20. 4. 2013 - starší žáci podlehli Olympii Hradec Králové 1:3

FC Olympia Hradec Králové – MFK Nové Město n.Met.  3 : 1 ( 3 : 0 )

Branky : O. Hable

Sestava MFK: Holčík – Zamastil, Hable, T. Tulej, Lhotský – Tuček, Mádr – Doucek, Matishynets, Kupka – Práza

Tento zápas, proti favoritovi z čela tabulky, měl dva různé poločasy.

Zatím co v první půli jsme se podřídili hře domácích a dostali tři laciné branky, ve druhé půli jsme byli lepším týmem a soupeře jsme předčili ve všech oblastech hry. Zlepšili jsme pohyb a důraz v osobních soubojích. Vytvořili jsme si tlak na branku domácích, bohužel branku se nám podařilo vstřelit jen jednu po rohovém kopu. Za předvedenou hru ve druhé půli jsme si zasloužili remízu.

Chtěl bych poděkovat všem jedenácti hráčům, kteří nastoupili v zápase bez možnosti střídání, za převedenou hru, nasazení a bojovnost.

Petr Holčík – trenér MFK

20. 4. 2013 - mladší žáci dvě jasná vítězství

KP mladí žáci – 20. 4. 2013

MFK Nové Město n. Met. - Sparta Úpice 9:0(6:0)

Branky: D.Hůlek 3, Příkopa 2, Novotný, Ťokan, Lepšík, Lelek

MFK Nové Město n.Met. - TJ Dvůr Králové n. L. 5:0(3:0)

Branky: Příkopa 2, D.Hůlek 2, Lelek

V obou utkáních po výborných výkonech všech hráčů jsme soupeře jasně přehráli a zaslouženě zvítězili.

Pavel Śkoda – trenér MFK

20. 4. 2013 - starší přípravka na silné soupeře nestačila

KP starší přípravka – 20. 4. 2013

sestava MFK: J. Meier, D. Rücker, F. Ťokan, J. Čtvrtečka, L. Světlík, J. Vacek, J. Žahourek, A. Kubeček,  J. Novák,  J. Vávrů

MFK Nové Město n. Met. - Baník Rtyně  1 : 4 (0 : 3)

Branky: J. Žahourek

MFK Nové Město n. Met. – TJ  Dvůr Králové n. L.   0 : 3 (0 : 1)

Sehráli jsme velmi těžká utkání, soupeři byli důraznější v osobních soubojích, přesto jsme si dokázali vypracovat gólové příležitosti, které jsme neproměnili. Téměř všichni hráči hráli s maximálním nasazením a zaslouží si pochvalu.

Václav Krátký – trenér MFK

20. 4. 2013 - mladší přípravka přehrála všechny své soupeře

KP mladší přípravka -  20. 4. 2013

MFK Nové Město nad Met. "A" - TJ Dvůr Králové nad Labem "A" 8:2 (3:1)

branky: Čerenkov 4, Vítek 3, Brdička

MFK Nové Město nad Met. "A" - RSCM Rozkoš "A" 8:1 (4:1)

branky: Čerenkov 4, Smola 2, Brdička 2

MFK Nové Město nad Met. "A" - FK Náchod "A" 8:5 (6:3)

branky: Brdička 5, Čerenkov 3

Sestava Nové Město nad Met. "A"

Smola Tomáš - Vítek Tomáš, Čerenkov Petr, Brdička Filip, Denis Franc

17. 4. 2013 - starší přípravka "B" na úvod sezony porazila Solol Zábrodí 8:0

17. 4. 2013 - OP starší přípravka „B“

MFK Nové Město n. Met. – Sokol Zábrodí  8:0(4:0)

Branky: J. Novák 4, P. Čerenkov 2, J. Žahourek, L. Světlík

Sestava MFK: Kumprecht  - Novák, Meier, Rücker, Vacek, Světlík, Vítek, Žahourek, Čerenkov, Knettig

Rozhodčí: E. Berger / diváci: 20

První jarní utkání v okresním přeboru se hrálo za krásného počasí. Soustředili jsme se na návyk rychlejšího a dokonalejšího nabíhání krajních záložníku, na přesnější rozehru. To vše se povedlo a všichni zúčastnění hráči si skvěle zahráli. Bylo znát, že jsme v zimě nelenošili a soupeře přehráli na všech ,,frontách,, .

14. 4. 2013 - starší přípravka zahájila sezonu "nadstavbovou částí"

KP starší přípravka – 14. 4. 2013

MFK Nové Město nad Met.  - RMSK Cidlina  4:0 (2:0)

branky: Světlík 2, Brdička, Kubeček

MFK Nové Město nad Met.  - Chlumec  n. C  2:6 (2:3)

branky: Světlík, Čerenkov

Sestava  MFK:

Meier Jan - Vacek Jakub, Světlík Lukáš, Žahourek Jan, Novák Josef, Rücker David, Čerenkov Petr, Brdička Filip, Čtvrtečka Jakub, Ťokan Filip, Kubeček Aleš

V 1. kole nadstavbové části zajela starší přípravka do Chlumce n. C.. V prvním utkání s RMSK jsme měli hru pod kontrolou a s přehledem vyhráli. Ve druhém utkání nám domácí Chlumec ukázal, jak být důrazný v osobních soubojích. Se soupeřem jsme drželi krok v prvním poločase, ve druhém jsme neproměnili několik vyložených šancí. Výsledek neodpovídá předvedené hře.

Trenéři - Václav Krátky, Petr Čerenkov, vedoucí Pavel Brdička

14. 4. 2013 - starší dorost prohrál v Pardubicích 5:0

Východočeský přebor  U19 - 14. 4. 2013

FC Pardubice "B" - MFK Nové Město n. Met.  5:0(5:0)

Sestava MFK:  Škoda-Darebník, Hlávko, Zákravský, Junek, Vaněk (55. Hanzl), Borůvka, Lukášek (70. Šanovec), Králíček, Klikar, Hánl

V prvním poločase jsme propadli ve všech činnostech, nestíhali jsme, u všeho jsme byli druzí. V 18. minutě to bylo 3:0. Je to dané také tím, že půlka mužstva měla v nohách zápas ze soboty a chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Hráčům Pardubic se vyrovnal pouze Klikar, bohužel se k němu v prvním poločase nikdo nepřidal. Druhý poločas byl lepší, domácí slevili, postupem času prostřídali a hra byla vyrovnanější. Měli jsme i dvě dobré šance ke skórování, ale Lukáška i Hánla vychytal domácí brankář. V druhém poločase se zlepšila obranná činnost celého mužstva. Za druhý poločas chválím a vyjímečně chválím i jedince a to Klikara a Zákravského. Tak snad příště.

Pavel Zelený – trenér MFK

13. 4. 2013 - mladší přípravka zahájila sezonu úspěšně

KP mladší přípravka - 13. 4. 2013

MFK Nové Město nad Met. "A" - RSCM Rozkoš  "A" 10:1 (4:0)

branky: Brdička 5, Čerenkov 2, Vítek 2, Franc

MFK Nové Město nad Met. "A" - Slovan Broumov "A" 9:2 (6:0)

branky: Čerenkov 3, Brdička 2, Vítek 2, Smola, Bartošík

MFK Nové Město nad Met. "A" - FC Hradec Králové "A" 9:5 (7:2)

branky: Čerenkov 5, Brdička 2, Smola, Franc

Kumprecht Matěj - Smola Tomáš, Bartošík Tomáš, Vítek Tomáš, Čerenkov Petr, Brdička Filip, Denis Franc

MFK Nové Město nad Met. "B" - RSCM Rozkoš "B" 7:2 (4:1)

branky: Žahourek 4, Junek, Konrát, Týfa

MFK Nové Město nad Met. "B" - Slovan Broumov "B" 5:1 (2:1)

branky: Konrát 2. Macek, Žahourek, Praus

MFK Nové Město nad Met. "B" - FC Hradec Králové "B" 2:10 (2:4)

branky: Týfa, Junek

13. 4. 2013 - mladší dorost zvítězil nad Červeným Kostelcem 2:1

KP mladší dorost - 13. 4. 2013

MFK Nové Město n. Met. – TJ Červený Kostelec    2:1(1:1)

Branky: D. Borůvka, R. Práza – D. Dostál

Sestava MFK: Holčík – Pokorný, Hanzl, Junek, Škoda – Šanovec, Borůvka, Bogusz, Hable – Mašek, Lukášek

Střídali:  L. Tulej, T. Tulej, Mádr, Práza

Sestava Červený Kostelec: Marek – Jirka, Novák, Wietek, Jar. Máslo, Šturma, Valášek, Dostál, Oleják, Barták, Kubeček

Střídali:Vlček, J. Máslo, Ždárský

Rozhodčí:  V. Hlavsa / ŽK: 0 / diváci: 30

Po velmi dobrém začátku a střelené brance, jsme přestali hrát svoji hru a přizpůsobily se hře soupeře, který hrál systém nakopávaných míčů. Po jedné takové akci se jim podařilo srovnat skóre a do kabin jsme odcházely za vyrovnaného stavu. Ve druhé půlce se klukům z velkého tlaku podařilo střelit jen vítězný gól, a proto zápas skončil jen tímto výsledkem. Hosté si ve druhé polovině vypracovali jen jednu stoprocentní příležitost, ale velmi dobře zasáhl brankař Holčík a zabránil jisté brance. Kluci se dopustili hodně chyb v obranné činnosti, přesto je musím pochválit za bojovnost a snahu hrát opět svoji hru, i když se nám nedařilo, hlavně se prosadit střelecky.

Bohumil Pöpperle – trenér MFK

13. 4. 2013 - starší žáci jasně porazili Červený Kostelec 6:1

KP starší žáci – 13. 4. 2013

MFK Nové Město n. Met. – TJ Červený Kostelec   6:1(5:0)

Branky: R. Práza 3, O. Hable, T. Tulej, F. Kupka – A. Lítko

Sestava MFK:  Holčík – L. Tulej, T. Tulej, Zamastil, Lhotský – Hable, Mádr – Lelek, Matishynets, Tuček – Práza

Střídali:  Kupka, Borůvka, Hůlek, Doucek

Sestava Červený Kostelec: J. Šimek – Kábele, Brož, Švorc, Lacko, Lítko, Vlček, Veseleňák, V. Šimek, Kubeček, Máslo

Střídali:Holub, Janák, Pffiffer

Rozhodčí: V. Hlavsa / ŽK: 0 / diváci: 20

Od úvodního hvizdu jsme měli vývoj utkání pod kontrolou. Zatlačili jsme soupeře na vlastní polovinu a hned v úvodu se nám podařilo vstřelit dvě branky. V tlaku jsme nepolevili  a z vypracovaných šancí  jsme do poločasu přidali další tři branky.

Ve druhém poločase jsme opět kontrolovali hru, ale k ohrožení branky už jsme se již tolik nedostávali. Za předvedenou hru, zvláště v prvním poločase, zaslouží celé mužstvo pochvalu.