Mladší a starší přípravka se zúčastnili letního soustředění

Tradičního letního soustředění, již potřetí v Deštném, se od 12. do 17. srpna zúčastnilo celkem 30 hráčů kategorie mladší a starší přípravka. Ubytováni jsme byli opět v hotelu Šerlišský mlýn, který se nám jako pokaždé osvědčil. Opět děkujeme personálu za to jak se o nás starali.

Počasí vyšlo náramně a kluci si dvoufázově každý den zatrénovali. Zahráli jsme si přátelská utkání s Hlinskem a Malšovou Lhotou, střeleckou mušku ladili při střelbě ze vzduchovek a odvahu si prověřili při již tradiční noční stezce odvahy. (škoda jen, že se jí zaleklo 24 hráčů :-)) Za celkové zvládnutí celého týdne je však třeba všechny kluky pochválit.

Za zúčastněné trenéry
Hronovský Vladimír

Mladší žáci se zůčastnili náročného JUTA CUPU

Hned na úvod bych chtěl poděkovat hráčům ročníku 2008  a Tomáši Holému, že nám pomohli na tomto turnaji. Bez nich bychom ho museli odhlásit, stejně jako jsme museli odhlásit pro nedostatek hráčů turnaj v Červeném Kostelci. DĚKUJEME.
Co nám tento turnaj dal? Možnost si vyzkoušet hru v systému 7+1. Co scházelo?Fyzická připravenost, psychická odolnost, vůle poprat se o lepší výsledek, kombinace a souhra. A proč jsme na tom teď takto? Letní průvan v kádru je na toto mužstvo zatím moc. Pomůže nám jen trénovat, trénovat a zase trénovat. Vždyť u některých hráčů to byl první soutěžní zápas po půl roce. U jiných druhý trénink a u ročníků 2008 turnaj ihned po týdenním soustředění.

19.8.2018 - Také starší žáci zahájili sezónu

MFK : FC Spartak Rychnov nad Kněžnou  1:7  (0:3)

Branka MFK: Knap

Sestava MFK:  Bartošík – Valtera, Novotný, Knap, Čížek, Týfa, Zítko, Čerenkov, Matouš, Smola, Junek

V neděli 19.8. zahájili starší žáci novou sezonu na hřišti ve Slatině nad Zdobnicí proti Rychnovu nad Kněžnou. Krásný areál, dobré zázemí a trávník jako zelený koberec. Soupeř byl lepší a po zásluze zvítězil.  A mohl i výrazněji. Ale buď byl proti náš gólman, nebo branková konstrukce, nebo při nás stálo štěstí. V naší hře by se našlo několik dobrých momentů, narážeček a kombinací, ale převážně se naše hra vyznačovala nepřesností přihrávek a chybným výběrem místa. V prvním utkání by se to dalo omluvit, noví hráči poprvé na velkém hřišti. Co je ale neomluvitelné je absence bojovnosti. Když mne soupeř převyšuje technikou a taktikou musím přidat na bojovnosti. To ale bez fyzické kondice nejde.  A ta některým hráčům chybí. A když se k tomu přidá nechuť do hry, jakou dnes několikrát předvedl Petr Valtera, či Tomáš Junek (filmařskou terminologií se tomu říká „statický komparz“) nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. Fotbal je týmová hra a tak za nechtění jednoho pyká celý tým.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

18.8.2018 - Muži v domácím zápase ztratili 2 body

MFK Nové Město nad Metují - TJ Lokomotiva Hradec Králové 1:1 (1:0) pen. 3:4

Branka MFK: Nožka

Sestava MFK: Maur - Jelen, Zákravský, Srubjan, Junek, Soumar (28. Borůvka A.), Lelek, Vít, Borůvka D. (63. Valášek P.), Klikar (68. Lekeš), Nožka

První domácí zápas této sezóny začali novoměští  tlakem, který vyústil v 9. minutě střelou těsně nad branku hostí. Ve 22. minutě dostal Borůvka míč za obranu Lokomotivy, avšak jeho střela také těsně minula branku. Iniciativa domácích tak byla odměněna až ve 30. minutě, když se ve vápně důrazně prosadil Nožka a poslal Nové Město do vedení 1:0. Hned o minutu později mohlo být vedení dvoubrankové, jenže trestný kop Srubjana brankář hostí na dvakrát zlikvidoval. Další šanci zvýšit měl v 33. minutě Klikar, ale ani jeho střela neskončila v brance. Ve 44. minutě by běžel sám na branku hradeckých Nožka, byl však faulován a hráč hostí viděl červenou kartu. první poločas byl tedy jasně v režii domácího týmu a jeho vedení mohlo být i výraznější, hosté ani jednou branku neohrozili.

Do druhého poločasu tak domácí vstoupili jen proti deseti protihráčům a prvních pět minut pokračovali v tlaku. Vypadalo to tedy, že je jen otázkou času kdy zvýší vedení a rozhodnout tak zápas ve svůj prospěch. Místo toho však poté úplně přenechali iniciativu týmu hostí, který začal mít v zápase navrch a v 68 minutě srovnal stav na 1:1. Špatný výkon domácích korunoval v 79. minutě Nožka, který předvedl nepochopitelný zkrat a šlápl na ležícího soupeře, za což viděl červenou kartu. Utkání tak skončilo 1:1 po 90. minutách a druhý bod po pokutových kopech získali hosté, když domácí dvakrát selhali.

Sestřih nejdůležitějších mmentů utkání:

12.8.2018 - Muži v prvním zápase sezóny získali 2 body

SK Roudnice - MFK Nové Město nad Metují 2:2 (1:2) pen. 4:5

Branky MFK: 7. + 29. Nožka

Sestava MFK: Maur Vilém - Holčík Lukáš (69´Valášek Patrik), Zákravský Pavel, Srubjan Pavel, Jelen Vladimír - Borůvka Adam (65´Lelek Ivo), Vít Jakub, Lelek Adam, Klikar Martin, Flígr Dominik (90´Lekeš Radek)- Nožka Lukáš

Náhradníci : Holý Lukáš, Hůlek Dušan

Trenér: Dudek Petr

V neděli 12.8. 2018 vstoupil náš "A" tým do AM Gnol 1. A třídy mužů na hřišti SK Roudnice.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po rychlém protiútoku se ujali v sedmé minutě brankou Lukáše Nožky vedení. V této fázi utkání jsme domácí celek přehrávali a po individuální akci středem hřiště Jakub Vít nastřelil břevno domácí branky. Ve dvacáté šesté minutě utkání centroval z pravé strany hráč domácích a k překvapení i jeho samého zapadl míč do naší branky. V dvacáté deváté minutě opět po rychlém protiútoku a výbornému centru Adama Borůvky a zakončení  Lukáše  Nožky jsme se opět dostali do vedení. A tento stav vydržel do poločasové přestávky.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s vědomím, že domácí budou stupňovat tlak a náš předpoklad se naplnil. Jenom díky nepřesnému zakončení domácích hráčů jsme drželi výsledek z prvního poločasu. Je třeba si přiznat, že v této fázi utkání nás domácí celek přehrával a nám docházely fyzické síly. Výsledek utkání nakonec stanovila nastřelená ruka našeho stopera v pokutovém území a následný pokutový kop, který hráč domácích proměnil. V posledních minutách utkání se prosadil v pokutovém území opět Lukáš  Nožka a následný kontakt s brankářem domácího celku nebyl bohužel hlavním rozhodčím posouzen jako  pokutový kop.

Výsledek zápasu 2 : 2 a šli jsme na pokutové kopy. V této disciplíně kraloval náš brankář Vilém Maur a díky jeho úspěšným zákrokům si vezeme první dva body ze hřiště kvalitního a ambiciózního soupeře.