9.9.2017 - Mladší přípravka měla náročnou sobotu

MFK

V sobotu 9.9. nastal pro náš tým první kritický den, kdy kolidoval termín turnajů okresního a krajského přeboru. Vzhledem k omluvenkám a nemocem jsme nominovali 3x5 hráčů, což znamenalo odehrát všechna utkání bez střídání. Zatímco v Broumově vše klaplo, v Náchodě byla ranní realita -2 hráči, tým se podařilo doplnit až v průběhu dopoledne.

V Náchodě proběhlo 1.kolo krajského přeboru, které jsme po dohodě s ostatními trenéry odehráli po ročnících. V prvním utkání byla družstva Náchoda nad síly obou našich týmů, první poločasy jsme prohráli výrazně, ve druhých už se naši hráči rozkoukali a dokázali se herně i výsledkově zlepšit. V utkání s Rasoškami byla kvalita na naší straně, kluci si zahráli a nastříleli i řadu branek.

V Broumově jsme odehráli 2. kolo okresního přeboru. Ani zde nedošlo na katastrofický scénář, začali jsme 2 vyrovnanými zápasy s Hronovem a Policí n/M a nakonec vysoko porazili Broumov, který naši hráči demoralizovali slepenými góly na začátku druhého poločasu (první poločas přitom skončil nerozhodně 2:2).

Přestože jsme z průběhu soboty měli velké obavy, realita ukázala, že přihlásit B tým byl krok správným směrem. Hrají všichni hráči, dostávají velký prostor na hřišti, kvalitou nezaostáváme, cítíme podporu rodičů. Organizačně došlo k několika logistickým chybám, které si již pro příště pohlídáme. Klíčová je v tomto ohledu spolupráce rodičů, kterou je ovšem třeba v globále vysoce ocenit.

Nakonec musíme poděkovat trenérům ostatních týmů, kteří měli pochopení pro naši těžkou situaci a umožnili nám důstojně odehrát všechna utkání. Tímto způsobem by měla spolupráce u nejmenších dětí fungovat.

Turnaj Náchod:

Tým 2009: Sestava: Leugner, Poláček, Ježek, Hubálek M.,Žďára, Výsledky:  MFK-Náchod 3:9, MFK- Rasošky 14:2, Trenér: Leugner

Tým 2010: Sestava: Čáp, Hubálek T., Jakl, Znamenáček, Hoffinger, Výsledky: MFK-Náchod 0:15, MFK – Rasošky 11:4, Trenér: Hubálek

Turnaj Broumov:

Sestava: Kučera, Paar, Škoda, Bělobrádek, Tichý, Výsledky: MFK-Hronov 2:3, MFK-Police n/M 3:4, MFK-Broumov 12:2, Trenér: Bělobrádek

Jan Bělobrádek

Okresní přebor mladších přípravek zahájil sezónu

MFK

Hadraulika Vancl OS mladších přípravek zahájila ve čtvrtek  7.září v Zábrodí  svoji mistrovskou soutěž. Naši nejmenší fotbalisté  dokázali obě zahajovací utkání vyhrát a tak úspěšně vstoupili do soutěže. Výsledky a jejich skore nás potěšili, vždyť většina kluků hrála vůbec poprvé takováto utkání. Na druhé straně jsme zaznamenali ještě mnoho nedostatků na kterých musíme zapracovat.

Výsledky:
MFK N.Město - TJ Velké Poříčí             9 : 3 / 7 : 2 /
střelci branek : Hoffinger 3x,Macháček 2x,Škoda 3x, Mencl

MFK N.Město - S. Provodov                 7 : 2 / 2 : 1 /
střelci branek: Hoffinger 4x,Macháček 2x,Škoda

Turnaj odehráli: Hoffinger Václav,Macháček Lukáš,Škoda Šimon,Mencl Patrik,Škoda Matěj,Dyntar Marek,Šulc Martin

trenéři
Macháček Jaroslav
Macháček Lukáš

5.9.2017 - Starší žáci dohrávali první kolo

MFK

V úterý 5.9. odehráli starší žáci odložený zápas prvního kola krajského přeboru na hřišti Spartaku Rychnov nad Kněžnou.  Stejně jako v předešlém utkání je po prvních minutách rozhodnuto. Po druhé brance v naší síti sice dáváme kontaktní gól a na okamžik srovnáváme hru. Následné hloupé branky po hloupých chybách, brankáře nevyjímaje, dostávají soupeře opět do herní pohody. A jen díky tomu, že druhou půli dohrává v tréninkovém tempu, si neodvážíme dvouciferný příděl. Soupeř byl prostě lepší, důraznější, rychlejší a jeho přihrávky nacházely své adresáty a proto po zásluze vyhrál.      

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

MFK : Spartak Rychnov nad Kněžnou  2:9 (2:6)

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Novotný, Vacek, Novák, Knap, Čerenkov, Ťokan, Buriánek, Šafář, Rücker, Smola

Branky MFK: Rücker, Šafář

2.9.2017 - Také mladší žáci zahájili sezónu

MFK

V sobotu 2.9. jsme s MŽ v Černilově odstartovali naši další fotbalovou pouť v KP. Ale jelikož se jednalo o turnaj ještě v rámci prázdnin, odráželo se v něm jako v zrcadle celé přípravné období – dovolené, minimální trénovanost, ukončení činnosti v MFK a to z mnoha důvodů (touha zkusit něco jiného, přestup do HK, věnování se naplno jinému sportu, … ), prázdninová nesoustředěnost a nechuť naslouchat trenérům, atd. A proto jsme byli hned v úvodu zaskočeni soupeřovou hrou, chutí všech hráčů domácích zapojit se do hry, plnit pokyny od trenérů a hlavně nadšením pro fotbal. Namísto toho jsme to my řešili odkopáváním, snahou o individuální prosazení se a nezájmem. Zároveň nás v celém turnaji zklamalo řešení finální fáze v předbrankovém prostoru a zakončení. Jinak by prohra v prvním zápase byla nižší a brankový rozdíl ve druhém vyhraném zápase mnohem vyšší. Je však nutné i dodat, že se dali najít i určitá pozitiva, na kterých je třeba stavět do příštích turnajů a zaměřit se na odstranění negativ. Turnaj hodnotíme tedy jako dobrý, to znamená za 3 body. Děkujeme hráčům ročníku 2007 Míšovi a Jáchymovi, že nás podpořili a turnaje se s námi zúčastnili.

 

Trenéři MŽ

Josef Lácha a Ivana Holá

Sestava:  Dusílek Michal, Matouš Pavel, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Dubský Pavel, Bašek Dominik, Čížek Vojta, Týfa Tobiáš, Komár Jáchym

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. – FK Černilov  2 : 6  (1 : 3)

Branky:  Čížek, Matouš

MFK Nové Město n./M. – Vamberk/Rokytnice  5 : 2  (3 : 1)

Branky:  2x Lácha, 2x Matouš, Čížek

2.9.2017 - Mladší přípravka vyhrála turnaj v České Skalici

MFK

V sobotu 2.9. jsme odehráli první kolo okresní soutěže. Zamýšlíme ji hrát s hráči začínajícími v této kategorii, tj. zejména s ročníkem 2010, vzhledem k nízké tréninkové účasti o prázdninách ale tentokrát musel hrát každý, kdo mohl.

Cíle jsme měli 2: Obhlédnout kvalitu soupeřů v soutěži, kterou jsme minulý rok nehráli a ve hře zkusit kombinovat, protože přihrávkám jsme se intenzivně věnovali již během soustředění.

V prvním utkání byla kvalita na naší straně a domácí tým jsme jasně porazili. To poznamenalo úvod utkání s V. Poříčím, který hráči podcenili a v prvním poločase museli otáčet výsledek. I proti vyspělejšímu týmu jsme se snažili kombinovat, udělali přitom pár chyb, které soupeř dokázal trestat gólově. V posledním utkání s Broumovem se již naši borci uvolnili a předvedli několik pohledných akcí, zavánějících opravdovým fotbalem.

Naše sestava se opírala o hráče, kteří absolvovali soustřední a již měsíc pravidelně trénují Rozdíl proti soupeřům, kteří nastoupili se začátečníky, byl tedy výrazný. Přesto je nutno kluky pochválit za snahu kombinovat. Chvílemi se zdálo, že začínají chápat, co po nich chceme a proč, a tak se nelze než těšit na další zápasy.  

Výsledky:
MFK – Č. Skalice 12:2 (6:0, 6:2)

MFK – V. Poříčí 6:5 (5:1, 1:4)

MFK – Broumov 14:0 (7:0, 7:0)

Sestava MFK:

Leugner (7 branek), Paar (1), M. Hubálek (9), Jakl, Kučera (4), Bělobrádek (1), Poláček (8), Znamenáček (2)

Jan Bělobrádek

3.9.2017 - Starší dorost zvítězil v Kostelci nad Orlicí

MFK

FK Kostelec nad Orlicí/Častolovice - MFK Nové Město nad Metují   0 : 2  (poločas 0 : 2)

Branky: 36´ Petráš Šimon, 43´ Flígr Dominik

Sestava MFK: Hůlek Martin - Fidra Jakub, Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Ťokan Vojtěch - Petráš Šimon, Zamastil Dominik, Zítko Daniel, Tesař Filip - Hůlek Dušan, Flígr Dominik

Náhradník: Sivý Marian

V neděli 3.9.2017 jsme nastoupili k dalšímu utkání Krajského přeboru staršího dorostu, tentokrát na hřišti v Kostelci nad Orlicí. Jak je naším zvykem, do utkání jsme vstoupili aktivně a již ve třetí minutě mohl Dušan Hůlek potrestat vyběhnutí brankáře domácích, avšak střela ze střední vzdálenosti minula branku. Ve dvacáté minutě byl stejný hráč tak překvapen z propadu domácí obrany, že ve vyložené brankové příležitosti nedokázal skórovat. Hned z dalšího našeho útoku orazítkoval Šimon Petráš tyč domácí branky. Tyto brankové příležitosti byly výsledkem aktivní hry všech našich hráčů a naši snahu korunoval brankovým zakončením ve 36´ Šimon Petráš. Jelikož naše aktivita pokračovala, tak se po samostatném průniku ve 43´prosadil Dominik Flígr a tím pečetil výsledek prvního poločasu.

Druhý poločas již nebyl z naší strany tak útočně laděný. Aktivní hrou se nám však dařilo eliminovat útočnou snahu domácího týmu. Hra se přelévala od šestnáctky po šestnáctku bez výrazných  brankových příležitostí na obou stranách. Díky našim brankám z prvního poločasu jsme dotáhli utkání do vítězného konce. Stínem utkání je opětovné zranění Mariana Sivého, který v 75´střídal Šimona Petráše a také zranění domácího hráče. Oběma hráčům přejeme brzké uzdravení.

Všem hráčům děkujeme za předvedený výkon, který hodnotíme jako nejlepší za uplynulá čtyři kola.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

3.9.2017 - Starší přípravka odehrála první kolo

MFK
První kolo KP jsme odehráli v neděli 3.9. v Častolovicích. Přestože ještě někteří hráči ještě nezačali z důvodů prázdninového režimu s tréninkem a někteří si užívali na dovolené, ostatní čekal ostrý start. Nakonec se podařilo postavit v obou ročnících zřejmě to nejsilnější, co máme v současné době k dispozici. 
 
tým roč. 07 - v prvním zápase proti domácímu souklubí Kostelec n. Orlicí/Častolovice podáváme proti ročníku 2007 kvalitní týmový výkon, dobře kombinujeme a utkání končí remízou. Ve druhém poločase, proti ročníku 2008, se nám po vstřelení prvního gólu vše daří a je nás plné hřiště, což dokládá počet vstřelených branek.
     Ve druhém zápase proti souklubí Dobruška/Opočno nám odpadá pro zranění Honza Havelský a zůstává nám pouze jeden hráč na střídačce.  Proti roč. 2007 si ve 20 vteřině bohužel netakticky vsítíme vlastní branku dáváme hlavy dolů a jsme jen diváky nádherných kombinací soupeře. Schází vůle se poprat o míč, nasazení a nabídka, měníme rozestavení a brzdíme narůstající skóre až v posledních 5 minutách hry. Ve druhém poločase, proti ročníku 2008, hrajeme vyrovnaně,  ale již nám schází lehkost a několikrát řeší brankář situaci 1 vs 1 jen včasným výběhem a pohybem s hrou. Naši tahouni Matěj Lácha a Tom Zelený však neúnavnou prací pro tým rozhodují o vítězství 5:2 pro nás.
Až na jedno utkání všechny hráče chválím.
 
tým roč. 08 - dnes nás čekal první mistrovský zápas v této kategorii. S naším působením můžeme být vcelku spokojeni, i když výsledkově to mohlo být určitě lepší. Proti mladším hráčům Kostelce n.Orl./Častolovic jsme odehráli vyrovnané utkání, bohužel jsme v závěru pouze korigovali výsledek na 2:3. Proti staršímu ročníku jsme se ujali vedení gólem Vašíka Poláčka (roč.09), kterému děkujeme, že nám jel dnes pomoci a dlouho jsme drželi nadějný stav, na vyspělost, chytrost a důraz soupeře jsme nakonec nestačili. 
     V druhém zápase proti mladšímu týmu Dobruška/Opočno, se kterými jsme se potkávali v loňské sezoně, jsme nezačali dobře a prohrávali již 1:4. Kluci ukázali charakter a góly vstřelenými v rychlém sledu zápas otočili na 5:4, bohužel náš nedůraz v závěru tohoto poločasu znamenal konečnou remízu. V závěrečném poločase nás čekal zkušený a silný tým roč. 07. Překvapivě jsme se drželi do cca 7 minuty, kluci makali a snažili se soupeři hru znesnadnit. Nakonec se soupeř přeci jen prosadil a pohodlně dokráčel k vysoké výhře. 
     V letošní sezoně určitě nečekáme snadné zápasy, co nás mrzí, jsou laciné góly, které dostáváme ať již po špatné rozehrávce či nedostatečném důrazu. Na tom musíme nejvíce zapracovat. Dnes nelze vyzdvihnout jednotlivce, kluci makali jako tým a za to jim děkuji. 
 
trenéři SP :
Vladimír Hronovský
Milan Vrba
 
sestava :
 
tým 07: Lukáš Vrba, Michal Dusílek, Petr Koza, Jáchym Komár, Martin Vecko, Tomáš Zelený, Matěj Lácha, Jan Havelský
 
tým 08 : Štěpán Čáp, Štěpán Zámečník, Oliver Kozák, Lukáš Lochman, Fanda Škoda, Vojtěch Bělobrádek, Eliáš Kozák, Václav Poláček, Adam Hronovský
 
Výsledky :
 
MFK - Kostelec/Častolovice   18:11
 
tým 07 - 14:3 (3:3, 11:0)
 
branky :Zelený 5x, Komár 4x, Lácha 3x, Koza, Havelský
 
tým 08 - 4:8 (2:3, 2:5)
 
branky : Škoda, Lochman, Poláček, Hronovský
 
MFK - Dobruška/Opočno       10:21
 
tým 07 - 5:12 (0:10, 5:2)
 
branky : Lácha 2x, Zelený, Havelský, Vecko
 
tým 08 - 5:14 (5:5, 0:9)
 
branky : Bělobrádek 2x, Eliáš Kozák, Lochman, Hronovský

2.9.2017 - Starší žáci těsně podlehli Vrchlabí

MFK

MFK : FC Vrchlabí  2:3 (0:2)

Branky MFK: Buriánek, Rücker

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Novotný, Vacek, Novák, Knap, Čerenkov, Ťokan, Buriánek, Šafář, Rücker, Smola

Až ke třetímu zápasu sezony, v sobotu 2.9. , se konečně scházíme v kompletním počtu a poprvé před domácím publikem. Jenže náš vlažný začátek dostává soupeře po minutě do vedení. Dvě minuty na to soupeř doráží střeli, kterou náš gólman neudržel, a pojišťuje své vedení. Po deseti odehraných minutách se obraz hry srovnává, máme převahu, ale koncovka schází. Naopak Pepa Novák chybnou rozehrou nabízí šanci soupeři, ale náš gólman ji včasným vyběhnutím likviduje. Chvilku střela Adama Buriánka míjí branku. V 25 minutě akce Buriánek – Rücker končí na kopačce Honzy Šafáře a pak mimo.  Před koncem poločasu se David Rücker v tísni dostává do šance, ale brankář hostí je úspěšnější. Po půli si vytváříme tlak, ale opět bez koncovky. A tak po osmi odehraných minutách, námi nepohlídaný roh soupeře, rozhoduje výsledek zápasu. Logicky po tom následuje tlak soupeře, ale v 25 minutě Adam Buriánek koriguje skóre, a minutu na to dává David Rücker kontaktní gól. A u toho bohužel zůstává, náznaky šancí sice máme, ale opět bez finále.  

Jak již bylo řečeno, poprvé jsme byli v plném počtu. Na Honzovi Šafářovi bylo znát, že se s balonem pár týdnů nepotkal, oproti tomu Lukáš Knap vytvořil,  s Kubou Vackem, alespoň tady ve druhé půli, kdy už si „to sedlo“, dobrou stoperskou dvojici. Adam Buriánek dnes hrál s přehledem a zvlášť konec zápasu si užíval. Jen tomu chyběla ta vyrovnávající třešnička.  

A co bylo dnes špatně ? Neumíme střílet v tísni. Na tréninku pálíme jak u Verdunu, ale když nám na záda dýchá soupeř, nevíme co s míčem.

Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a za jejich povzbuzující hodnocení. Klukům jej určitě vyřídíme.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

2.9.2017 - Muži získali s Bydžovem 2 body

MFK

MFK Nové Město nad Metují - RMSK Cidlina 2:2 (1:1) p.k. 4:2

Branky MFK: Vít, Nejman

Sestava MFKŠebesta - Jelen, Darebník (50. Zítko, 77. Hofman), Valášek P., Lelek, Kollár, Vít, Semerák (69. Hůlek, 90. Maur v.), Zákravský, Růžička, Nejman

Utkání hrané na hřišti ve Velké Jesenici zahájili "domácí" výborně, když již v 11. minutě skončil Vítův trestný kop po teči v hostující brance - 1:0. Novoměští byli v této fázi zápasu lepším týmem, ale to se změnilo po vyrovnávací brance, která padla v 21. minutě a naopak hosté mírně převzali otěže utkání. Utkání se ke konci poločasu vyrovnalo a domácí měli ještě dvě šance. Nejdříve v 39. minutě Darebník zblízka hlavičkoval jen do rukou brankáře a poté v 45. minutě přestáli hosté nebezpečný závar ve svém vápně.

Druhý poločas začal stejně jako první tedy brankou z trestného kopu, jenže tentokrát v síti domácích - 1:2. Domácí se poté snažili o vyrovnání, ale dlouho se jim nedařilo vážněji ohrozit hostující branku. Až v 83. minutě po rohovém kopu nastal obrovský závar před hostující brankou a nakonec Nejman propálil míč do branky a srovnal skóre - 2:2. V poslední minutě mohl dokonce novoměstský Vít strhnout vítězství na domácí stranu, ale ve velké šanci zblízka hlavičkoval jen do brankáře. 

Následovali tedy pokutové kopy, v nichž byli novoměští úspěšnější a získali tak bonusový bod.

 

"Dnes jsme vybojovali dva body. Oproti minulým utkánim nás dnes zdobila týmovost, dodržovani taktických pokynů a bojovnost, vedli jsme, poté prohrávali, v poslední čtvrthodině to vypadalo, že odejdeme bez bodu, nakonec jsme mohli v poslední minutě strhnout vedení na svoji stranu, kdy Víta famozně vychytal Průcha. V penaltovem rostřelu jsme byli hladovějsi po druhém bodu. Chtěli bychom poděkovat lidem z Velké Jesenice za pěknou návstěvu, atmosféru, hřiste, klobásu, pivo a zázemi a těsime se na dalši "domáci" zápasy v jesenickém azylu. Díky hráčum a lidem z novoměstského i jesenického fotbalu." - D. Maur

Vyjádření předsedy klubu ke stavu fotbalového hřiště

MFK

Kvůli špatnému stavu travnaté hrací plochy hrála v posledních letech většinou na umělé trávě, jenže to jim zatrhla na svém zasedání začátkem srpna Sportovně-technická komise Krajského fotbalového svazu, která schválila směrnici, v níž doslova stojí: „VV KFS na svém zasedání dne 7. srpna 2017 rozhodl o okamžitém zákazu hry na hřištích s umělým travnatým povrchem (UMT) v termínu od 15. 04. do 15. 10. Tento zákaz platí pro všechny kategorie. V případě nepříznivého počasí o přesunu utkání na UMT rozhodne R daného utkání.“

„Negativní dopad současné situace na cca 120 členů našich mládežnických družstev je to, co mě na celé situaci nejvíce mrzí,“ říká v krátkém rozhovoru VILÉM MAUR, předseda Výkonného výboru MFK Nové Město nad Metují.

Po třech venkovních zápasech se poprvé v nové sezóně představí novoměstští muži v domácím prostředí. Jenže ne doma v Novém Městě, ale v azylu ve Velké Jesenici. Proč?
Ano, první „domácí“ zápas skutečně začínáme na hřišti ve Velké Jesenici a já bych rád touto cestou poděkoval fotbalovému klubu ve Velké Jesenici, že nám využití tohoto krásného hřiště umožnil, a to nejenom pro tento zápas, ale i pro celou řadu našich tréninků a zápasů v letní přípravě.

Zásadním důvodem, proč prakticky „musíme“ využít hřiště ve Velké Jesenici, je velice špatný stav travnaté hrací plochy v Novém Městě nad Metují, který je z dlouhodobého hlediska důsledkem absolutně nedostatečných investic do tohoto hřiště a z krátkodobého hlediska kumulací několika akcí, které se na hřišti odehrály během letního období, a které i tak špatný stav ještě zhoršily.

Kdy je podle vás reálné, že se vrátíte zpět do Nového Města?
Protože KFS (Krajský fotbalový svaz – pozn. autora) vydal plošný zákaz využívání hřišť s umělou trávou v termínu do 15. 10., nám neumožňuje využívat umělou trávu v dřívějším termínu, budeme muset vzniklou situaci řešit operativně s tím, že do termínu 15. 10. budeme kombinovat využívání hřiště ve Velké Jesenici s hřištěm v Novém Městě nad Metují.

Hřiště v areálu Stadionu generála Klapálka, na nichž hrajete, jsou ve vlastnictví Sportovního klubu. Jak se k vaší složité situaci staví vedení SK?
I vedení SK si je vědomo, že současná situace je neudržitelná a je potřeba ji zásadně řešit. Protože zásadní řešení je spojeno s poměrně vyšší investicí, vedení SK v únoru letošního roku zpracovalo projekt nového travnatého hřiště v Novém Městě nad Metují a podalo žádost o investiční dotaci na MŠMT (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy – pozn. autora). Bohužel na základě známých skutečností, které se na MŠMT odehrály při poskytování sportovních dotací, byly všechny investiční dotace zastaveny s tím, že bylo nutné celý proces podání žádostí zopakovat, a to v nově vypsaném termínu do 15. 8. V návaznosti na to SK podalo novou žádost a nyní netrpělivě všichni čekáme na její posouzení a rozhodnutí ministerstva. Spolu s tím je pro vyřešení tohoto problému naprosto klíčová i případná podpora všech orgánů města. 

Týká se tento problém s hřišti i novoměstské mládeže, nebo ta může v Novém Městě hrát?
Negativní dopad současné situace na cca 120 členů našich mládežnických družstev je to, co mě na celé situaci nejvíce mrzí. Na druhou stranu nám to dodává velice silné odhodlání celou situaci zásadně řešit a já jsem přesvědčen, že nejpozději příští rok v létě již spolu budeme moci dělat rozhovor na krásném novém travnatém hřišti v Novém Městě nad Metují.

Zdroj: http://nachodsky.denik.cz/fotbal_region/maur-situaci-budeme-muset-resit-operativne-20170901.html

« Předchozí 1 25 26 27 28 29 30 31 32 64 95 126 Další »