1. 2. 2014 - muži zvítězili v Rychnově nad Kněžnou 4:1

MFK

1.2. 2014 – přípravné utkání 

Spartak Rychnov nad Kněžnou – MFK Nové Město n. Met.  1:4(0:2)

Branky: Volný – T. Voráček, R. Čopík, P. Růžička, P. Zákravský

Sestava MFK: Krunčík – Vítek, P. Zákravský, Nejman, Darebník – Voráček, Růžička, Borůvka(46.  Králíček), A. Lelek – Sedláček(46. Koza), Čopík

Druhé přípravné utkání odehráli muži MFK v Rychnově nad Kněžnou. Od začátku zápasu byli lepším týmem a svoji převahu vyjádřili hned v úvodu vedoucí brankou T. Voráčka. Lepším pohybem a kombinační hrou nepouštěli mužstvo Rychnova do žádných výraznějších akcí a po půlhodině přidali Čopíkem druhý gól. V závěru poločasu se domácí sice trochu zvedli, ale gólový efekt jim to nepřineslo.

Ve druhém poločasu byla hra již vyrovnaná, domácí se i za pomoci větru tlačili na polovinu MFK, ale do gólových šancí se nedostávali. Podařilo se jim však snížit z pokutového kopu na 1:2. To bylo, ale z jejich strany vše. Hosté si naopak rychlými protiútoky vytvořili několik slibných šancí, ty však zůstali nevyužity. Až výstavní střela P. Růžičky znamenala třetí gól MFK. Závěr utkání se již opět odehrál v režii hostů, kteří ještě v poslední minutě utkání zvýšili z pokutového kopu na 1:4.

                                                                                                       ZM   

                                                                                                   

"I dnes se nám dařilo dobře kombinovat a připravit si dostatek střeleckých příležitostí. V druhé části hry jsme domácím individuálními chybami v rozehrávce připravili několik situací ke změně skóre, ze hry jsme však neinkasovali, což je pozitivní. Přítomní dorostenci se velmi dobře vyrovnali se svými úkoly a přispěli tak ke kvalitnímu výkonu celého mužstva."

                                                  Miloš Killar – trenér MFK

25. 1. 2014 - muži porazili v přípravném utkání Broumov 2:0

MFK

25. 1. 2014 – přípravné utkání

MFK Nové Město n. Met. – Slovan Broumov   2:0(1:0)

Branky: D. Borůvka, P. Sedláček

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský, Nejman, Joneš( 20. Koza), Darebník – A. Lelek, Růžička, Srubjan, Borůvka – Voráček, Sedláček

Sestava Broumov: Černý(Drahorád) – Beran, Pohl, Růžička, Háze, Jan  Schubert, Jar. Schubert, Brutovský, Michálek, Panny, Svoboda, Soumar, Šimon, Štejnar, Wilke, Hovorka                    

                                                                                                               

Za silného mrazu a větru sehráli muži MFK první přípravné utkání s účastníkem KP Slovanem Broumov. Pod vedením nového trenéra Milana Vítka  se v mužstvu hostí vystřídalo 17 hráčů. Domácí naopak sehráli téměř celé utkání pouze s 11 hráči.

                                                                                                                                                       

"Spíš než fotbalová příprava to dnes byl test odolnosti hráčů vůči mrazu a velmi nepříjemnému větru."                                                                           

                                                   Miloš Killar - trenér MFK

19. 1. 2014 - starší přípravka obsadila v Pardubicích 4. místo

MFK Nové Město

V neděli 19. 1. 2014 se naše starší přípravka (ročník 2004 a mladší) zúčastnila halového turnaje v Pardubicích, kde skončila těsně "pod bednou" na 4. místě.

Sestava:  Kumprecht Matěj - Smola Tomáš, Bartošík Tomáš, Vítek Tomáš, Vávrů Jakub, Novotný Matyáš, Čerenkov Petr, Čančara Matyáš, Junek Tomáš

MFK : Sparta Brno  2:2

Branky: Vávrů, Čerenkov

MFK : FK Česká Třebová  3:1

Branky: Čančara 3

MFK : Slovan Havlíčkův Brod  3:0

Branky: Novotný, Vítek, Čerenkov

MFK : FC Hlinsko  1:4

Branky: Vávrů

MFK : FC Pardubice bílá  2:0

Branky: Čančara 2

MFK : FC Pardubice červená  2:3

Branky: Vítek 2

MFK : Sokol Vinoř  1:2

Branky: Čančara

Konečné pořadí turnaje: 1. FC Pardubice červená, 2. FC Hlinsko, 3. Sparta Brno, 4. MFK Nové Město nad Metují, 5. Sokol Vinoř, 6. FC Pardubice bílá, 7. Slovan Havlíčků Brod, 8. FK Česká Třebová

Naše hra nebyla úplně podle našich představ. V první řadě nám chyběla rychlost. Zatímco v prvním utkání proto Spartě Brno se kluků podařilo chybějící rychlost nahradit zvýšeným nasazením a vybojovat remizu, v utkání s FC Hlinsko to byla lekce z rychlosti. A když k tomu soupeř přidal přesné přihrávky do pohybu nevěděli mnohdy naši hráči kde jim hlava stojí.

A to je druhá věc na které musejí naši kluci zapracovat - přihrávka. Přihrát přesně, přihrát do pohybu spoluhráče, přihrát si se spoluhráčem namísto zbytečných soubojů v přetlačování.

Co klukům ale nemůžeme upřít je bojovnost, chuť poprat se o výsledek s jakýmkoli soupeřem a za jakéhokoli stavu.  Bohužel ale z toho pramení i určitá nervozita a z ní chyby, které pak mohou stát lepší umístění. Příkladem toho může být utkání s domácími Pardubicemi červená, kde naši kluci dvakrát vedli, ale nakonec odešli poraženi. To ale nelze natrénovat, tyto zkušenosti lze získat pouze na hřišti v soutěžních utkáních.                                                                                                                                                                                                                                                        Tomáš Bartošík

                                                 

11. 1. 2014 - mladší přípravka na turnaji v Náchodě 5. místo

MFK Nové Město

Dne 11. 1. 2014 jsme se zúčastnili velmi kvalitně obsazeného turnaje mladších přípravek v Náchodě, kde jsme obsadili 5. místo.

Sestava MFK: Petera Max - Macek Viktor, Franc Denis, Váňa Oliver, Valtera Petr, Knap Lukáš, Žahourek Tomáš

 

FK Náchod - MFK Nové Město nad Metují   3:1 (Knap)

Slask Wroclaw - MFK Nové Město nad Metují   4:2  (Knap, Váňa)

MFK Trutnov - MFK Nové Město nad Metují   0:3 (Knap 2, Váňa)

FC Hradec Králové (roč. 06) - MFK Nové Město nad Metují   0:5 (Žahourek 4, Knap)

Gryf Swidnica - MFK Nové Město nad Metují  2:0

Slovan Broumov - MFK Nové Město nad Metují  0:1 (Knap)

Tento turnaj nám ukázal v čem mají kluci velké rezervy (vedení míče v rychlosti, souboj 1:1, pokrytí protihráče). Jen ve dvou utkáních (s Trutnovem a Swidnicí), předvedli výborný výkon, kde bojovali o každý míč a nátlakovou hrou soupeře přehrávali. Škoda jen, že jsme s polským soupeřem neproměnili naše tutovky. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Denise France, který po celou dobu turnaje podal stabilní výkon a byl naším nejvytíženějším hráčem v obraně. Také Max Petera v bráně byl oporou (i když nějaká ta chyba tam byla, ale to k fotbalu patří)  a získal titul "nejlepší brankář turnaje".                                                                                               Petr Čerenkov – trenér MFK

5. 1. 2014 - muži zahajují přípravu

MFK Nové Město

Tak nám to zase začíná!!
Tréninkový režim: PO - 17.30 UMT, ST - 17.30 UMT, PÁ - 16.30 posilka + UMT.

Přípravná utkání odehrajeme každou sobotu od 14.00, první zápas je 25. ledna. Soustředění pak proběhne od 28. února do 2. března.
Způsob komunikace stále stejný - hráči omlouvají svoji neúčast na akcích trenérovi, ne spoluhráčům. Do přípravy nastupují všichni hráči, kteří chtějí být i nadále součástí našeho týmu a reprezentovat MFK. Pokud někdo z vás z pracovních, zdravotních nebo soukromých důvodů do přípravy s A týmem nemůže nebo nechce nastoupit, co nejdřív o svém rozhodnutí informujte mě nebo vedení klubu.
Náhlé změny plánu přípravy budu oznamovat zde a na Facebooku.
Mějte se hezky a čau v pondělí 13. ledna.

                                                                             Miloš Killar – trenér MFK

4. 1. 2014 - starší přípravka zahájila nový rok 2. místem

MFK Nové Město

V sobotu 4. 1. 2014 sehrála starší přípravka halový turnaj ve Rtyni v Podkrkonoší pro r. 03 a nový rok 2014 zahájila úspěšně 2. místem. Při kvalitním obsazení turnaje jsme dosáhli těchto výsledků.

 s Náchodem 4 : 4, Č. Skalicí 2 : 2, Zábrodím 8 : 0, Hořicemi 4 : 3, Rtyní 6 : 2, Trutnovem 3 : 2. I když jsme nebyli v plné sestavě, dali jsme tým dohromady a střídali se ve dvou čtyřkách. Hráči podali velice dobré výkony a svým nasazením dokázali, že se chtěli poprat o vítězství.

sestava MFK: Kumprecht Matěj - Rücker David, Žahourek Jan, Světlík Lukáš, Buriánek Adam, Vávrů Jakub, Čerenkov Petr, Čančara Matyáš, Brdička Filip.

                                                 Trenéři MFK Krátký Václav, Čerenkov Petr

31. 12. 2013 - Loučení se starým rokem

MFK

Již tradičně se 31. 12. 2013 v dopoledních hodinách sešli hráči, trenéři a funkcionáři MFK, aby se fotbálkem rozloučili se starým rokem. Neúprosné klání skončilo také již tradičně nerozhodným výsledkem 4:4 a bez zranění aktérů. Po sportovní části následovalo malé posezení v nádražní restauraci „U PARAGÁNA“.

23. 12. 2013 - Vzpomínka

MFK

23. 12. 2013 se bývalí spoluhráči a přátelé sešli na stadionu generála Klapálka, kde vzpomenuli na předčasně zemřelého Petra Šanovce.

15. 12. 2013 - Starší přípravka pokračuje ve výborných výkonech

MFK Nové Město

Halový turnaj starší přípravky v Heřmanově Městci pro ročník 2003.

Sestava MFK: Ťokan Filip - Vacek Jakub, Žahourek Jan, Světlík Lukáš, Buriánek Adam, Čerenkov Petr a Vávrů Jakub. 

Jelikož starší přípravka ( r. 03 a r. 04 ) má skvělou tréninkovou docházku a tím i velký zájem o fotbal, řekli jsme si, že je přihlásíme na turnaj, který není pro nás,, za rohem,,. A tak jsme v neděli 15.12.2013 odehráli HT pořádaný FK Pardubice v H. Městci. Bohužel organizátory provázela smůla, nedorazil tým z Prostějova. Přesto zbývající týmy z Náchoda ( prohra 4 : 6 ), z Čáslavi ( výhra 3 : 2 ), z Ústí n/O ( 4 : 1 ), FK Pardubice bílý ( 1 : 2 ) a FK Pardubice červený ( 7 : 3 ) daly turnaji dostatečnou úroveň. Naše umístění na 3. místě bylo skvělé a myslím, že i zasloužené. Jen týmy z Pardubic se umístily před námi a kdyby naši hráči nevstupovali do některých zápasů s obavami, mohlo být naše vystoupení úspěšnější. Potěšením je i udělení individuální ceny pro nejlepšího hráče turnaje a tím byl Světlík Lukáš. Děkujeme rodičům za obětavost brzkého, ranního vstávání a hráčům za jejich snahu a píli.                                                          Václav Krátký -  trenér MFK

7. 12. 2013 – mladší přípravka opět vítězná

MFK Nové Město

Dne 7.12.2013 jsme se zúčastnili turnaje mladších přípravek v Jaroměři. Tento turnaj byl na poslední chvíli vložen do série turnajů Fottur Jaroměř. Vzhledem k naší široké hráčské základně jsme se rozhodli tohoto turnaje zúčastnit (viz. komentář Josefa Láchy-turnaj Vamberk).

Turnaje se zúčastnili týmy z Jaroměře, Hořic, Dvora Králové nad Labem a Nového Města nad Metují. Vzhledem k počtu účastníků se hrálo dvoukolově. Ani v jednom utkání jsme nenašli přemožitele a s přehledem jsme zvítězili. Máme velkou radost z toho, jak kluci trénují. Velký dík patří rodičům za jejich obětavost a trpělivost.

Sestava MFK: Praus Michal - Franc Denis, Macek Viktor, Váňa Oliver,                                               Knap  Lukáš, Žahourek Tomáš       

                                                    Petr Čerenkov - trenér mladší přípravky

« Předchozí 1 32 63 94 103 104 105 106 107 108 109 125 Další »