31. 8. 2013 - "A" tým mladší přípravky tři vítězství, "B" týmu se tolik nedařilo

MFK Nové Město

KP mladší přípravka – 31. 8. 2013

Sestava "A": Váňa Oliver, Žahourek Tomáš, Knap Lukáš, Franc Denis, Macek Viktor, Vacek Matěj

MFK Nové Město nad Metují "A" : TJ Slovan Broumov "A" 10:6(8:3)

Branky: Váňa 4, Žahourek 4, Knap, Vacek

MFK Nové Město nad Metují "A" : RSCM Česká Skalice "A" 5:4 (2:3)

Branky: Žahourek 2, Knap, Vacek, Váňa

MFK Nové Město nad Metují "A" : FC Hradec Králové "A" 7:5 (2:4)

Branky: Žahourek 3, Váňa 2, Franc, Knap

28. 8. 2013 - starší dorost porazil Žamberk / Letohrad 5:1

28. 8. 2013 – Východočeský přebor U19

MFK Nové Město n. Met. – Žamberk / Letohrad „B“  5:1(1:0)

Branky: M. Klikar 2, M. Majer 2, J. Škoda – D. Stejskal

Rozhodčí: P. Buchta - Š. Janeček, M. Hofman / ŽK: 0 – 1 / diváci: 50

Sestava MFK: Holý – Junek, J. Škoda, Lukášek(62´Darebník), Králíček – Lelek, Hánl, Mašek(46´Bogusz), Klikar – Majer, M. Škoda

Sestava Žamberk/Letohrad: Dušek - Janoušek(46´Jelínek), Vaníček, Černý, Schrejber, Kočí, Pirkl, Pavel(72´Stejskal), Durna(81´Preclík), Hiller, Uhlř

Z velké převahy v prvním poločase jsme dali jen jednu branku.Druhá půlka už byla více vyrovnaná, ale nám se dařilo zakončení.Velká škoda jen, že se nám při poslední vstřelené brance zranil Martin Klikar a my jsme dohrávali jen o deseti. Kluky chválím za bojovnost  a velkou snahu i když ne vždy hrají podle našich představ.

Bohumil Popperle - trenér MFK

28. 8. 2013 - muži prohráli ve Vysoké n. L. 2:1

28. 8. 2013 – I. A třída

FK Vysoká n. L. – MFK Nové Město n. Met.   2:1(2:0)

Branky: J. Podlipný, D. Starý – P. Sedláček

Rozhodčí: J. Říha – V. Kiezler, M. Říha / ŽK: 2 – 5 / diváci: 30

Sestava Vysoká n. L. : Menšl – Šulc, Píša, Haken, Podlipný(90´Hrůša), Camacho Del Pino Pablo, Dvořák(87´Jílek), Kafka, Kalaš(46´Hejzlar), Starý(70´Kulhánek), Samek

Sestava MFK: Bohuška – Mervart(46´Vávra), T. Zákravský, Vít, L. Zákravský – Koza(63´Maur), Nejman, Lelek, Srubjan(73´Růžička) – Sedláček, Voráček

Utkání začalo pro hosty ralativně dobře. Hned ve 2. min. se k míči dostal Sedláček a jeho střelu ze 20m Menšl v brance domácích s námahou vytlačil na roh. Ve 4. min. však obrana MFK zazmatkovala a Podlipný poslal domácí tým do vedení. V 7. min. po dobře rozehraném rohovém kopu MFK obrana Vysoké se štěstím hrozící nebezpečí odvrátila. Ve 14. min. však nechala obrana MFK ve vápně zcela volného Starého a ten pohodlně hlavou zvýšil vedení domácích na 2:0. Zkušení domácí hráči pak v klidu ovládli hru, ale do vyložených brankových příležitostí se již nedostávali. Hosté podnikali jen ojedinělé protiútoky. Ve 20. min. vyhrál ve vápně hlavičkový souboj Voráček, ale jeho ránu zastavilo břevno. Ve 29. min. rychlou akci MFK zakončoval Lelek, jeho tvrdá střela však jen olízla tyč domácích. Ve 45. min. se po chybě obrany MFK dostal do gólové šance Podlipný, ale Bohušku nepřekonal.

25. 8. 2013 - mladší přípravka vyhrála memoriál J. Břížďaly v České Skalici

Dne 25.8.2013 se mladší přípravka (roč.2005 a mladší) zúčastnila turnaje J.Břížďaly v České Skalici. V ani jednom utkání jsme nenašli přemožitele a ve 13.ročníku tohoto turnaje jsme zvítězili.

Sestava MFK: Petera Max - Macek Viktor, Franc Denis, Váňa Oliver, Žahourek Tomáš, Praus Michal, Čížek Vojtěch, Knap Lukáš, Zákravský Filip

25. 8. 2013 – KP mladší dorost

MFK Nové Město n. Met. – Sokol Třebeš  3:2(2:1)

Branky: D. Hanzl, M. Cohorna, R. Práza – L. Jandík, M. Šmied,

Rozhodčí:  T. Mucha / ŽK: 1 – 1 / diváci: 50

Sestava MFK: Krulich – Šanovec, Hanzl, Hable, Štěpán – Vrba, Valášek, Cohorna, Bogusz – Mádr, Práza

Střídali:  Vik, L. Tulej, T. Tulej, Kárník

Sestava Třebeš: Kolátor – Pilný, Staněk, Kalvach, Prokop, Šmied, Landa, Bitnar, Pitra, Pospíchal, Jandík

Střídali: Franta, Berger, Lhotka, Kopecký, Ridl

Vyrovnané utkání, kdy fyzicky vyspělejší hosté měli v počáteční fázi utkání více ze hry a vyústěním byla jejich vedoucí branka. Poté se hra opticky vyrovnala a domácí srovnali z nařízené penalty na 1:1. Do poločasu se domácí ujali vedeni po krásné kolmici Bogusze za obranu hostí, Cohorna obešel brankáře a určil tak poločasový stav na 2:1 pro MFK. Domácí zaspali úvod druhého poločasu, hosté převzali otěže utkání a vytvořili si optický tlak. Domácí však parádně provedli brejkovou situaci, Práza se dostal za obranu hosti, obešel golmana a zvýšil vedení MFK na 3:1. Hosté pokračovali v nátlakové hře, domácí však poctivým výkonem dovolili hostům již jen korekci výsledku po pěkné střele M. Šmieda. Utkání, kterému by více slušela remiza, skončilo tak vítězstvím  MFK v poměru 3:2.

D. Maur - MFK

25. 8. 2013 - starší žáci po tuhém boji podlehli Sokolu Třebeš 2:3

25. 8. 2013 – KP starší žáci

MFK Nové Město n. Met.  – Sokol Třebeš  2 : 3  ( 1 : 1 )

Branky: E. Matishynets, D. Hůlek – R. Kuneš, D. Lupínek, L. Štěpán

Rozhodčí: T. Mucha / ŽK: 0 / diváci: 50

Sestava MFK: M. Hůlek – Zítko, Zamastil, Doucek, Lhotský – Vítková, Tuček – Borůvka, Lelek, D. Hůlek  – Matishynets

Sestava Třebeš: Janata – Kvíz, Píro, Podhajský, Kunc, Kudrna, Zaal, Válek, Bena, Štěpán, Michal

Střídali: Kuneš, Bocksteffel, Málek, Lupínek

Utkání jsme nezačali dobře. Hosté byli lepším týmem a zatlačili nás na naši polovinu. Vypracovali si několik šancí, z nichž jednu proměnili a ujali se vedení. Postupem času se naše hra lepšila a do poločasu se nám podařilo vyrovnat.

Ve druhém poločase se naše hra výrazně zlepšila a  začali jsme hosty přehrávat. Bohužel hrubé chyby v obranné řadě nám zabránili dosažení lepšího výsledku.

Petr Holčík – trenér MFK

24. 8. 2013 - starší přípravce se v úvodním turnaji dařilo

24. 8. 2013 – KP starší přípravka

sestava MFK: Konrát Matyáš - Rücker David, Světlík Lukáš, Vávrů Jakub, Šanovec Michal, Smola Martin, Žahourek Jan, Čerenkov Petr, Novák Josef, Junek Tomáš, Bartošík Tomáš

MFK Nové Město n. Met. – TJ Červený  Kostelec  5:2 (3:1) Světlík 2, Novák 2, Žahourek

MFK Nové Město n. Met. – Sokol Roudnice     1:2 (0:1) Čerenkov

MFK Nové Město n. Met. – Jiskra Hořice   4:0 (2:0) Smola 3, Čerenkov

První turnaj v novém ročníku 2013 - 2014 se nám povedl - 2 vítězství a 1 těsná prohra. Je těžké hodnotit utkání hrané v době prázdnin, kdy soupeři i my jsme nekompletní. Přesto pro hráče, kteří tyto zápasy absolvují, je to skvělá příprava do sezony. Překvapili mladší hráči r. 04, rozhodně nepropadli, ale naopak. Se svojí odvahou, bojovností a fotbalovým umem skvěle doplnili starší ročník a vytvořili skvělý tým, s kterým bude radost pracovat ( věřím v to ).

Těšíme se na podporu rodičů a jejich povzbuzování.

Trenéři MFK - Krátký Václav a Čerenkov Petr

24. 8. 2013 - muži remizovali s FC Vrchlabí 0:0

24. 8. 2013 – I. A třída

MFK Nové Město n. Met. – FC Vrchlabí  0:0(0:0)

Branky:  -

Rozhodčí: M. Čožík – D. Krucký, L. Salvíček / ŽK: 36´P. Srubjan, 64´V. Lelek, 75´P. Růžička – 51´P. Horák, 73´M. Šulc, 75´O. Kraus, 77. L. Mejsnar

ČK: L. Mejsnar / diváci: 100

Sestava MFK: Bohuška – Mervart, Nejman, Vít, L. Zákravský – Darebník(46´Lichter), Lelek, Srubjan(46´Růžička), Voráček(82. Vávra) – Koza(46´Čopík), Sedláček

Sestava Vrchlabí: Michal Šulc – Zajíc, Mejsnar, Miloš Šulc, O. Kraus, Fink, Pokorný, Panýr(87´Renner), Vejnar, Horák(65´ Kroczek), P. Kraus

První mistrovské utkání na domácí půdě sehráli muži MFK s týmem FC Vrchlabí. Úvod utkání patřil jednoznačně hostům, kteří rychlou kombinační hrou přitlačili domácí na vlastní polovinu a domácí se jen bránili. V 8. min. přišlo první ohrožení branky MFK, ale hlavička po rohovém kopu těsně minula branku. V 11. min. se k zakončení dostali i domácí, ale střelu J. Kozi brankář Šulc lehce kryl. To bylo ze strany MFK prakticky vše, co si v prvním poločase vytvořili. Hosté měli prakticky celý poločas hru pod kontrolou, ale do brankových příležitostí se nedostávali. Až ve 43. min. vyslali na branku MFK další střelu, tu však Bohuška bezpečně kryl.

24. 8. 2013 - starší dorost zvítězil v České Třebové 3:2

24. 8. 2013 – Východočeský přebor U19

FK ČESKÁ TŘEBOVÁ   :   MFK Nové Město  n.  Met.         2  :  3 ( 1 :  1 )

Branky MFK: 37 min. M. Majer, 64 min. M. Škoda II., 81 min. M. Majer

Sestava MFK: Holý – Lukášek, Škoda J, Junek, M. Škoda  I. – Hánl, Lelek, Králiček, M. Škoda  II. – Majer, Klikar

Střídali: 45 min. Mašek, 60 min. Šanovec

ŽK : 80 min. Junek

Pro nás velmi těžké utkání. Hrubé chyby v obraně, kterých jsme se dopouštěli, nás stálo hodně sil, abychom zápas otočily a dotáhly ho do vítězného konce. Domácí měli smůlu, že jich nevyužily více, jinak by zápas skončil jiným výsledkem. Musím pochválit hlavně Marcela Majera, který nám vystřílel vítězství.