3.9.2017 - Starší dorost zvítězil v Kostelci nad Orlicí

MFK

FK Kostelec nad Orlicí/Častolovice - MFK Nové Město nad Metují   0 : 2  (poločas 0 : 2)

Branky: 36´ Petráš Šimon, 43´ Flígr Dominik

Sestava MFK: Hůlek Martin - Fidra Jakub, Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Ťokan Vojtěch - Petráš Šimon, Zamastil Dominik, Zítko Daniel, Tesař Filip - Hůlek Dušan, Flígr Dominik

Náhradník: Sivý Marian

V neděli 3.9.2017 jsme nastoupili k dalšímu utkání Krajského přeboru staršího dorostu, tentokrát na hřišti v Kostelci nad Orlicí. Jak je naším zvykem, do utkání jsme vstoupili aktivně a již ve třetí minutě mohl Dušan Hůlek potrestat vyběhnutí brankáře domácích, avšak střela ze střední vzdálenosti minula branku. Ve dvacáté minutě byl stejný hráč tak překvapen z propadu domácí obrany, že ve vyložené brankové příležitosti nedokázal skórovat. Hned z dalšího našeho útoku orazítkoval Šimon Petráš tyč domácí branky. Tyto brankové příležitosti byly výsledkem aktivní hry všech našich hráčů a naši snahu korunoval brankovým zakončením ve 36´ Šimon Petráš. Jelikož naše aktivita pokračovala, tak se po samostatném průniku ve 43´prosadil Dominik Flígr a tím pečetil výsledek prvního poločasu.

Druhý poločas již nebyl z naší strany tak útočně laděný. Aktivní hrou se nám však dařilo eliminovat útočnou snahu domácího týmu. Hra se přelévala od šestnáctky po šestnáctku bez výrazných  brankových příležitostí na obou stranách. Díky našim brankám z prvního poločasu jsme dotáhli utkání do vítězného konce. Stínem utkání je opětovné zranění Mariana Sivého, který v 75´střídal Šimona Petráše a také zranění domácího hráče. Oběma hráčům přejeme brzké uzdravení.

Všem hráčům děkujeme za předvedený výkon, který hodnotíme jako nejlepší za uplynulá čtyři kola.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

3.9.2017 - Starší přípravka odehrála první kolo

MFK
První kolo KP jsme odehráli v neděli 3.9. v Častolovicích. Přestože ještě někteří hráči ještě nezačali z důvodů prázdninového režimu s tréninkem a někteří si užívali na dovolené, ostatní čekal ostrý start. Nakonec se podařilo postavit v obou ročnících zřejmě to nejsilnější, co máme v současné době k dispozici. 
 
tým roč. 07 - v prvním zápase proti domácímu souklubí Kostelec n. Orlicí/Častolovice podáváme proti ročníku 2007 kvalitní týmový výkon, dobře kombinujeme a utkání končí remízou. Ve druhém poločase, proti ročníku 2008, se nám po vstřelení prvního gólu vše daří a je nás plné hřiště, což dokládá počet vstřelených branek.
     Ve druhém zápase proti souklubí Dobruška/Opočno nám odpadá pro zranění Honza Havelský a zůstává nám pouze jeden hráč na střídačce.  Proti roč. 2007 si ve 20 vteřině bohužel netakticky vsítíme vlastní branku dáváme hlavy dolů a jsme jen diváky nádherných kombinací soupeře. Schází vůle se poprat o míč, nasazení a nabídka, měníme rozestavení a brzdíme narůstající skóre až v posledních 5 minutách hry. Ve druhém poločase, proti ročníku 2008, hrajeme vyrovnaně,  ale již nám schází lehkost a několikrát řeší brankář situaci 1 vs 1 jen včasným výběhem a pohybem s hrou. Naši tahouni Matěj Lácha a Tom Zelený však neúnavnou prací pro tým rozhodují o vítězství 5:2 pro nás.
Až na jedno utkání všechny hráče chválím.
 
tým roč. 08 - dnes nás čekal první mistrovský zápas v této kategorii. S naším působením můžeme být vcelku spokojeni, i když výsledkově to mohlo být určitě lepší. Proti mladším hráčům Kostelce n.Orl./Častolovic jsme odehráli vyrovnané utkání, bohužel jsme v závěru pouze korigovali výsledek na 2:3. Proti staršímu ročníku jsme se ujali vedení gólem Vašíka Poláčka (roč.09), kterému děkujeme, že nám jel dnes pomoci a dlouho jsme drželi nadějný stav, na vyspělost, chytrost a důraz soupeře jsme nakonec nestačili. 
     V druhém zápase proti mladšímu týmu Dobruška/Opočno, se kterými jsme se potkávali v loňské sezoně, jsme nezačali dobře a prohrávali již 1:4. Kluci ukázali charakter a góly vstřelenými v rychlém sledu zápas otočili na 5:4, bohužel náš nedůraz v závěru tohoto poločasu znamenal konečnou remízu. V závěrečném poločase nás čekal zkušený a silný tým roč. 07. Překvapivě jsme se drželi do cca 7 minuty, kluci makali a snažili se soupeři hru znesnadnit. Nakonec se soupeř přeci jen prosadil a pohodlně dokráčel k vysoké výhře. 
     V letošní sezoně určitě nečekáme snadné zápasy, co nás mrzí, jsou laciné góly, které dostáváme ať již po špatné rozehrávce či nedostatečném důrazu. Na tom musíme nejvíce zapracovat. Dnes nelze vyzdvihnout jednotlivce, kluci makali jako tým a za to jim děkuji. 
 
trenéři SP :
Vladimír Hronovský
Milan Vrba
 
sestava :
 
tým 07: Lukáš Vrba, Michal Dusílek, Petr Koza, Jáchym Komár, Martin Vecko, Tomáš Zelený, Matěj Lácha, Jan Havelský
 
tým 08 : Štěpán Čáp, Štěpán Zámečník, Oliver Kozák, Lukáš Lochman, Fanda Škoda, Vojtěch Bělobrádek, Eliáš Kozák, Václav Poláček, Adam Hronovský
 
Výsledky :
 
MFK - Kostelec/Častolovice   18:11
 
tým 07 - 14:3 (3:3, 11:0)
 
branky :Zelený 5x, Komár 4x, Lácha 3x, Koza, Havelský
 
tým 08 - 4:8 (2:3, 2:5)
 
branky : Škoda, Lochman, Poláček, Hronovský
 
MFK - Dobruška/Opočno       10:21
 
tým 07 - 5:12 (0:10, 5:2)
 
branky : Lácha 2x, Zelený, Havelský, Vecko
 
tým 08 - 5:14 (5:5, 0:9)
 
branky : Bělobrádek 2x, Eliáš Kozák, Lochman, Hronovský

2.9.2017 - Starší žáci těsně podlehli Vrchlabí

MFK

MFK : FC Vrchlabí  2:3 (0:2)

Branky MFK: Buriánek, Rücker

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Novotný, Vacek, Novák, Knap, Čerenkov, Ťokan, Buriánek, Šafář, Rücker, Smola

Až ke třetímu zápasu sezony, v sobotu 2.9. , se konečně scházíme v kompletním počtu a poprvé před domácím publikem. Jenže náš vlažný začátek dostává soupeře po minutě do vedení. Dvě minuty na to soupeř doráží střeli, kterou náš gólman neudržel, a pojišťuje své vedení. Po deseti odehraných minutách se obraz hry srovnává, máme převahu, ale koncovka schází. Naopak Pepa Novák chybnou rozehrou nabízí šanci soupeři, ale náš gólman ji včasným vyběhnutím likviduje. Chvilku střela Adama Buriánka míjí branku. V 25 minutě akce Buriánek – Rücker končí na kopačce Honzy Šafáře a pak mimo.  Před koncem poločasu se David Rücker v tísni dostává do šance, ale brankář hostí je úspěšnější. Po půli si vytváříme tlak, ale opět bez koncovky. A tak po osmi odehraných minutách, námi nepohlídaný roh soupeře, rozhoduje výsledek zápasu. Logicky po tom následuje tlak soupeře, ale v 25 minutě Adam Buriánek koriguje skóre, a minutu na to dává David Rücker kontaktní gól. A u toho bohužel zůstává, náznaky šancí sice máme, ale opět bez finále.  

Jak již bylo řečeno, poprvé jsme byli v plném počtu. Na Honzovi Šafářovi bylo znát, že se s balonem pár týdnů nepotkal, oproti tomu Lukáš Knap vytvořil,  s Kubou Vackem, alespoň tady ve druhé půli, kdy už si „to sedlo“, dobrou stoperskou dvojici. Adam Buriánek dnes hrál s přehledem a zvlášť konec zápasu si užíval. Jen tomu chyběla ta vyrovnávající třešnička.  

A co bylo dnes špatně ? Neumíme střílet v tísni. Na tréninku pálíme jak u Verdunu, ale když nám na záda dýchá soupeř, nevíme co s míčem.

Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a za jejich povzbuzující hodnocení. Klukům jej určitě vyřídíme.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva SŽ

2.9.2017 - Muži získali s Bydžovem 2 body

MFK

MFK Nové Město nad Metují - RMSK Cidlina 2:2 (1:1) p.k. 4:2

Branky MFK: Vít, Nejman

Sestava MFKŠebesta - Jelen, Darebník (50. Zítko, 77. Hofman), Valášek P., Lelek, Kollár, Vít, Semerák (69. Hůlek, 90. Maur v.), Zákravský, Růžička, Nejman

Utkání hrané na hřišti ve Velké Jesenici zahájili "domácí" výborně, když již v 11. minutě skončil Vítův trestný kop po teči v hostující brance - 1:0. Novoměští byli v této fázi zápasu lepším týmem, ale to se změnilo po vyrovnávací brance, která padla v 21. minutě a naopak hosté mírně převzali otěže utkání. Utkání se ke konci poločasu vyrovnalo a domácí měli ještě dvě šance. Nejdříve v 39. minutě Darebník zblízka hlavičkoval jen do rukou brankáře a poté v 45. minutě přestáli hosté nebezpečný závar ve svém vápně.

Druhý poločas začal stejně jako první tedy brankou z trestného kopu, jenže tentokrát v síti domácích - 1:2. Domácí se poté snažili o vyrovnání, ale dlouho se jim nedařilo vážněji ohrozit hostující branku. Až v 83. minutě po rohovém kopu nastal obrovský závar před hostující brankou a nakonec Nejman propálil míč do branky a srovnal skóre - 2:2. V poslední minutě mohl dokonce novoměstský Vít strhnout vítězství na domácí stranu, ale ve velké šanci zblízka hlavičkoval jen do brankáře. 

Následovali tedy pokutové kopy, v nichž byli novoměští úspěšnější a získali tak bonusový bod.

 

"Dnes jsme vybojovali dva body. Oproti minulým utkánim nás dnes zdobila týmovost, dodržovani taktických pokynů a bojovnost, vedli jsme, poté prohrávali, v poslední čtvrthodině to vypadalo, že odejdeme bez bodu, nakonec jsme mohli v poslední minutě strhnout vedení na svoji stranu, kdy Víta famozně vychytal Průcha. V penaltovem rostřelu jsme byli hladovějsi po druhém bodu. Chtěli bychom poděkovat lidem z Velké Jesenice za pěknou návstěvu, atmosféru, hřiste, klobásu, pivo a zázemi a těsime se na dalši "domáci" zápasy v jesenickém azylu. Díky hráčum a lidem z novoměstského i jesenického fotbalu." - D. Maur

Vyjádření předsedy klubu ke stavu fotbalového hřiště

MFK

Kvůli špatnému stavu travnaté hrací plochy hrála v posledních letech většinou na umělé trávě, jenže to jim zatrhla na svém zasedání začátkem srpna Sportovně-technická komise Krajského fotbalového svazu, která schválila směrnici, v níž doslova stojí: „VV KFS na svém zasedání dne 7. srpna 2017 rozhodl o okamžitém zákazu hry na hřištích s umělým travnatým povrchem (UMT) v termínu od 15. 04. do 15. 10. Tento zákaz platí pro všechny kategorie. V případě nepříznivého počasí o přesunu utkání na UMT rozhodne R daného utkání.“

„Negativní dopad současné situace na cca 120 členů našich mládežnických družstev je to, co mě na celé situaci nejvíce mrzí,“ říká v krátkém rozhovoru VILÉM MAUR, předseda Výkonného výboru MFK Nové Město nad Metují.

Po třech venkovních zápasech se poprvé v nové sezóně představí novoměstští muži v domácím prostředí. Jenže ne doma v Novém Městě, ale v azylu ve Velké Jesenici. Proč?
Ano, první „domácí“ zápas skutečně začínáme na hřišti ve Velké Jesenici a já bych rád touto cestou poděkoval fotbalovému klubu ve Velké Jesenici, že nám využití tohoto krásného hřiště umožnil, a to nejenom pro tento zápas, ale i pro celou řadu našich tréninků a zápasů v letní přípravě.

Zásadním důvodem, proč prakticky „musíme“ využít hřiště ve Velké Jesenici, je velice špatný stav travnaté hrací plochy v Novém Městě nad Metují, který je z dlouhodobého hlediska důsledkem absolutně nedostatečných investic do tohoto hřiště a z krátkodobého hlediska kumulací několika akcí, které se na hřišti odehrály během letního období, a které i tak špatný stav ještě zhoršily.

Kdy je podle vás reálné, že se vrátíte zpět do Nového Města?
Protože KFS (Krajský fotbalový svaz – pozn. autora) vydal plošný zákaz využívání hřišť s umělou trávou v termínu do 15. 10., nám neumožňuje využívat umělou trávu v dřívějším termínu, budeme muset vzniklou situaci řešit operativně s tím, že do termínu 15. 10. budeme kombinovat využívání hřiště ve Velké Jesenici s hřištěm v Novém Městě nad Metují.

Hřiště v areálu Stadionu generála Klapálka, na nichž hrajete, jsou ve vlastnictví Sportovního klubu. Jak se k vaší složité situaci staví vedení SK?
I vedení SK si je vědomo, že současná situace je neudržitelná a je potřeba ji zásadně řešit. Protože zásadní řešení je spojeno s poměrně vyšší investicí, vedení SK v únoru letošního roku zpracovalo projekt nového travnatého hřiště v Novém Městě nad Metují a podalo žádost o investiční dotaci na MŠMT (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy – pozn. autora). Bohužel na základě známých skutečností, které se na MŠMT odehrály při poskytování sportovních dotací, byly všechny investiční dotace zastaveny s tím, že bylo nutné celý proces podání žádostí zopakovat, a to v nově vypsaném termínu do 15. 8. V návaznosti na to SK podalo novou žádost a nyní netrpělivě všichni čekáme na její posouzení a rozhodnutí ministerstva. Spolu s tím je pro vyřešení tohoto problému naprosto klíčová i případná podpora všech orgánů města. 

Týká se tento problém s hřišti i novoměstské mládeže, nebo ta může v Novém Městě hrát?
Negativní dopad současné situace na cca 120 členů našich mládežnických družstev je to, co mě na celé situaci nejvíce mrzí. Na druhou stranu nám to dodává velice silné odhodlání celou situaci zásadně řešit a já jsem přesvědčen, že nejpozději příští rok v létě již spolu budeme moci dělat rozhovor na krásném novém travnatém hřišti v Novém Městě nad Metují.

Zdroj: http://nachodsky.denik.cz/fotbal_region/maur-situaci-budeme-muset-resit-operativne-20170901.html

23.8.2017 - Mladší žáci odehráli Memoriál L. Kaválka

MFK

V posledním přípravném týdnu před novou sezónou MŽ jsme odehráli jeden přípravný miniturnaj ve středu 23.8. proti Náchodu (roč. 06´) a ČK a poté v sobotu 26.8. jediný oficiální turnaj a to taktéž v Červeném Kostelci. Jelikož hra MŽ na půl hřistě I vše s tím spojené je pro většinu z nás něco nového, naším cílem bylo se co nejvíce “zasvětit” do nových pravidel, rozestavení, počtu hráčů na hřišti, systému hry, apod. a toto vše si zkusit v co nejširším hráčském kádru. Naše očekávání však brzo vzala za své hned z několika tradičních důvodů – ukončení aktivní činnosti či přestup do jiného klubu, pokračující prázdniny a dovolené, současně se konající turnaje SP a SŽ a z toho plynoucí velmi omezený kádr, dále pak nedostatečná natrénovanost některých hráčů a nezaujetí pro fotbal jako takový. Na druhou stranu však musíme vyzvednout vůli, bojovnost, obranné zákroky a některé individuální útočné akce, které se v průběhu turnaje v naší hře také vyskytovaly. Nezbývá než se oklepat a zaměřit se na první turnaj KP MŽ v Černilově.

Trenéři MŽ

Josef Lácha a Ivana Holá

Sestava:  Bašek Dominik, Zákravský Filip, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Dubský Pavel, Čížek Vojtěch, Kamenský Martin

Utkání:

MFK Nové Město n/M – FK Jaroměř  0 : 3

MFK Nové Město n/M – TJ Červený Kostelec  2 : 5

Branky:  2x Lácha

MFK Nové Město n/M – SK Rozkoš Česká Skalice  3 : 5

Branky:  2x Lácha, Čížek

Celkové pořadí:                                      1.  FK Jaroměř

                                                               2.  TJ Červený Kostelec

                                                               3.  SK Rozkoš Česká Skalice

                                                               4.  MFK Nové Město n/M

30.8.2017 - Starší dorost porazil Týniště

MFK

MFK Nové Město nad Metují - SK Týniště nad Orlicí   3 : 2 (poločas 0 : 1)

Branky: 75´Borůvka Adam, 87´Lelek Ivo, 88´Zítko Daniel

Sestava MFK: Hůlek Martin - Fidra Jakub, Lelek Ivo, Zamastil Jakub, Petráš Šimon - Zítko Daniel, Holčík Lukáš, Borůvka Adam, Hůlek Dušan - Flígr Dominik, Sivý Marian

Náhradníci: Ťokan Vojtěch, Tesař Filip

Ve středu 30.8.2017 jsme nastoupili k dalšímu utkání Krajského přeboru staršího dorostu proti celku SK Týniště nad Orlicí. Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale vytvořené brankové příležitosti jsme nedokázali zužitkovat. Ve 25. minutě se nám zranil náš útočník Marian Sivý a musel střídat. Do hry naskočil Filip Tesař. Soupeř postupně hru vyrovnával a výsledkem byla ve 42. minutě branka. Do kabin jsme šli za nepříznivého stavu.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem zvrátit nepříznivý stav utkání. Soupeř našemu tlaku odolával a rychlými protiútoky se snažil rozhodnout utkání. V 75. minutě se prosadil Adam Borůvka a bylo srovnáno. V 78.minutě, po rohovém kopu, se hosté opět ujali vedení a zdálo se, že je utkání rozhodnuté. V 87. minutě s k přímému kopu, téměř z poloviny hřiště, postavil Ivo Lelek a za přispění sluníčka a clony našich hráčů míč zapadl do brány. A to nebylo vše, hned v následující minutě se prosadil Daniel Zítko a obrat byl dokonán.

Hráče chválíme za bojovnost a vůli po vítězství až do posledních minut, předvedená hra nebyla opět dle našich představ, ale na to se dějiny neptají :-), tři body zůstaly doma!

Závěrem děkujeme rodičům, kteří se podíleli na organizaci zápasu.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav

Informace - mladší přípravka

MFK

Mladší přípravka (ročníky 2009 a 2010) bude na podzim trénovat v úterý a ve čtvrtek v čase 16:30 – 18:00 hod. Trenéři: Martin Hubálek, Martin Macek, Tomáš Leugner, Michal Kárník, Jan Bělobrádek (+administrace). Vedoucí mužstva: Václav Poláček. Veškeré dotazy a podněty v této kategorii směřujte, prosím, na e-mailovou adresu: jan.belobradek@tiscali.cz.

Do soutěží budou pro podzimní část přihlášena 2 družstva (A - 2 týmy v krajské soutěži, B – 1 tým v okresní soutěži) tak, aby příležitost hrát zápasy dostal maximální počet trénujících dětí. Rádi proto v našem klubu přivítáme i další zájemce o fotbal!  

27.8.2017 - Starší dorost uhrál 2 body

MFK

MFK Nové Město nad Metují - Chlumec nad Cidlinou/Lovčice    1 : 1  (pokutové kopy 3 : 1)

Sestava MFK: Hůlek Martin - Fidra Jakub, Lelek Ivo, Holčík Lukáš, Petráš Šimon - Zítko Daniel, Zamastil Dominik, Borůvka Adam, Ťokan Vojtěch - Hůlek Dušan

Branka: 56´Zítko Daniel (pokutový kop)

K druhému utkání Krajského přeboru staršího dorostu jsme nastoupili v domácím prostředí proti celku Chlumec nad Cidlinou/Lovčice.

Ačkoli jsme si mysleli, že se nám v této sezoně nebude opakovat stav z minulého ročníku, opak je pravdou a do utkání jsme nastoupili v deseti hráčích. Navíc se zraněným  Vojtěchem Ťokanem . Vojtěchovi patří velký dík, že se obětoval pro kolektiv, ale z hlediska léčení jeho zranění je to špatně.

Defenzivní taktika a sázka na rychlé brejky byla tedy logickým řešením naší situace. Na začátku utkání jsme našemu soupeři byli vyrovnaným partnerem. Již v osmé minutě se sám před brankářem hostů objevil Dominik Zamastil, ale nedokázal skórovat. Jelikož jsme nedokázali v prvním poločase zúročit naše ojedinělé brankové příležitosti a soupeř se též neprosadil, do šaten jsme v poločase odcházeli za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu jsme vstoupili úspěšně. V padesáté šesté minutě byl po samostatném průniku v pokutovém území faulován Adam Borůvka a následný pokutový kop proměnil Daniel Zítko . Během několika minut se situace opakovala a Adam se opět individuálně prosadil, ale bez výsledného efektu. To bylo z naší strany vše, soupeř nás začal přehrávat a nám docházet síly. Bylo jen otázkou času, kdy se soupeři podaří korigovat stav. V osmdesáté minutě se hostujícímu týmu podařilo vyrovnat.  Nerozhodný výsledek se nám podařilo do konce utkání udržet a v následných pokutových kopech zvítězit.

Toto utkání nebylo z naší strany v žádném případě fotbalově pohledné. Ale z hlediska okolností vydřené a ve své podstatě jsme vytěžili z minima maximum. Podržel nás náš brankář Martin Hůlek, poděkování ale patří všem hráčům.

Trenéři: Janeček Ivo, Soukup Václav 

« Předchozí 1 24 25 26 27 28 29 30 32 63 94 125 Další »