15. 2. 2014 - muži porazili Sokol Provodov 3:0

MFK

15. 2. 2014 – přípravné utkání

MFK Nové Město n. Met. – Sokol Provodov  3:0(2:0)

Branky: P. Zákravský( 31´ ), P. Sedláček (33´ a 85´ )

Sestava MFK: Krunčík – Darebník, P. Zákravský, Nejman, Vít – Voráček, Růžička, Valášek, Srubjan – Sedláček, Hofman(55. A. Lelek)

Další přípravné utkání sehráli muži MFK se Sokolem Provodov. Utkání mělo od samého začátku jednoznačný průběh. Domácí měli hru pevně pod kontrolou a nepouštěli hosty prakticky k žádným aktivitám. Domácí si postupně vytvářeli gólové šance, ale většina střel skončila mimo branku nebo v rukách brankáře. Až ve 31. min. otevřel skóre zápasu P. Zákravský z PK. O dvě minuty později, po vydařené kombinaci dal P. Sedláček druhý gól MFK. Zbytek poločasu se hrál v předešlém duchu, ale další branky již nepřinesl.

Druhý poločas byl již vyrovnanější. Domácí hráči silně polevili, utápěli se v individuelních akcích a dali tak možnost soupeři k několika nebezpečným útokům. Ti však nabídnout šanci nevyužili. Jejich akce končili převážně před velkým vápnem nebo nedůrazným zakončením. Postupně hru opět ovládli domácí a v závěru utkání dál P. Sedláček třetí gól MFK.

                                                                                             ZM       

                                                                                     

„ V utkání jsme si dokázali připravit dostatek šancí ke skórování, mrzí mě však stále se opakující herní výpadek v druhé části hry.“

                                                   Miloš Killar – trenér MFK

9. 2. 2014 - starší přípravka na turnaji v Jaroměři skončila druhá

MFK Nové Město

V neděli 9. 2. 2014 sehrála starší přípravka r. 03 svůj předposlední HT v Jaroměři. Do skupiny nám byla nalosovaná mužstva, která pro nás, kromě Dvora Králové, byla neznámá. Při výsledcích

MFK : Dvůr Králové 3:2; Česká Třebová 5:1; Roudnice 7:0; Martinice 8:1 jsme ve skupině obsadili 1. místo a do semifinále nastoupili proti Ústí n/O.

Pro nás opět soupeř neznámý. Utkání bylo zajímavé s maximálním nasazením. Dvakrát jsme prohrávali a vždy hned korigovali výsledek až jsme to dokázali dotáhnout do vítězného konce na 3:2. Ve finále jsme se opět potkali se Dvorem Králové a v tomto utkání byl soupeř lepší, výsledek 0:3.

Přesto si to hráči: Kumprecht Matěj - Vacek Jakub, Zrzavý David, Světlík Lukáš, Žahourek Jan, Rücker David, Čtvrtečka Jakub, Ťokan Filip, Buriánek Adam,Čančara Matyáš, Čerenkov Petr

turnaj užili a předváděli pohledné akce s gólovým zakončením.

                                                                           Krátký Václav - trenér MFK

8. 2. 2014 - muži porazili v přípravě TJ Dobruška 3:2

MFK

8. 2. 2014 – přípravné utkání

MFK Nové Město n. Met. – TJ Dobruška  3:2(1:1)

Branky: P. Zákravský, J. Koza, R. Čopík – Malý, Reichl

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský, P. Zákravský, Nejman, Darebník – Voráček, Vl. Lelek, Srubjan,  Vít – Sedláček, Čopík

Střídali: Valášek, Koza                                            

Další přípravné utkání sehráli muži MFK s TJ Dobruška. Obě mužstva od začátku nasadila poměrně vysoké tempo, ale také zbytečně tvrdou hru. Domácí tým byl aktivnější, vytvořil si optickou převahu, chyběla však finální přihrávka a tak se do gólových šancí nedostávali. Hosté z Dobrušky podnikali rychlé rušové protiútoky, ale také bez efektního zakončení. Ve 14. min. však domácí obrana vytvořila na vápně hrubou chybu, kterou využil Malý a poslal hosty do vedení – 0:1. Domácí tým i nadále útočil, vytvořil si i gólové šance, ale nedokázal je proměnit. Až ve 37. min. střela Pavla Zákravského z trestného kopu znamenala vyrovnání.

Ve druhém poločasu již tempo upadlo a hra se rozdrobila do spousty osobních soubojů. Na obou stranách chybělo kvalitní zakončení. Domácí se přesto po pěkných kombinacích vytvořili několik gólových šancí, které opět neproměnili. Hosté kteří spoléhali hlavně na rychlé protiútoky, se po jednom z nich v 66 min. ujali po střele Reichla vedení  - 1:2. Domácí v závěru utkání ještě přidali a v 80. min. po pěkné přímočaré akci vyrovnali Kozou na 2:2. Rozhodnutí přinesla až poslední minuta utkání, když po levé straně unikl J. Vít a jeho přesnou přihrávku proměnil R. Čopík ve vítězný gól MFK.    

                                                                                                   ZM                     

                                                                                                                            

„Sice jsme zvítězili brankou z poslední minuty, některé pasáže hry však byly zmatené, bez organizace, se spoustou individuálních chyb. Jsem rád, že se utkání dohrálo bez většího konfliktu. V některých soubojích se až zbytečně jiskřilo.“                                                                                                                    Miloš Killar – trenér MFK

8. 2. 2014 - Mladší přípravka zvítězila na turnaji v Červeném Kostelci

MFK Nové Město

Dne 8. 2. 2014 se zúčastnila mladší přípravka turnaje v Červeném Kostelci. Naši chlapci v turnaji s přehledem zvítězili. Nejlepším střelcem turnaje se stal Viktor Macek. 

Sestava MFK: Petera Max - Franc Denis, Macek Viktor, Váňa Oliver, Žahourek Tomáš, Týfa Tobiáš, Šitina Dominik, Čížek Vojtěch, Knap Lukáš

 

MFK Nové Město nad Metují - Rtyně/Úpice   6:0  (Macek 4, Čížek, Knap)

MFK Nové Město nad Metují - Červený Kostelec "B"    6:0  (Macek 2, Týfa, Šitina, Čížek, Váňa)

RSCM Rozkoš - MFK Nové Město nad Metují   0:0

MFK Nové Město nad Metují - Zábrodí - dívky   7:0 (Macek 2, Váňa, Žahourek, Knap 2, Petera)

MFK Nové Město nad Metují - Červený Kostelec "A"   1:0 (Macek)

MFK Nové Město nad Metují - Náchod   6:0 (Macek 2, Váňa 2, Žahourek, Čížek)

MFK Nové Město nad Metují - Zábrodí  6:0 (Macek 4, Váňa 2)

                                                                      Petr Čerenkov - trenér

2. 2. 2014 - starší přípravce se v Heřmanově Městci nedařilo

MFK Nové Město

V neděli 2. 2. 2014 se naše starší přípravka zúčastnila kvalitně obsazeného halového turnaje pro hráče ročníku narození 2004 a mladší v Heřmanově Městci.

Stává se již tradicí, že výkon našich hráčů v prvních zápasech na těchto turnajích je ospalý a bez zápalu. Bohužel tentokrát nezůstalo jen u prvního zápasu. V něm se proti Havlíčkovu Brodu sice kluci snažili kombinovat, bohužel někdy až moc. To soupeř hrál jednoduše a když se dostal na dostřel naší branky střílel. O průběhu druhého zápasu proti Admiře Praha nejlépe hovoří konečné skóre zápasu. Naši k pozdějšímu vítězi turnaje vyslali jen jedinou střelu a ta ani nemířila na bránu. V třetím utkání uhráli kluci povinné vítězství s hráči domácího hokejbalového klubu Ježci Heřmanův Městec. Do posledního utkání základní skupiny s týmem FK Pardubice červená jsme nastoupili se změnou na postu brankáře. Kluci se brzy po začátku utkání ujali vedení a tak soupeř, který k postupu do semifinále potřeboval vyhrát, zvýšil aktivitu a povzbuzován svými příznivci dobýval naši bránu. Naši kluci, které naopak hlasitě povzbuzovali soupeři, kterým nahrávala případná bodová ztráta Pardubic, si ale vzpomněli co znamená se poprat o výsledek. Soupeř byl jednoznačně lepší, ale kluci nedali ani kousek hřiště bez boje. A když už byla naše obrana překonána a soupeři se podařilo zamířit mezi tyče byl Tomáš Vítek na místě. Tlak soupeře stále narůstal, to když stáhl ze hry brankáře a nasadil do pole pátého hráče. V této chvíli, 3 minuty před koncem zápasu, se ale naši klukům povedlo po povedeném brejku vstřelit uklidňující a konečný druhý gól. V základní skupině jsme tak obsadili 3. místo a utkali se s hráči Hlinska o pátou příčku. Bohužel, ale v posledním utkání kluci výkon z předchozího zápasu nezopakovali a tak skončili na celkovém 6. místě.

1. 2. 2014 - muži zvítězili v Rychnově nad Kněžnou 4:1

MFK

1.2. 2014 – přípravné utkání 

Spartak Rychnov nad Kněžnou – MFK Nové Město n. Met.  1:4(0:2)

Branky: Volný – T. Voráček, R. Čopík, P. Růžička, P. Zákravský

Sestava MFK: Krunčík – Vítek, P. Zákravský, Nejman, Darebník – Voráček, Růžička, Borůvka(46.  Králíček), A. Lelek – Sedláček(46. Koza), Čopík

Druhé přípravné utkání odehráli muži MFK v Rychnově nad Kněžnou. Od začátku zápasu byli lepším týmem a svoji převahu vyjádřili hned v úvodu vedoucí brankou T. Voráčka. Lepším pohybem a kombinační hrou nepouštěli mužstvo Rychnova do žádných výraznějších akcí a po půlhodině přidali Čopíkem druhý gól. V závěru poločasu se domácí sice trochu zvedli, ale gólový efekt jim to nepřineslo.

Ve druhém poločasu byla hra již vyrovnaná, domácí se i za pomoci větru tlačili na polovinu MFK, ale do gólových šancí se nedostávali. Podařilo se jim však snížit z pokutového kopu na 1:2. To bylo, ale z jejich strany vše. Hosté si naopak rychlými protiútoky vytvořili několik slibných šancí, ty však zůstali nevyužity. Až výstavní střela P. Růžičky znamenala třetí gól MFK. Závěr utkání se již opět odehrál v režii hostů, kteří ještě v poslední minutě utkání zvýšili z pokutového kopu na 1:4.

                                                                                                       ZM   

                                                                                                   

"I dnes se nám dařilo dobře kombinovat a připravit si dostatek střeleckých příležitostí. V druhé části hry jsme domácím individuálními chybami v rozehrávce připravili několik situací ke změně skóre, ze hry jsme však neinkasovali, což je pozitivní. Přítomní dorostenci se velmi dobře vyrovnali se svými úkoly a přispěli tak ke kvalitnímu výkonu celého mužstva."

                                                  Miloš Killar – trenér MFK

25. 1. 2014 - muži porazili v přípravném utkání Broumov 2:0

MFK

25. 1. 2014 – přípravné utkání

MFK Nové Město n. Met. – Slovan Broumov   2:0(1:0)

Branky: D. Borůvka, P. Sedláček

Sestava MFK: Krunčík – L. Zákravský, Nejman, Joneš( 20. Koza), Darebník – A. Lelek, Růžička, Srubjan, Borůvka – Voráček, Sedláček

Sestava Broumov: Černý(Drahorád) – Beran, Pohl, Růžička, Háze, Jan  Schubert, Jar. Schubert, Brutovský, Michálek, Panny, Svoboda, Soumar, Šimon, Štejnar, Wilke, Hovorka                    

                                                                                                               

Za silného mrazu a větru sehráli muži MFK první přípravné utkání s účastníkem KP Slovanem Broumov. Pod vedením nového trenéra Milana Vítka  se v mužstvu hostí vystřídalo 17 hráčů. Domácí naopak sehráli téměř celé utkání pouze s 11 hráči.

                                                                                                                                                       

"Spíš než fotbalová příprava to dnes byl test odolnosti hráčů vůči mrazu a velmi nepříjemnému větru."                                                                           

                                                   Miloš Killar - trenér MFK

19. 1. 2014 - starší přípravka obsadila v Pardubicích 4. místo

MFK Nové Město

V neděli 19. 1. 2014 se naše starší přípravka (ročník 2004 a mladší) zúčastnila halového turnaje v Pardubicích, kde skončila těsně "pod bednou" na 4. místě.

Sestava:  Kumprecht Matěj - Smola Tomáš, Bartošík Tomáš, Vítek Tomáš, Vávrů Jakub, Novotný Matyáš, Čerenkov Petr, Čančara Matyáš, Junek Tomáš

MFK : Sparta Brno  2:2

Branky: Vávrů, Čerenkov

MFK : FK Česká Třebová  3:1

Branky: Čančara 3

MFK : Slovan Havlíčkův Brod  3:0

Branky: Novotný, Vítek, Čerenkov

MFK : FC Hlinsko  1:4

Branky: Vávrů

MFK : FC Pardubice bílá  2:0

Branky: Čančara 2

MFK : FC Pardubice červená  2:3

Branky: Vítek 2

MFK : Sokol Vinoř  1:2

Branky: Čančara

Konečné pořadí turnaje: 1. FC Pardubice červená, 2. FC Hlinsko, 3. Sparta Brno, 4. MFK Nové Město nad Metují, 5. Sokol Vinoř, 6. FC Pardubice bílá, 7. Slovan Havlíčků Brod, 8. FK Česká Třebová

Naše hra nebyla úplně podle našich představ. V první řadě nám chyběla rychlost. Zatímco v prvním utkání proto Spartě Brno se kluků podařilo chybějící rychlost nahradit zvýšeným nasazením a vybojovat remizu, v utkání s FC Hlinsko to byla lekce z rychlosti. A když k tomu soupeř přidal přesné přihrávky do pohybu nevěděli mnohdy naši hráči kde jim hlava stojí.

A to je druhá věc na které musejí naši kluci zapracovat - přihrávka. Přihrát přesně, přihrát do pohybu spoluhráče, přihrát si se spoluhráčem namísto zbytečných soubojů v přetlačování.

Co klukům ale nemůžeme upřít je bojovnost, chuť poprat se o výsledek s jakýmkoli soupeřem a za jakéhokoli stavu.  Bohužel ale z toho pramení i určitá nervozita a z ní chyby, které pak mohou stát lepší umístění. Příkladem toho může být utkání s domácími Pardubicemi červená, kde naši kluci dvakrát vedli, ale nakonec odešli poraženi. To ale nelze natrénovat, tyto zkušenosti lze získat pouze na hřišti v soutěžních utkáních.                                                                                                                                                                                                                                                        Tomáš Bartošík

                                                 

11. 1. 2014 - mladší přípravka na turnaji v Náchodě 5. místo

MFK Nové Město

Dne 11. 1. 2014 jsme se zúčastnili velmi kvalitně obsazeného turnaje mladších přípravek v Náchodě, kde jsme obsadili 5. místo.

Sestava MFK: Petera Max - Macek Viktor, Franc Denis, Váňa Oliver, Valtera Petr, Knap Lukáš, Žahourek Tomáš

 

FK Náchod - MFK Nové Město nad Metují   3:1 (Knap)

Slask Wroclaw - MFK Nové Město nad Metují   4:2  (Knap, Váňa)

MFK Trutnov - MFK Nové Město nad Metují   0:3 (Knap 2, Váňa)

FC Hradec Králové (roč. 06) - MFK Nové Město nad Metují   0:5 (Žahourek 4, Knap)

Gryf Swidnica - MFK Nové Město nad Metují  2:0

Slovan Broumov - MFK Nové Město nad Metují  0:1 (Knap)

Tento turnaj nám ukázal v čem mají kluci velké rezervy (vedení míče v rychlosti, souboj 1:1, pokrytí protihráče). Jen ve dvou utkáních (s Trutnovem a Swidnicí), předvedli výborný výkon, kde bojovali o každý míč a nátlakovou hrou soupeře přehrávali. Škoda jen, že jsme s polským soupeřem neproměnili naše tutovky. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Denise France, který po celou dobu turnaje podal stabilní výkon a byl naším nejvytíženějším hráčem v obraně. Také Max Petera v bráně byl oporou (i když nějaká ta chyba tam byla, ale to k fotbalu patří)  a získal titul "nejlepší brankář turnaje".                                                                                               Petr Čerenkov – trenér MFK

5. 1. 2014 - muži zahajují přípravu

MFK Nové Město

Tak nám to zase začíná!!
Tréninkový režim: PO - 17.30 UMT, ST - 17.30 UMT, PÁ - 16.30 posilka + UMT.

Přípravná utkání odehrajeme každou sobotu od 14.00, první zápas je 25. ledna. Soustředění pak proběhne od 28. února do 2. března.
Způsob komunikace stále stejný - hráči omlouvají svoji neúčast na akcích trenérovi, ne spoluhráčům. Do přípravy nastupují všichni hráči, kteří chtějí být i nadále součástí našeho týmu a reprezentovat MFK. Pokud někdo z vás z pracovních, zdravotních nebo soukromých důvodů do přípravy s A týmem nemůže nebo nechce nastoupit, co nejdřív o svém rozhodnutí informujte mě nebo vedení klubu.
Náhlé změny plánu přípravy budu oznamovat zde a na Facebooku.
Mějte se hezky a čau v pondělí 13. ledna.

                                                                             Miloš Killar – trenér MFK

« Předchozí 1 32 63 94 102 103 104 105 106 107 108 125 Další »