MFK Nové Město n.Met - FK Chlumec n.C.               1 : 1 / 1 : 0 /
Střelci branek.:
43. Jakub Vít  -  84 Labík Jan

Sestava MFK N.Město n.M.:
Holý - Jelen,Srubjan,Zákravský,Zítko-Ružička -Borůvka,Lelek,Hůlek/60. Nožka/,Klikar/85.Flígr/-Vít

Utkání bylo v prvním poločase celkem vyrovnané,ale nám se podařilo vstřelit vedoucí gól,když pěknou akci zakončil Vít.Ve druhém poločase začali hosté lépe kombinovat a podařilo se jim vyrovnat.Posledních 5 minut utkání ukázalo jeden z hlavních důvodů našeho nelichotivého postavení v tabulce KP.Tři naše super šance nedokážeme proměnit,kdy jde náš hráč sám skoro od poloviny hřiště na branku a není z toho nic.
MFK N.Město n.M. -Macháček J.

8.kolo KP mladších žáků se odehrálo v sobotu 19.5. ve Vamberku

Osmé kolo KP MŽ jsme odehráli v sobotu 19.5. ve Vamberku, opět jen s jedním hráčem na střídání, pouze s jedním hráčem ročníku 05´, zpočátku za chladného mlhavého počasí a tudíž na mokrém travnatém hřišti, ale postupem času za krásného slunečného počasí. A tentokrát jsme turnaj odehráli dle našich představ, útočnou hrou, vcelku jednoznačně, s držením míče na svých kopačkách, se soustředěním se sami na sebe a s rozhodnutými výsledky již po prvních poločasech. Snad jen s jedinou výtkou v nedotažení útočných akcí do konce – do střely, do finální nahrávky, do samostatného úniku, spolu s nepřesností v jasných momentech, což je naší dlouhodobější „achilovou patou“. Na druhou stranu, všechno postupně a je super, že se dostáváme do tolika šancí, alespoň je na co se koukat a tentokrát tedy opravdu bylo.

Josef Lácha a Ivana Holá

Trenéři MŽ

Sestava:  Šimek Martin, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Bašek Dominik, Kuřátko David, Lácha Matěj, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš, Komár Jáchym

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – TJ Baník Vamberk  4 : 1  (3 : 0)

Branky: 2x Lácha, Kuřátko, Bašek

MFK Nové Město n./M. – SK Rozkoš  5 : 1  (3 : 0)

Branky: 2x Matouš, 2x Kuřátko, Lácha

Mladší přípravka odehrála turnaj krajského i okresního přeboru

Krajský přebor

Dne 19.5.2018 zajížděl tým MP  ke svým utkáním 6. kola KP do Dobrušky, kde se utkali s domácím týmem Dobruška/Opočno a Rasoškami.

K zápasu jsme nastupovali s menšími obavami, protože se z různých důvodů nemohli zúčastnit trenéři týmu, z původní nominace nedorazili čtyři hráči a původní záměr postavit dva týmy po ročnících nám zhatil soupeř těsně před zápasem tím, že postavil dva vyrovnané namíchané týmy.

Narychlo jsme trochu sestavy pozměnili a šli do boje. Myslíme, že by trenéři dnes koukali, jak si kluci přihrávají a hrají "fotbal". Za podpory bezchybných brankářů se v poli vystřídali všichni na různých postech a dotáhli zápasy k vítězství. Dnes si zaslouží všichni kluci pochvalu bez výjimky.

Týmy a góly:

1. tým:  Krč (10), Leugner (8), Říha (5), Jakl (2), Poláček (7), Plašil (8),  trenér Leugner.

2. tým : Čáp, Znamenáček, Řehák S. (3), Hubálek T. (9), Škoda (4), Ježek (7), Dušek (3), trenér Poláček

Okresní přebor

V sobotu 19.5.2018 rovněž svým již 15. kolem pokračoval OP ml. přípravek, kdy tentokrát byl naším hostitelem Hronov.  Na perfektně střiženém pažitu byly pak našimi dalšími dvěma soupeři týmy Velkého Poříčí a Náchoda.  Tým byl tentokrát namíchán z hráčů obou ročníků, tzn. 2009 a 2010 a nevedl si vůbec špatně. V prvním zápase byl naším soupeřem Náchod, kdy výsledek 12:2 ve prospěch našeho týmu hovoří za vše. Ve druhém utkání jsme již však narazili na vyspělejšího soupeře z Velkého Poříčí, a to hlavně po fyzické stránce a nakonec jsme po boji podlehli 0:3, kdy však výsledek neodpovídá hře, jelikož našim střelcům v tomto zápase evidentně zvlhl střelný prach.  V posledním asi nejhezčím a nejdramatičtějším utkání s týmem Hronova se konečný výsledek zrodil až v poslední vteřině, kdy jsme nedokázali dostat míč z našeho před brankového prostoru a soupeř vyrovnal na 3:3. Nakonec však i toto mělo pozitivní výsledek, neboť následoval penaltový rozstřel, kdy jsme v tomto zvítězili 5:3 a kluci se radovali jako po vítězství ve finále v Lize mistrů.  S předvedeným výkonem panuje spokojenost, je však třeba zapracovat na proměňovaní šancí a větším klidu v koncovce. Z hráčů bych vyzdvihl Filipa Řeháka, který odchytal všechny tři zápasy a nevedl si vůbec špatně.

Sestava a góly:

Řehák F., Tichý F., Vít F. (1), Ryšavý D. (3), Kučera V. (3), Duchoň J. (2), Hubálek M. (4), Bělobrádek J. (3), trenér Hubálek M.

19.5.2018 - Starší přípravka 2x zvítězila

Namlsáni výsledky z předchozího víkendu jsme v sobotu 19.5. dopoledne zajížděli k dalšímu kolu KP do Náchoda. Výsledkem jsou opět dvě výhry a zvláště pro nás cenný skalp Náchoda, se kterým jsme v jarní části sezony dvakrát prohráli. Nutno dodat, že soupeř nebyl kompletní, pro naše hráče je to však velké povzbuzení.

1. tým - dnes bez dvou opor (Lácha, Komár - 9 gólů vstřelených v minulém kole) hrajících dnes za mladší žáky. I tak to na výkonu družstva v zápase proti Náchodu nebylo znát, hrajeme s přehledem a je vidět již znatelný posun v rozestavení, nábězích, zakončení či nasazení samotném. S takovýmto reprezentováním můžeme být jen spokojeni.
Proti Broumovu odehráváme dobré utkání, opět dřeme a u některých hráčů ubývá sil. Trochu nás sráží horší zakončení a hlavně první 2 minuty obou utkání. Ale i tak se neopakuje snaha urvat vše sám, ale hrajeme týmově, hráči si dnes opět vyzkoušeli různé posty.
     Co říci závěrem?  Je to nádhera sledovat, když se Vám daří. Za dnešní reprezentaci všem hráčům děkuji.

2. tým - zápas s Náchodem hodnotím velice kladně, škoda že jsme se opět nevyvarovali chyb v obraně a opět obdrželi zbytečné góly. Ocenit se dnes musí bojovost, že i za nepříznivého stavu jsme nepřestali hrát a v prvním poločase jsme výsledek otočili z 1:2 na 3:2.  Druhý poločas již tak povedený nebyl, opět chyby vzadu a několik neproměněných šancí. Celkově však z tohoto zápasu máme příjemný pocit.
     V zápase s Broumovem to již tak ke koukání nebylo a byl to spíše boj než fotbal. Asi jsme očekávali, že to půjde samo. Tlačili jsme se moc dopředu a soupeř hrozil z brejků a utekl nám již na skóre 2:4. Zde opět musím vyzdvihnout snahu s výsledkem něco udělat a že to kluci nevzdali. Náš závěrečný tlak přinesl své ovoce a vítězný gól z poslední akce zápasu. Pro našeho soupeře až příliš kruté. Druhý poločas mohl být s více proměněnými šancemi klidnější.

trenéři SP:
Hronovský Vladimír
Vrba Milan

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Tom Zelený, Jan Havelský, Adam Lorenc, Matyáš Čapek, Martin Vecko, Petr Koza

2. tým - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek, Fanda Škoda, Štěpán Zámečník

7.kolo KP mladších žáků se konalo v sobotu 12.5. v Českém Meziříčí

Po ne příliš vydařeném remízovém kole v Týništi nad Orlicí, kde jsme ztratili 4 body pouze sami sobě naší „hlavou“, jsme zavítali k dalšímu kolu KP do Českého Meziříčí. Po náročném týdnu, kdy nás hlavní tahouni úspěšně reprezentovali na republikovém semifinále výběrů U12 OFS v Hluku, (kde jednoznačně zvítězili a postoupili do finále na Strahově), kdy nás někteří reprezentovali i na turnaji výběrů OFS KHK U11 v České Skalici, kdy jsme se snažili „vylízat“ z různých šrámů, zranění a nemocí a kdy opět došlo k souběhu utkání MŽ i SŽ a tak nám alespoň částečně pomohl Vojta, jsme odehráli dvě bojovná utkání. Proti domácím se nám nedařilo „zjednodušit a zpřesnit“ hru a stálo nás to tak značnou část sil před zápasem s lídrem tabulky Slavií HK. V něm jsme sice dokázali se soupeřem držet krok a někdy i drželi otěže utkání ve svých rukou, ale jak v úvodu, tak i po výborně zahraném pokutovém kopu a našem vyrovnání, jsme nedokázali přetavit náš tlak a naše šance ve vedení a v závěru obdrželi rozhodující branku, na kterou jsme už nedokázali reagovat. Znovu tedy těsná prohra o gól s lídrem tabulky. V závěrečném 10-tém kole to ale už určitě vyjde !

Trenéři MŽ

Sestava:  Bašek Dominik, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Kuřátko David, Čížek Vojtěch, Týfa Tobiáš, Zítko Tomáš, Dubský Pavel, Zelený Tomáš

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FC České Meziříčí  3 : 0  (0 : 0)

Branky: 2x Kuřátko, Matouš

MFK Nové Město n./M. – FC Slavia HK  1 : 2  (0 : 1)

Branka: Lácha

12.5.2018 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Machově

Třetí tým naší mladší přípravky se v sobotu 12.5. zúčastnil turnaje okresního přeboru v Machově. Tentokrát jsme nominovali hráče r. 2010 (pouze díky zranění Vojty Čápa tým doplnil brankář z r. 2009), takže se v podstatě jednalo o jádro týmu pro příští ročník. Kluci podali proti fyzicky vyspělejším soupeřům výkon na hranici svých možností, překvapili herně, kdy velmi zkušeně rozehrávali po zemi od branky a ve všech zápasech dominovali v držení míče. Na druhé straně se projevila i nezkušenost – celodenní boj s neposekaným trávníkem, který brzdil míč, rozhodující branka obdržená 20 sekund před koncem i velká labilita, kdy inkasovaný gól vyvolává rezignaci a vstřelený euforii. Ale právě kvůli získávání herních zkušeností jsme klukům soutěž přihlásili.

Do utkání s Policí n/M (3. tým tabulky) jsme vstoupili nebojácně, výsledek ovlivnily naše neproměněné šance a na druhé straně individuální chyby, po kterých jsme inkasovali. Ve vyrovnaném závěru naši hráči cítili, že na vítězství mají, do útočení se zapojila celá čtveřice, výsledkem byl brejk soupeře, z něho 20 s před koncem rozhodl o vítězství. Druhé utkání s týmem domácích rozhodl jediný hráč, který zatížil naše konto 7 brankami. Utekl nám úvod, kluci se ale dokázali zvednout a vyrovnat na 4:4. Na další slepené góly soupeře jsme už nedokázali reagovat. Naši hráči si tak alespoň spravili chuť v posledním zápase, kdy po vyrovnaném prvním poločase v závěru doslova zničili tým Č. Kostelce. Dařila se nám hra na brejky, a i když jsme jich proměnili sotva polovinu, dosáhli jsme dvojciferného skóre.

S přístupem i výkonem všech hráčů jsme byli velmi spokojeni, škoda prohry v prvním zápase, vítězství by klukům značně zvedlo sebevědomí. Největším překvapením byla kvalitní rozehrávka, kterou se tým prezentoval, svědčí o velkém pokroku, kterého kluci během sezóny dosáhli.

Výsledky:

MFK – Police n/M 3:4, – Machov/Police n/M 4:10, – Č. Kostelec 10:2

Sestava:

Bělobrádek (1 branka), Jakl (2), Škoda (4), Ryšavý (5), Dušek (4), Duchoň (1), Plašil, trenéři Bělobrádek, Lanta

13.5.2018 - Starší přípravka 2x zvítězila

Za pěkného počasí a na kvalitním trávníku v České Skalici jsme v neděli 13.5.2018  odehráli již 7. kolo krajského přeboru.  Dnes se nám trochu nečekaně podařilo získat 6 bodů za 2 výhry. Poprvé v sezoně, po dvou předchozích debaklech, jsme zdolali domácí tým SK Rozkoš a soupeře z Rasošek.

1. tým - dnes jsme se představili téměř v plném složení a vyhnula se nám zranění a bolesti, které nás poskytly minule. Výkon v prvním utkání je dobrý, jen opět dozadu by to chtělo být u soupeře těsněji a některé góly by padnout nemohly. Druhý poločas, to je reklama na fotbal jenž jsme schopni předvést. Jasná výhra a všeobecné zaujetí, jen v zakončení nám scházela větší efektivita.
     Proti Rasoškám dostává daleko větší prostor celý kádr a i přes částečný pokles kvality kombinace vcelku v klidu vítězíme. Ve druhém poločase nejsou změny v rozestavení již tak drastické, úkoly jasné, ale opět nejlepší hráč soupeře dostává opakovaně až moc prostoru. Zde se opakují naše známé bolesti, jako je přehnané sebevědomí či nedostatečné nasazení u jednotlivců. Toto musíme do dalších zápasů změnit. Dnes bych chtěl ocenit týmový výkon proti SK Rozkoš a individuální pokrok u Jáchyma Komára a Matyáše Čapka, jen tak dál pánové.

2. tým - pokud budeme hrát jako dnes, bude na fotbal radost jezdit. Dnes se nám sice nevydařil druhý poločas s Rozkoší, kdy nám šikovní hráči soupeře dělali v obraně velké problémy a svou nedůsledností jsme jim usnadnili skórovat, celkově lze však toto kolo KP brát jako vydařené. Samozřejmě je stále na čem pracovat, ale dnes jsme spokojeni s tím, že kluci nic nevypustili a oba zápasy odmakali. Za dnešek tedy pochvala pro celý tým.

trenéři SP:
Vrba Milan

Sestava :

1. tým - Lukáš Vrba, Tomáš Kirschlager, Tom Zelený, Pepa Rozsypal, Jáchym Komár, Jan Havelský, Matěj Lácha, Adam Lorenc, Matyáš Čapek, Martin Vecko

2. tým - Štěpán Čáp, Lukáš Lochman, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Adam Hronovský, Filip Hnik, Vojta Bělobrádek, Petr Koza, Fanda Škoda

2. tým 11:2 (4:1, 7:1)

branky : Hronovský 3x, Lochman 2x, Koza 2x, Eliáš Kozák, Oliver Kozák, Bělobrádek, Škoda

12.5.2018 - Mladší přípravka odehrála turnaj v Opočně

V sobotu dne 12.5.2018 se náš tým mladší přípravky zúčastnil 5. kola krajského přeboru, ke kterému jsme zajeli do Opočna. Zde našimi soupeři byl spojený tým Opočna/Dobrušky a dále tým Náchoda. Tentokrát jsme měli k dispozici i více než jednoho střídajícího hráče do každého týmu, takže k prvnímu zápasu jsme nastoupili v rovnoměrném rozložení jak početně tak v kvalitě hráčů. Tomuto nakonec odpovídaly výsledky dosažené proti prvnímu soupeři z Opočna/Dobrušky. Naši hráči si zahráli fotbal a s chutí si i zastříleli, s tímto zápasem byli spokojeni i nároční trenéři.  Ne tak docela tomu už tak bylo ve druhém zápase s Náchodem, kdy po vzájemné dohodě se soupeřem jsme přeházeli sestavy dle ročníků a týmy pak mezi sebou nechali odehrát celý zápas. První náš tým složený čistě z hráčů ročníku 2009 v prvním poločase podal ještě dobrý a bojovný výkon a prohrál těsně 1:2, druhý poločas již tak kvalitní nebyl, hráčům evidentně docházeli síly a nakonec jsme v druhém poločase podlehli 4:10. Druhý náš tým složený z hráčů ročníku 2010  doplněný o nováčky si s druhým týmem Náchoda rovněž neporadil, velkým zklamáním bylo zjištění, že kluci zápas zcela odevzdali, chyběla bojovnost, nasazení, chuť do hry, a to i od hráčů, od kterých to v minulých zápasech bylo samozřejmostí. Celkově lez turnaj hodnotit pozitivně, až na výkon druhého týmu s Náchodem. Pravda je však i to, že na našich hráčích se stále více začíná projevovat rozdíl ve hře na umělé a živé trávě, kdy všichni víme, že tento rozdíl dělá problémy i mnohem zkušenějším hráčům než jsou naše mladé naděje.

Soupiska + počty vstřelených branek

Hanzl (6), Hubálek T. (3), Řehák S. (2), Leugner (1), Paar (6), Kučera (3), Tichý, Poláček (4), Hubálek M. (4), Ježek (2), Vít (3), Znamenáček, Žďára (1),

Šinkora, Smola, trenéři: Macek M., Hubálek M.

12.5.2018 - Starší žáci doma těsně prohráli

MFK : Jiskra Hořice  1:2  (1:1)

Sestava MFK: Bartošík – Čížek, Ťokan, Vacek, Novotný, Buriánek, Čerenkov, Knap, Smola, Novák, Šafář

Branka MFK: Novák

V sobotu 12.5. zahájili starší žáci nadstavbovou část krajského přeboru. Na domácím hřišti přivítali Jiskru Hořice. První poločas byl bojem od vápna k vápnu. Oba gólmani neměli moc práce. Až po půlhodině hry se nám podařilo ušmudlat gól a dostat se do vedení, jenže pět minut na to jsme špatnou malou domů (pokolikáté už ?) nabídli soupeři vyrovnat. Po změně stran nás soupeř přehrával a svůj tlak, střelou z hranice velkého vápna, zužitkoval ve vedoucí gól. O deset minut později se soupeř znovu napřáhl ke střele. Tentokrát ale náš gólman jeho střelu kryl. Z blížícím se koncem zápasu se dostáváme do tlaku, vesměs se ale jedná o nakopávání míčů, coby pokusy o brejk. A když už vystřelíme, tak mimo nebo do náruče hostujícího gólmana.

Z důvodu nemoci a zranění jsme dnes měli k dispozici jen jedenáct hráčů, ale vzhledem k dnešní formě Pepy Nováka a Tomáše Smoly jsme hráli prakticky v devíti. A tak zatímco Ťoky, Váca, Vojta a Lukáš mají dnes v nohách desítky soubojů a sprintů,  krůpěje potu na čelech těchto dvou byly dnes více dílem poledního slunce.

Brzké uzdravení a žádné komplikace přejeme Lukáši Knapovi.