I nejmladší fotbalisté zahájili jarní část sezóny

Naši nejmladší fotbalisté zahájili jarní část mistrovských soutěží utkáním s TJ Velkým Poříčím a nutno dodat ,že úspěšně když na hřišti ve V.Poříčí své utkání vyhráli. Škoda jen,že se ke druhému utkání naš soupeř z Machova nedostavil.Do sestavy byli zařazeni i hráči ročníku 2011 Vašek Hoffinger a Kuba Smola a svým výkonem mě nezklamali.

TJ Velké Poříčí - MFK Nové Město          4 : 8 / 2 : 4 /
střelci branek: Paar Adam 3x, Čáp Vojtěch 2x,Hoffinger Václav 2x, Linhart Tadeáš

Sestava:
Paar Adam,Čáp Vojtěch,Hoffinger Václav,Smola Jakub,Linhart Tadeáš,Znamenáček Kryštof

Macháček Jaroslav

9.4.2017 - Mladší dorost vybojoval těsnou výhru

MFK Nové Město nad Metují - FK Červený Kostelec   2 : 1 (poločas 2 : 1)
Branky MFK: 7´, 12´ Flígr Dominik

Sestava MFK: Tupec Matyáš - Zamastil Jakub, Zítko Daniel, Lelek Ivo, Hůlek Martin - Tesař Filip, Hladík Jaromír, Hůlek Dušan, Ťokan Vojtěch - Flígr Dominik, Ťokan Filip, Rücker David

V neděli 9.4.2017 jsme nastoupili k dalšímu utkání Krajského přeboru mladšího dorostu proti celku FK Červený Kostelec. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně. Byli jsme dříve na míči s patřičným důrazem, dařila se nám i kombinační hra s momentem překvapení v podobě přihrávek za obranu soupeře, který s tím měl problémy. Když ve dvanácté minutě prostřelil brankáře hostů svoji druhou brankou Dominik Flígr, zdálo se utkání rozhodnuté. Začátek utkání nám opravdu vyšel a bylo se na co dívat, jen škoda, že jsme již další brankové příležitosti nedokázali zužitkovat.Od dvacáté minuty jsme však úplně přestali hrát. Soupeř vycítil svoji příležitost. Začal nás pomalu přehrávat a výsledkem bylo snížení ze třicáté minuty. Do konce poločasu jsme se již nedokázli dostat do zápasu.
Ve druhém poločase se hra vyrovnala a  oběma týmům se nedařilo proměnit své brankové příležitosti. Při střele Dušana Hůlka měl brankář hostů dobře postavené tyče. V šedesáté páté minutě odstoupil ze zápasu Dominik Flígr , kterého nahradil David Rücker, který měl již v noháchzápas za starší žáky.
Výsledek jsme udrželi díky bojovnosti, ale na úkor fotbalového projevu.

Trenéři: Soukup Václav, Janeček Ivo

8.4.2017 - Starší přípravka odehrála druhé kolo na domácí půdě

V sobotu 8.4. jsme na domácí půdě odehráli druhé kolo jarní části KP SP. Do turnaje jsme nominovali všechny aktuálně dostupné a zdravé hráče dané kategorie. Jelikož se pro nás jednalo o jediný domácí turnaj jarní sezóny, chtěli jsme se všichni před rodiči a známými předvést v dobrém světle. Stejně jako minulý týden jsme nakonec vybojovali plný počet devíti bodů, což s mírným odstupem musíme brát jako ohromný úspěch. Vždyť jsme čelili soupeřům z nejtěžších.
     Hned v úvodním poločase proti souklubí z Dobrušky / Opočna jsme dokázali soupeři vstřelit, zejména zásluhou Marka Zámečníka, 4 góly, což oba naše týmy namotivovalo a v druhém poločase jsme dokázali, i přes velkou snahu soupeře, brankový rozdíl udržet. Naproti tomu v druhém utkání, proti mnoha hráči z okolních měst a vesnic nabytému Červenému Kostelci, nám úžasně vyšel druhý poločas, kdy se rozstřílel David Kuřátko a trefili se i naši "mladší" Jáchym Komár, Péťa Koza i Honza Havelský. Závěrečný zápas turnaje byl už, dá se říct, hlavně o vůli a bojovnosti, kdy ze sebe museli dostat poslední zbytky sil "tahouni" Pavel Matouš, Matěj Vacek, Tomáš Zelený, Matěj Lácha a Kuba Uhlíř. V průběhu celého turnaje nás podrželi, výborně zachytali a dokonce se i prostřídali ve hře brankáři Míša Dusílek, Lukáš Vrba a Dominik Bašek a v poli ostatní podporovali a neustále bojovali Tomáš Zítko, Tomáš Holý, Martin Šimek, Martin Kamenský a Kája Dašek.
     Všem klukům gratulujeme k úspěšné reprezentaci MFK NMnM a všem rodičům, známým a přihlížejícím děkujeme za jejich podporu, které není nikdy dost, a která nás všechny motivuje do další nejen fotbalové práce a dřiny ...

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Vrba Lukáš, Matouš Pavel, Zítko Tomáš, Zelený Tomáš, Vacek Matěj, Holý Tomáš, Bašek Dominik, Komár Jáchym, Koza Petr

Branky:  Matouš, Vacek

Sestava MFK 2. mužstvo:  Dusílek Michal, Zámečník Marek, Uhlíř Jakub, Lácha Matěj, Kuřátko David, Šimek Martin, Kamenský Martin, Dašek Karel, Havelský Jan

8.4.2017 - Mladší žáci bojovali o body v Třebši

V sobotu 8.4. bojovali mladší žáci, v netradičním odpoledním čase, o body do krajského přeboru na hřišti Sokola Třebeš.
Jenže hned v první minutě úvodního utkání s Dvorem Králové dostal soupeř možnost standardní situace. Přímý kop z poloviny hřiště neměl ambice na to, aby přímo ohrozil naši branku. Ale střela se odrazila mezi našimi obránci, aniž by na ni zareagovali a tristní zákrok našeho gólmana poslal soupeře do vedení. Do poločasu nás soupeř přehrává. Je rychlejší, kombinuje na jeden dotek a  svou rychlostí se dokáže během okamžiku uvolnit. Občas se nám sice podaří se na čas nastěhovat před branku soupeře, ale ke střele nás soupeř nepouští. V druhé půli soupeř navyšuje své vedení. Zanedlouho ale Honza Šafář koriguje na rozdíl jedné branky. Namísto tlaku na vyrovnání se ale hraje před naší brankou a inkasujeme potřetí.
Ve druhé minutě druhého utkání s domácí Třebší prohráváme o dvě branky. A v tomto duchu se odehrává celé utkání. Domácí borci hrají pohledný rychlý, kombinační fotbal a jen díky tomu, že polovina střel vyslaných na naši branku skončila mimo (většinou vysoko nad) není výprask ještě větší.
Co dodat ? Na jedné straně nesoustředěný a nedůrazný Tomáš Bartošík v naší brance, Tomáš Smola ztrácející míče v kličkách a na druhé straně ve středu pole bojující Lukáš Knap a obránci Matyáš Novotný, Petr Valtera a Ondra Zámečník, který se mezi nás vrátil po skončení hokejové sezony.

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Novotný, Zámečník, Týfa, Smola, Knap, Šafář, Čížek, Dubský, Ducháč

Výsledky:
MFK : TJ Dvůr Králové n.L.  1:3
Branka MFK: Šafář

MFK : Sokol Třebeš  0:11

8.4.2017 - Muži doma prohráli brankou z penalty

MFK Nové Město nad Metují - FK Vysoká nad Labem 0:1 (0:0)

Sestava MFK: Šebesta - Darebník, Srubjan, Lelek, Klikar (66. Soumar), Vít, Macháček, Zákravský, Valášek, Lanta, Semerák

První šanci zápasu měli v 17. minutě hosté, avšak jejich střelu Šebesta vyrazil. O 3 minuty později chybovala domácí obrana a Šebesta musel opět zasahovat. Z následného rohu dokonce domácí vykopávali míč z brankové čáry. Po zbytek poločasu si obě mužstva žádné šance nevypracovala.

V druhém poločase mělo hostující mužstvo mírný tlak, který vyvrcholil domácí rukou ve vápně a Bělka z následné penalty poslal hosty do vedení - 0:1. V 57. minutě mohl po trestném kopu srovnat Zákravský, ale jeho střela skončila jen v roukou bránkáře. V 88. minutě mohli hosté navýšit vedení, avšak proti byl opět domácí Šebesta, který konečky prstů střelu vytěsnil mimo tyče. I přes hodně nervózní závěr, ve kterém někteří hráči hostí měli zbytečně "krvavé oči" a ke kterému přispěl standardně značně nepřesný rozhodčí Martínek, se již skóre neměnilo.

"I přes absenci několika klíčových hráčů byl zkušený tým hostí nebezpečnější než my. Za celé utkání jsme dokázali vyslat na branku soupeře pouhé tři střely, navíc z prostoru mimo pokutové území, takže s nimi neměl golman hostí nejmenší práci. Po inkasované brance pak místo očekávaného tlaku a zvýšené aktivity přišla frustrace z dosavadního průběhu, zbytečně jsme se začali starat o jiné věci než je vlastní herní výkon, a hosté pak taktickou hrou utkání dotáhli k zisku tří bodů. Musíme co nejrychleji zapomenout a soustředit se na sérii velmi důležitých utkání v Jaroměři, doma s Dobruškou a v Provodově." - M. Killar - trenér MFK

1.4.2017 - Mladší dorost vybojoval vítězství v penaltách

Kostelec nad Orlicí/Častolovice - MFK Nové Město nad Metují  1 : 1 (1:1) penalty 2 : 3

Branka MFK :19´Dominik Flígr

V sobotu na "apríla" jsme nastoupili za krásného slunečního počasí k dalšímu utkání Krajského přeboru mladšího dorostu. Zápasy s tímto týmem jsou ze strany soupeře značně vyhecované a jelikož to byl již třetí zápas v této sezoně, věděli jsme, co nás čeká. Ačkoli jsme před zápasem apelovali na pana rozhodčího, aby utkání od samého začátku držel pevně v rukou, moc se mu to v prvním poločase nedařilo. Nevíme, s jakým nasazením hrají tito hráči proti jiným soupeřům, ale před zápasem s námi dostávají pravděpodobně syrové maso. Jiskřilo to od prvních minut, hráči soupeře dohrávali každý souboj na hranicí pravidel. Naši starší hráči si to samozřejmě nenechali líbit, tak jsme byli svědky fyzicky náročného a důrazného utkání. V devatenácté minutě jsme se ujali vedení, kdy po centru do pokutového území soupeře se individuálně prosadil Dominik Flígr. Výsledkem hry soupeře  bylo ve třicáté minutě zranění našeho stopera Adama Borůvky. Pro vývoj utkání to byl patrně klíčový moment. Během následného ošetřování jsme v 35. minutě obdrželi vyrovnávací branku. Naštěstí se Adamovo zranění neukázalo závažným, jak to ze začátku vypadalo a rozhodl se v utkání pokračovat. Do konce poločasu se ještě podařilo útočníkovi domácího týmu nevybíravě dohrát souboj s naším brankářem, který měl míč pod kontrolou. V poločasové přestávce jsme s panem rozhodčím řešili hru v prvním poločase a po vzájemné domluvě jsme nastoupili do druhého poločasu. Na důrazu se nic nezměnilo, ale pan rozhodčí si to již pohlídal. A jelikož oba týmy nedokázali zužitkovat svoje brankové příležitosti skončilo utkání nerozhodným stavem. V následném penaltovém rozstřelu bylo naše mužstvo úspěšnější. Děkujeme všem hráčům za týmový výkon.

Trenéři: Václav Soukup, Ivo Janeček

1.4.2017 - Starší přípravka odehrála první jarní kolo

V sobotu 1.4. jsme se SP odehráli první jarní kolo KP. A první aprílový den se nezapřel. Počasí vypadalo, jak kdyby byl začátek června. Pořadatelé z Broumova byli organizací turnaje zaskočeni tak, že nebylo pro hráče a rodiče k dispozici žádné dostupné "občerstvení" a díky nezajištění kvalifikovaných rozhodčích byly začátky jednotlivých zápasů opožděny téměř o hodinu. Přesto všechno jsme turnaj zvládli v klidu a pohodě, a to jak herně tak výsledkově. Je pravda, že u některých hráčů pořád soupeříme s jejich nezaujetím a nesoustředěností na hru. Jejich neustálé opakování chyb při některých herních situacích či taktických úkonech nám občas připadá jako "nemožné". Avšak zisk maximálního počtu 9 bodů a zejména vítězství nad silným týmem z Červeného Kostelce je příjemným povzbuzením do dalších kol a důkazem, že "ta naše společná práce má přece jenom smysl".

trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Dusílek Michal, Matouš Pavel, Zelený Tomáš, Lácha Matěj, Kuřátko David, Šimek Martin, Komár Jáchym, Kamenský Martin

Branky:  3x Lácha, 3x Zelený

Sestava MFK 2. mužstvo:  Vrba Lukáš, Bašek Dominik, Zítko Tomáš, Zámečník Marek, Vacek Matěj, Holý Tomáš, Koza Petr, Havelský Jan

1.4.2017 - Muži šokovali v Libčanech!

SK Libčany - MFK Nové Město nad Metují 2:4 (2:1)

Branky MFK: 32., 71., 82. Macháček,  50. Srubjan

Sestava MFK: Šebesta - Srujban, Lelek, Klikar, Vít, Macháček (85.Tulej), Semerák, Soumar (90. Maur) Zákravský, Lanta, Nejman (6.Valášek)

"V utkání s týmem z druhé příčky jsme neměli co ztratit, a také neztratili. Sice jsme hned v úvodu přišli o pilíř obranné hry Dominika Nejmana, který s výronem kotníku musel hřiště opustit, na hře se to naštěstí neprojevilo. Po vyrovnaném prvním poločase nás branka "do šatny" z PK  spíše nabudila a zlepšenou hrou ve druhé půli jsme vývoj zápasu otočili. V závěru jsme pak tlaku domácích odolali a odvážíme si tak velmi cenné a pro mnohé nečekané vítězství." - Miloš Killar - trenér MFK

1.4.2017 - Mladší žáci vítězně zahájili jarní část sezóny

První aprílovou sobotu začala pro naše mladší žáky jarní část krajského přeboru, jeho finálové skupiny. Poprvé a zároveň naposled jsme se představili na domácím hřišti. První utkání s Kostelcem/Častolovicemi začíná oboustranně opatrně. Po pěti odehraných minutách Honza Šafář zazdívá dvě brejkové příležitosti. Zanedlouho jsme si svou nedůsledností notně zavařili před vlastní brankou, naštěstí ale koncová střela na naši bránu jen trefuje Lukáše Knapa. Náš následný brejk je opět bez využití. Trest přichází po čtvrthodině hry. Naši obránci pouštějí soupeře do brejku a ten nabídnutou šanci využívá. Naštěstí se nám do poločasu podaří vyrovnat. Už minutu po změně stran se dostáváme do vedení, které zanedlouho Petr Čerenkov pojistil, za pomoci břevna,  střelou z dálky. V závěru utkání ještě Lukáš Knap, průnikem přes půl hřiště, nabízí gól Honzovi Šafářovi a ten se tentokrát už nemýlí.  Ve druhém utkání se Slovanem Broumov nás od začátku soupeř přehrává. Až po pěti minutách se dostává do šance Petr Valtera, která sice gólem nekončí, ale hra se vyrovnává. Hraje se ve vysokém tempu. V osmé minutě, po soupeřově rohovém kopu, se dostává do úniku Honza Šafář a posílá nás do vedení. I když se potom hraje převážně před naší brankou poločasové vedení držíme. Po změně stran jako by soupeři došli síly. Naši převahu využívá Honza Šafář v druhý gól a po úniku Petra Čerenkova a Lukáše Knapa vedeme již o tři branky. Od té doby již soupeře do nebezpečnějších šancí nepouštíme a pojišťujeme vedení.

Sestava MFK:  Bartošík - Novotný, Knap, Týfa, Valtera, Čerenkov, Čížek, Šafář, Zákravský, Dubský, Ducháč