1.4.2017 - Mladší dorost vybojoval vítězství v penaltách

MFK

Kostelec nad Orlicí/Častolovice - MFK Nové Město nad Metují  1 : 1 (1:1) penalty 2 : 3                                                           

Branka MFK :19´Dominik Flígr

V sobotu na "apríla" jsme nastoupili za krásného slunečního počasí k dalšímu utkání Krajského přeboru mladšího dorostu. Zápasy s tímto týmem jsou ze strany soupeře značně vyhecované a jelikož to byl již třetí zápas v této sezoně, věděli jsme, co nás čeká. Ačkoli jsme před zápasem apelovali na pana rozhodčího, aby utkání od samého začátku držel pevně v rukou, moc se mu to v prvním poločase nedařilo. Nevíme, s jakým nasazením hrají tito hráči proti jiným soupeřům, ale před zápasem s námi dostávají pravděpodobně syrové maso. Jiskřilo to od prvních minut, hráči soupeře dohrávali každý souboj na hranicí pravidel. Naši starší hráči si to samozřejmě nenechali líbit, tak jsme byli svědky fyzicky náročného a důrazného utkání. V devatenácté minutě jsme se ujali vedení, kdy po centru do pokutového území soupeře se individuálně prosadil Dominik Flígr. Výsledkem hry soupeře  bylo ve třicáté minutě zranění našeho stopera Adama Borůvky. Pro vývoj utkání to byl patrně klíčový moment. Během následného ošetřování jsme v 35. minutě obdrželi vyrovnávací branku. Naštěstí se Adamovo zranění neukázalo závažným, jak to ze začátku vypadalo a rozhodl se v utkání pokračovat. Do konce poločasu se ještě podařilo útočníkovi domácího týmu nevybíravě dohrát souboj s naším brankářem, který měl míč pod kontrolou. V poločasové přestávce jsme s panem rozhodčím řešili hru v prvním poločase a po vzájemné domluvě jsme nastoupili do druhého poločasu. Na důrazu se nic nezměnilo, ale pan rozhodčí si to již pohlídal. A jelikož oba týmy nedokázali zužitkovat svoje brankové příležitosti skončilo utkání nerozhodným stavem. V následném penaltovém rozstřelu bylo naše mužstvo úspěšnější. Děkujeme všem hráčům za týmový výkon.

Trenéři: Václav Soukup, Ivo Janeček

1.4.2017 - Starší přípravka odehrála první jarní kolo

MFK

V sobotu 1.4. jsme se SP odehráli první jarní kolo KP. A první aprílový den se nezapřel. Počasí vypadalo, jak kdyby byl začátek června. Pořadatelé z Broumova byli organizací turnaje zaskočeni tak, že nebylo pro hráče a rodiče k dispozici žádné dostupné "občerstvení" a díky nezajištění kvalifikovaných rozhodčích byly začátky jednotlivých zápasů opožděny téměř o hodinu. Přesto všechno jsme turnaj zvládli v klidu a pohodě, a to jak herně tak výsledkově. Je pravda, že u některých hráčů pořád soupeříme s jejich nezaujetím a nesoustředěností na hru. Jejich neustálé opakování chyb při některých herních situacích či taktických úkonech nám občas připadá jako "nemožné". Avšak zisk maximálního počtu 9 bodů a zejména vítězství nad silným týmem z Červeného Kostelce je příjemným povzbuzením do dalších kol a důkazem, že "ta naše společná práce má přece jenom smysl". 

Josef Lácha, Ivana Holá 
trenéři SP 

Sestava MFK 1. mužstvo:  Dusílek Michal, Matouš Pavel, Zelený Tomáš, Lácha Matěj, Kuřátko David, Šimek Martin, Komár Jáchym, Kamenský Martin 

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - FK Náchod 
1.poločas        2 : 1 
Branky:  Lácha,  Matouš 
2.poločas        4 : 0 
Branky:  2x Kuřátko, Matouš, Lácha 

MFK Nové Město n./M. - TJ Červený Kostelec 
1.poločas        3 : 1 
Branky:  2x Lácha, Kuřátko 
2.poločas        1 : 0 
Branka:  Lácha 

MFK Nové Město n./M. - Slovan Broumov 
1.poločas        6 : 2 
Branky: 3x Zelený, 2x Lácha, Kuřátko 
2.poločas        6 : 1 
Branky:  3x Lácha, 3x Zelený 

Sestava MFK 2. mužstvo:  Vrba Lukáš, Bašek Dominik, Zítko Tomáš, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Holý Tomáš, Koza Petr, Havelský Jan 

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - FK Náchod 
1.poločas        3 : 2 
Branky:  Vacek, Holý, Zámečník 
2.poločas        0 : 1 

MFK Nové Město n./M. - TJ Červený Kostelec 
1.poločas        1 : 3 
Branka:  Vacek 
2.poločas        4 : 1 
Branka:  3x Zámečník, Vacek 

MFK Nové Město n./M. - Slovan Broumov 
1.poločas        2 : 3 
Branky: Zámečník, Holý 
2.poločas        6 : 1 
Branky:  4x Vacek, Zámečník, Havelský 

1.4.2017 - Muži šokovali v Libčanech!

MFK

SK Libčany - MFK Nové Město nad Metují 2:4 (2:1)

Branky MFK: 32., 71., 82. Macháček,  50. Srubjan

Sestava MFK: Šebesta - Srujban, Lelek, Klikar, Vít, Macháček (85.Tulej), Semerák, Soumar (90. Maur) Zákravský, Lanta, Nejman (6.Valášek)

"V utkání s týmem z druhé příčky jsme neměli co ztratit, a také neztratili. Sice jsme hned v úvodu přišli o pilíř obranné hry Dominika Nejmana, který s výronem kotníku musel hřiště opustit, na hře se to naštěstí neprojevilo. Po vyrovnaném prvním poločase nás branka "do šatny" z PK  spíše nabudila a zlepšenou hrou ve druhé půli jsme vývoj zápasu otočili. V závěru jsme pak tlaku domácích odolali a odvážíme si tak velmi cenné a pro mnohé nečekané vítězství." - Miloš Killar - trenér MFK

1.4.2017 - Mladší žáci vítězně zahájili jarní část sezóny

MFK

První aprílovou sobotu začala pro naše mladší žáky jarní část krajského přeboru, jeho finálové skupiny. Poprvé a zároveň naposled jsme se představili na domácím hřišti. První utkání s Kostelcem/Častolovicemi začíná oboustranně opatrně. Po pěti odehraných minutách Honza Šafář zazdívá dvě brejkové příležitosti. Zanedlouho jsme si svou nedůsledností notně zavařili před vlastní brankou, naštěstí ale koncová střela na naši bránu jen trefuje Lukáše Knapa. Náš následný brejk je opět bez využití. Trest přichází po čtvrthodině hry. Naši obránci pouštějí soupeře do brejku a ten nabídnutou šanci využívá. Naštěstí se nám do poločasu podaří vyrovnat. Už minutu po změně stran se dostáváme do vedení, které zanedlouho Petr Čerenkov pojistil, za pomoci břevna,  střelou z dálky. V závěru utkání ještě Lukáš Knap, průnikem přes půl hřiště, nabízí gól Honzovi Šafářovi a ten se tentokrát už nemýlí.  Ve druhém utkání se Slovanem Broumov nás od začátku soupeř přehrává. Až po pěti minutách se dostává do šance Petr Valtera, která sice gólem nekončí, ale hra se vyrovnává. Hraje se ve vysokém tempu. V osmé minutě, po soupeřově rohovém kopu, se dostává do úniku Honza Šafář a posílá nás do vedení. I když se potom hraje převážně před naší brankou poločasové vedení držíme. Po změně stran jako by soupeři došli síly. Naši převahu využívá Honza Šafář v druhý gól a po úniku Petra Čerenkova a Lukáše Knapa vedeme již o tři branky. Od té doby již soupeře do nebezpečnějších šancí nepouštíme a pojišťujeme vedení.

Sestava MFK:  Bartošík - Novotný, Knap, Týfa, Valtera, Čerenkov, Čížek, Šafář, Zákravský, Dubský, Ducháč

Výsledky:

MFK : Kostelec n.O./Častolovice  4:1

Branky MFK:  Čerenkov 3, Šafář

MFK : Slovan Broumov  5:1

Branky MFK: Šafář 2, Knap, Čerenkov, Novotný

 

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

26.3.2017 - Mladší dorost porazil Rychnov

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Rychnov nad Kněžnou / Vamberk    3 : 0 (poločas 3 : 0)

Branky: 6´ Vojtěch Ťokan, 20´Vojtěch Ťokan, 26´Domink Flígr

Sestava MFK: Matyáš Tupec - Jakub Zamastil, Adam Borůvka, Ivo Lelek, Martin Hůlek - David Rücker, Dominik Flígr, Dušan Hůlek, Vojtěch Ťokan - Josef Novák

V neděli 26.3.2017 jsme nastoupili k dalšímu utkání Krajského přeboru mladšího dorostu proti týmu Rychnova nad Kněžnou / Vamberka. Z našeho pohledu velmi těžké utkání, jelikož jsme do zápasu nastupovali v deseti hráčích proti potenciálu sedmnácti hráčů soupeře. Jako již po několikáté se ukázala neskutečná vnitřní síla tohoto týmu a chuť rvát se o výsledky. Je naprosto neuvěřitelné, jak dokáží být tito hráči variabilní a z hlediska fyzického zatížení si vyjít vstříc. Divákovi, který není seznámen se situací u tohoto mužstva, se naše hra nemusí líbit, ale všichni hrají na 100% dle svých možností a každý je součástí soukolí týmu mladšího dorostu.

Po rychlém protiútoku ze šesté minuty se nám podařila vstřelit první branka utkání. Naše hráče tato skutečnost povzbudila. Nadále se nám dařilo eliminovat kombinační hru soupeře, který si byl vědom převahy jednoho hráče v poli. Ve dvacáté minutě přidal svoji druhou branku utkání Vojtěch Ťokan a následně v šestadvacáté skóroval Dominik Flífgr a utkání se začalo velmi příznivě vyvíjet v náš prospěch. Jelikož jsme do konce poločasu nedokázali využít další brankové příležitosti, šli jsme do poločasové přestávky s tříbrankovým vedením. O přestávce jsme hráče upozornili na nepodcenění vstupu do druhé části utkání a případný nápor soupeře.  

Hráči soupeře nastoupili do druhého poločasu, jak jsme předpokládali, s odhodláním zvrátit nepříznivý stav. Ale stejně jako v prvním poločase se nám dařilo útočné snahy eliminovat a navíc se k nám přiklonilo i štěstí, kdy Adam Borůvka suploval našeho brankáře a na brankové čáře díky výbornému postavení zabránil jasnému gólu a pomalu začínalo být o výsledku rozhodnuto. Jelikož ani naši hráči již nedokázali zužitkovat své brankové příležitosti, dohráli jsme zápas s výsledkem z prvního poločasu.

Závěrem bychom chtěli dodat, že si ceníme přístupu hráčů k tomuto utkání, kdy někteří dohráli s drobnými šrámy. Nechceme vyzvedávat jednotlivce, i když by si to zasloužili, jsme jeden tým. Dík patří i hráčům ročníku 2003, kteří to mají těžké, ale přesto se rvou o výsledek a jsou nedílnou součástí MD.

Trenéři: Václav Soukup, Ivo Janeček

26.3.2017 - Mladší přípravka odehrála trunaj v Chocni

MFK

Mladší přípravka odehrála za velmi příznivého počasí první letošní venkovní turnaj, tentokrát v Chocni.Turnaj byl dobře zorganizován a sešly se zde týmy se srovnatelnou výkonností. Na turnaj jsme vyrazili s tím, že si kluci po zimě ošahají venkovní terén. Šanci dostali všichni hráči, kteří byli k dispozici. Vyhověli jsme prosbě pořadatelů, kterým jeden tým vypadl a postavili jsme dva papírově vyrovnané týmy složené z obou ročníků 2008 a 2009. 

Modrý tým tentokrát doplatil na těžší los a rychlý sled prvních 3 zápasů. Ani jsme se nerozkoukali a měli 3 prohry. Naštěstí jsme se v druhé polovině turnaje trochu vzpamatovali a nějaké body vyválčili. Potýkali jsme se se slabou koncovkou, zachraňoval nás Vašík Poláček, autor 6 branek. Dnes se v tomto týmu nepotkali s formou hráči, kteří by měli být oporami. U většiny hráčů chyběla větší bojovnost, důraz a chuť hrát.  

 

Červený tým odehrál velmi dobrý turnaj, výkon všech hráčů zdobila bojovnost a houževnatost. Málokdy se stává, aby byli hráči i po prohraném zápase odměněni potleskem publika. Tým turnaj odehrál s bilancí 3 výhry, 1 remíza, 5 proher, nastřílel 15 branek a celkově obsadil 6 místo. Cenná byla zejména utkání s maximálně 1-gólovým rozdílem, v nichž hráči ukázali svůj charakter (celkem bylo těchto utkání 5 s bilancí 2-1-2). Dalším kladem byla ochota hráčů poučit se z vlastních chyb, z nichž mnohé lze přisoudit nerozehranosti na venkovním hřišti. Postupem času sice ubývalo sil, ale výkon týmu byl konzistentnější, celkový dojem zanechal červený tým velmi příznivý.

trenéři MP :

Vladimír Hronovský

Jan Bělobrádek 

sestava : 

MFK modří  - Gabriel Váňa, Štěpán Čáp (1 branka), Marek Šnips, Václav Poláček (6 branek), Vojtěch Kučera, Matyáš Hubálek (1 branka), Adam Hronovský 

MFK červení - Fanda Škoda, Lukáš Lochman(5 branek), Vojta Bělobrádek(5 branek), Jakub Bělobrádek, Filip Hnik(1 branka), Václav Leugner(4 branky), Jakub Hanzl 

Celkové pořadí : 1.Vysoké Mýto, 2.Hlinsko, 3.Chrudim, 4.Holice, 5.Choceň žlutí, 6.MFK Nové Město červení, 7.Choceň červení, 8. MFK Nové Město modří, 9.Česká Třebová, 10. Horní Jelení 

25.3.2017 - Mladší žáci vyhráli turnaj v Teplicích

MFK

V sobotu 25.3. se naši žáci zúčastnili pohodového, poledního turnaje v Teplicích nad Metují. Povzbuzující (doufejme do budoucna) je, že mezi kluky, kteří se spolu po půl roce znovu sešli v jedné sestavě, stále funguje týmový duch, spolupráce a kombinace ve hře. První místo na turnaji a nejlepší střelec Tomáš Žahourek jsou toho důkazem.

Sestava MFK: Bartošík – Knap, Valtera, Franc, Ťokan, Macek, Čerenkov, Váňa, Žahourek

Výsledky

MFK : FC České Meziříčí  8:0

Branky MFK: Žahourek 2, Knap 2, Macek, Ťokan, Čerenkov, Váňa

MFK : Slavoj Teplice nad Metují 3:1

Branky MFK: Váňa 2, Čerenkov

MFK : TJ Velichovky  5:1

Branky MFK: Váňa 2, Čerenkov 2, Ťokan

MFK : TJ Spartak Police nad Metují  7:0

Branky MFK: Žahourek 3, Franc 2, Macek, Knap

25.3.2017 - Muži konečně zabrali a mají první letošní 3 body

MFK

MFK Nové Město nad Metují - TJ Lázně Bělohrad 2:0 (1:0)

Branky: 6. Soumar, 88. Valášek

Sestava MFK: Šebesta - Jelen (46. Valášek), Darebník (101. Lanta), Srubjan, Lelek, Klikar, Macháček (118. Tulej), Semerák, Soumar, Zákravský, Nejman

Lepší začátek si domácí nemohli přát, jelikož již v 6. minutě po přímočaré akci usměrnil Soumar centr do branky hostí - 1:0. V 15. minutě mohli hosté srovnat, když se jejich útočník pěkně uvolnil ve vápně, ale jeho střelu vyškrábl Šebesta mimo tyče. V 36. minutě běžel domácí Macháček sám na branku, avšak minul. A ani v 44. minutě domácí nezvýšili, protože trestný kop Srubjana zorazítkoval jen břevno. 

Druhý poločas ovlivnila situace z 56. minuty, když po srážce s domácím Semerákem zůstal v bezvědomí hostující hráč Lánský. Pro hráče musela vyrazit záchranná služba a utkání bylo na 30 minut přerušeno. Následně se pokračovalo a šanci měli hosté - v 84. minutě vykopával domácí obránce míč z brankové čáry. Poté však přišla přihrávka za obranu a domácí Valášek přesně zakončil - 2:0. Hosté byli blízko snížení v 96. minutě, jenže jejich hlavičku brankář Šebesta vytlačil na tyč. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou Nového Města, ale důležitější než výsledek je uzdravení hostujícího hráče. Přejeme ať vše dobře dopadne! 

"Utkání s šancemi na obou stranách jsme zvládli a díky velkému nasazení i s dávkou štěstí, které nám dosud chybělo, jsme získali tolik potřebné body. Hosté výborně kombinovali, jejich přechod do útočné fáze byl vždy rychlý a velmi nebezpečný, o to víc si cením nuly na naší straně. Ale fotbal je jen zábava, a tu nám v 55´ zkazila situace, kdy se jeden z hráčů hostujícího celku při pádu zranil a musel být převezen záchrannou službou do nemocnice. Přeji mu tímto co nejrychlejší uzdravení bez dalších komplikací." - Miloš Killar - trenér MFK

Aktualizováno 26.3.2017: Dle aktuálních informací má hráč Lánský pohmožděný hrudník a otřes mozku, z nemocnice by však měl být dnes po vizitě propuštěn.

18.3.2017 - Ročník 2006 hrál turnaj v Červeném Kostelci

MFK

     V sobotu 18.3. jsme se SP odehráli poslední HT této zimní sezóny a to v pro nás oblíbeném Červeném Kostelci, kde jsme v našich předešlých dvou zastávkách vždy zvítězili. To, že nejspíš nedosáhneme na zlatý hatrick, nám bylo zřejmé hned po obdržení omluvenek od našich nejzkušenějších. Na druhou stranu jsme chtěli využít co nejširší hráčskou základnu, a proto jsme odjížděli se dvěma čtyřkami do hry, tzn. s devíti hráči. A opět jsme se utvrdili v tom, že fotbal nemá logiku a že i tentokrát jsme opět mohli bojovat o zlato. Byli jsme však nalosováni do těžší a vyrovnanější skupiny a opravdu jen těsně a s velkou dávkou smůly jsme se nedostali do semifinálových utkání. V soubojích o páté místo jsme již hráli prim a dosáhli tak krásného umístění. Co je však mnohem důležitější je to, že jsme po celou dobu turnaje předváděli kvalitní, týmový a hlavně líbivý fotbal s celou řadou gólových příležitostí, jichž, jak už je naší známou achilovou patou, zůstalo mnoho, mnoho nevyužito. I přesto jsme však po krásných útočných představeních, jako třešničku na dortu, získali i jedno individuální ocenění, v podobě ceny pro nejlepšího střelce turnaje v podání Tomáše Zeleného ! Tomášovi a všem klukům gratulujeme a děkujeme za předvedený výkon.

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

sestava:  Dusílek Michal, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Bašek Dominik, Zelený Tomáš, Kuřátko David, Holý Tomáš, Zítko Tomáš, Šimek Martin

Utkání:
MFK Nové Město n/M -  TJ Červený Kostelec 2006  1 : 2
Branka: Bašek
MFK Nové Město n/M - Rtyně/Úpice  0 : 0
MFK Nové Město n/M - SK Rozkoš Česká Skalice 2007  4 : 1
Branky: 2x Zelený, Bašek, Kuřátko
MFK Nové Město n/M - FK Náchod  1 : 1
Branka: Bašek
MFK Nové Město n/M - TJ Sokol Velké Poříčí  5 : 1
Branky:  3x Zelený, Lácha, Bašek
MFK Nové Město n/M - FK Náchod  2 : 0
Branky:  Zelený, Bašek

 Celkové pořadí:     1.  Wlókniarz Kudowa-Zdrój
                                2.  Rtyně/Úpice
                                3.  TJ Červený Kostelec 2006
                                4.  SK Rozkoš Česká Skalice 2006
                                5.  MFK Nové Město nad Metují
                                6.  FK Náchod
                                7.  TJ Sokol Velké Poříčí
                                8.  TJ Červený Kostelec 2007
                                9.  SK Rozkoš Česká Skalice 2007
                                10. TJ Spartak Police nad Metují

19.3.2017 - Mladší dorost zvítězil v Jaroměři

MFK Nové Město

FK Jaroměř - MFK Nové Město nad Metují  1 : 2 (poločas 1 : 0)

Branky MFK: 46´ David Rücker, 78´ Adam Borůvka 

Sestava MFK: Matyáš Tupec - Martin Hůlek, Adam Borůvka, Ivo Lelek, David Rücker - Vojtěch Ťokan, Dominik Flígr, Dušen Hůlek, Filip Tesař - Filip Ťokan, Josef Novák 

V neděli 19.3.2017 vstoupilo mužstvo mladšího dorostu do jarní části krajského přeboru. Prvním naším soupeřem byl celek FK Jaroměř. Domácí celek měl po celý zápas mírnou převahu, kterou však nedokázal gólově využít. I přes nepříznivý výsledek z prvního poločasu, kdy jsme obdrželi branku po standartní situaci, náš tým zápas nevzdal a zlepšenou hrou ve druhém poločase na sebe výsledek nenechal dlouho čekat. Nejprve vyrovnal zápas David Rücker a v 78. minutě, po náběhu do pokutového území soupeře, Adam Borůvka prostřelil brankáře domácích a otočil stav utkání. Zbytek zápasu byl již o naší bojovnosti a vůli po vítězství. Výsledek se nám podařilo udržet a přivézt z Jaroměře první jarní body. Toto vítězství je výsledkem hry celého týmu, kdy každý z hráčů přispěl svým výkonem k tomuto úspěchu a věříme, že to naše hráče naladí do dalších zápasů jarní části. Stínem utkání byl hrubý likvidační faul z posledních vteřin zápasu, kdy se náš hráč Filip Tesař dostával do jasné gólové šance a obránce domácích jej likvidačně poslal k zemi. Tuto skutečnost pan rozhodčí zapomněl ohodnotit a jelikož to bylo ve druhé minutě nastavení, tak raději zápas ukončil.

Děkujeme všem hráčům za nasazení, bojovnost a vůli po vítězství. 

Trenéři : Václav Soukup, Ivo Janeček

« Předchozí 1 28 29 30 31 32 33 34 61 90 120 Další »