24.3.2018 - Starší žáci doma vysoko prohráli

MFK

MFK : FK Jaroměř  0:10  (0:4)

Sestava MFK:  Bartošík – Valtera, Knap, Vacek, Čížek, Novák, Čerenkov, Ťokan, Smola, Buriánek, Junek

Druhé mistrovské utkání sehráli starší žáci v sobotu 24.3. doma proti FK Jaroměř. Polární výprava z minulého týdne se bohužel projevila a tak někteří kluci šli z postele přímo na hřiště a někteří z ní ani nevylezli.

Od začátku nás soupeř přišpendlil k brance a za nedlouho dal první gól. Na ten mohl odpovědět Adam Buriánek, ale jeho střela minula branku. A tak skóroval soupeř. Během deseti minut vedl o tři branky, ale pak jako by se nabažil a umožnil nám se dostat na dostřel k jeho brance. Jenže střela Adama Buriánka po centru Pepy Nováka končí v chumlu těl protihráčů a střela Vojty Čížka po kličkách Tomáše Junka jen trefuje soupeřova gólmana.  A tak soupeř znovu začíná hrát, několikrát jde sám na branku, několikrát mu to včasným vyběhnutím překazí náš brankář, přesto ale nakonec navyšuje poločasové vedení na čtyři branky.  Bez možnosti střídání jdeme do druhé půle o deseti a ani ti co na hřišti zůstali nejsou úplně fit. A síly docházejí.   Svůj dobrý standard dnes odehrál Lukáš Knap, ve druhé půli Filip Ťokan a v rámci možností se dařilo i gólmanovi.

Bohužel pořekadlo těžko na cvičišti - lehko na bojišti u nás tak úplně neplatí. Na tréninku samá sranda (tedy pokud se sejdem)  a při zápase jsme pro legraci soupeři.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva

24.3.2018 - Muži doma podlehli lídrovi tabulky

MFK

MFK Nové Město nad Metují - FK Náchod 0:3 (0:2)

Sestava MFK: Maur - Soumar, Jelen, Zákravský, Vít, Srubjan, Borůvka A. (67. Darebník), Lelek, Klikar, Valášek, Flígr (46. Hůlek, Borůvka D.)

Na první branku utkání nemuseli diváci čekat dlouho, jelikož již v 7. minutě přišel křižný centr hostí, Simon se uvolnil přes Víta a střelou k tyči otevřel skóre - 0:1. Domácí se k ohrožení branky dostali až ve 20. minutě, ale brankář Náchoda střelu vyrazil. Srovnání stavu se mohli dočkat o 8 minut později, když Flígr uháněl od poloviny hřiště sám na bránkáře, ale neprostřelil ho. Poté se potvrdilo "nedáš, dostaneš" a v 31. minutě Náchod tečovanou střelou zvýšil na 0:2.

V 49. minutě nastřelili domácí hráči břevno náchodské branky a hosté o minutu později po trestném kopu hlavičkovali jen těsně vedle. V 57. minutě byl za nesportovní chování vyloučen domácí Srubjan a Nové Město dohrávalo v deseti. Poté i přes vstřelenou třetí branku Náchoda v 78. minutě byli paradoxně i v deseti domácí lepším týmem, ale aspoň korigovat výsledek se jim již nepodařilo.

22.3.2018 - Dorost v poháru deklasoval Dobrušku

MFK

Dobruška/Opočno - MFK Nové Město nad Metují  0 : 11 (poločas 0 : 5)

Branky: 8´, 15´, 34´, 47´, 62´, 67´ Borůvka Adam, 13´, 90´ Hůlek Dušan, 14´ Sivý, 55´ Flígr Dominik, 88´ Lelek Ivo

Sestava MFK: Hůlek Martin - Fidra Jakub, Lelek Ivo, Petráš Šimon - Hůlek Dušan, Holčík Lukáš, Novák Tomáš, Ťokan Vojtěch - Flígr Dominik, Borůvka Adam, Sivý Marian

Pohárové utkání s celkem Dobruška/Opočno jsme směřovali k víkendovému mistrovskému zápasu. Víkendový zápas byl ovšem odložen, tak jsme tento zápas operativně využily k vyzkoušení hráčů na postech, na kterých obvykle nehrají a k ofenzivní hře v systému 3-4-3. Z hlediska výsledku utkání můžeme považovat tento experiment za úspěšný, z pohledu herního projevu nám to chvílemi skřípalo. Nicméně je důležité, že všichni naši hráči k utkání přistoupili zodpovědně, nic nevypustili a zápas odehráli v tempu a nasazení.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci MFK.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

18.3.2018 - Dorost vysoko zvítězil

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Hořice/Bělohrad  8 : 3 (poločas 7 : 2)

Branky MFK: 12´, 24´, 28´, 44´ Flígr Dominik, 22´, 27´, 41 ´ Borůvka Adam, 88´ Holčík Lukáš

Sestava MFK: Hůlek Martin - Fidra Jakub (46´Sivý Marian), Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Petráš Šimon - Zamastil Dominik, Hůlek Dušan, Novák Tomáš, Ťokan Vojtěch - Borůvka Adam, Flígr Dominik

Za chladného, větrného, zimního počasí jsme v neděli 18.3.2018 nastoupili k prvnímu "jarnímu" zápasu Krajského přeboru staršího dorostu U19. Stejně jako mrazivé počasí, byl i mrazivý vstup našeho týmu do utkání. Nechali jsme se zaskočit rychlou brankou soupeře, ale s přibývajícími minutami jsme začali soupeře přehrávat a ve své podstatě jsme o výsledku zápasu rozhodli v prvním poločase.

Do druhého poločasu jsme nastupovali se dvěma cíli, dotáhnout utkání do vítězného konce a nezranit se. Jelikož se nám to podařilo splnit, můžeme slavit první jarní body.

Chtěli bychom poděkovat všem hráčům za velmi obětavý výkon při velmi nepříznivých povětrnostních podmínkách, obzvláště ve druhém poločase. 

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

18.3.2018 - Mladší žáci odehráli poslední halový turnaj sezóny

MFK

  Halovou sezónu jsme s MŽ zakončili nedělním turnajem ve Rtyni v Podkrkonoší. Sešli se tam téměř všichni medailisté a hlavně vítězové z předešlých halových turnajů a tak se na závěr opět jednalo o velmi těžký a vyrovnaný turnaj. My jsme byli znovu oslabeni, tentokrát o tři hráče základní sestavy ročníku 05´, kteří odjeli již na venkovní zápas KP SŽ. Nejdříve jsme byli více než vyrovnaným soupeřem favorizované Jaroměři. Poté jsme jednoznačně „přejeli“ domácí výběr. Následně jsme si vybrali slabší chvilku ve druhé polovině zápasu proti Rychnovu, kdy jsme z jasného vedení 5 : 0 dokázali udělat ještě drama s konečnou výhrou 5 : 4. Vzápětí jsme však ustáli souboj s do té chvíle suverénně hrajícím Žacléřem a předvedli jsme jeden z našich nejlepších halových utkání této sezóny. A následovalo další drama, kdy jsme z opět jednoznačného vedení 3 : 0 „dokázali spadnout“ na konečných 3 : 3 proti „nelíbivě“ hrajícímu Červenému Kostelci. Což nás asi i srazilo do souboje se Dvorem Králové, který se nám vůbec nepovedl. Naproti tomu do závěrečného vzájemného souboje o medaile proti Černilovu jsme se dokázali zdravě nabudit, soupeře jsme udolali a tím ho odsunuli na „bramboru“. O líbivosti naší hry vypovídá nejen celkový počet vstřelených branek, jichž jsme vsítili nejvíc ze všech, ale i opětovné vystřílení individuálního ocenění pro nejlepšího střelce Davidem Kuřátkem. Na druhou stranu všichni víme, že těch neproměněných příležitostí z naší strany bylo možná více než dvakrát tolik a tak máme pořád a pořád co zlepšovat. Klukům moc gratulujeme, jejich blízkým moc děkujeme za podporu a všichni společně už netrpělivě vyhlížíme jarní část KP MŽ.

sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Zákravský Filip, Lácha Matěj, Kuřátko David, Zelený Tomáš, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš

Utkání:

MFK Nové Město n/M – FK Jaroměř  2 : 4

Branky: Lácha, Matouš

MFK Nové Město n/M – TJ Baník Rtyně/SK Sparta Úpice  9 : 2

Branky: 4x Kuřátko, 2x Zákravský, Lácha, Matouš, Zelený

MFK Nové Město n/M – FC Rychnov n/K  5 : 4

Branky: 2x Kuřátko, Matouš, Lácha, Zelený

MFK Nové Město n/M – TJ Baník Žacléř  5 : 0

Branky: 4x Kuřátko, Matouš

MFK Nové Město n/M – TJ Červený Kostelec  3 : 3

Branky: Matouš, Lácha, Kuřátko

MFK Nové Město n/M – TJ Dvůr Králové n/L  1 : 5

Branky: Lácha

MFK Nové Město n/M – FK Černilov  3 : 1

Branky: 2x Kuřátko, Lácha

Celkové pořadí:                      1. FK Jaroměř

                                               2. TJ Dvůr Králové n/L  

                                               3. MFK Nové Město n/M

                                               4. FK Černilov

                                               5. FC Rychnov n/K

                                               6. TJ Červený Kostelec           

                                               7. TJ Baník Žacléř

                                               8. TJ Baník Rtyně/SK Sparta Úpice

18.3.2018 - Starší žáci zahájili jarní část sezóny

MFK

MFK : FC Vrchlabí  1:4  (1:2)

Branka MFK: Buriánek

Sestava MFK:  Bartošík – Valtera, Knap, Vacek, Novotný, Čížek, Čerenkov, Ťokan, Smola, Novák, Buriánek

V neděli 18.3. zahájili starší žáci jarní část krajského přeboru. Ovšem s jarem to mělo pramálo společného, vždyť i kalendářně byla stále ještě zima.

Proti domácímu FC Vrchlabí jsme začínali o deseti. Od začátku se hrálo hlavně na naši polovině a bylo otázkou času kdy se soupeř prosadí.  Až příjezdem Adama Buriánka se naše hra trochu rozproudila, snížili jsme soupeřovo vedení a mohli jsme i vyrovnat, ale stažení Petra Čerenkova za dres viděli snad celé Krkonoše, jen ne pan rozhodčí. Také ve druhé půli měl soupeř více ze hry, ne že bychom my byli úplně bez šancí, ale soupeř ty svoje využil.

Tak jen doufejme, že nám tato polární výprava neprojeví na marodce.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva

17.3.2018 - Zápas mužů se nedohrál kvůli silnému větru

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Jiskra Hořice 2:0 - nedohráno

Branky MFK: 4. Flígr, 17. Zákravský

Sestava MFK:
Maur Vilém
Darebník Radim
Jelen Vladimír
Srubjan Pavel
Lelek Adam
Klikar Martin
Vít Jakub
Valášek Antonín
Zákravský Pavel (C)
Flígr Dominik
Nejman Dominik
 
Soumar Nikolas
Hůlek Dušan
Bocek Aleš
Borůvka Adam

Ve 20. minutě ukončeno pro neregulérní klimatické podmínky.

10.3.2018 - Mladší žáci si z halového turnaje přivezli stříbrné medaile

MFK

Poslední sobotu 10.3. jsme s MŽ odehráli další HT, tentokrát v Hořicích. Přestože jsme se na turnaj přihlásili na základě velkého zájmu z řad kluků o další HT, opět jsme se museli vypořádat s mnohačetnými omluvenkami a tak jsme nakonec odjeli jen v šesti, tzn. s jedním hráčem na střídání. Navíc v ne tak zkušeném složení, kdy nás reprezentoval pouhý jeden hráč ročníku 05´, tři ročníku 06´a dokonce dva ročníku 07´. Paradoxně jsme však znovu dosáhli na výborný výsledek, ba co víc, před poslední sérií zápasů jsme měli jasnou medaili a vcelku reálnou šanci na celkové vítězství. Všem klukům je potřeba poděkovat za velkou chuť do hry a oddanost fotbalu, s kterou se tohoto nadmíru vyrovnaného turnaje zhostili a znovu dokázali, že se dá bojovat a hlavně hrát v jakékoli situaci. A útočným stylem hry vycházejícím ze zajištěné obrany tak všichni do jednoho přispěli Davidovi, který si vystřílel pohár pro nejlepšího střelce turnaje. Dosáhli jsme tak na zlatý hattrick, kdy si toto ocení vystříleli na posledních turnajích v řadě David v Červeném Kostelci, Pavel v Úpici a znovu David v Hořicích. Moc gratulujeme a vyzdvihujeme tak i nemalý podíl všech zúčastněných hráčů na těchto úspěších !

Josef Lácha

Trenér MŽ

sestava:  Šimek Martin, Lácha Matěj, Zelený Tomáš, Čížek Vojtěch, Kuřátko David, Zítko Tomáš

Utkání:

MFK Nové Město n/M – TJ Sokol Rovensko p/T  6 : 1

Branky: 3x Kuřátko, 2x Čížek, Zelený

MFK Nové Město n/M – TJ Jiskra Hořice  2 : 1

Branky: 2x Kuřátko

MFK Nové Město n/M – FK Černilov  0 : 2

MFK Nové Město n/M – TJ FC Lánov  0 : 1

MFK Nové Město n/M – TJ Sokol Železnice  2 : 1

Branky: Čížek, Kuřátko

MFK Nové Město n/M – TJ Dvůr Králové n/L  2 : 1

Branky: 2x Kuřátko

MFK Nové Město n/M – MFK Trutnov  0 : 1

Celkové pořadí:                     1. FK Černilov

                                               2. MFK Nové Město n/M

                                               3. TJ Jiskra Hořice

                                               4. TJ FC Lánov

                                               5. MFK Trutnov

                                               6. TJ Dvůr Králové n/L           

                                               7. TJ Sokol Železnice

                                               8. TJ Sokol Rovensko p/T

10.3.2018 - Muži v prvním zápase jara prohráli

MFK

MFK Nové Město nad Metují – SK Jičín 0:2 (0:1)

Sestava MFK: Bocek - Jelen, Srubjan, Lelek, Klikar, Vít, Valášek, Zákravský, Růžička (84. Borůvka), Flígr (46. Hůlek), Nejman

 

Milan Petřík - trenér (domácí):

Z dlouhodobého sledování bývají výkony Jičína na soupeřových hřištích jako den a noc. Dnes si vybrali to lepší a zejména obranná činnost řízená nestorem Jeníkem fungovala bez chybičky... a tak i přes drtivý tlak po celý druhý poločas jsme se do šancí dostávali velice těžce a nepodařilo se nám alespoň vyrovnat. Pochvala pro obě mužstva za předvedený výkon

Jeník Miroslav, trenér (hosté):

Pro nás velmi cenná výhra, v 1. poločase jsem byl s naší hrou spokojen, škoda, že jsme nedali o branku více, šance na to byly. 2. poločas nás však dostali domácí pod velký tlak, ale díky zodpovědné obranné hře celého týmu jsme neinkasovali a v 90. jsme výhru potvrdili druhou brankou. Domácí tým ve mně zanechal velmi dobrý dojem a pokud budou pokračovat v těchto výkonech, určitě ještě neřekli v záchranářských bojích poslední slovo. I proto mně dnešní tři body velmi těší!!

10.3.2018 - Také ročník 2010 odehrál turnaj v Jaroměři

MFK

V sobotu 10.3. se naše mladší přípravka zúčastnila tradičních půldenních turnajů v Jaroměři. V odpolední části se představil ročník 2010, který na dopolední úspěch svých starších spoluhráčů nenavázal, přestože se sešel téměř v kompletním složení. Hráči se nedokázali vyrovnat s výrazně větší hrací plochou, než na jaké trénují. Špatně jsme obsazovali protihráče, i zkušenější jednotlivci marně hledali svoji místo na hřišti. Velké rozdíly se také ukázaly mezi jednotlivými hráči, některým chybí herní praxe i tréninky.

V úvodním zápase jsme domácímu týmu rychle odskočili do dvoubrankového vedení, to jsme ale v dalším průběhu neudrželi. S Českou Skalicí jsme vyrovnávali v závěru, když byl soupeř lepším týmem. K vítězství v následujícím zápase proti nejslabšímu týmu turnaje jsme se doslova protrápili Naopak proti suverénnímu týmu Chocně, který naděloval i dvouciferné výsledky, hráči dobře bránili a dokonce si vytvářeli gólové šance. Do posledního zápasu jsme tak vstupovali s určitým optimismem, protože vítězství mohlo znamenat medailové umístění. Zápas jsme ovšem nezvládli a vcelku zaslouženě obsadili předposlední místo.

Turnaj nám jednoznačně ukázal, že s tréninky na venkovním hřišti musíme začít co nejdříve. Hráči ročníku 2010 si zvykli na malou tělocvičnu a adaptace na velkou plochu bude náročná, bude třeba nějaký čas, aby se znovu dostali do konkurenceschopné formy. Pozitivem je, že kluky fotbal bavil a ve všech zápasech se snažili, i když se jim v některých momentech vůbec nedařilo.

Sestava: Čáp, Paar (5), Škoda (2), Jakl, Dušek, Plašil, Tichý, Hvězda, Znamenáček

Výsledky: MFK-Jaroměř 2:5, MFK-Č. Skalice 1:1, MFK-Dobruška/Opočno 3:0, MFK-Choceň 1:5, MFK-Libchavy 0:3

Pořadí: 1. Choceň, 2. Jaroměř, 3. Česká Skalice, 4. Libchavy, 5. MFK, 6. Dobruška/Opočno

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 29 57 85 113 Další »