10.9.2016 - Muži se z Vysoké vracejí bez bodu

FK Vysoká nad Labem - MFK Nové Město nad Metují 3:0 (0:0)

Sestava MFK: Krunčík - Vítek (86. Lukášek), Soumar (75. Tulej), Jelen, Darebník (8. Maur D.) - Srubjan, Lelek, Klikar, Vít - Růžička, Nejman

"Výsledek je pro nás až příliš krutý. Vyrovnané utkání se rozhodovalo až po 70´, když po zmaření našich brankových příležitostí přišel trest v podobě přesné střely domácích. Ve snaze vývoj utkání otočit jsme hru víc otevřeli, vážněji jsme však už branku soupeře neohrozili. Naopak zkušení hráči Vysoké využili několika chyb v naší obraně, sólové úniky bezpečně proměnili a během několika minut rozhodli o zisku bodů." - Miloš Killar - trenér MFK

7.9.2016 - Mladší přípravka zahájila JAKO Okresní přebor

Ve středu 7.9. odehráli naši nejmenši fotbalisté první 2 zápasy  okresní soutěže. I přes to,že někteří hráči hráli vůbec poprvé nevedli si vůbec špatně. Prosadili se hlavně "kanonýři" Tony Hubálek a Adam Paar.

MFK N.Město n.M. : Č.Kostelec B          8 : 2 / 6 : 0 /
střelci branek: T.Hubálek 6 x, A.Paar 2x

MFK N.Město n.M. : Č.Kostelec A          4 : 1 / 3 : 0 /
střelci branek: A.Paar 2x, T.Hubálek 2x

Zápasy odehráli: Jirman Václav,Plašil Richard,Znamenáček Kryštof,Jakl Dominik,Paar Adam,Hubálek Tony

Macháček Jaroslav

3.9.2016 - Starší přípravka odehrála první kolo

V sobotu 3.9. jsme odehráli první turnaj KP SP této sezóny, a to v Černilově. Pro nás všechny to byl hlavně seznamovací turnaj, jelikož převážná část hráčů ročníku 06´v minulé sezóně hrála pravidelně pouze OP a hráči ročníku 07´ k nám přešli z MP, kde se hraje v rozestavení 1 + 4. Tomu odpovídal i úvodní zápas proti domácímu Černilovu. 1. týmu se sice zásluhou bojovnosti a houževnatosti podařilo zremizovat úvodní poločas a celkem vstřelit 3 branky. 2. tým se teprve "rozkoukával" , a tak si soupeř vítězství jednoznačně pohlídal. Ve druhém utkání proti Třebši prokázali naši kluci bojovnost, postupně jsme se sehrávali a oba týmy se shodně kladným jednobrankovým rozdílem přičinily o celkové zasloužené vítězství. V závěrečném zápase proti papírově slabšímu soupeři ze souklubí Trutnov B / Žacléř padla na náš první tým "deka" zapříčiněná zčásti horkým popoledním počasím, únavou a zejména řetězovým kupením mnoha individuálních chyb všech, brankářem počínaje a štítovým útočníkem konče. I přes vyvíjený tlak na soupeře jsme nebyli schopni se brankově prosadit a naopak jsme téměř z každé nebezpečné akce branku obdrželi. Naštěstí stoupající výkon druhého týmu pokračoval, podařilo se mu vstřelit dostatečný počet branek, a tím nás celkově dotáhnul k "upocené" remíze, která pro nás znamená jasnou ztrátu dvou bodů. Tak třeba příště ...

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo: Kubišta Kryštof, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Šimek Martin, Kučera Martin, Lochman Lukáš

2.poločas        1 : 3

Sestava MFK 2. mužstvo:  Vrba Lukáš, Bašek Dominik, Koza Petr, Vacek Matěj, Zelený Tomáš, Komár Jáchym, Zítko Tomáš, Kamenský Martin

3.9.2016 - Mladší žáci zahájili sezónu

Podzimní část nové sezony začali mladší žáci na hřišti v Častolovicích.  V prvním utkání proti Týništi n.O. jsme byli zpočátku lepší a po krásné přihrávce Lukáše Knapa nás dostal Tomáš Vítek do vedení. Jenže to nás patrně uklidnilo natolik, že nás soupeř začal přehrávat, ale svou převahu dokázal využít jen k vyrovnání. Ke konci utkání jsme si sice vytvořili opět převahu, ale skóre se již neměnilo.  Ve druhém zápase s domácím Kostelcem n.O. /Častolovicemi začal soupeř aktivněji. Po třech minutách hry ztratil Tomáš Vítek v půli hřiště míč a soupeř se dostal do brejku. Ten sice Tomík Bartošík vyrazil, ale dobíhající útočník nekompromisně trestal. Soupeř pak polevil a hra se vyrovnala, ovšem pro nás bez efektu. I druhý poločas byl ve znamení aktivity soupeře, kterou také dokázal gólově využít. Třetí utkání s Vamberkem začalo přímo hororově. Neuběhlo ještě ani 60 sekund a soupeř už měl na svém kontě vstřelený gól a nastřelené břevno. Dvě minuty na to se dostal do brejku Honza Šafář, ale napoprvé minul, teprve po chvíli se na druhý pokus dokázal prosadit a srovnal. Pak nám předvedl své umění brankář soupeře, když nejprve vyrazil střelu Lukáše Knapa, pak dorážku Vojty Čížka, ale na třetí dorážku Tomáše Smoly už nedosáhl. Ve druhé půli jsme soupeři nabídli několik šancí a rázem jsme prohrávali. Kluci se ale nevzdávali a bojovali dál. A vyplatilo se. Honza Šafář tak dlouho váhal s přihrávkou, až sám vyrovnal. Naším vítězným střelcem se mohl stát Tomáš Smola, ale minutu před koncem, sám před brankou,  jen řádně protřepal břišní svaly soupeřova gólmana.

První zápasy tak máme za sebou. Na hodnocení výkonů je ještě brzy. Víme, že kluci bojovat umí, když chtějí. Zároveň ale víme, že máme před sebou dobu hledání a skládání našeho rozestavění tak, aby působilo co nejefektivněji.

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva MŽ

Sestava MFK: Bartošík - Novotný, Smola, Šafář, Vítek, Dubský, Ducháč, Čížek, Knap, Praus, Týfa, Valtera, Zákravský

Branka MFK: 90. Vít

Sestava MFKKrunčík - Vít, Nejman, Zákravský, Jelen, Soumar (83. Maur D.), Růžička, Darebník, Lelek, Maur V. (45. Vítek), Klikar

Od začátku zápasu měli převahu hosté a ve 23. minutě ji po pěkné akci korunovali vedoucím gólem - 0:1. Poté však znatelně ve výkonu polevili a do šancí se začali dostávat i domácí. Přesto však největší šanci prvního poločasu měli opět hosté, jejichž střelu v 45. minutě s obtížemi vyrazil brankář Krunčík a dorážka skončila na břevně!

V druhém poločase se obraz hry nezměnil. Hosté v podstatě bez obtíží bránili vedení a domácí, kteří sice měli míč opticky více na kopačkách, se jen marně pokoušeli ohrozit branku. V poslední minutě však jejich snaha byla odměněna, když míč propadl až k Vítovi a ten střelou k tyči srovnal na 1:1. V následném penaltovém rozstřelu se novoměstských opět nedařilo a druhý bod už nezískali.

"Naši hráči dnes ukázali, jak důležitá je herní disciplína. Velmi kvalitní soupeř sice  kontroloval hru, do vyložených šancí jsme ho však příliš často nepoušteli. Obětavý výkon nám až v samém závěru přinesl bod, kterého si velmi vážím a hráčům za to děkuji." - Miloš Killar - trenér MFK

Starší přípravka odehrála několik turnajů

20.8. - Memoriál L.Kaválka Červený Kostelec - turnaj SP r. 2006 a ml.
 První přípravný turnaj na novou sezónu se nesl v duchu prázdnin a dovolených a tudíž jsme ho odehráli ve značně kombinované sestavě, a to jen se třemi hráči ročníku 06´. Přesto jsme nikterak "nepropadli" a odehráli jsme kvalitní turnaj. Nabrali jsme mnoho dalších cenných zkušeností a ověřili jsme si, jak je pro celkový úspěch důležitá hra na všech postech bez rozdílu. Individuálně se prosazoval zejména Marek Zámečník, jehož přítomnost na hřišti jednoznačně zdvihá výkony celého týmu. Vybojovali jsme krásné bronzové medaile a znovu jsme za sebou nechali i tým z Náchoda.

Sestava:  Kučera Martin, Zámečník Marek, Lácha Matěj, Bašek Dominik, Holý Tomáš, Zelený Tomáš, Komár Jáchym, Vecko Martin

5.  Baník Rtyně

27.8. - Memoriál J.Břížďaly Česká Skalice - turnaj pro r. 2007 a ml.
Na tomto turnaji nás reprezentovali 4 hráči ročníku 07´a 4 hráči ročníku 08´, kteří se rozhodně mezi staršími spolu i protihráči ani trošku neztratili a byli našemu týmu velkou oporou. První zápas byla velká "otloukaná", kdy jsme se teprve sehrávali a pro mladší hráče to byla první zkouška v rozestavení 5 + 1. Od druhého zápasu, kdy jsme jen těsně a i vlivem fotbalové smůly, prohráli s pozdějším jednoznačným vítězem z Letohradu, se náš výkon znatelně zlepšoval a odehráli jsme velmi dobrá utkání. Celkem jednoznačně jsme přehráli Baník Žacléř a Červený Kostelec. Poté se na nás již začala postupně projevovat únava zaviněná horkým počasím i fyzickým a psychickým vytížením z předešlých utkání. Přesto jsme však dokázali odehrát vyrovnané utkání se silným FC HK. Konečné šesté místo odpovídalo našem aktuálním možnostem a v žádném případě není zklamáním. Všem klukům i jejich rodičům děkujeme za příkladnou reprezentaci MFK.

Sestava:  Kučera Martin, Lácha Matěj, Zelený Tomáš, Komár Jáchym, Hronovský Adam, Lochman Lukáš, Bělobrádek Vojtěch, Váňa Gabriel

8. TJ Červený Kostelec

27.8. - Opočno Cup 2016 - turnaj SP pro r.2006 a ml.
Pro naše mužstvo ne příliš herně povedený turnaj, který jsme odehráli současně v kombinaci s turnajem v ČS. Chtěli bychom tímto poděkovat všem zúčastněným hráčům a rodičům za jejich přístup k zajištění reprezentace na tomto turnaji. I turnaje s takovýmto konečným výsledkem jsou pro náš další fotbalový vývoj přínosem a "velkou školou".

Sestava:  Kubišta Kryštof, Bašek Dominik, Holý Tomáš, Smrco Adam, Koza Petr, Vecko Martin, Lácha Matěj, Zelený Tomáš, Zítko Tomáš, Kamenský Martin

Ročník 2009 se zúčastnil Autosas Cuou v Solnici

Ve vražedném sobotním vedru sehráli hráči ročníku 2009 svůj první přípravný turnaj. Úkolem dne bylo vyzkoušet složení obrany pro rozestavení 4+1 (na jaře kluci ve formátu 3+0 prohráli jen 2 zápasy, zvykli si na útočnou, nátlakovou hru a velké množství vstřelených branek).

V dopolední části turnaje jsme předvedli bojovnou hru s neočekávaně dobrými výsledky, vrcholem bylo vítězství nad FC Hradec Králové. Po obědě a drtivé porážce od domácího týmu (turnaj nakonec vyhrál rozdílem třídy) nám rychle ubývaly síly, z dalších 3 utkání s vyrovnanými soupeři jsme uhráli jen 1 bod a obsadili celkově 8. místo. V brance zopakoval předchozí nadějné výkony Kuba Hanzl, pilířem obrany byl Vašek Leugner (vstřelil i 1 gól), dobře zahráli Vojta Kučera a Kuba Bělobrádek (1 gól) a také Adam Paar (*2010), elitní střelec jara, který si poprvé vyzkoušel obranné povinnosti. Útočníci se opět prosadili všichni – Ondra Říha (5 gólů), Vašek Poláček (5 gólů), Matyáš Hubálek (1 gól) a Honza Ježek (1 gól). Zkušenosti nabíral i Tony Hubálek (*2010).

Celkové umístění odpovídá našim momentálním možnostem. Ověřili jsme si, že kvalitou nezaostáváme, ale chybí tréninky (někteří hráči ještě prakticky nezačali trénovat). Pokud se nám během podzimu podaří zlepšit kondici a zafixovat základní herní návyky, může tento tým potvrdit očekávání a stát se jedním z nejlepších v kraji.

Pořadí turnaje:

1. Solnice A, 2.Trutnov, 3. Svitavy, 4. FK Pardubice A, 5. FK Pardubice B, 6. FC H. Králové B, 7. Velká Jesenice, 8. MFK Nové Město n/M, 9. FC H. Králové A, 10. Libchavy, 11. Swidnica (PL), 12. Chrudim, 13. Solnice B, 14. Rychnov n/K, 15. Jaroměř, 16. Dobruška

28.8.2016 - Muži vezou z Lázní Bělohrad 1 bod

Lázně Bělohrad - MFK Nové Město nad Metují 2:2 (2:0) p.k. 4:3

Branky MFK: Srubjan (pen), Klikar

Sestava MFKKrunčík - Soumar, Maur D., Srubjan, Lelek, Klikar, Vít, Maur V. (75.Hofman), Zákravský, Růžička, Nejman

Do dnešního utkání jsme nastoupili v nezvyklé sestavě oslabeni o několik zraněných hráčů základní sestavy.Trenér Killar jen těžko dával dohromady sestavu a na  postu podhrotového hráče musel nastoupil i Dominik Maur,když všichni hráči,kteří nastoupili si zaslouží pochvalu a uznání za svůj výkon.
Ze začátku prvního poločasu měli domácí uzemní převahu,ale branku hostí vážněji neohrozili.V 18. min zahrávali hosté rohový kop a Růžičkova hlavička skončila těsně vedle domácí branky.V dalších minutách utkáni si domácí přeci jen vytvořili 2 šance,ale zůstaly bez využití.Když už pomalu končil první poločas tak domácí v 42. minutě po standartní situaci vstřelili po hlavičce první gól a následně ve 44. minutě si hosté srazili míč do vlastní branky a bylo to najednou 2 : 0.
Druhý poločas byl vyrovnanější a domácí asi pod dojmem svého vedení přenechali herní iniciativu hostům. V 60 min. unikajicíko Klikara zastavila domácí obrana faulem a z nařízené penalty Srubjan snížil na  2 : 1.Než se domácí vzpamatovali tak za 2 minuty jim unikl znovu Klikar a vyrovnal na 2 : 2.Hra se pak přiostřila na což doplatili domácí vyloučením za nevybíravý zákrok na Růžičku.Utkání dospělo do remízového konce,když ve střelbě penalt byli štastnější domácí.

"Bodu  i výkonu naší improvizované sestavy si velmi cením a hráčům za to děkuji.  K rozhodčím se nikdy nevyjadřuji,   ale dnes je musím za jejich výkon pochválit, především pak hlavního,  který nepodlehl tlaku fanoušků a utkání odřídil velmi zkušeně. Myslím,  že odtud se budou body vozit velmi těžko." Miloš Killar - trenér MFK

27.8.2016 - Starší dorost doma remizoval s Vysokým Mýtem

MFK Nové Město nad Metují - SK Vysoké Mýto 3:3 (1:1) p.k.: 1:4

Branky MFK20.Vítek, 65.Hable, 89.Práza pen.

Sestava MFK: Flígr - Němec (68.Lelek), Mádr, Rathouský, Zamastil, Hable, Zítko, Vítek, Valášek, Práza, Holčík (46.Hůlek D)

"Dnešní utkání je pro mě velkým zklamáním. Náš výkon zůstal daleko za výkony z minulých zápasů. Hosté byli aktivnější a důraznější. My jsme jen občas zahrozili z rychlých brejků a jen se štěstím jsme dovedli utkání k remízovému konci. Nakonec si hosté odvezli zaslouženě bod navíc za závěrečné penalty." - P. Holčík - trenér MFK

« Předchozí 1 26 27 28 29 30 31 32 54 81 107 Další »