19.8.2017 - Starší dorost zahájil sezónu vítězstvím

MFK

Hořice/Bělohrad - MFK Nové Město nad Metují  0 : 2

Branky: 39´ Tesař Filip, 49´ Flígr Dominik

Sestava MFK: Hůlek Martin- Petráš Šimon, Holčík Lukáš, Lelek Ivo, Zamastil Dominik - Tesař Filip, Borůvka Adam, Zítko Daniel, Ťokan Vojtěch - Flígr Dominik, Hůlek Dušan

V sobotu 19.8.2017 jsme nastoupili k prvnímu utkání Krajského přeboru staršího dorostu. Zavítali jsme do pěkného areálu Jiskry Hořice. Od prvních minut bylo jasné, že nás čeká těžké utkání, jelikož soupeř byl velmi houževnatý, naštěstí jen po naší šestnáctku. Ve 39´ minutě jsme vstřelili první branku utkání, po rychlém protiútoku se prosadil Filip Tesař. Poločas jsme zakončili vítězně.

Vstup do druhého poločasu jsme měli luxusní, jelikož se ve 49´ po individuální akci gólově prosadil Dominik Flígr. V této fázi utkání jsme soupeře přehrávali a vytvořili si další vyložené brankové příležitosti, které jsme ale díky laxnímu řešení nedokázali zužitkovat. Do utkání nastoupil zraněný Vojtěch Ťokan a v 70´minutě se zranil Adam Borůvka, který musel krátkodobě opustit hřiště. Soupeř vrhnul všechny síly do útoku a jen díky bojovnosti a obětavosti našeho týmu jsme utkání dotáhli do vítězného konce.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav 

19.8.2017 - Starší žáci zahájili sezónu

MFK

Už v sobotu 19.8. začala pro naše starší žáky soutěžní sezona 2017/2018 . Podle očekávání bylo první utkání poznamenáno prázdninami. Ale mimo očekávání byla volnočasová aktivita zvaná "pennyboard". Jako by tomu plastovému prknu nestačilo, že nás v minulosti připravilo o brankáře, teď nás připravilo dokonce o dva hráče základní sestavy.  A tak jsme museli zalovit do řad hráčů z minulé sezony a povolat už dnešní mladší žáky. Povedlo se nám poskládat alespoň rovnou jedenáctku hráčů, proto byla pro nás poučka pana rozhodčího před utkáním, o způsobu střídání, bezpředmětná.
Soupeř měl od počátku převahu, a my jsme kontrovali jen brejkem Davida Rückera, ale minul. Soupeř dál tlačí a Filip Ťokan razítkuje nejdříve břevno a pak tyč, jenže naší branky.  Po čtvrt hodině dostává David Rücker balon do běhu, vykličkuje obránce soupeře a dostává nás do vedení.  Jenže za nedlouho soupeř z rohu vyrovnává a vzápětí se dostává do brejku, který Tomík Bartošík vyrazí před sebe, ale dorážka dostává soupeře do vedení. A vzápětí náš gólman sráží soupeřovu střelu hloupě jen před sebe a soupeř pohodlně z dorážky zvyšuje vedení a rozhoduje o vítězi zápasu. Jen střelecká smůla soupeře má zásluhu na tom, že výsledek neskončil úplně ostudným debaklem.
Ale není třeba vidět vše negativně. Naše "z nouze" stoperská dvojice Buriánek - Novotný se ukázala jako možný stavební kámen základní sestavy po skončení prázdnin a doléčení zraněných . Filip Ťokan jezdil neúnavně, jak je na kapitána týmu zvykem.  David Rücker číhal na každou možnost k útoku, ale z našeho týlu přišlo takových příležitostí pramálo, a když, tak si neměl s kým přihrát. Naopak další stavební pilíř mužstva, Pepa Novák,  byl dnes jakoby v mátohách. Bez pohybu, namísto roztažení hry do krajů a nabízení se přihrávce, dělal přesný opak. Letošní sezona se tak pro nás otevřela nešťastně. Ne na blbém místě, ale jistě v blbý čas.

Sestava MFK: Bartošík - Týfa, Buriánek, Novotný, Valtera, Novák, Čerenkov, Ťokan, Čížek, Dubský, Rücker
Výsledky:
MFK : Jiskra Hořice  2 : 7
Branky MFK: Rücker 2

Děkujeme všem mladším hráčům (a zároveň trenérům MŽ), že nás doplnili a umožnili nám odehrát zápas alespoň v jedenácti. Zároveň se jim omlouváme za spílání trenérů,  protože hřiště starších žáků je opravdu delší, širší. No prostě velké.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva SŽ

12.8.2017 - Muži zahájili sezónu debaklem

MFK

SK Jičín - MFK Nové Město nad Metují 5:0 (2:0)

Sestava MFKŠebesta - Soumar (70. Maur), Jelen, Snubjan, Klikar - Borůvka, Semerák (49. Lelek), Kolár, Růžička - Nejman, Valášek (66. Darebník)

"Dnes se ukázalo , že na Jičín hrát neumíme.V poli jsme byli vyrovnaným soupeřem, míč měli v kombinaci víc na svých kopačkách, která byla na oko líbivá, ale končila před vápnem domácích,kdy jsme si za zápas vytvořili jednu pořádnou šanci. Když se k tomu přidá nedůraz a taktické chyby v obranné činnosti a hlavně včasné nezachycení kvalitní přechodové fáze, je výsledek takový jaký je." - D. Maur

Zhodnocení letního soustředění

MFK

Tradičního letního soustředění, již podruhé v Deštném, se zúčastnilo na přelomu července a srpna celkem 34 hráčů našeho klubu, kategorie mladší a starší přípravka. Ubytováni jsme byli v hotelu Šerlišský mlýn, který nám posloužil jak k odpočinku, tak k nabrání sil, zejména výtečnou kuchyní. Personálu hotelu náleží velký dík.

Počasí vyšlo náramně a kluci si dvoufázově každý den zatrénovali. Za jejich úsilí a zvládnutí celého týdne je třeba všechny pochválit a doufám, že nabité zkušenosti přenesou do nadcházející sezony. 
 
 
Za zúčastněné trenéry
Hronovský Vladimír

J. Macháček hodnotí letní přípravu mužů

MFK

Jste spokojeni s letní přípravou a s posílením kádru?

S letní přípravou a s jejím průběhem jsme celkem spokojeni. Protože v tomto období nemáme svoje hřiště k dispozici, letní příprava z větší části probíhala na hřišti ve Velké Jesenici a chtěl bych touto cestou  domácím funkcionářům  poděkovat za vstřícný přístup. Letní přípravu jsme pak  zakončili soustředěním na Deštném v Or. horách. Co se týká posílení současného kádru, tak některé příchody jsou v jednání, ale zatím převažují spíše odchody. Bohužel se také nepodařilo udržet našeho nejproduktivnějšího hráče Lukáše Macháčka

Kdo podle vás patří k největším favoritům na postup?

S pohledu minulého ročníku bych tuto otázku odlehčil v tom směru, že se nehraje o postup, ale jen o umístění v KP, vždyť nikdo neměl o postup do divize zájem. KP bude ale určitě kvalitnější, protože  týmy Náchoda, Třebše a Vrchlabí mají svou kvalitu.

Cíl vašeho týmu pro sezonu?

Samozřejmně jako každý tým KP se chceme vyhnout sestupovým příčkám. V minulém ročníku jsme sice zvládli závěr jarní části sezony, ale právě této situace bychom se chtěli vyvarovat abychom vše nemuseli honit  na poslední chvíli.

Soupiska – brankáři: Jan Šebesta (1992), Lukáš Holý (1996). Obránci: Radim Darebník (1992), Dominik Nejman (1992), Pavel Srubjan (1993), Vladimír Jelen (1987),Lukáš Rathouský (1998). Záložníci: Adam Lelek (1995), Pavel Růžička (1987), Pavel Zákravský (1985), Nikolas Soumar (1995), Jakub Vít (1989), Antonín Valášek (1998),Daniel Borůvka(1996),Patrik Valášek(1992). Útočníci: Martin Klikar (1995), Vilém Maur (1989), Josef Semerák (1979).

Realizační tým – Michal Hofman, Dominik Maur, Josef Semerák, Jaroslav Macháček. Vedoucí mužstva: Dominik Maur. Masér: Jan Bělobrádek. Lékař: Jan Bělobrádek. Sekretář: Jaroslav Macháček

Změny v kádru – příchody: zatím nikdo. Odchody: L.Macháček Deštné, Z.Lanta Deštné, J.Koza Č.Skalice, J.Vítek Provodov, R.Práza Ohnišov

Ideální sestava: Šebesta – Jelen, Nejman, Srubjan, Soumar – Klikar, Zákravský, Lelek, Valášek – Semerák, Růžička.

Přípravné zápasy: MFK -  Č.Skalice  2 : 5, Letohrad 2 : 6, Police n.M. 5 : 2, Solnice 1 : 1

Hvězda týmu

Josef Semerák-zkušený hráč, který by měl předávat své bohaté zkušenosti svým spoluhráčům nejen v utkání,ale i při tréninku.

Muži v poháru dále nepostupují

MFK

TJ Velké Poříčí - MFK Nové Město nad Metují 3:1 (1:1)

Pohárové utkání zahájil lépe domácí celek hrající B třídu, když se již v 10. minutě ujal vedení. Branku vstřelil z trestného kopu bývalý novoměstský trenér Hubka a brankář hostí jistě neměl čisté svědomí. Hosté následně srovnali z pokutového kopu, poté ožili a po zbytek poločasu byli lepším týmem. Měli však jen územní převahu, do šancí se nedostali. 

V druhém poločase však novoměstský tým nenavázal na výkon z prvního a domácí převzali iniciativu. Za tu byli odměněni dvěma brankami a vedení si již pohlídali. Hosté měli za druhý poločas 2 šance, které však zlikvidoval brankář Vacho.

Letní příprava mužů

MFK

Muži v azylu na hřišti ve Velké Jesenici odehráli tři přátelská utkání. Nejdříve nekompletní tým prohrál 2:5 s Českou Skalicí (16. 7.) a poté 2:6 s divizním Letohradem (19. 7.) Následně v generálce na pohárové utkání zvítězil 5:1 s Policí nad Metují.  V neděli 30.6. odehrál pohárové utkání v Solnici a zvítězil na penalty 5:4 po remíze 1:1 v normální hrací době.

SK Solnice - MFK Nové Město n.Met.    1 : 1 / 1 : 1 /  pen. 4 : 5

"Proti jednoduše a tvrdě hrajícím domácím jsme si moc gólových šancí nevypracovali.V utkání jsme šli sice po autovém vhazování Semeráka a následné dorážce Valáška do vedení,ale domácí v závěru 1 poločasu vyrovnali.Fotbal to moc hezký pro diváky nebyl i z naší strany, kdy se nám nedařila vůbec kombinace. Bylo vidět že jde o utkání na začátku sezony.
V dalším kole bude našim soupeřem TJ Velké Poříčí.Hrát se bude 5.9 -6.9. ve V.Poříčí."
Macháček Jaroslav

Letní příprava starších žáků

MFK

Z týdenního soustředění v Deštném v Orlických horách si v úterý 25.7. naši starší žáci odskočili k přátelskému utkání do Rychnova nad Kněžnou. Pro většinu to bylo poprvé na velkém hřišti a na velké branky a tak skóre zápasu nezáleží. Dobře hrající soupeř našim klukům ukázal jak se se hrou na větším prostoru popasovat. Tak doufejme, že si z utkání něco odnesli.  Po soustředění pokračujeme s pravidelnými tréninky v úterý a čtvrtek od 17:00 do 18:30, protože termín prvního soutěžního utkání (19.8. v Hořicích) se nezadržitelně blíží.   

« Předchozí 1 26 27 28 29 30 31 32 63 94 125 Další »