11.6.2017 - Mladší dorost odčinil debakl z minulého kola

MFK Nové Město nad Metují - Kostelec nad Orlicí  4 : 0 (poločas 3 : 0)

Sestava MFK: Hůlek Martin, Flígr Dominik, Lelek Ivo, Zamastil Jakub, Hladík Jaromír, Rücker David, Borůvka Adam, Ťokan Filip, Ťokan Vojtěch, Haklička Marek, Hůlek Dušan, Buriánek Adam

Branky: 9´ Hůlek Dušan, 14´Flígr Dominik, 20´Rücker David, 45´Hůlek Dušan

Po totálním debaklu z minulého týdne jsme nastoupili k poslednímu utkání Krajského přeboru mladšího dorostu. Bylo velmi znát, že tým posílil Adam Borůvka s Vojtěchem Ťokanem. S chutí hrál tentokrát i Dominik Flígr. Nechceme však chválit jednotlivce, jelikož  jsme jeden tým a konečný výsledek je součástí hry celého týmu. Výsledek utkání kalí nedisciplinovat některých hráčů a nedodržování pokynů od trenérů. Je to pro nás podmět, na který se musíme v příští sezoně zaměřit.

Trenéři: Soukup Václav, Janeček Ivo

11.6.2017 - Mladší žáci odehráli poslední kolo sezóny

V neděli 11.6. měli naši mladší žáci poslední možnost získat ještě nějaké body do tabulky finálové skupiny krajského přeboru. Abychom naše spící Šípkové Růženky trochu probudili, požádali jsme o výpomoc několik hráčů ze starší přípravky.  A ti se této nabídky zhostili tak, že někteří naši hráči základu strávili více času na střídačce než ve hře.

Už v páté minutě prvního utkání s domácím SK Třebechovice stojí sám před gólmanem soupeře Matěj Vacek, ale ten jej vychytal. Minutu na to, mu ale střela Petra Čerenkova padá z rukavic a dostáváme se do vedení. Jenže soupeř se nevzdává a tři minuty na to musí Tomík Bartošík řešit jeho dvě brejkové situace v těsném sledu za sebou. Minutu po půli je už naše obrana, včetně gólmana překonána, ale z brankové čáry vykopá Tobiáš Týfa. Soupeř nás přehrává, naše obrana a gólman ale odolávají. Po deseti minutách se obraz hry vyrovnává a Matěj Vacek se dostává do dvou brankových šancí, ale chybělo štěstíčko. A když už se rozhodčí nadechuje k závěrečnému hvizdu zápasu, ocitá se soupeř sám před naší brankou, ale Tomík Bartošík jeho pokus zlikvidoval. Jak jsme zakončili první zápas začínáme i druhý s týmem Chlumce/RMSK. Neuběhlo ještě ani šedesát sekund zápasu a náš gólman „musel ven“, aby vyřešil brejk soupeře. Prvních deset minut jsme pod tlakem, pak soupeř polevuje, ale stále má navrch.  Poločas však končí bez branek. Za to po změně stran se dějí věci. Z druhé půle oběhlo sotva třicet sekund a soupeř vede o branku, a minutu na to už o dvě. V šesté minutě nám soupeřův gólman svou chybou nabízí kontaktní gól a dostává nás do jakéhosi tlaku. Jenže pohledná kombinace hráčů přípravky končí na kopačce Lukáše Knapa a pak mimo. Výhoda několika rohových kopů je pro nás spíš nevýhodou. Na rozdíl od soupeře, který rohovým kopem tři minuty před koncem utkání ukončuje naši snahu o vyrovnání a uzavírá skóre zápasu.

Máme sice za dnešek dva gólové zápisy, ale gól jsme nevstřelili ani jeden. Rčení „Když nevíš co s balonem, dej gól “ u nás jakoby neplatilo. Kdo nestřílí nemůže dát gól, ale než my si naštelujeme balon na to správnou nohu je pozdě na střelu i na přihrávku. Ale palce nahoru určitě jsou. Lukáš Knap dnes jezdil víc než standardně, Honza Šafář v obraně odvedl dobrý výkon a Tomík Bartošík dnes zlikvidoval několik loženek soupeřů (vztekal se jen dvakrát a to ho naši zadáci opravdu nechali na holičkách) Naproti tomu pro Vojtu Čížka a Petra Valteru dnešek nebyl úplně ten správný den na fotbal.  A samozřejmě velký dík pomocníkům (a jejich rodičům) ze starší přípravky, kteří odvedli dobré výkony. Možná kdybychom je angažovali dříve . . .

Sestava MFK: Tomáš Bartošík – Petr Valtera, Lukáš Knap, Matyáš Novotný, Tomáš Smola, Petr Čerenkov, Vojtěch Čížek, Jan Šafář, Tobiáš Týfa, Pavel Matouš, Marek Zámečník, Matěj Vacek

Výsledky:

MFK : SK Třebechovice  1:0  (1:0)

Branka MFK: Čerenkov

MFK : Chlumec/RMSK 1:3  (0:0)

Branka MFK: Vacek

Tak sezonu 2016/2017 máme za sebou. Na podzim vítězství v základní skupině krajského přeboru,  jaro ve finálové skupině krajského přeboru a poslední jsme v ní neskončili. Takže spokojenost ? No, všichni víme, že to mohlo být lepší, ale v rámci možností . . .

Poděkování všem co nás jakkoli podpořili a těšíme se na příští sezonu. Pro většinu ve starších žácích, kde bude všechno větší, delší, širší a vyšší.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva MŽ

10.6.2017 - Muži v pátém vítězství v řadě porazili lídra krajského přeboru!

MFK Nové Město nad Metují - RMSK Cidlina 2:1 (0:0)

Branky MFK50.Růžička, 85.Darebník

Sestava MFKŠebesta - Jelen, Srubjan, Nejman, Soumar - Vít /46.Darebník/, Zákravský, Valášek, Semerák /90.Lanta/, Macháček/90.Lelek/, Růžička /81.Maur V./

"Naše vítězná šnůra má pokračování. Hosté zvláště v prvním poločase ukázali proč jsou v tabulce tak vysoko. Druhý poločas byl již vyrovnaný,ale my jsme byli produktivnější. Domácí hráči si určitě zaslouží pochvalu za bojovnost, protože proti tak kvalitnímu soupeři se ani jinak hrát nedá." - J. Macháček

7.6.2017 - Mladší přípravka odehrála poslední kolo

Ve středu dne 7.6. jsme odehráli poslední kolo krajského přeboru v Dobrušce. Vrátili jsme se k modelu dvou relativně vyrovnaných týmů. Dnes jsme se přesvědčili, že každý zápas je jiný. Tam, kde se dařilo jednomu z našich týmů, se méně dařilo druhému a naopak.

Modrý tým již tradičně jako na houpačce. Začátek dobrý, pak výpadek, nakonec vítězná tečka. V prvním poločase s Dobruškou /Opočnem vcelku dobrá hra, se zbytečně obdrženými góly. Věděli jsme, že náš žlutý tým odehrál první poločas s naším druhým soupeřem vyrovnaně a tak jsme si na soupeře v druhé půli věřili. Jenže přišel náš tradiční výpadek a soupeře jsme nechali hrát, špatně jsme bránili. Naši hráči pouze přihlíželi tomu jak kolem nich soupeř běhá a dává góly. Ve stejném duchu začal zápas s Jaroměří. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme 3:0 a do konce poločasu jsme se moc nechytli, nevyužili jsme ani pokutový kop ( zde však oceňuji Olivera, který to na sebe vzal a nekopl ji vůbec špatně ). Po zápase jsme byli zralí na ručník. Nevím, co kluky nakoplo, ale vše se otočilo a závěrečnou část se Stěžery odehráli kluci jako vyměnění. Najednou nás bylo plné hřiště, dali jsme rychlé góly a soupeř byl naší hrou zaskočen. Štěpán Čáp udržel čisté konto, hráči tentokrát na hřišti nechali vše a odměnou nám byla výhra, která napravila pokažený dojem z předchozího výkonu a snad jsme si trochu udobřili i naše fanoušky.

Žlutý tým odehrál velmi dobrý turnaj. Všichni hráči bojovali, dobře plnili pokyny trenérů a produkovali málo individuálních chyb. V prvním poločase s týmem Dobruška/Opočno jsme v čase 2:30 prohrávali 0:3, ale záhy byl stav 3:3, o cennou remízu jsme ve vyrovnaném utkání přišli pouhých 8 vteřin před koncem. V dalších poločasech jsme se již tolik neprosazovali střelecky (znatelná byla neúčast Vojty Bělobrádka), ale herně jsme podali vyrovnaný výkon, za který zaslouží pochvalu všichni hráči. Dokázali sobě i rodičům, že fotbal hrát umějí (i když celkovou kvalitou nás soupeř i tentokrát převyšoval), jen je třeba patřičné nasazení i soustředění

trenéři MP :
Hronovský Vladimír
Jan Bělobrádek

Sestava :
modrý tým -  Štěpán Čáp, Adam Hronovský, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Gabriel Váňa, Ondřej Říha, Václav Poláček

žlutý tým  -  Fanda Škoda, Lukáš Lochman, Filip Hnik, Štěpán Zámečník, Václav Leugner, Daniel Žďára, Samuel Řehák, Matyáš Hubálek,

4.6.2017 - Starší přípravka hrála v Dobrušce

V neděli 4.6. jsme se SP odehráli předposlední kolo jarní sezóny KP SP, a to na jaře do třetice v Dobrušce. Tentokrát, myslíme, postačí vyjádření v číslech:

48        -   vstřelených branek našim soupeřům v průběhu turnaje
17           -   hráčů SP roč. 06´a 07´, přičemž naše maximum čítá cca 18 lidí
16 : 0        -   výsledek druhého týmu v prvním utkání proti Třebechovicím
14        -   vstřelených branek Markem Zámečníkem
  9          -   max. počet bodů získáných v daném turnaji
  3        -   umístění v tabulce naší skupiny před posledním kolem
  2        -   body ztráta na duo našich soupeřů z Dobrušky/Opočna a Kostelce nad Orlicí na
  1.        -   místo ... a pořád máme šanci ...

Všem hráčům moc gratulujeme za předvedenou hru a rodičům moc děkujeme za podporu a úžasnou diváckou kulisu !

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Vrba Lukáš, ,Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Holý Tomáš, Vecko Martin, Koza Petr, Dašek Karel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - SK Třebechovice p.O.

Branky:  2x Vacek

Sestava MFK 2. mužstvo:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Šimek Martin, Lácha Matěj, Kuřátko David, Zelený Tomáš, Havelský Jan, Komár Jáchym

4.6.2017 - Mladší přípravka hrála s Třebechovicemi a Červeným Kostelcem

V 7. kole krajského přeboru jsme zavítali do Třebechovic, kde jsme se měli utkat se soupeři, se kterými jsme v této sezoně dosud ani jednou neprohráli. Tentokrát jsme však nechali soupeřům všechny body.

Tým "A" (roč. 2008) - šanci dnes dostali i hráči, kteří v sezoně odehráli menší počet zápasů, s tím, že mají šanci předvést, co se naučili. Dnes se však v vůbec nedařilo a v obou zápasech jsme odešli poraženi, což by nikomu z nás nevadilo, kdyby hráči zápasy odmakali. S Třebechovicemi jsme dostali góly jak přes kopírák, kdy hráče soupeře necháme jednoduše projít až k brankáři, přičemž náš útočník, chystající se na střelu je v obležení tří hráčů soupeře. Červený Kostelec neměl ani jednoho hráče na střídání a přesto nás   přehrál.  Dnes nejsem spokojen s tím, že většina týmu nechala bojovnost a touhu vyhrát doma. Naši hráči se nemohou spoléhat na 2 či 3 hráče, že to odmakají za ně. U některých budeme příště zvažovat, zda na zápasy mají být nominováni.

Tým "B" (roč. 09) odehrál svůj nejhorší turnaj v celé sezóně. Proti slabším soupeřům jsme chtěli hrát aktivně dopředu, ale předpoklady vzaly za své hned v prvním utkání Proti Třebechovicím jsme sice šli rychle do vedení, to ale naše hráče ukolébalo, naopak soupeř postupem času získával na sebevědomí a velmi jednoduchou hrou nakonec skóre otočil. Ostudný výkon podali hráči ve druhém poločase, kdy laxní přístup korunovaly neuvěřitelné individuální chyby, kterých se nevyvarovali ani nejzkušenější hráči. Přestože jsme v sezóně prohráli mnohokrát a mnohem větším rozdílem, nikdy jsme nezažili pocit podobného zmaru. Po bouři v kabině většina hráčů zvýšila tempo a výsledkem byly 2 remízy s týmem Červeného Kostelce. Protože soupeř disponoval fyzickou převahou a většinou se hrálo na naší polovině hřiště, lze tento výsledek považovat za úspěch. Herně jsem však i zde mohli předvést více.

Sestava :

tým "A" (2008) -  František Škoda, Vojta Bělobrádek, Adam Hronovský, Štěpán Zámečník, Marek Šnips, Filip Hnik, Lukáš Nagy, Eliáš Kozák, Oliver Kozák

tým "B" (2009) - Jakub Hanzl, Václav Poláček, Jakub Bělobrádek, Matyáš Hubálek, Vojta Kučera, Václav Leugner, Jan Ježek, Ondřej Říha, Tony Hubálek,

branky : Poláček, Leugner, Ježek

3.6.2017 - Muži počtvrté v řadě zvítězili!

FC Slavia Hradec Králové - MFK Nové Město nad Metují 0:1 (0:1)

Branka: 23. Macháček

Sestava MFK: Šebesta-Jelen,Nejman, Srubjan/67.Vít/,Soumar-Klikar/93.Maur V./, Valášek/81.Darebník/,Semerák, Růžička,Macháček

"V utkání které se hrálo pro nás na perfektním trávníku,když ještě pár minut před začátkem pažit zkrápěla voda ze zavlažovacího zařízení,jsme ve 23 min. šli do vedení,když naši povedenou akci jsme proměnili ve vedoucí gól.Nutno sportovně dodat,že domácí měli v utkání uzemní převahu,ale pro nás dobře bez využití.Mužstvo hrálo jako celek takticky výborně a naše defenzíva i přes nějaké chybičky pracovala spolehlivě a odolala i závěrečnému náporu domácích a tak vezeme do N.Města všechny body." - J. Macháček - MFK

3.6.2017 - Mladší žáci se vrací z Broumova bez bodu

Sobota 3.6. byla předposledním hracím dnem našich mladších žáků ve finálové skupině krajského přeboru této sezony. Za krásného počasí, v krásném kraji a na hlavním hřišti domácího Slovanu Broumov. Jenže . . .

S úvodním hvizdem prvního utkání s domácím Broumovem nás soupeř vletěl a přehrával nás, ale vytěžil z toho pouze rohový kop. Pak se hra začala vyrovnávat, začali jsme soupeře přehrávat, jenže bez větších šancí. Po půli začal soupeř znovu aktivně, přízemní střelu k tyči náš gólman ještě vytlačil na roh, ale pak přichází nevinná střela, nebo snad centr, odkudsi z hloubi pole a ta nachytala našeho brankáře v nedbalkách až stydno. Soupeře to nabudilo a my začínáme tahat za kratší konec. Z naší strany už tradičně lajdácky bráněným rohovým kopem si soupeř pojišťuje své vedení. Dvě šance Filipa Zákravského v závěrečných minutách utkání jen završili naši střeleckou nemohoucnost posledních dní.

Druhé utkání s Kostelcem/Častolovicemi je v první půli nuda. Minimum šancí na obou stranách, boj o ve středu hřiště.   Až tři minuty po půli se dostává Lukáš Knap do šance, ale spaluje. Naši snahu o steč soupeřovy branky ukončuje brejk, který nezachytí ani naši obránci a ani nerozhodný gólman. Několik minut na to naše obrana nechává před brankou zapomenutého útočníka soupeře a ten, na rozdíl od nás, v klidu pojišťuje vedení soupeře. Třetí gól se závěrečným hvizdem již někteří naši hráči ani neregistrují.

Palec nahoru dnes není komu udělit, protože jak Lukáš Knap, tak Matyáš Novotný své dobré výkony povýšili na standard, takže vlastně není co chválit. Ale jinak je hoši třeba zamést si nejdříve před vlastním prahem. Jednou větou: Jak lajdácky trénujete tak lajdácky hrajete. Na hřišti musíte fungovat jako tým. Osobní spory nechat mimo.  A pokud jsem v brance nesoustředěný, tak za to opravdu žádný spoluhráč nemůže.

Sestava MFK:  Bartošík – Týfa, Knap, Novotný, Smola, Čerenkov, Čížek, Šafář, Valtera, Zákravský, Dubský

Výsledky:

MFK : Slovan Broumov  0:2  (0:0)

MFK : Kostelec n.O./Častolovice  0:3  (0:0)

Co dodat ? Jsou různé možnosti na strávení pěkného sobotního odpoledne. Ale stále stejná písnička se časem omrzí. Smolíčkovy pokusy o jesle, Čígovy pokusy o kličky do třech hráčů, vztekající se a nesoustředěný gólman.  Laxnost, lajdáckost a nezájem. Otázkou je zda se na to opravdu chceme dívat každý víkend ?

Mladší dorost odehrál pohárové utkání

MFK Nové Město nad Metují - MFK Trutnov  2 : 1 (poločas 2 : 0)

Sestava MFK: Martin Hůlek - Dominik Zamastil, Ivo Lelek, Matěj Tipelt, Jaromír Hladík - David Rücker, Daniel Zítko, Adam Borůvka, Filip Tesař - Dominik Flígr, Dušan Hůlek

Náhradník: Adam Buriánek

Branky: 10´ Dominik Flígr, 30´ Dušan Hůlek

Ve středu 31.5.2017 jsme nastoupili ve čtvrtfinále Poháru mladšího dorostu U17 proti celku MFK Trutnov. V mistrovském zápase jsme s tímto celkem prohráli a tým soupeře se prezentoval velice kvalitní celoplošnou kombinační hrou. Jelikož jsme tomuto pro nás "zápasu sezony" podřídili vše a až na Vojtěcha Ťokana, který je zraněn, postavili poprvé v sezoně kompletní tým mladšího dorostu, věřili jsme, že uspějeme.

Podařilo se nám ustát úvodní nápor soupeře a naopak se v desáté minutě individuálně prosadil Dominik Flígr. Ve třicáté minutě opět individuálně unikl po křídle Adam Borůvka a naservíroval míč před bránu Dušanu Hůlkovi, který  vstřelil druhou branku utkání. V sedmdesáté minutě nás podržel náš brankář Martin Hůlek, když zneškodnil hlavičku hostujícího hráče po standartní situaci. Kontaktní branku jsme obdrželi v sedmdesáté osmé minutě, ale zápas jsme již dotáhli do vítězného konce a postoupili do finálového turnaje.