22.4.2017 - Mladší dorost porazil Jičín

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Javorka/Jičín   3 : 0 (2 : 0)

Branky: 9´ Daniel Zítko, 24´Filip Tesař, 73´Dušan Hůlek

Sestava MFK - Matyáš Tupec - Zamastil Jakub, Daniel Zítko, Vojtěch Ťokan, Martin Hůlek - Filip Ťokan,           Dušan Hůlek, Filip Tesař, Jaromír Hladík - David Rücker, Adam Buriánek

Vstup do utkání našemu týmu opět vyšel a soupeře jsme zaskočili útočně laděnou hrou. V deváté minutě zápasu byl v pokutovém území po individuálním průniku sražen Dušan Hůlek a pan rozhodčí neváhal a zcela správně odpískal pokutový kop. Míč si na značku postavil kapitán týmu Daniel Zítko a s přehledem pokutový kop proměnil. Ve dvacáté čtvrté minutě utkání přenechal velmi chytře přihrávku David Rücker rozběhnutému štírkovi Filipovi Tesařovi a náš rychlík se po samostatné akci prosadil. Jak je již naším zvykem z minulých zápasů za tohoto stavu přestáváme hrát. Toto pravidlo se opět potvrdilo a s přibývajícími minutami soupeř začal hru vyrovnávat, ale naštěstí pro naše mužstvo do konce poločasu bez brankového efektu.

Do druhého poločasu nastoupilo mužstvo hostů jako vyměněné. Přehrávali nás svoji kombinační hrou, se kterou jsme se nedokázali vypořádat. Nedařilo se nám podržet míč na našich kopačkách a změnit tempo hry.  Vymanit se z tlaku soupeře se nám dařilo jen sporadickými útoky . Po jedné takovéto útočné akci se dokázal individuálně prosadit Dušan Hůlek a střelou k tyči pečetil výsledek utkání. Druhý poločas pro nás nevyzněl fotbalově nijak oslnivě, ale na to se dějiny neptají.

Děkujeme všem hráčům za obětavý výkon, zvláště pak Adamovi Buriánkovi, který nás nenechal ve štychu a nastoupil k oběma utkáním (SŽ + MD) sobotního dopoledne.  

Trenéři: Václav Soukup, Ivo Janeček 

23.4.2017 - Mladším žákům se tentokrát nedařilo

MFK

V neděli 23.4. pokračoval pro naše mladší žáky krajský přebor v Jaroměři. A byl to výkon jedním slovem ostudný. Přestože nás domácí Jaroměř zpočátku přišpendlila k brance,  gólové příležitosti jsme si vytvářeli my. Jenže bez využití. Petr Čerenkov označil tyč a Honza Šafář nevyřešil svou šanci vůbec, ale opravdu vůbec dobře. A tak přichází míč za naši obranu a soupeř vede po první půli o branku. Ale ne nadlouho. Hned po hvizdu do druhé půle přidává druhý gól. To jej trochu ukolébává a nám se podaří snížit. Snaha o vyrovnání mizí jako pára nad hrncem a do konce utkání se opět hraje pod domácích not. Pozápasová bouřka v kabině byla slyšet až v šatně rozhodčích. Jenže ač hřmělo a blýskalo se, země zůstala blahodárným deštěm nedotčena. Zatímco Vrchlabí, náš druhý soupeř, kombinuje přihrávkami do volných prostorů, naše přihrávky končí v nejlepším případě na patách. Postupem času už jen nakopáváme míče s přáním, že tam někdo bude. Ač jsme nakonec dosáhli na remízový bod, soupeř byl fotbalovější.

 

Co bylo dnes špatně ? Laxnost. Po odehrání míče dnes pro Tomáše Smolu a mnohé další akce končili. Žádný pohyb, žádná nabídka na další přihrávku, narážečku. Chceme li soupeře překonat kombinací je toto základem.  Bojovnost. Nemusím být zdatný ve zpracování míče, hlavičkách, či střelbě, ale to mi nebrání v maximálním napadání soupeře. Znervózňovat jej, dostat ho pod tlak. To je základem k jeho chybě. Bohužel Dan Ducháč, či Pavel Dubský dnes donutili soupeře k chybám minimálně. Přehled ve hře. Zatímco oba dnešní soupeři pohledně kombinovali. Naše přihrávky byly většinou na slepo, v lepším případě na náhodu. Ale hlavně do stoje namísto do pohybu a do volného prostoru. Přemotivovanost. Snahy Lukáše Knapa o řešení problémů kde zrovna vznikly, končily většinou tak, že se vytvořil problém právě tam kde chyběl. A snaha Vojty Čížka nabízet se přihrávce skončila několikametrovým ofsajdem.    

Výsledky:

MFK : FK Jaroměř  1:2  (0:1)

Branka MFK: Týfa

MFK : FC Vrchlabí  1:1  (0:0)

Branka MFK: Šafář

Sestava MFK: Bartošík – Novotný, Knap, Čížek, Čerenkov, Smola, Šafář, Zákravský, Týfa, Zámečník, Ducháč, Dubský

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva MŽ

22.4.2017 - Muži vybojovali proti Dobrušce 3 body v poslední minutě

MFK

MFK Nové Město nad Metují - SK Dobruška 1:0 (0:0)

Branka: 90. Valášek

Sestava MFK: Šebesta - Soumar, Jelen (79. Darebník), Srubjan, Lelek, Klikar, Vít (59. Růžička), Macháček (83. Maur V.), Práza (Maur D.), Valášek, Zákravský

Sestava Dobruška: Pěnička - Žid, Dědeček, Gerža, Týfa, Valášek (74. Eimann), Mikušík, Krahulec, Malý, Šotola (87. Zilvar), Hrabar

ŽK66. Klikar, 79. Růžička, 80. Lelek - 63. Týfa, 65. Valášek, 68. Mikušík, 73. Dědeček

ČK: 66. Hrabar

Důležité záchranářské derby začali nebezpečněji hosté, když v 9. minutě hlavičkovali z dobré pozice nad branku. Poté však bylo aktivnější a nebezpečnější mužstvo domácích. To si vytvořilo i dvě dobré příležitosti, jenže v 16. minutě Klikarovu střelu vykopl obránce z prázdné branky a v 19. minutě Macháčkovu střelu vyrazil brankář. 

Na začátku druhého poločasu se mohli domácí dostat do vedení, ale Práza se úplně osamocen před brankou ukvapil a pálil nepřesně. V 66. minutě neudržel hostující kapitán nervy na uzdě, oplácel a byl vyloučen. Poté se utkání značně vyhrotilo a rozhodčí musel krotit vášně za vydatné pomoci žlutých karet. Domácí byli i v přesilovce lepším týmem a v 86. minutě se i radovali z vedoucí branky, jenže rozhodčí ji pro předchozí útočný faul neuznal. Nakonec se však přece jenom dočkali a to v první nastavené minutě, když se přímo z rohu trefil Valášek! Příští týden čeká Nové Město další záchranářské derby, a to v Provodově.

20.4.2017 - OS mladších přípravek pokračovala 9. kolem

MFK

Ve čtvrtek 20.4.2017 pokračovala OS mladších přípravek /roč.2010 a mladší/ již 9 kolem. Na hřišti v České Skalici jsme hráli s FK Náchodem a pak se S.Provodov. Kluci obě svá utkání vyhráli,ale z mého pohledu mi nejde ani tak o výsledek jako o předvedenou hru.Kluky musím pochválit i přes přímo "děsivý" vstup z naší strany do prvního utkání,takže je co zlepšovat.

MFK Nové Město n.M. - FK Náchod           9 : 6 / 3 : 4 /
střelci branek: Jakl Dominik 4x,Paar Adam 4x, Čáp Vojtěch

MFK Nové Město n.Met. - Sokol Provodov     7 : 2 / 4 : 1 /
střelci branek: Paar Adam 4x, Čáp Vojtěch,Hoffinger Václav,Plašil Richard

Nastoupili:
Paar Adam,Hoffinger Václav,Plašil Richard,Linhart Tadeáš,Jakl Dominik,Čáp Vojtěch,Smola Jakub

Macháček Jaroslav

16.4.2017 - Starší přípravka odehrála turnaj v Dobrušce

MFK

O Velikonoční neděli jsme se zúčastnili dalšího kola KP SP v Dobrušce. A po dvou úspěšných kolech jsme si tentokrát prožili turnaj hrůzy a zmaru. Už počasí bylo více než aprílové, velmi chladné, sychravé a větrné s přeháňkami. Také nám chybělo několik hráčů základních sestav. A jak se ukázalo, zároveň nejsme moc "zběhlí" ve hře na přírodní trávě, což se všechno projevilo na celkovém výkonu a výsledku. Od všech týmů jsme dostali "našleháno" a tak jsme rozdali velikonoční nadílku v podobě všech bodů. Konkrétní výkony obou týmů se hodnotí velmi složitě, protože výsledky 1. mužstva sice vypadají uspokojivě, ale čekali jsme od těchto hráčů mnohem víc a to zejména v zakončení, díky němuž jsme bohužel odehráli zbytečně vyrovnaná a vysilující utkání namísto vítězství o několik branek. Druhý tým se měl naopak zaměřit na defenzivu a stlačit počet obdržených branek na minimum. Což se nám však také nepovedlo. Z turnaje jsme tedy odjeli pokořeni a bez bodu. Nu což, každý den nebývá "posvícení" a tak nezbývá než zatnout zuby a neztrácet víru sami v sebe. V příštím kole bude zase líp! 

Josef Lácha - trenér SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Dusílek Michal, Bašek Dominik, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Vacek Matěj, Komár Jáchym, Kamenský Martin, Rozsypal Josef

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - FK Kostelec n.O./AFK Častolovice
1.poločas        1 : 1
Branka:  Vacek
2.poločas        2 : 0
Branky:  2x Vacek

MFK Nové Město n./M. - SK Dobruška/Spartak Opočno 
1.poločas        0 : 4
2.poločas        3 : 3
Branky:  3x Vacek

MFK Nové Město n./M. - Slovan Broumov
1.poločas        1 : 2
Branka: Vacek
2.poločas        5 : 1
Branky:  2x Vacek, 2x Lácha, Komár


Sestava MFK 2. mužstvo:  Vrba Lukáš, Matouš Pavel, Zítko Tomáš, Zelený Tomáš, Havelský Jan, Šimek Martin, Dašek Karel

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - FK Kostelec n.O./AFK Častolovice
1.poločas        0 : 5
2.poločas        0 : 4

MFK Nové Město n./M. - SK Dobruška/Spartak Opočno 
1.poločas        2 : 1
Branky:  2x Matouš
2.poločas        0 : 5

MFK Nové Město n./M. - Slovan Broumov
1.poločas        2 : 4
Branky:  Matouš, Havelský
2.poločas        2 : 5
Branky:  Šimek, Zelený

16.4.2017 - Mladší přípravka odehrála první kolo

MFK

Dne 16.4.2017 jsme odehráli za aprílového počasí 1. jarní kolo krajského přeboru v Trutnově, kde nás čekal těžký soupeř z Náchoda a tým MFK Trutnov, hrající se silným ročníkem 2009.

Náš tým tvořený hráči roč. 2008 dnes předvedl vcelku uspokojivý týmový výkon. V brance nás několikrát podržel Štěpán Čáp, který většinu branek obdržel po individuálních chybách naší obrany. Dnes nás přehrál v prvním poločase první tým Náchoda, který měl již jeden zápas v nohách, byl rozehranější a trestal naše chyby. I když jsme zápas trochu zdramatizovali, porážku jsme neodvrátili. V dalším poločase s druhým týmem Náchoda a Trutnova jsme si zastříleli a soupeře přehráli. V posledním poločase s Trutnovem jsme zbytečně 2x inkasovali a na druhé straně nedokázali proměnit několik slibných šancí. To se nám podařilo v samém závěru, kdy jsme vstřelili dvě branky a uhráli alespoň remízu. Povedenou akci si kluci připravili na samotný závěr turnaje, kdy Adam Hronovský prostrčil míč mezi dvěma hráči soupeře do náběhu Lukáši Lochmanovi, který všem přítomným zabrnkal na nervy než se rozhodl zakončit, nakonec však míč do branky uklidil. Dnes předvedl dobrý výkon Fanda Škoda, celkově celý tým chválím.
 
Tým ročníku 2009 prohrál všechny poločasy jednoznačně, výsledky tentokrát plně odpovídaly průběhu hry. Soupeři byli fyzicky vyspělejší a fotbalově zdatnější. Přesto hráči nedali svoji kůži lacino, bojovali, pomohl by nám alespoň jeden vstřelený gól (zejména v utkáních s Náchodem, který byl lepším ze soupeřů, ale utkání jsme s ním sehráli vyrovnanější). O výši skóre rozhodovaly secvičené situace, které ještě neumíme bránit (rohy a přečíslení obráncem). Kluky je třeba přesto za výkon v nepříznivých podmínkách pochválit, bránění standardních situací se budeme věnovat při tréninku, abychom příště podobně kvalitní soupeře více potrápili.
 
trenéři MP - 
Vladimír Hronovský
Jan Bělobrádek
 
Sestava : 
tým "A" 2008 : Štěpán Čáp, Gabriel Váňa, Lukáš Lochman, Oliver Kozák, František Škoda, Eliáš Kozák, Vojta Bělobrádek, Lukáš Kumprecht, Adam Hronovský
 
tým "B" 2009 : Jakub Hanzl, Vojtěch Kučera, Samuel Řehák, Matyáš Hubálek, Václav Poláček, Jakub Bělobrádek, Říha Ondřej, Adam Paar (2010) Štěpán Zámečník (2008)
 
 
Výsledky :
 MFK Nové Město n.M. - FK Náchod  10:22
 
tým "A"  10:7 (3:5, 7:2)
 
branky : Hronovský 6x, Bělobrádek 3x, Škoda 
 
tým "B"  0:15 (0:6, 0:9) 
 
 
MFK Nové Město n.M. - MFK Trutnov  9:18
 
tým "A"  9:2 (7:0, 2:2)
 
branky : Hronovský 3x, Lochman 2x, Bělobrádek, Kumprecht, Eliáš Kozák, Váňa 
 
tým "B"  0:16 (0:8, 0:8) 

16.4.2017 - Muži prohráli v Jaroměři

MFK

FK Jaroměř - MFK Nové Město nad Metují 3:1

Branka MFK: Macháček

Sestava MFKHolý - Darebník, Srubjan, Zákravský-K, Lanta - Lelek, Klikar, Soumar (78. Maur), Růžička (46. Valášek) - Macháček, Semerák (23. Vítek→68. Zamastil)

" Po celé utkání jsme tahali za kratší konec, útoky domácích nám dělali velké problémy. Ve středu hřiště jsme nedokázali udržet míč, hráli jsme zbrkle a velmi ustrašeně, branku soupeře jsme neohrozili. Po přestávce jsme nastoupili s velkým odhodláním změnit průběh utkání, dobře jsme kombinovali a už to vypadalo na zlepšený výkon. Domácí však rychlou akcí zvýšili na 2:0 a nepřipustili obrat. Víc než ztráta bodů mě mrzí další zranění našich hráčů, které nám komplikuje další boje o záchranu v KP." - M. Killar - trenér MFK

 

Mladší dorost odehrál v týdnu 2 utkání

MFK

13.4.2017

MFK Nové Město nad Metuji - Chlumec/Lovčice   2 : 2  (poločas 2 : 1) penalty 6 : 5

Branky MFK: 12´, 28´ Hůlek Dušan

16.4. 2017

Sokol Třebeš - MFK Nové Město nad Metují  1 : 1 (poločas 1 : 1) penalty 4 : 3

Branka MFK: 3´Rücker David

Z hlediska obsazení hráčského kádru mladšího dorostu a s ohledem na sobotní zápas (15.4.2017) staršího dorostu byla termínová listina o velikonočních svátcích pro obě kategorie naprosto vražedná. Jelikož vedení Sokola Třebeš nám nevyšlo vstříc s přeložením nedělního zápasu, stanovili jsme si s kategorií mladšího dorostu jediný cíl a tím bylo odehrát oba zápasy bez ohledu na výsledek a finanční ztrátu MFK v návaznosti na neodehraný zápas.

Díky vstřícnosti trenéra staršího dorostu, pana Petra Holčíka, se nám podařilo najít schůdné řešení a všechny tři zápasy během čtyř dnů odehrát s citlivým vytížením některých hráčů, nastupujících v obou kategoriích.

Chci poděkovat všem hráčům za přístup k utkáním, Petru Holčíkovi a všem rodičům za pochopení vzniklé situace.

15.4.2017 - Mladší žáci hráli v Chlumci

MFK

V sobotu 15.4. naši mladší žáci bojovali o body do krajského přeboru v Chlumci nad Cidlinou. První utkání s Třebechovicemi byl spíš boj než fotbal. Ani jeden tým není výrazně lepší, ale nám se daří skórovat. To v druhém utkání s domácím Chlumcem taháme od začátku za kratší konec, ale odoláváme. Jenže dva nepohlídané rohové kopy dostávají soupeře do klidného vedení, zatím co my odpadáváme.

Sestava MFK: Bartošík – Valtera, Novotný, Zámečník, Smola, Knap, Čížek, Šafář, Ducháč, Týfa, Zákravský

Výsledky:

MFK : SK Třebechovice pod Orebem  2:1  (2:0)

Branky MFK: Knap 2

MFK : FK Chlumec nad Cidlinou  0:7

I nejmladší fotbalisté zahájili jarní část sezóny

MFK

Naši nejmladší fotbalisté zahájili jarní část mistrovských soutěží utkáním s TJ Velkým Poříčím a nutno dodat ,že úspěšně když na hřišti ve V.Poříčí své utkání vyhráli. Škoda jen,že se ke druhému utkání naš soupeř z Machova nedostavil.Do sestavy byli zařazeni i hráči ročníku 2011 Vašek Hoffinger a Kuba Smola a svým výkonem mě nezklamali.

TJ Velké Poříčí - MFK Nové Město          4 : 8 / 2 : 4 /
střelci branek: Paar Adam 3x, Čáp Vojtěch 2x,Hoffinger Václav 2x, Linhart Tadeáš

Sestava:
Paar Adam,Čáp Vojtěch,Hoffinger Václav,Smola Jakub,Linhart Tadeáš,Znamenáček Kryštof

Macháček Jaroslav

« Předchozí 1 26 27 28 29 30 31 32 61 90 120 Další »