1. 9. 2013 - starší dorost vydřel vítězství s Rychnovem n. Kn. 3:2

MFK Nové Město n. Met. – Spartak Rychnov n. Kn.  3:2(1:0)

Branky: M. Klikar, M. Majer, J. Králíček – Hrabák, Vojka

Rozhodčí: P. Jansa / ŽK: 2 – 6 / diváci: 50

Sestava MFK: Holý – Darebník, J. Škoda, Junek, M. Škoda(72´M. Škoda 2) – Hanzl, Lelek, Klikar(35´Mašek), Králíček – Bogusz(64´Šanovec), Majer

Sestava Rychnov n. Kn. : Syrový – Vojka, Mondík, Kočnar, Šmída(46´Ullrich-76´Hanyk), Forejtek, Netolický, Jedlinský, Hrabák, Hillerbrand, Muller

Vydřené vítězství. Hrajeme složitě a těžkopádně. Hosté z Rychnova hrají jednoduše a efektivně. K nám se přiklonilo štěstí, kdežto hosté mnoho šancí nevyužili a to rozhodlo o výsledku. Hodně naši hru ovlivnilo střídání Martina Klikara, který po zranění z minulého zápasu v 35. minutě střídal, protože se na delší pobyt na hřišti necítil. Do příštího zápasu musíme hodně zapracovat na zjednodušení přechodové činnosti.

Bohumil Pöpperle - trenér MFK

1. 9. 2013 - muži prohráli v Roudnici 3:0

I.A třída – 1. 9. 2013-09-01

TJ Sokol Roudnice – MFK Nové Město n. Met.  3:0(2:0)

Branky:  T. Vlasák, T. Krejcar, J. Koblížek

Rozhodčí: K. Miškář – M. Novotný, K. Medlík / ŽK: 2 – 2 / diváci: 100

Sestava Roudnice: Tomek - Krejcar Jakub, Koblížek Jan, Mikan, Bednář Z. - Krejcar T., Židík, Vlasák,  Krejcar Jan (65´ Kmoníček) - Pejchal (70´ Koblížek Jakub), Bednář Vl. (77´ Pajgrt)

Sestava MFK: Bohuška – L. Zákravský, P. Zákravský, Vít, Vávra – Nejman, T. Zákravský, Růžička, Lelek(46´Srubjan) – Voráček, Čopík(46´Koza)

Úvodní desetiminutovka patřila jednoznačně důrazným domácím, kteří byli aktivnější a přesnými kombinacemi mužstvo MFK k ničemu nepustili. Ve 14. min. zahrávali domácí trestný kop, který Bohuška stačil vyrazit na břevno, ale odražený míč T. Vlasák dorazil do branky MFK – 1:0. O 2 minuty později měli domácí další gólovou šanci, ale Bohuška ji reflexivním zákrokem zmařil. Ve 24. min. po hrubé chybě obrany MFK se k míči dostal  T. Krejcar  a s přehledem zvýšil na 2:0 pro Roudnici. Ve 31. min. hlavička Židíka po rohovém kopu jen těsně minula branku hostí. V 36. min. se o slovo přihlásili hosté, Voráček prošel téměř celým hřištěm, ale nedovolený zákrok domácích jeho akci ukončil před velkým vápnem. Trestný kop P. Zákravského však šel vedle. V závěru poločasu domácí opět přitlačili hosty na vlastní polovinu a výsledkem byla střela Zd. Bednáře, která jen olízla břevno branky MFK.

31. 8. 2013 - mladší dorost porazil Kostelec n. Orl.

KP mladší dorost – 31. 8. 2013

MFK Nové Město n. Met. – FC Kostelec n. Orl. / AFK Častolovice   2:0(0:0)

Branky: M. Cohorna, R. Práza

Rozhodčí: M: Hofman / ŽK: 0 / diváci: 30

Sestava MFK: Holčík – Šanovec, Hable, Vik, Cohorna, Hanzl, Valášek, Mádr, Práza, T. Tulej, Kárník

Střídali: Pokorný, L. Tulej, Rathouský, Korman

Sestava Kostelec / Častolovice: Kozel – Mazura, Plocek, Kaplan, Novák, L. Krupka, Neubecker, Duzbaba, Jošt, D. Lipenský, Krupka

Střídali: Kvasnička, Havlena, Podolský, Provazník

Utkání hrané ve velmi slušném tempu, jsme rozhodli až ve druhém poločase po dvou rychlých gólech, o které se zasloužili Matěj Cohorna  a Radim Práza. Soupeř hrozil pouze z rychlých brejků, ale naší branku v celku neohrozil. Klukům patří velké díky za předvedený výkon a vůli po vítězství po celých 80 minut hry.

Pavel Škoda - trenér MFK

31. 8. 2013 - starší žáci ztratili vítězství v posledních vteřinách utkání

KP starší žáci – 31. 8. 2013

MFK Nové Město n. Met. – FC Kostelec n. Orl. / AFK Častolovice  4:4(0:1) PK: 4:5

Branky: R. Tuček 2, E. Matishynets, L. Holčík – A. Provazník 2, J. Kvasnička, O. Sejkora

Rozhodčí: M. Hofman / ŽK: 0 / diváci: 20

Sestava MFK: M.  Hůlek – Zítko, Doucek, Zamastil, Lhotský – Tuček, Vítková – Borůvka, Lelek, D. Hůlek – Matishinets

Střídali: Holčík , Lepšík

Sestava Kostelec / Častolovice: Padrián – Kralovič, Bartoš, Hejčl, Samejlak, Ježek, Kvasnička, Sejkora, Provazník, Plocek, Žežule

Střídali: Kaplan, Čihák, Hájek, Suchánek

Utkání bylo velice vyrovnané. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. Ve druhém  poločase se naše hra zlepšila a podařilo se nám vstřelit čtyři branky, bohužel na vítězství to nestačilo, díky laciným gólům v samém závěru utkání, které jsme obdrželi po zbytečných chybách.

Petr Holčík – trenér MFK

31. 8. 2013 - starší přípravka vyhrála vše

KP starší přípravka – 31. 8. 2013

sestava MFK: Konrát Matyáš - Rücker David, Vacek Jakub, Vávrů Jakub, Světlík Lukáš, Žahourek Jan, Čerenkov Petr, Smola Martin, Novák Josef, Bartošík Tomáš

Hráči Kumprecht, Novotný a Šanovec byli posílit tým z Náchoda na turnaji starosty města Lázně Bohdaneč.

MFK Nové Město n. Met.– Tatran Hostinné 6:3 (5:2)

Branky: Smola 2, Žahourek 3, Novák

MFK Nové Město n. Met. – Javorka Lázně Bělohrad 9:2 (2:1)

Branky: Smola 5, Novák 2, Světlík, Čerenkov

MFK Nové Město n. Met.– Jiskra Jaroměř 4:0 (2:0)

Branky: Smola, Světlík, Žahourek, Bartošík

Jednoznačná převaha ve všech utkáních, přesto se to neobešlo bez mých výtek k některým jedincům. Martin Smola prokázal střelecké kvality, celý tým hrál s maximálním nasazením a kolektivním duchem. Odměnou je hodně vstřelených branek s vysokou produktivitou v asistencích.

Václav Krátký -  trenér MFK

31. 8. 2013 - "A" tým mladší přípravky tři vítězství, "B" týmu se tolik nedařilo

KP mladší přípravka – 31. 8. 2013

Sestava "A": Váňa Oliver, Žahourek Tomáš, Knap Lukáš, Franc Denis, Macek Viktor, Vacek Matěj

MFK Nové Město nad Metují "A" : TJ Slovan Broumov "A" 10:6(8:3)

Branky: Váňa 4, Žahourek 4, Knap, Vacek

MFK Nové Město nad Metují "A" : RSCM Česká Skalice "A" 5:4 (2:3)

Branky: Žahourek 2, Knap, Vacek, Váňa

MFK Nové Město nad Metují "A" : FC Hradec Králové "A" 7:5 (2:4)

Branky: Žahourek 3, Váňa 2, Franc, Knap

28. 8. 2013 - starší dorost porazil Žamberk / Letohrad 5:1

28. 8. 2013 – Východočeský přebor U19

MFK Nové Město n. Met. – Žamberk / Letohrad „B“  5:1(1:0)

Branky: M. Klikar 2, M. Majer 2, J. Škoda – D. Stejskal

Rozhodčí: P. Buchta - Š. Janeček, M. Hofman / ŽK: 0 – 1 / diváci: 50

Sestava MFK: Holý – Junek, J. Škoda, Lukášek(62´Darebník), Králíček – Lelek, Hánl, Mašek(46´Bogusz), Klikar – Majer, M. Škoda

Sestava Žamberk/Letohrad: Dušek - Janoušek(46´Jelínek), Vaníček, Černý, Schrejber, Kočí, Pirkl, Pavel(72´Stejskal), Durna(81´Preclík), Hiller, Uhlř

Z velké převahy v prvním poločase jsme dali jen jednu branku.Druhá půlka už byla více vyrovnaná, ale nám se dařilo zakončení.Velká škoda jen, že se nám při poslední vstřelené brance zranil Martin Klikar a my jsme dohrávali jen o deseti. Kluky chválím za bojovnost  a velkou snahu i když ne vždy hrají podle našich představ.

Bohumil Popperle - trenér MFK

28. 8. 2013 - muži prohráli ve Vysoké n. L. 2:1

28. 8. 2013 – I. A třída

FK Vysoká n. L. – MFK Nové Město n. Met.   2:1(2:0)

Branky: J. Podlipný, D. Starý – P. Sedláček

Rozhodčí: J. Říha – V. Kiezler, M. Říha / ŽK: 2 – 5 / diváci: 30

Sestava Vysoká n. L. : Menšl – Šulc, Píša, Haken, Podlipný(90´Hrůša), Camacho Del Pino Pablo, Dvořák(87´Jílek), Kafka, Kalaš(46´Hejzlar), Starý(70´Kulhánek), Samek

Sestava MFK: Bohuška – Mervart(46´Vávra), T. Zákravský, Vít, L. Zákravský – Koza(63´Maur), Nejman, Lelek, Srubjan(73´Růžička) – Sedláček, Voráček

Utkání začalo pro hosty ralativně dobře. Hned ve 2. min. se k míči dostal Sedláček a jeho střelu ze 20m Menšl v brance domácích s námahou vytlačil na roh. Ve 4. min. však obrana MFK zazmatkovala a Podlipný poslal domácí tým do vedení. V 7. min. po dobře rozehraném rohovém kopu MFK obrana Vysoké se štěstím hrozící nebezpečí odvrátila. Ve 14. min. však nechala obrana MFK ve vápně zcela volného Starého a ten pohodlně hlavou zvýšil vedení domácích na 2:0. Zkušení domácí hráči pak v klidu ovládli hru, ale do vyložených brankových příležitostí se již nedostávali. Hosté podnikali jen ojedinělé protiútoky. Ve 20. min. vyhrál ve vápně hlavičkový souboj Voráček, ale jeho ránu zastavilo břevno. Ve 29. min. rychlou akci MFK zakončoval Lelek, jeho tvrdá střela však jen olízla tyč domácích. Ve 45. min. se po chybě obrany MFK dostal do gólové šance Podlipný, ale Bohušku nepřekonal.

25. 8. 2013 - mladší přípravka vyhrála memoriál J. Břížďaly v České Skalici

Dne 25.8.2013 se mladší přípravka (roč.2005 a mladší) zúčastnila turnaje J.Břížďaly v České Skalici. V ani jednom utkání jsme nenašli přemožitele a ve 13.ročníku tohoto turnaje jsme zvítězili.

Sestava MFK: Petera Max - Macek Viktor, Franc Denis, Váňa Oliver, Žahourek Tomáš, Praus Michal, Čížek Vojtěch, Knap Lukáš, Zákravský Filip

25. 8. 2013 – KP mladší dorost

MFK Nové Město n. Met. – Sokol Třebeš  3:2(2:1)

Branky: D. Hanzl, M. Cohorna, R. Práza – L. Jandík, M. Šmied,

Rozhodčí:  T. Mucha / ŽK: 1 – 1 / diváci: 50

Sestava MFK: Krulich – Šanovec, Hanzl, Hable, Štěpán – Vrba, Valášek, Cohorna, Bogusz – Mádr, Práza

Střídali:  Vik, L. Tulej, T. Tulej, Kárník

Sestava Třebeš: Kolátor – Pilný, Staněk, Kalvach, Prokop, Šmied, Landa, Bitnar, Pitra, Pospíchal, Jandík

Střídali: Franta, Berger, Lhotka, Kopecký, Ridl

Vyrovnané utkání, kdy fyzicky vyspělejší hosté měli v počáteční fázi utkání více ze hry a vyústěním byla jejich vedoucí branka. Poté se hra opticky vyrovnala a domácí srovnali z nařízené penalty na 1:1. Do poločasu se domácí ujali vedeni po krásné kolmici Bogusze za obranu hostí, Cohorna obešel brankáře a určil tak poločasový stav na 2:1 pro MFK. Domácí zaspali úvod druhého poločasu, hosté převzali otěže utkání a vytvořili si optický tlak. Domácí však parádně provedli brejkovou situaci, Práza se dostal za obranu hosti, obešel golmana a zvýšil vedení MFK na 3:1. Hosté pokračovali v nátlakové hře, domácí však poctivým výkonem dovolili hostům již jen korekci výsledku po pěkné střele M. Šmieda. Utkání, kterému by více slušela remiza, skončilo tak vítězstvím  MFK v poměru 3:2.