21.10.2018 - Víkendové zápasy mladší přípravky

Mladší přípravka B tentokrát zavítala na hřiště do Teplic nad Metují kde se utkala s Náchodem a domácími. Sestava doznala velkých změn od předchozího týdne z důvod nemocí a rodinných akcí a tak jsme povolali celkem 4 hráče z předpřípravky, abychom mohli vůbec toto kolo odehrát.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Náchodu a ačkoliv ve výrazně omlazené sestavě, kdy tři ze čtyř posil hráli vůbec svůj první turnaj v systému 4+1 na větším hřišti zvítězili jsme vysoko 19:0.

K druhému utkání jsme nastoupili proti domácím z Teplic. O poznání těší zápas chlapci zvládali velmi dobře, kdy i přes úvodní nepříznivý stav dokázali chvílemi soupeře přehrávat a dokonce svoji snahu korunovali i brankami. V poločas byl stav nerozhodný 3:3. Na začátku druhé poločasu jsme šli dokonce do vedení, ale s přibývajícím časem se začala projevovat nezkušenost ale zároveň i fakt, že kluci hráli na velkém hřišti první turnaj a pouze se dvěma hráči na střídání a tak nám docházeli síly, čehož starší a zkušenější soupeř v závěru využil a nakonec zvítězil 6:4. Ačkoli jsme zápas nedotáhli do vítězného konce, patři všem borcům obrovská pochvala a poděkování za jejich nebojácný a bojovný výkon.

Sestava: Vojta Čáp, Pepa Sláviček, Vašek Hoffinger, Šimon Škoda, Páťa Mencl, Mára Dyntar a Lukáš Macháček

Ve stejný čas, ale na jiném místě odehrála přípravka A utkání na hřišti v České Skalici, kde se naši mladící utkali s týmy z Červeného Kostelce a Vrchlabí. V prvním utkání proti Kostelci si kluci počínali, tak jako v průběhu celé sezony. Soupeře jednoznačně přehrávali a zvítězili 12:2, což bylo pro soupeře ještě milosrdné, protože  spoustu šancí nedokázali využít. V zápase s Vrchlabím kluci navázali na výborné první utkání a o poločase vedli 6:2, bohužel hned po změně stran 3x rychle inkasovali a do konce utkání se se soupeřem přetahovali o vítězství, se kterým se nakonec rozešli smírně 8:8. I přes výsledkově nepovedený závěr turnaje si všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon.

Sestava: Dominik Jakl, Rýša Plašil, Krištof Znamenáček, Martin Šulc, Máťa Škoda, Danda Dušek, David Ryšavý

Trenéři: Lanta, Nejman.

21.10.2018 - Starší přípravka B hrála na domácím hřišti

V neděli 21. října odehrál další turnaj okresního přeboru náš B-tým starší přípravky, tentokrát na domácím hřišti. Nemoci a omluvy, které provázely celý víkend, se podepsaly i na složení B-týmu, i když tentokrát v pozitivním smyslu. K dispozici byl jediný nováček, družstvo posílili hráči omluvení pro sobotní turnaj A-týmu a doplnit ho museli i další zkušení hráči, ochotní hrát po oba dva víkendové dny. Přestože se sestava tvořila složitě, sešel se nakonec tým velmi kvalitní.

Zkušenější hráči posilovali B-tým i v minulých turnajích, vždy se ale něco pokazilo a řadu zápasů jsme prohrávali. Proto jsme si stanovili jednoduchý cíl: Vstřelit rychlé góly, uklidnit se a pak si v klidu zahrát fotbal. Klukům se to tentokrát podařilo, hráli soustředěně, nepodcenili jediný souboj a i v situacích, kdy jsme s velkým náskokem vedli, dokázali blokovat střely soupeře. Směrem dopředu předvedli řadu pěkných kombinačních akcí, nastříleli řadu branek a potěšili diváky, kteří zase jednou nemuseli litovat, že na fotbal přišli.

I když to tak ještě před pár dny nevypadalo, nakonec šlo o turnaj za odměnu pro všechny zúčastněné. Hoši děkujem!

Výsledky:

MFK – Provodov „Komety“ 11:0, - Police n/M „Šneci“ 5:0, - Babí 15:0

Sestava (branky):

Bělobrádek V. – Říha (2), Vintera (1), Škoda (3), Kučera (2), Čáp (5), Lochman (7), Hronovský (5), Hubálek (6), trenér Bělobrádek

21.10.2018 - Mladší žáci odehráli dvojzápas v Třebechovicích

SK Týniště nad Orlicí - MFK Nové Město nad Metují  2 : 0 (poločas 0 : 0)

SK Třebechovice pod Orebem - MFK Nové Město nad Metují  3 : 0 (poločas 3 : 0)

Sestava MFK: Lukáš Vrba - Martin Vecko, Martin Kučera, Tomáš Zítko, Martin Šimek, Adam Lorenc, Petr Koza, Josef Šubrt, Matyáš Čapek, Jakub Uhlíř

K dalšímu turnaji mladších žáků jsme zavítali na hřiště do Třebechovic pod Orebem. Prvním soupeřem nám byl celek SK Týniště nad Orlicí. Naše mužstvo vstoupilo do tohoto utkání s nasazením a bojovností. Kluci opravdu bojovali a rvali se o výsledek. Jenom škoda, že nám chybělo střelecké zakončení některých slibných útočných akcí. O výsledku utkání rozhodl soupeř v závěru druhého poločasu ze standartních situací, kde využil výškové převahy svých hráčů.

Ve druhém zápase, již našim hráčům docházeli síly, přesto bojovali a nedali soupeři nic zadarmo.

Obraz prvního utkání a blížící se zimní přestávka nám dává prostor ke stabilizaci této věkové kategorie. Na výsledcích tohoto mužstva se v současné době podílí celý tým, fotbal je kolektivní sport, který není založen na jednom hráči, který zahrává všechny standartní situace, ale na hře celého týmu.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedený výkon  a rodičům, kteří hráče doprovázeli za skvělou podporu.

20.10.2018 - Starší dorost doma porazil Červený Kostelec

MFK Nové Město nad Metují - TJ Červený Kostelec/AFK Hronov  2 : 0 (poločas 1 : 0)

Branky: 13´ Adam Borůvka, 57´Josef Novák

Sestava MFK: Martin Hůlek - Jakub Zamastil, Ivo Lelek, Daniel Zítko, Patrik Vítek (55´ Josef Novák) - Pavel Lepšík, Dušan Hůlek, Adam Borůvka, Vojtěch Ťokan - Dominik Flígr, Filip Ťokan

K dalšímu utkání Premier Steel dorostu KP U19 jsme v domácím prostředí nastoupili proti celku TJ Červený Kostelec/AFK Hronov. Naši hráči měli průběh utkání pod kontrolou a můžeme litovat pouze spousty brankových příležitostí, které naši hráči nedokázali využít. Děkujeme hráčům za předvedený výkon a výhru v domácím prostředí.

Trenéři: Ivo Janeček, Václav Soukup

13.10.2018 - Starší dorost přestřílel Borohrádek

TJ Lokomotiva Borohrádek - MFK Nové Město nad Metují  3 : 5 (poločas 2 : 0)

Sestava MFK: Martin Hůlek - Jakub Zamastil, Ivo Lelek (46´ Josef Novák), Daniel Zítko, Patrik Vítek - Pavel Lepšík, Dušan Hůlek, Adam Borůvka, Vojtěch Ťokan - Dominik Flígr, Filip Ťokan

Branky: 49´Vojtěch Ťokan, 59´, 65´, 76´ Adam Borůvka, 84´ Dominik Flígr

Utkání jsme nezačali nejlépe a brankami domácích z 11. a 12. minuty jsme prohrávali zcela zaslouženě. Celý první poločas naši hru doprovázela spousta nepřesností, na míči jsme byli jako druzí, navíc se nám koncem poločasu zranil Ivo Lelek (koleno) a následně Daniel Zítko (kotník), tak jsme dohrávali v devíti. V poločase jsme vyhodnotili stav obou zraněných hráčů, Ivo pokračovat nemohl, Dan po ošetření se sebezapřením pokračoval.

Do druhého poločasu vstoupilo naše mužstvo jako vyměněné. Přidali jsme na důrazu, rychlosti, přesnosti a hlavně po odevzdaném výkonu v prvním poločasu se opět ukázala vnitřní síla mužstva a touha jít za vítězstvím. Celý druhý poločas jsme měli hru pod kontrolou a může nás mrzet pouze spousta nevyužitých brankových příležitostí.

Děkujeme hráčům za hru ve druhém poločase a za zcela zasloužené vítězství v zápase.

21.10.2018 - Starší žáci prohráli ve Vrchlabí

FC Vrchlabí : MFK  6:0  (3:0)

Sestava MFK: Bartošík – Týfa, Novotný, Knap, Valtera, Smola, Čížek, Čerenkov, Matouš, Junek, Šafář, Lepšík, Štěpán, Dubský

Za pošmourného nedělního dopoledne 21.10. odjížděli starší žáci k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát do Vrchlabí. Cestou se mraky rozptýlily a na místě samém nás čekaly sluncem nasvícené svahy Krkonoš. Jenže zatímco na Krkonoše svítilo z azurové oblohy slunce, nad naším týmem se stahovala mračna.

V počátečních okamžicích se utkání zdálo vyrovnané. Soupeř měl náznaky šancí, my jsme měli náznaky šancí. To ale trvalo sotva pět minut, kdy musel Matyáš Novotný hasit první gólovou šanci soupeře. V 10. minutě už ale šel soupeř do vedení. Jestli měl gólman vyběhnout či ne, je už teď zbytečné řešit. Už proto, že za čtyři minuty na to už soupeř vedl o dvě branky a v minutě sedmnácté už o tři.  A mohlo být i hůř, ale náš gólman v 19. minutě gólovou hlavičku soupeře zneškodnil a tři minuty před koncem poločasu vytěsnil nad bránu jeho trestný kop.  Pět minut po půli nabízíme, naší zmatenou rozehrou brankáře s obránci , čtvrtý gól soupeři. A tři minuty na to náš střed zálohy asi postihla epidemie obrny protože se ani nehnuli zatímco soupeř nám dával bůra. V 67. minutě kopeme trestný kop a jeho výsledkem je brejk soupeře, který ale náš gólman likviduje. Ovšem minutu na to už mu soupeř, a ani naše obrana,  nedávají šanci a tak si vezeme kanára. No, ale ne že bychom ani my neměli šance, ale dělat kličku do autové čáry dokáže snad je „noob“ (pozn. anglický PC herní termín označující začátečníka nebo nešiku) nebo Tomáš Smola.

Co dodat. Slovy filmového klasika: „Já přijdu, až se budou nastavovat zrcadlo.“ My jsme přišli. A to zrcadlo mělo nepříjemně ostrý obraz.

Tomáš Bartošík – vedoucí mužstva

20.10.2018 - Muži doma porazili Kunčice

MFK Nové Město nad Metují - SK Bystřian Kunčice 3:1 (0:0)

Branky MFK: Holčík, Srubjan, Ťokan

Sestava MFK: Flígr - Jelen, Zákravský, Srubjan, Soumar, Novák, Lelek, Vít, Valášek, Holčík, Klikar

První poločas nenabídl divákům žádné šance na ani jedné straně, za to v druhém poločase se diváci rozhodně nenudili. Hned po počáteční rozehráce se dostali domácí do útoku zakončeného střelou, kterou brankář s obtížemi vyrazil, na dorážku Holčíka však již byl krátký - 1:0. Branka domácí tým povzbudila a začal na hřišti dominovat. V 60. minutě střelec první branky mířil hlavou nad. V 62. minutě šanci domácích zastavil necitlivě rozhodčí, když neponechal výhodu. O minutu později už se skóre měnilo, když byl ve vápně faulován Klikar a Srubjan proměnil penaltu - 2:0. V 76. minutě po brejku nedokázal Klikar zužitkovat přihrávku do dobré pozice ve vápně. V 78. minutě se hosté dostali do rychlého protiútoku a hlavou snížili na 2:1. Utkání to ale nezdramatizovalo, jelikož domácí pokračovali asi v nejlepším výkonu sezóny a měli další šance. Proměnili až tu poslední v 93. minutě Ťokanem, který tak uzavřel výsledek na 3:1.

20.10.2018 - Starší přípravka zavítala do Rychnova nad Kněžnou

V sobotu dne 20.10.2018 jsme v 8. kole KP starších přípravek zavítali do Rychnova nad Kněžnou. Před víkendem trenérům chodila jedna omluvenka za druhou, nakonec se z různých důvodů omluvilo 9 hráčů. Naštěstí jsme tentokrát mohli využít služeb hostujících hráčů z Ohnišova, přesto jsme odjížděli s minimem fotbalistů na střídání. Kluci, kteří k zápasům odcestovali, podali zodpovědný výkon, kdy výsledkem je přijatelná prohra se Solnicí a výhra nad domácím Rychnovem.

r. 2008 - S jedním hráčem na střídačce odehrál vyrovnaný zápas s lídrem skupiny Solnicí. Škoda jen tří nastřelených tyčí. Konečná remíza byla nakonec zasloužená. Do druhého utkání kluci vletěli a soupeře z Rychnova v prvním poločase rozstříleli. V tom druhém již docházeli síly a soupeř v něm byl šťastnější.

r. 2009 - Den před zápasem se omluvili dva hráči základní sestavy, na výkonu to ale nebylo znát. V prvním poločase se Solnicí jsme rozhodně nebyli horší, střeleckých příležitostí jsme si vypracovali více než soupeř, bohužel jsme jej nakonec prohráli 1:2. Ve druhém jsme si již mnoho šancí nevypracovali a soupeř trestal naše chyby. Ve druhém zápase s Rychnovem úřadoval především Vašek Leugner, který svým důrazem vybojoval mnoho míčů a prosadil se střelecky. Dnes tým doplnil Matyáš Celik(08), který je stále fotbalový začátečník, jeho výkony však zápas od zápasu rostou.

Celkové hodnocení dnešních zápasů je pozitivní, kluci se s nimi vypořádali na jedničku. Opět pochvala všem hráčům, hlavně za bojovnost, která nám především v minulé sezoně často chyběla. Náročný víkend pokračuje zítřejším domácím turnajem Okresního přeboru, kterého se zúčastní většina hráčů, kteří to odmakali dnes. Začátek v 9.00 hod.

Vladimír Hronovský

Sestava :
tým 2008 - Štěpán Čáp, Vojta Bělobrádek, Adam Hronovský, Lukáš Lochman, Štěpán Zámečník, Štěpán Škoda, Tomáš Ludvík
tým 2009 - Dan Žďára, Kuba Hanzl, Matyáš Hubálek, Jan Ježek, Vojta Kučera, Václav Leugner, Sam Řehák, Matyáš Celik

18.10.2018 - Předpřípravka si upevnila první místo

Ve čtvrtek 18.10 pokračovala JAKO OS mladších přípravek již 7 kolem. Vylosování této soutěže svedlo k vzájemnému souboji družstva,která jsou na prvních třech místech průběžné tabulky domácí MFK, Červený Kostelec a Velké Poříčí.Kluci oba zápasy vyhráli a upevnili si první místo v tabulce.Ovšem zápasy to pro ně nebyly jednoduché a zvláště utkání s V.Poříčím mělo napínavý průběh.Kluci se brzo dostali do vedení v zápase, pak ale ze svého výkonu slevili a dovolili soupeři vyrovnat stav utkání.Ve druhém poločase zabrali a dotáhli utkání do vítězného konce.

14.10.2018 - Muži vezou z Olympie Hradec králové 3 body

FC Olympia Hradec Králové-FC Kratonohy B – MFK Nové Město nad Metují 2:3 (1:1)

Branky MFK: Jelen, Lelek, Flígr

Sestava MFK: Maur – Jelen, Soumar, Srubjan, Lelek, Klikar (26. Valášek), Vít, Borůvka (87. Hůlek), Flígr, Zákravský, Holčík (37. Novák)

Hosté sice od 15. minuty prohrávali, ale díky brankám Jelena a Lelka na přelomu poločasů zápas otočili ve svůj prospěch. Pojistku pak přidal v 62. minutě Flígr. Na konečných 2:3 korigoval domácí Kabeláč v 82. minutě.

« Předchozí 1 2 3 4 5 32 63 93 124 Další »