Letní příprava mužstva mužů

MFK

Příprava A družstva na nadcházející sezonu 2017/2018
A družstvo začalo letní přípravu na nadcházející ročník krajského přeboru již 5.7. Od pondělka 10.7. se celá tréninková příprava přesunula do V. Jesenice, která nám poskytla nejen výborně připravené hřiště, ale i potřebné zázemí. Hřiště v Novém Městě je totiž až do konce července obsazeno atlety. Celou přípravu zakončíme 3-denním soustředěním na Deštné v Or. horách od 21.7.
Přípravné utkání:
neděle 16.7. od 17.30 hod.    MFK - Č.Skalice
středa  19.7. od 18.00 hod.   MFK - Letohrad
neděle  23.7. od 16.00 hod.   MFK - Police n.Met   - utkání se hrají na hřišti ve V. Jesenici
neděle 30.7. od 17.30 hod.  Solnice - MFK /předkolo ČP / hřiště Solnice

24.6.2017 - Ročník 2006 odehrál pohár starosty města Bystrého

MFK

Sezónu 2016/17 a pro některé z nás i působení ve SP jsme zakončili v pro nás opět velmi vzdáleném městečku, a to v Bystrém u Poličky. Hráčské složení nám i tentokrát dávalo naději na umístění na příčce nejvyšší. Ani začátek pro nás nepoukazoval na nějaký zásadnější problém, avšak jen do doby, než došlo k důležitému dvojzápasu proti Lanškrounu a Žďáru nad Sázavou 06´. Hned v prvním zmíněném utkání hráči jakoby propadli pocitu neohrožení, ani v nejmenším se neřídili pokyny udílenými před tímto zápasem a do našeho výkonu opět  zásadně zasáhl "problém s hlavou" u několika základních pilířů naší sestavy. V druhém utkání do toho všeho bohužel vstoupil i špatný výkon nezkušeného rozhodčího a i přes náš úvodní jednoznačný tlak a mírné vzmátoření se se obraz hry i výsledek obrátil v náš neprospěch. Po důrazném zakročení trenérů před druhou polovinou turnaje, oklepání se a namotivování na zbylá čtyři utkání již naše hra splňovala požadované a očekávané parametry a zejména Svitavy B, které skončily v konečné tabulce hned za námi, jsme naší kvalitní útočnou hrou, dá se říct, až překvapili či přinejmenším zaskočili. Konečné druhé místo je samozřejmě krásným umístěním, přesto doufáme a hráči by se tím ve svém fotbalovém vývoji měli posunout dál, že si všichni uvědomujeme, že vítězství a putovní pohár starosty města Bystrého jsme si prohráli jen a jen sami sobě a v sobě. 

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Zelený Tomáš, Komár Jáchym, Zítko Tomáš

Utkání:
MFK Nové Město n/M - TJ Březová nad Svitavou  9 : 1
Branky:  3x Komár, 2x Zelený, 2x Vacek, Matouš, Zámečník
MFK Nové Město n/M - TJ Svitavy A  1 : 0
Branka:  Vacek
MFK Nové Město n/M - TJ Lanškroun  0 : 3
MFK Nové Město n/M - FC Žďár nad Sázavou 06  0 : 2
MFK Nové Město n/M - FC Žďár nad Sázavou 07  5 : 1
Branky:  2x Vacek, Zelený, Lácha, Komár
MFK Nové Město n/M - FC Hlinsko  3 : 1
Branky:  2x Zámečník, Vacek
MFK Nové Město n/M - TJ Svitavy B  6 : 1
Branky:  3x Zelený, 2x Lácha, Vacek
MFK Nové Město n/M - TJ Sokol Bystré  5 : 0
Branky:  2x Komár, Vacek, Matouš, Lácha
   
Celkové pořadí:     1.  FC Žďas Žďár nad Sázavou 06
                                 2.  MFK Nové Město n/M
                                 3.  TJ Svitavy B
                                 4.  TJ Lanškroun
                                 5.  FC Hlinsko 
                                 6.  TJ Svitavy A
                                         7.   FC Žďas Žďár nad Sázavou 07
                                         8.  TJ Sokol Bystré
                                 9.  TJ Březová nad Svitavou

J. Macháček hodnotí sezónu mužstva mužů

MFK

Dlouho to vypadalo, že Nové Město bude mít velké záchranářské problémy, ale nakonec jste z toho slušně vybruslili. Co bylo tím záchranářským impulsem?
Po kvalitní zimní přípravě mužstvo do jarní části soutěže vstoupilo dost nešťastně. Po těsných prohrách s Jičínem a Broumovem na nás sedla deka a byli jsme sestupovým příčkám opravdu velmi blízko. Přitom naše hranebyla až tak špatná a podle mě to bylo jen o psychice hráčů, aby si uvědomili, že je v jejich silách při bojovností a kolektivním pojetí takováto utkání vyhrávat. Podařilo se mužstvo správně nabudit a naše výhrav Provodově to potvrdila. Sice jsme poté doma v neúplné sestavě prohráli o gól s Kostelcem nad Orlicí, ale pak jsme již všechna utkání dotáhli do vítězství. Své v tomto splnili svou roli starší zkušení hráči Semerák, Macháček, Zákravský, kteří mužstvo k bojovnému a soustředěnému výkonu doslova vyhecovali.

Před jarní části jste angažovali zkušeného Josefa Semeráka. Splnil očekávání, s nimiž do klubu přišel?
Před jarní částí sezóny jsme museli řešit i pozici brankáře, protože naše dlouholetá jednička Vašek Krunčík u nás ukončil sportovní činnost. Podařilo se přivést brankáře Honzu Šebestu a útočníka Pepu Semeráka. Oba splnili naše očekávání. Takový zkušený hráč jako je Pepa Semerák nám v mužstvu chyběl a podle mě mu chybělo vstřelit jen nějakou branku, vždyť za jeho působení v FK Nachod-Deštné střílel jednu za druhou, což si moc dobře pamatuji.

V průběhu jara skončil u týmu dlouholetý trenér Miloš Killar. Kým tento post nyní nahradíte?
Miloš Killar za své působnosti nasadil laťku náročnosti hodně vysoko. Své působení u mužstva předčasně ukončil na svoji žádost. U mužstva zůstal asistent trenéra Michal Hofman a k němu jsme se přidali já a Dominik Maur. V devíti zápasech jsme získali s mužstvem 21 bodů, což je výborný výsledek. Nyní dostanou všichni jmenovaní příležitost potvrdit, že tyto výsledky nebyly náhodné, ale nějaké změny nemohu vyloučit.

Máte signály, že by chtěl z kádru někdo odejít?
Po skončení sezóny vždy dochází k přestupům hráčů a i my máme některé signály. Chtěli bychom ovšem stávající kádr udržet a doplnit ho popřípadě z řad končících našich hráčů v dorostu a tím naplňovat filozofii klubu – hrát převážně s vlastními odchovanci.

Autor: Michal Rojšl
Zdroj: http://nachodsky.denik.cz/fotbal_region/machacek-nase-hra-nebyla-az-tak-spatna-20170622.html

17.6.2017 - Ročník 2006 se vyhrál turnaj v Křinci!

MFK

Po skončení sezóny KP jsme se chtěli se SP zúčastnit medailového turnaje, který by byl pro kluky odměnou za celoroční odvedenou práci. Bohužel plánovaný a přihlášený turnaj v Ohnišově byl na poslední chvíli zrušen. Podařilo se nám však domluvit turnaj jiný, i když pro nás netradiční a logisticky složitý. I tak jsme ale vyrazili na fotbalový výlet do vzdáleného Křince u Nymburka. Turnaj to byl venkovský, avšak velmi dobře zajištěný, organizovaný a uvolněný. Všechny soupeře jsme jednoznačně přehrávali. Na druhou stranu jsme si snad všichni uvědomili, že prohrát i vyhrát se dá úplně proti každému. Ale hlavně není rozhodující výsledek či individuální ocenění, ale požitek ze hry, společná radost a týmový duch. Kluci měli možnost si v klidu zastřílet, vyzkoušet si hru na různých postech, nacvičit si mnoho druhů kliček a všichni ochutnali radost ze vstřelené branky. Jen těch neproměněných gólových šancí ... ?!? Ale to je na každém z nás, abychom na tom nepřestávali a i dále chtěli pracovat !

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Vacek Matěj, Lácha Matěj, Zelený Tomáš, Holý Tomáš, Zítko Tomáš

Utkání:
MFK Nové Město n/M - TJ Křinec  5 : 0
Branky:  3x Vacek, Matouš, Holý
MFK Nové Město n/M - Libáň  3 : 3
Branky:  Lácha, Zelený, Matouš
MFK Nové Město n/M - Mšeno  7 : 1
Branky:  3x Matouš, 2x Zelený, 2x Vacek
MFK Nové Město n/M - Městec Králové  9 : 0
Branky:  4x Lácha, 3x Matouš, 2x Vacek
MFK Nové Město n/M - Opočnice  14 : 0
Branky:  5x Vacek, 3x Bašek, 2x Zelený, 2x Lácha, Matouš, Zítko
MFK Nové Město n/M - Lysá n/L  10 : 1
Branky:  4x Matouš, 3x Vacek, 2x Lácha, Zelený

 Celkové pořadí:        1. MFK Nové Město n/M
                                 2.  Libáň
                                 3.  TJ Křinec
                                 4.  Mšeno
                                 5.  Lysá n/L
                                 6.  Opočnice
                                 7.  Městec Králové

Mladší dorost vyhrál krajský pohár!

MFK

Sestava MFK: Martin Hůlek, Filip Ťokan, Matěj Tipelt, Daniel Zítko, Dušan Hůlek, Ivo Lelek, Vojtěch Ťokan, Filip Tesař, Dominik Flígr, Adam Borůvka, David Rücker, Josef Novák, Jaromír Hladík, Jakub Zamastil, Matyáš Tupec

Semifinále:

MFK Nové Město nad Metují/Česká Skalice - SK Jičín/MFK Javorka   5 : 2 (2 : 0)

Branky: Dominik Flígr 3, Dušan Hůlek, Adam Borůvka

Finále:

MFK Nové Město nad Metují/Česká Skalice - FK Jaroměř   1 : 1 (0 : 1) penalty 8 : 7

Branka: Dominik Flígr

V sobotu 17.června 2017 se mladší dorost zúčastnil Finálového turnaje poháru KFS U17. Až na tomto turnaji na konci sezony jsme mohli nastoupit v plné sestavě. Jelikož se uplynulá sezona vyvíjela ne z cela dle našich představ z hlediska hráčského obsazení, upnula se naše pozornost k tomuto turnaji.

Do prvního utkání jsme nastoupili proti celku Jičína/Javorky. Celý zápas měli naši hráči pod kontrolou. Za stavu 5 : 0 pro náš celek jsme prostřídali sestavu a utkání dotáhli do vítězného konce.

A bylo zde finále proti celku z Jaroměře. Z hlediska posledního mistrovského utkání to byl pro nás prestižní soupeř. V prvním poločase měl soupeř mírnou převahu, kterou zúročil jednobrankovým vedením. Ve druhém poločase naši hráči přidali na obrátkách a výsledkem bylo vyrovnání. Škoda, ze se nám nepodařilo proměnit několik vyložených brankových příležitostí, jelikož za nerozhodného stavu jsme šli na pokutové kopy. Ve velmi napínavém rozstřelu rozhodla až desátá série v náš prospěch a stali jsme se šampióny. Považujeme to za velký úspěch této kategorie.

Děkujeme všem hráčům za skvělou reprezentaci MFK Nové Město nad Metují z.s. Je třeba poděkovat též Petru Holčíkovi, který několik let tyto hráče vedl a tento turnaj byl zúročením jeho práce. V neposlední řadě děkujeme všem rodičům, kteří nás na turnaji doprovázeli.

Trenéři : Václav Soukup, Ivo Janeček

19.6.2017 - Také ročník 2010 se zúčastnil Nufra Cupu

MFK

V neděli 18.6 odehráli naši nejmenší roč 2010 a mladší Nufra cup  v Provodově.Vstup do turnaje nám jako je již tradicí nevyšel Ze základní skupiny  jsme ovšem s přehledem postoupili a po vyhráném utkání s FK Náchod jsme postoupili mezi poslední 4 týmy.O postup do finále jsme prohráli s našim nejméně oblíbeným soupeřem Č.Kostelcem.O bronz jsme se utkali s Č.Skalicí a naše vítězství znamenalo bronzovou příčku v celkovém hodnocení.Turnaj byl velmi dobře připraven a došlo i na soutěže nejen trenérů,ale i maminek ve střelbě na cíl.
Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Adam Paar,který zaznamenal 18 branek.


Turnaj odehráli:
Paar Adam,Plašil Richard,Hoffinger Václav,Škoda Jakub,Jakl Dominik,Hubálek Tony,Znamenáček Kryštof,Linhart Tadeáš,Macháček Lukáš,Čáp Vojtěch,


Výsledky:
MFK - Č.Kostelec      1 : 3
MFK - V.Jesenice      3 : 3
MFK - Police n.M.      7 : 0
MFK - Upice               9 : 1
MFK - Provodov         5 : 0
MFK - Náchod            3 : 2
MFK - Č.Skalice         2 : 2
O postup mezi poslední 4 týmy
MFK - Náchod            3 : 2
O postup do finále
MFK - Č.Kostelec        3 : 5
O 3 místo
MFK - Č.Skalice           4 : 2


Chtěli bychom poděkovat rodičům nejen za dopravu,ale i za hlasité povzbuzování,což si samotní hráči velmi pochvalovali.
Trenéři Lukáš Macháček a Jaroslav Macháček

18.6.2017 - Ročník 2009 se zúčastnil Nufra Cupu

MFK

V neděli 18.6.2017 se tým ročníku 2009 zúčastnil turnaje Nufra cup v Provodově. Jednalo se o turnaj pro ročník 2008 a mladší, který většina účastníků pojala jako rozlučkový pro odcházející ročník 2008. Naši hráči tak opět bojovali s fyzickou i fotbalovou převahou soupeřů. Bojovali ovšem se ctí, velmi dobře bránili a několikrát trenéry potěšili kombinací, kterou jsme nedávno začali trénovat. Kvalitativně jsem se k soupeřům přiblížili natolik, že o výsledku rozhodovala jediná naše chyba nebo neproměněná šance. A kluky prohry, který byly až na jeden zápas o jeden gól, patřičně mrzely. Tím spíše, že některé z nich byly opravdu smolné. Turnaj tedy nelze hodnotit podle konečného umístění – pochvalu za předvedený výkon tentokrát zaslouží všichni hráči  bez výjimky. Poděkování patří též organizátorům za tradiční domácké prostředí a pohodový průběh a rodičům za hojnou účast a povzbuzování.

Sestava MFK: Kuba Hanzl, Vojta Kučera, Vašek Poláček, Honza Ježek, Pepa Hubálek, Honza Krč, Vašek Leugner, Ondra Říha, Kuba Bělobrádek, Sam Řehák

Pořadí turnaje: 1. Hronov, 2. Červený Kostelec, 3. Police n/M, 4. Zábrodí, 5. Provodov I., 6. MFK Nové Město n/M, 7. Provodov II.

trenér MP
Jan Bělobrádek

18.6.2017 - Muži zakončili sezónu na 10. místě Krajského přeboru

MFK

FC Spartak Rychnov nad Kněžnou - MFK Nové Město nad Metují 4:0 (1:0)

Sestava MFKHolý - Lanta (46. Soumar), Jelen, Darebník, Valášek A., Klikar (66. Valášek P.), Macháček (59. Růžička, 62. Maur D.), Semerák (78. Rathouský), Maur V., Zákravský (K), Nejman

"Do dnešního utkání jsme už nastoupili s určitým nadhledem,když příležitost dostali i další hráči širšího kádru.V prvním poločase mi bylo z vedení zápasu trochu smutno,ale i takový byl dnešní fotbal.Musím sportovně uznat,že domácí byli v dnešním utkání lepším týmem a gratujuji jim k potřebnému vítězství. Naše hra i aktivita a pozornost měla v průběhu utkání sestupnou tendenci,což určilo i konečný výsledek." - J. Macháček

17.6.2017 - Ročník 2008 odehrál Memoriál Miroslava Kliky v Opočně.

MFK

Dne 17.6.2017 se ročník 2008 zúčastnil posledního letošního turnaje, Memoriálu Miroslava Kliky v Opočně. Dnes dostali šanci zahrát si všichni hráči, kteří byli k dispozici. O celkovém výsledku rozhodl již náš první zápas s Opočnem, který jsme celkem zbytečně, po individuálních chybách, remizovali 2:2 a díky tomu jsme nepostoupili mezi první 4 týmy. Následně jsme gólem v závěrečných vteřinách porazili Třebechovice a prohráli s Letohradem, kde nás opět srazily naše chyby. Ve skupině o celkové 5.-8. místo nejprve prohra s Týništěm a na závěr výhra o celkové 7. místo opět s Třebechovicemi. 

     Hodnocení turnaje : oproti minulému týdnu v Roudnici malá bojovnost a chyběla touha vyhrát. Příjemně překvapili hráči, kteří v minulém týdnu nehráli. I když se nevyvarovali některých chyb, tak pokud budou pokračovat v tréninku a budou mít snahu se zlepšovat, své místo v týmu budou mít. Možná  svůj nejlepší osobní výkon dnes předvedl Marek Šnips a to na postu obránce.
 
Sestava - Štěpán Čáp, Marek Šnips, Štěpán Zámečník, Filip Hnik, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Vojta Bělobrádek, Gabriel Váňa, Adam Hronovský
 
Výsledky : 
 
MFK- Opočno 2:2 (E.Kozák, Váňa), Třebechovice 3:2 (Hronovský 2x, Bělobrádek), Letohrad 0:3, Týniště 1:5 (Hnik), Třebechovice 2:0 (Váňa, Bělobrádek)
 
Pořadí : 1.Solnice, 2.Dobruška, 3.Letohrad, 4.Opočno, 5.Týniště, 6.Vysoké Mýto, 7. MFK Nové Město, 8. Třebechovice, 9. Malšova Lhota 
 
 
Zhodnocení sezóny 2016/2017 roč. 2008
 
     Sezonu můžeme hodnotit celkem kladně. Po loňském ročníku skončili 4 hráči a v současné době náš kádr čítá 13 fotbalistů. Jsou mezi nimi samozřejmě výkonnostní rozdíly, kdy se vytvořila "základní sestava", která by však bez ostatních hrát nemohla. Zvlášť, když od příštího ročníku přecházíme na systém 5+1. Pozitivum vidím v tom, že hráči utvořili báječnou partu, nikdo se nad nikým nepovyšuje a turnaje i zápasy si užijí, i když se nedaří. Někdy až neuvěřitelná byla tréninková docházka, kdy nebylo výjimečné, že na tréninku bylo 25 hráčů (společně s roč. 2009). V týmu nemáme žádnou hvězdu, z kluků se stali kamarádi a na tom musíme do dalších sezon stavět a udržet co nejširší kádr. V sezoně jsme odehráli lepší i horší zápasy, přivezli i nějaké umístění na bedně. Měli jsme i své zástupce na turnaji výběrů OFS, kde se rozhodně neztratili. Klukům chci za celou sezonu poděkovat a budu se těšit na další a doufám, že se všichni přijdou rozloučit na naše ukončení sezony.
     Zvlášť chci poděkovat rodičům za podporu v celé sezoně a bouřlivou atmosféru při zápasech. Doufám, že budou pokračovat i v příští sezoně a náš fanklub ještě rozšíří.
 
Hronovský Vladimír
trenér MP 

10.6.2017 - Starší přípravka odehrála poslední kolo krajského přeboru

MFK

V sobotu 10.6. jsme zakončili sezónu KP SP závěrečným turnajem v Třebechovicích. Proti daným soupeřům a v téměř optimální sestavě jsme si od začátku věřili na 9 bodů. Zároveň jsme doufali, že ve druhé skupině se podělí o body naši největší soupeři v boji o konečné umístění a umožní nám tak dosáhnout na vrchol tabulky. První předpoklad nám, i když tentokrát velice ztěžka a místy až upachtěně, vyšel a uhráli jsme chtěných 9 bodů. Avšak touha v zaváhání soupeřů vyšla jen částečně, když si souklubí z Kostelce nad Orlicí / Častolovic ve svém domácím prostředí vůči nám udrželo v konečné tabulce dvoubodový odstup. 
        Přesto však druhé místo v naší velmi silné skupině o umístění v KP, kdy jsme předčili např. další souklubí z Dobrušky / Opočna či kluby z Náchoda i Olympie HK, bereme jako velký úspěch a odměnu za předváděnou hru. Ba co víc, situace, kdy jsme k posledním turnajům jezdili mnohdy i se šiřším hráčským kádrem, než jakým disponovali sami domácí, nás utvrzuje v tom, že naše kluky fotbal opravdu baví a že jdeme tím správným směrem. A fakt, že jsme se jako jediní v naší skupině dostali přes 300 vstřelených branek za jarní sezónu (v průměru bezmála 32 gólů na turnaj) svědčí o tom, že se rozhodně bylo na co koukat ...
        Závěrem bychom tímto rádi poděkovali všem našim trenérským kolegům, kteří nám jakkoli pomáhali a tím se nemalou měrou podíleli na vývoji kluků ve SP, jmenovitě Milanovi Vrbovi, Vláďovi Hronovskému a Petrovi Holčíkovi. A nezapomínáme ani na všechny rodiče a přátele fotbalu, kteří nás podporovali při turnajích, pomáhali nám s dopravou na zápasy či i při samotných trénincích. Moc děkujeme a přejeme Vám všem krásné, pohodové a sluníčkové léto!

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP     

Sestava MFK 1. mužstvo:  Vrba Lukáš, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Šimek Martin, Zelený Tomáš, Kuřátko David, Komár Jáchym, Havelský Jan, Koza Petr

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - FC Olympia HK
1.poločas        5 : 1
Branky:  2x Komár, 2x Kuřátko, Havelský
2.poločas        2 : 3
Branky:  Havelský, Komár

MFK Nové Město n./M. - Slovan Broumov
1.poločas        3 : 5
Branky:  Matouš, Šimek, Kuřátko
2.poločas        4 : 1
Branky:  Komár, Havelský, Matouš, Kuřátko

MFK Nové Město n./M. - SK Třebechovice p.O.
1.poločas        2 : 0
Branky:  Bašek, Šimek
2.poločas        2 : 1
Branky:  Kuřátko, Komár
 
Sestava MFK 2. mužstvo:  Dusílek Michal, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Zámečník Marek, Lácha Matěj, Vacek Matěj, Holý Tomáš, Vecko Martin

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - FC Olympia HK
1.poločas        1 : 2
Branka:  Lácha
2.poločas        2 : 2
Branky:  2x Lácha

MFK Nové Město n./M. - Slovan Broumov
1.poločas        2 : 1
Branky:  Zámečník, Vacek
2.poločas        5 : 2
Branky:  3x Vacek, Zámečník, Lácha

MFK Nové Město n./M. - SK Třebechovice p.O.
1.poločas        7 : 3
Branky:  4x Lácha, 3x Vacek
2.poločas        3 : 1
Branky:  Vacek, Vecko, Lácha

« Předchozí 1 27 28 29 30 31 32 33 63 94 125 Další »