Sokol Provodov - MFK Nové Město nad Metují 1:3 (1:1)

Branky: Hlava - Valášek, Zákravský, Srubjan

Sestava MFK: Šebesta, Soumar, Jelen,Srubjan,Lelek (Maur), Klikar (Darebník), Macháček(Vít), Semerák(Lanta), Valášek (Růžička, Zákravský, Nejman

ČK: Čtvrtečka - Nejman

Diváci, kteří přijeli v neděli do Provodova na záchranářské derby se jistě nenudili. Viděli 4 branky, 2 červené karty i pokutový kop. Zápas začal velkým tlakem domácích, když jejich ostrostřelec Hlava měl v prvních 7 minutách tři šance a tu poslední proměnil - 1:0. Poté se však hra vyrovnala a hostům se po rohovém kopu podařilo srovnat, do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

V druhém poločase se domácí prezentovali jen nakopávanými míči na útočníka Hlavu, se kterým si však již hostující hráči poradili a naopak bojovným a týmovým pojetím hry domácí přehrávali. To vyústilo v druhou branku v domácí síti, a to po trestném kopu a hlavičce Zákravského - 1:2. Utkání rozhodl faul domácích na Semeráka v pokutovém území, za který se kopala penalta a navíc byl vyloučen po protestech Čtvrtečka. Penaltu Srubjan proměnil a stanovil tak konečný výsledek utkání.

"Vstup do zápasu se nám moc nepovedl a domácí se dostali do vedení. Postupem času se naše hra výrazně zlepšila a dokázali jsme výsledek obrátit v náš prospěch. Celé mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení. Získané body nás určitě povzbudí do dalších utkání,které jsou ještě před námi." - J. Macháček - trenér MFK

30.4.2017 - Mladší žáci vezou z Broumova jen bod

Další kolo krajského přeboru odehráli naši mladší žáci v neděli 30.4. v Broumově. První utkání s domácím Slovanem začínáme pod tlakem. Soupeř je rychlejší, kombinuje a přehrává nás. Jsou sice okamžiky kdy hru vyrovnáváme, nebezpečí pro soupeřovu branku z toho ale nehrozí. Naopak naše branka je v nebezpečí stále a jen díky zákrokům Tomíka Bartošíka a střelecké smůle soupeře neinkasujeme. Jenže pak přece jen jedna zpackaná rozehrávka dostává soupeře do poločasového vedení. I po změně stran nabízíme soupeři možnost ke skórování. Náš rohový kop se v mžiku mění v brejk soupeře a prohráváme o dvě branky. Pak ale domácí přestávají hrát a dnes se trápící Honza Šafář snižuje. Konečnou a po pravdě nezaslouženou remízu zařizuje v poslední minutě utkání z pokutového kopu Petr Čerenkov.  Také ke druhému soupeři se chováme štědře. Ihned po úvodním hvizdu mu nabízíme gólovou příležitost, ale zívající prázdná branka jako by jej vylekala. Zanedlouho Tomík Bartošík lovil na brankové čáře konečky prstů míč snášející se do naši branky. Soupeř se ale nakonec dočkal. Hloupým faulem u rohového praporku mu nabízíme možnost pokutového kopu a tu již využívá. Bezprostředně po změně stran může soupeř zvýšit vedení ale tečovanou střelu náš gólman vytěsnil na roh. A protože brejk Ondry Zámečníka a střela Patra Valtery trefili jen gólmana soupeře poločasový stav se stal i stavem konečným.
Naše dnešní hra se bohužel nápadně podobala tomu jak kluci přistupují v poslední době k tréninku. Laxnost, neposlušnost, dělat co mně baví a ne co chce trenér.

Výsledky:
MFK : Slovan Broumov  2:2  (0:1)
Branky MFK: Šafář, Čerenkov(p)

MFK : Kostelec n.O./Častolovice  0:1  (0:1)

Sestava MFK: Bartošík - Valtera, Knap, Novotný, Smola, Čerenkov, Čížek, Šafář, Zámečník, Týfa

Tomáš Bartošík - vedoucí mužstva

29.4.2017 odehrála mladší přípravka 3. kolo krajského přeboru v Třebechovicích

V sobotu dne 29.4.2017 odehrála mladší přípravka 3. kolo krajského přeboru v Třebechovicích proti domácímu týmu a hráčům z Červeného Kostelce. Jelikož všechny 3 mužstva měly postaveny týmy dle ročníků, dohodli jsme se, že se v poločase nebudeme střídat a zahrají si ročníky proti sobě. Poprvé v jarní části jsme získali všechny body, za což musíme poděkovat ročníku 2009, který byl odměněn za své výkony a doposud se silnějšími soupeři tahal za kratší konec.

Tým roč. 2008 - v prvním zápase proti domácím jsme zvítězili, ve hře bylo však mnoho nedostatků, trápila nás hlavně koncovka. Velmi často naše střelecké pokusy létaly daleko od branky, na druhé straně jsme obdržely laciné góly, buď po nesoustředěnosti brankáře nebo velkých hrubkách v obraně. Do druhého zápasu kluci nastoupili ve stavu, jako kdyby právě vylezli z postele. Ani jsme se nestihli rozkoukat a prohrávali jsme 0:4. Nevím proč, ale v každém turnaji si vybereme slabší chvíli, najednou přestaneme dělat co máme a jsme překvapeni, že soupeř hraje fotbal. Naštěstí jsme výsledek trochu vylepšili a v druhém poločase uhráli remízu, s výkonem však spokojeni být nemůžeme.

Tým roč. 2009 - hned od začátku bylo na našich hráčích vidět, že to byla jejich letošní první zkušenost s živým travnatým povrchem. Tento nám dělal problémy nejen s přihrávkou, ale i se zakončením, neboť míč z kopaček našich hráčů neměl potřebnou sílu. V prvním zápase s Třebechovicemi naši hráči zvítězili, především proto, že si dobře plnili obranné pokyny a následně proměnili některé z mnoha šancí. První poločas proti Červenému Kostelci zápas naše hráče zastihl ve velkých nedbalkách, bez bojovnosti a zájmu o hru. Toto se ihned projevilo a první půlku jsme prohráli 1:3. O přestávce došlo na důraznou domluvu ze strany trenéra, kterou si hráči vzali k srdci a celkově zlepšeným výkonem po všech stránkách jsme druhou půli vyhráli 6:0 a celkově 7:3. Až na první půli v utkání s Červeným Kostelcem lze celý tým pochválit za bojovnost a předvedený výkon.

trenéři MP -
Vladimír Hronovský
Martin Hubálek

Sestava :

tým "A" 2008 : Fanda Škoda, Gabriel Váňa, Lukáš Lochman, Filip Hnik, Oliver Kozák, Eliáš Kozák, Vojta Bělobrádek, Marek Šnips, Adam Hronovský

tým "B" 2009 : Vojtěch Kučera, Samuel Řehák, Matyáš Hubálek, Václav Poláček, Jakub Bělobrádek, Václav Leugner, Ondřej Říha, Jan Ježek, Tony Hubálek (2010)

Bohuslav Fanta převzal nejvyšší ocenění v rámci FAČR

Dne 19.4.2017 převzal nejvyšší ocenění v rámci FAČR, cenu Dr. Václava Jíry, PaeDr. Bohuslav Fanta z Nového Města nad Metují.

PaeDr. Bohuslav Fanta

Začínal s fotbalem v žácích Tepny Nové Město nad Metují v roce 1946 a až do roku 1981, tedy do svých pětačtyřiceti, hrával za místní Spartak. Ještě jako hráč začal s trénováním žákovských družstev. Ač později trénoval i týmy dospělých, hlavní aktivitou byla příprava mladých fotbalistů, které trénoval do svých pětasedmdesáti v novoměstkém Spartaku a v Městském fotbalovém klubu. Ve fotbale působil úctyhodných 65 let a i dnes v osmdesáti, které oslavil v listopadu, sleduje dění v klubu.

img

22.4.2017 - Starší přípravka hrála v Dobrušce

Po týdnu jsme odehráli další kolo KP SP opět v Dobrušce. Tentokrát jsme však jak výsledkově, tak herně uspěli. V úvodním utkání proti Třebechovicím jsme čelili rozdělení týmů na silnější a slabší. Oba naše týmy odehráli vyrovnanou a kvalitní partii proti tomu silnějšímu a současně oba naše týmy přehráli vcelku jednoznačně jejich slabší tým. V dalším zápase proti našemu rivalovi jsme se všichni srdnatě rvali a myslím, že jsme domácí naší hrou i trochu zaskočili. Zčásti i z důvodu některých nefotbalových situací na straně Dobrušky/Opočna jsme bohužel celkově prohráli, ale je nutné dodat, že zpříma a se vztyčenou hlavou. V posledním duelu turnaje proti Náchodu předvedla obě naše mužstva nejlepší výkony dne. Dravého a někdy až za hranicí pravidel bojujícího soupeře jsme si drželi na odstup a zejména díky výrazné gólové převaze našeho druhého týmu v obou poločasech jsme i tentokrát jasně zvítězili. Závěrem musíme pochválit kluky ročníku 2008 Adama Hronovského a Lukáše Lochmana za jejich i gólově vyjádřený přínos v tomto turnaji a všechny kluky za týmový i fotbalový výkon, kterým jsme se zase konečně prezentovali.

Josef Lácha, Ivana Holá
trenéři SP

Sestava MFK 1. mužstvo:  Dusílek Michal, Uhlíř Jakub, Zítko Tomáš, Zelený Tomáš, Kuřátko David, Šimek Martin, Kamenský Martin, Vecko Martin

Výsledky:

MFK Nové Město n./M. - SK Třebechovice p.O.

Branka:  Zelený

Sestava MFK 2. mužstvo:  Vrba Lukáš, Matouš Pavel, Bašek Dominik, Lácha Matěj, Holý Tomáš, Havelský Jan, Hronovský Adam, Lochman Lukáš

23.4.2017 - Mladší přípravka hrála na domácí půdě

V neděli 23.4.2017 jsme odehráli náš jediný jarní turnaj na domácím hřišti. Soupeřem nám byly dva nejlepší týmy podzimní části soutěže, společný tým Rozkoš/Velká Jesenice a Solnice.

Tým složený z hráčů ročníku 2008 se v prvním poločase utkal s Rozkoší, která dnes nepřijela ve své nejsilnější sestavě a tím jsme dostali šanci k uhrání přijatelného výsledku. Naopak ve druhém poločase s Velkou Jesenicí jsme podali jeden z nejhorších výkonů, nefungovala nám hra v obraně a nedařilo se nám ani v útočné činnosti. Téměř celý tým si vybral slabší chvilku, čímž nijak nesnižuji výkon Velké Jesenice, jejichž i vzrůstem nevelcí hráči těm našim řádně motali hlavy. Nakonec jsme byli rádi za remizu. Náladu jsme si zlepšili v zápase se Solnicí, která má oba týmy postavené téměř kompletně z velmi dobrých hráčů roč. 2009. Kluci podali dobrý týmový výkon, kdy v prvním poločase jsme za nepříznivého stavu nepřestali hrát a vydřeli jsme remízu, v tom druhém jsme soupeře porazili a hlavně díky vynikajícím zákrokům Štěpána Čápa v brance udrželi čisté konto. Dnes dobře zahrál Fanda Škoda a hlavně v zápase se Solnicí celá "základní sestava" roč. 2008. Doufám a věřím, že se těmto hráčům výkonnostně přiblíží i další, u kterých bychom očekávali větší důraz a větší snahu pomoc týmu. Dnes opět patří velký dík rodičům, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru a společně s hráči si užili závěrečnou děkovačku.

Tým ročníku 2009 odehrál 3 herně i výsledkově solidní poločasy, výrazněji jsme zaostávali až posledním se Solnicí. Je znát, že naši hráči mají ve srovnání s nejlepšími menší herní praxi. Zlepšování je ale patrné, v podzimním prvním kole jsme se stejnými soupeři prohrávali dvoucifernými výsledky. Tým táhl výkon Vaška Leugnera, který v poli i v brance zabránil řadě gólů, ale i na ostatních hráčích je vidět zvolna se zvyšující sebevědomí a chuť do hry. V následujících 2 kolech snad již budeme kompletní a s papírově slabšími soupeři se popereme o první jarní vítězství.

Jan Bělobrádek

Sestava :

tým "A" 2008 : Štěpán Čáp, Gabriel Váňa, Lukáš Lochman, Štěpán Zámečník, František Škoda, Eliáš Kozák, Vojta Bělobrádek, Adam Hronovský

tým "B" 2009 : Jakub Hanzl, Vojtěch Kučera, Samuel Řehák, Matyáš Hubálek, Václav Poláček, Jakub Bělobrádek,Václav Leugner, Oliver Kozák a Lukáš Kumprecht (2008)

22.4.2017 - Mladší dorost porazil Jičín

MFK Nové Město nad Metují - Javorka/Jičín   3 : 0 (2 : 0)

Branky: 9´ Daniel Zítko, 24´Filip Tesař, 73´Dušan Hůlek

Sestava MFK - Matyáš Tupec - Zamastil Jakub, Daniel Zítko, Vojtěch Ťokan, Martin Hůlek - Filip Ťokan,           Dušan Hůlek, Filip Tesař, Jaromír Hladík - David Rücker, Adam Buriánek

Vstup do utkání našemu týmu opět vyšel a soupeře jsme zaskočili útočně laděnou hrou. V deváté minutě zápasu byl v pokutovém území po individuálním průniku sražen Dušan Hůlek a pan rozhodčí neváhal a zcela správně odpískal pokutový kop. Míč si na značku postavil kapitán týmu Daniel Zítko a s přehledem pokutový kop proměnil. Ve dvacáté čtvrté minutě utkání přenechal velmi chytře přihrávku David Rücker rozběhnutému štírkovi Filipovi Tesařovi a náš rychlík se po samostatné akci prosadil. Jak je již naším zvykem z minulých zápasů za tohoto stavu přestáváme hrát. Toto pravidlo se opět potvrdilo a s přibývajícími minutami soupeř začal hru vyrovnávat, ale naštěstí pro naše mužstvo do konce poločasu bez brankového efektu.

Do druhého poločasu nastoupilo mužstvo hostů jako vyměněné. Přehrávali nás svoji kombinační hrou, se kterou jsme se nedokázali vypořádat. Nedařilo se nám podržet míč na našich kopačkách a změnit tempo hry.  Vymanit se z tlaku soupeře se nám dařilo jen sporadickými útoky . Po jedné takovéto útočné akci se dokázal individuálně prosadit Dušan Hůlek a střelou k tyči pečetil výsledek utkání. Druhý poločas pro nás nevyzněl fotbalově nijak oslnivě, ale na to se dějiny neptají.

Děkujeme všem hráčům za obětavý výkon, zvláště pak Adamovi Buriánkovi, který nás nenechal ve štychu a nastoupil k oběma utkáním (SŽ + MD) sobotního dopoledne.

Trenéři: Václav Soukup, Ivo Janeček

23.4.2017 - Mladším žákům se tentokrát nedařilo

V neděli 23.4. pokračoval pro naše mladší žáky krajský přebor v Jaroměři. A byl to výkon jedním slovem ostudný. Přestože nás domácí Jaroměř zpočátku přišpendlila k brance,  gólové příležitosti jsme si vytvářeli my. Jenže bez využití. Petr Čerenkov označil tyč a Honza Šafář nevyřešil svou šanci vůbec, ale opravdu vůbec dobře. A tak přichází míč za naši obranu a soupeř vede po první půli o branku. Ale ne nadlouho. Hned po hvizdu do druhé půle přidává druhý gól. To jej trochu ukolébává a nám se podaří snížit. Snaha o vyrovnání mizí jako pára nad hrncem a do konce utkání se opět hraje pod domácích not. Pozápasová bouřka v kabině byla slyšet až v šatně rozhodčích. Jenže ač hřmělo a blýskalo se, země zůstala blahodárným deštěm nedotčena. Zatímco Vrchlabí, náš druhý soupeř, kombinuje přihrávkami do volných prostorů, naše přihrávky končí v nejlepším případě na patách. Postupem času už jen nakopáváme míče s přáním, že tam někdo bude. Ač jsme nakonec dosáhli na remízový bod, soupeř byl fotbalovější.

Co bylo dnes špatně ? Laxnost. Po odehrání míče dnes pro Tomáše Smolu a mnohé další akce končili. Žádný pohyb, žádná nabídka na další přihrávku, narážečku. Chceme li soupeře překonat kombinací je toto základem.  Bojovnost. Nemusím být zdatný ve zpracování míče, hlavičkách, či střelbě, ale to mi nebrání v maximálním napadání soupeře. Znervózňovat jej, dostat ho pod tlak. To je základem k jeho chybě. Bohužel Dan Ducháč, či Pavel Dubský dnes donutili soupeře k chybám minimálně. Přehled ve hře. Zatímco oba dnešní soupeři pohledně kombinovali. Naše přihrávky byly většinou na slepo, v lepším případě na náhodu. Ale hlavně do stoje namísto do pohybu a do volného prostoru. Přemotivovanost. Snahy Lukáše Knapa o řešení problémů kde zrovna vznikly, končily většinou tak, že se vytvořil problém právě tam kde chyběl. A snaha Vojty Čížka nabízet se přihrávce skončila několikametrovým ofsajdem.

Výsledky:

MFK : FK Jaroměř  1:2  (0:1)

Branka MFK: Týfa

MFK : FC Vrchlabí  1:1  (0:0)

Branka MFK: Šafář

Sestava MFK: Bartošík – Novotný, Knap, Čížek, Čerenkov, Smola, Šafář, Zákravský, Týfa, Zámečník, Ducháč, Dubský

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva MŽ

22.4.2017 - Muži vybojovali proti Dobrušce 3 body v poslední minutě

MFK Nové Město nad Metují - SK Dobruška 1:0 (0:0)

Branka: 90. Valášek

Sestava MFK: Šebesta - Soumar, Jelen (79. Darebník), Srubjan, Lelek, Klikar, Vít (59. Růžička), Macháček (83. Maur V.), Práza (Maur D.), Valášek, Zákravský

Sestava Dobruška: Pěnička - Žid, Dědeček, Gerža, Týfa, Valášek (74. Eimann), Mikušík, Krahulec, Malý, Šotola (87. Zilvar), Hrabar

ŽK66. Klikar, 79. Růžička, 80. Lelek - 63. Týfa, 65. Valášek, 68. Mikušík, 73. Dědeček

ČK: 66. Hrabar

Důležité záchranářské derby začali nebezpečněji hosté, když v 9. minutě hlavičkovali z dobré pozice nad branku. Poté však bylo aktivnější a nebezpečnější mužstvo domácích. To si vytvořilo i dvě dobré příležitosti, jenže v 16. minutě Klikarovu střelu vykopl obránce z prázdné branky a v 19. minutě Macháčkovu střelu vyrazil brankář.

Na začátku druhého poločasu se mohli domácí dostat do vedení, ale Práza se úplně osamocen před brankou ukvapil a pálil nepřesně. V 66. minutě neudržel hostující kapitán nervy na uzdě, oplácel a byl vyloučen. Poté se utkání značně vyhrotilo a rozhodčí musel krotit vášně za vydatné pomoci žlutých karet. Domácí byli i v přesilovce lepším týmem a v 86. minutě se i radovali z vedoucí branky, jenže rozhodčí ji pro předchozí útočný faul neuznal. Nakonec se však přece jenom dočkali a to v první nastavené minutě, když se přímo z rohu trefil Valášek! Příští týden čeká Nové Město další záchranářské derby, a to v Provodově.

« Předchozí 1 22 23 24 25 26 27 28 30 59 87 116 Další »