát souboj s naším brankářem, který měl míč pod kontrolou. V poločasové přestávce jsme s panem rozhodčím řešili hru v prvním poločase a po vzájemné domluvě jsme nastoupili do druhého poločasu. Na důrazu se nic nezměnilo, ale pan rozhodčí si to již pohlídal. A jelikož oba týmy nedokázali zužitkovat svoje brankové příležitosti skončilo utkání nerozhodným stavem. V následném penaltovém rozstřelu bylo naše mužstvo úspěšnější. Děkujeme všem hráčům za týmový výkon.

Trenéři: Václav Soukup, Ivo Janeček

1.4.2017 - Starší přípravka odehrála první jarní kolo

MFK

V sobotu 1.4. jsme se SP odehráli první jarní kolo KP. A první aprílový den se nezapřel. Počasí vypadalo, jak kdyby byl začátek června. Pořadatelé z Broumova byli organizací turnaje zaskočeni tak, že nebylo pro hráče a rodiče k dispozici žádné dostupné "občerstvení" a díky nezajištění kvalifikovaných rozhodčích byly začátky jednotlivých zápasů opožděny téměř o hodinu. Přesto všechno jsme turnaj zvládli v klidu a pohodě, a to jak herně tak výsledkově. Je pravda, že u některých hráčů pořád soupeříme s jejich nezaujetím a nesoustředěností na hru. Jejich neustálé opakování chyb při některých herních situacích či taktických úkonech nám občas připadá jako "nemožné". Avšak zisk maximálního počtu 9 bodů a zejména vítězství nad silným týmem z Červeného Kostelce je příjemným povzbuzením do dalších kol a důkazem, že "ta naše společná práce má přece jenom smysl". 

Josef Lácha, Ivana Holá 
trenéři SP 

Sestava MFK 1. mužstvo:  Dusílek Michal, Matouš Pavel, Zelený Tomáš, Lácha Matěj, Kuřátko David, Šimek Martin, Komár Jáchym, Kamenský Martin 

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - FK Náchod 
1.poločas        2 : 1 
Branky:  Lácha,  Matouš 
2.poločas        4 : 0 
Branky:  2x Kuřátko, Matouš, Lácha 

MFK Nové Město n./M. - TJ Červený Kostelec 
1.poločas        3 : 1 
Branky:  2x Lácha, Kuřátko 
2.poločas        1 : 0 
Branka:  Lácha 

MFK Nové Město n./M. - Slovan Broumov 
1.poločas        6 : 2 
Branky: 3x Zelený, 2x Lácha, Kuřátko 
2.poločas        6 : 1 
Branky:  3x Lácha, 3x Zelený 

Sestava MFK 2. mužstvo:  Vrba Lukáš, Bašek Dominik, Zítko Tomáš, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Holý Tomáš, Koza Petr, Havelský Jan 

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - FK Náchod 
1.poločas        3 : 2 
Branky:  Vacek, Holý, Zámečník 
2.poločas        0 : 1 

MFK Nové Město n./M. - TJ Červený Kostelec 
1.poločas        1 : 3 
Branka:  Vacek 
2.poločas        4 : 1 
Branka:  3x Zámečník, Vacek 

MFK Nové Město n./M. - Slovan Broumov 
1.poločas        2 : 3 
Branky: Zámečník, Holý 
2.poločas        6 : 1 
Branky:  4x Vacek, Zámečník, Havelský 

1.4.2017 - Muži šokovali v Libčanech!

MFK

SK Libčany - MFK Nové Město nad Metují 2:4 (2:1)

Branky MFK: 32., 71., 82. Macháček,  50. Srubjan

Sestava MFK: Šebesta - Srujban, Lelek, Klikar, Vít, Macháček (85.Tulej), Semerák, Soumar (90. Maur) Zákravský, Lanta, Nejman (6.Valášek)

"V utkání s týmem z druhé příčky jsme neměli co ztratit, a také neztratili. Sice jsme hned v úvodu přišli o pilíř obranné hry Dominika Nejmana, který s výronem kotníku musel hřiště opustit, na hře se to naštěstí neprojevilo. Po vyrovnaném prvním poločase nás branka "do šatny" z PK  spíše nabudila a zlepšenou hrou ve druhé půli jsme vývoj zápasu otočili. V závěru jsme pak tlaku domácích odolali a odvážíme si tak velmi cenné a pro mnohé nečekané vítězství." - Miloš Killar - trenér MFK

1.4.2017 - Mladší žáci vítězně zahájili jarní část sezóny

MFK

První aprílovou sobotu začala pro naše mladší žáky jarní část krajského přeboru, jeho finálové skupiny. Poprvé a zároveň naposled jsme se představili na domácím hřišti. První utkání s Kostelcem/Častolovicemi začíná oboustranně opatrně. Po pěti odehraných minutách Honza Šafář zazdívá dvě brejkové příležitosti. Zanedlouho jsme si svou nedůsledností notně zavařili před vlastní brankou, naštěstí ale koncová střela na naši bránu jen trefuje Lukáše Knapa. Náš následný brejk je opět bez využití. Trest přichází po čtvrthodině hry. Naši obránci pouštějí soupeře do brejku a ten nabídnutou šanci využívá. Naštěstí se nám do poločasu podaří vyrovnat. Už minutu po změně stran se dostáváme do vedení, které zanedlouho Petr Čerenkov pojistil, za pomoci břevna,  střelou z dálky. V závěru utkání ještě Lukáš Knap, průnikem přes půl hřiště, nabízí gól Honzovi Šafářovi a ten se tentokrát už nemýlí.  Ve druhém utkání se Slovanem Broumov nás od začátku soupeř přehrává. Až po pěti minutách se dostává do šance Petr Valtera, která sice gólem nekončí, ale hra se vyrovnává. Hraje se ve vysokém tempu. V osmé minutě, po soupeřově rohovém kopu, se dostává do úniku Honza Šafář a posílá nás do vedení. I když se potom hraje převážně před naší brankou poločasové vedení držíme. Po změně stran jako by soupeři došli síly. Naši převahu využívá Honza Šafář v druhý gól a po úniku Petra Čerenkova a Lukáše Knapa vedeme již o tři branky. Od té doby již soupeře do nebezpečnějších šancí nepouštíme a pojišťujeme vedení.

Sestava MFK:  Bartošík - Novotný, Knap, Týfa, Valtera, Čerenkov, Čížek, Šafář, Zákravský, Dubský, Ducháč

Výsledky:

MFK : Kostelec n.O./Častolovice  4:1

Branky MFK:  Čerenkov 3, Šafář

MFK : Slovan Broumov  5:1

Branky MFK: Šafář 2, Knap, Čerenkov, Novotný

 

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

26.3.2017 - Mladší dorost porazil Rychnov

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Rychnov nad Kněžnou / Vamberk    3 : 0 (poločas 3 : 0)

Branky: 6´ Vojtěch Ťokan, 20´Vojtěch Ťokan, 26´Domink Flígr

Sestava MFK: Matyáš Tupec - Jakub Zamastil, Adam Borůvka, Ivo Lelek, Martin Hůlek - David Rücker, Dominik Flígr, Dušan Hůlek, Vojtěch Ťokan - Josef Novák

V neděli 26.3.2017 jsme nastoupili k dalšímu utkání Krajského přeboru mladšího dorostu proti týmu Rychnova nad Kněžnou / Vamberka. Z našeho pohledu velmi těžké utkání, jelikož jsme do zápasu nastupovali v deseti hráčích proti potenciálu sedmnácti hráčů soupeře. Jako již po několikáté se ukázala neskutečná vnitřní síla tohoto týmu a chuť rvát se o výsledky. Je naprosto neuvěřitelné, jak dokáží být tito hráči variabilní a z hlediska fyzického zatížení si vyjít vstříc. Divákovi, který není seznámen se situací u tohoto mužstva, se naše hra nemusí líbit, ale všichni hrají na 100% dle svých možností a každý je součástí soukolí týmu mladšího dorostu.

Po rychlém protiútoku ze šesté minuty se nám podařila vstřelit první branka utkání. Naše hráče tato skutečnost povzbudila. Nadále se nám dařilo eliminovat kombinační hru soupeře, který si byl vědom převahy jednoho hráče v poli. Ve dvacáté minutě přidal svoji druhou branku utkání Vojtěch Ťokan a následně v šestadvacáté skóroval Dominik Flífgr a utkání se začalo velmi příznivě vyvíjet v náš prospěch. Jelikož jsme do konce poločasu nedokázali využít další brankové příležitosti, šli jsme do poločasové přestávky s tříbrankovým vedením. O přestávce jsme hráče upozornili na nepodcenění vstupu do druhé části utkání a případný nápor soupeře.  

Hráči soupeře nastoupili do druhého poločasu, jak jsme předpokládali, s odhodláním zvrátit nepříznivý stav. Ale stejně jako v prvním poločase se nám dařilo útočné snahy eliminovat a navíc se k nám přiklonilo i štěstí, kdy Adam Borůvka suploval našeho brankáře a na brankové čáře díky výbornému postavení zabránil jasnému gólu a pomalu začínalo být o výsledku rozhodnuto. Jelikož ani naši hráči již nedokázali zužitkovat své brankové příležitosti, dohráli jsme zápas s výsledkem z prvního poločasu.

Závěrem bychom chtěli dodat, že si ceníme přístupu hráčů k tomuto utkání, kdy někteří dohráli s drobnými šrámy. Nechceme vyzvedávat jednotlivce, i když by si to zasloužili, jsme jeden tým. Dík patří i hráčům ročníku 2003, kteří to mají těžké, ale přesto se rvou o výsledek a jsou nedílnou součástí MD.

Trenéři: Václav Soukup, Ivo Janeček

26.3.2017 - Mladší přípravka odehrála trunaj v Chocni

MFK

Mladší přípravka odehrála za velmi příznivého počasí první letošní venkovní turnaj, tentokrát v Chocni.Turnaj byl dobře zorganizován a sešly se zde týmy se srovnatelnou výkonností. Na turnaj jsme vyrazili s tím, že si kluci po zimě ošahají venkovní terén. Šanci dostali všichni hráči, kteří byli k dispozici. Vyhověli jsme prosbě pořadatelů, kterým jeden tým vypadl a postavili jsme dva papírově vyrovnané týmy složené z obou ročníků 2008 a 2009. 

Modrý tým tentokrát doplatil na těžší los a rychlý sled prvních 3 zápasů. Ani jsme se nerozkoukali a měli 3 prohry. Naštěstí jsme se v druhé polovině turnaje trochu vzpamatovali a nějaké body vyválčili. Potýkali jsme se se slabou koncovkou, zachraňoval nás Vašík Poláček, autor 6 branek. Dnes se v tomto týmu nepotkali s formou hráči, kteří by měli být oporami. U většiny hráčů chyběla větší bojovnost, důraz a chuť hrát.  

 

Červený tým odehrál velmi dobrý turnaj, výkon všech hráčů zdobila bojovnost a houževnatost. Málokdy se stává, aby byli hráči i po prohraném zápase odměněni potleskem publika. Tým turnaj odehrál s bilancí 3 výhry, 1 remíza, 5 proher, nastřílel 15 branek a celkově obsadil 6 místo. Cenná byla zejména utkání s maximálně 1-gólovým rozdílem, v nichž hráči ukázali svůj charakter (celkem bylo těchto utkání 5 s bilancí 2-1-2). Dalším kladem byla ochota hráčů poučit se z vlastních chyb, z nichž mnohé lze přisoudit nerozehranosti na venkovním hřišti. Postupem času sice ubývalo sil, ale výkon týmu byl konzistentnější, celkový dojem zanechal červený tým velmi příznivý.

trenéři MP :

Vladimír Hronovský

Jan Bělobrádek 

sestava : 

MFK modří  - Gabriel Váňa, Štěpán Čáp (1 branka), Marek Šnips, Václav Poláček (6 branek), Vojtěch Kučera, Matyáš Hubálek (1 branka), Adam Hronovský 

MFK červení - Fanda Škoda, Lukáš Lochman(5 branek), Vojta Bělobrádek(5 branek), Jakub Bělobrádek, Filip Hnik(1 branka), Václav Leugner(4 branky), Jakub Hanzl 

Celkové pořadí : 1.Vysoké Mýto, 2.Hlinsko, 3.Chrudim, 4.Holice, 5.Choceň žlutí, 6.MFK Nové Město červení, 7.Choceň červení, 8. MFK Nové Město modří, 9.Česká Třebová, 10. Horní Jelení 

25.3.2017 - Mladší žáci vyhráli turnaj v Teplicích

MFK

V sobotu 25.3. se naši žáci zúčastnili pohodového, poledního turnaje v Teplicích nad Metují. Povzbuzující (doufejme do budoucna) je, že mezi kluky, kteří se spolu po půl roce znovu sešli v jedné sestavě, stále funguje týmový duch, spolupráce a kombinace ve hře. První místo na turnaji a nejlepší střelec Tomáš Žahourek jsou toho důkazem.

Sestava MFK: Bartošík – Knap, Valtera, Franc, Ťokan, Macek, Čerenkov, Váňa, Žahourek

Výsledky

MFK : FC České Meziříčí  8:0

Branky MFK: Žahourek 2, Knap 2, Macek, Ťokan, Čerenkov, Váňa

MFK : Slavoj Teplice nad Metují 3:1

Branky MFK: Váňa 2, Čerenkov

MFK : TJ Velichovky  5:1

Branky MFK: Váňa 2, Čerenkov 2, Ťokan

MFK : TJ Spartak Police nad Metují  7:0

Branky MFK: Žahourek 3, Franc 2, Macek, Knap

« Předchozí 1 30 31 32 33 34 35 36 62 92 122 Další »