MFK Nové Město n. Met. - TJ Baník Rtyně/SK Úpice  5:0(3:0)

MFK Nové Město n. Met. - FK Náchod s. r. o.  1:1(1:0)

MFK Nové Město n. Met. - TJ Slovan Broumov  3:1(0:1)

Branky: Vítková, Hůlek Dušan, Borůvka - Sklenařík

23. 3. 2013 - starší dorost v dramatickém utkání prohrál v Náchodě 5:3

23. 3. 2013 – Východočeský přebor starší dorost

FK Náchod - MFK Nové Město nad Metují 5:3 (2:1)

Branky MFK: M. Klikar 2, M. Lukášek

Sestava MFK: Škoda - Šanovec, Zákravský, Hlávko, Junek - Králíček (25. Lukášek), Lelek,  Borůvka, Vaněk (70. Darebník), Klikar - Hánl (65. Mašek)

Větší část utkání se hrálo v režii domácích. Netrvalo dlouho a bylo to 2:0. To domácí drobet ukolébalo a i my jsme se dostali do hry. Po samostatném úniku Klikara, který byl faulován, byla penalta a vyloučení. Pokutový kop sám Klikar proměnil. Druhý poločas byl jako na houpačce. V 60. minutě to bylo po gólech Klikara a Lukáška 2:3, ale zhruba v 70. minutě už to bylo 4:3. Bohužel nám trošku došly síly, čehož soupeř využil ke vstřelení 5. gólu. Mohli jsme snížit po šancích Klikara a Maška, ale už to nevyšlo. Nepodali jsme špatný výkon, ale proti kvalitnímu soupeři to nestačilo. Chválím kluky za bojovný výkon.

Pavel Zelený – trenér MFK

23. 3. 2013 - muži zahájili sezonu vítězstvím nad Sokolem Libáň 5:0

23. 3. 2013 – I. B třída sk. A

MFK Nové Město n. Met. – TJ Sokol Libáň  5:0(2:0)

Branky: R. Darebník 2, T. Zákravský, A. Lelek, R. Čopík

Sestava MFK: Maur – Zelený, Kálmán, P. Zákravský, Vávra – Darebník(73. Vítek), T. Zákravský, Valášek(63. Mervart), Klikar(43. Lelek) – Růžička, Čopík(80. Sýkora)

Sestava Libáň: Miech – Mutzer(75. J. Jůza), Pešta, Jak. Jůza, Smetana, Knížek, Kohout, Bányácski, Kalinka(65. Horák), Balcar, Havlík

Rozhodčí: T. Mucha – M. Martínek, J. Kout / ŽK: 0 – 2 / diváci: 40

23. 3. 2103 - starší žáci na úvod sezony porazili Dvůr Králové 4:3

23. 3. 2013 – Krajský přebor starší žáci

MFK Nové Město n. Met. – TJ Dvůr Králové n. L.    4:3(3:1)

Branky:  R. Práza 2, A. Valášek, A. Borůvka – A. Matula, O. Kubín, M. Šorm

Sestava MFK: Hůlek – Holčík, Zamastil, T. Tulej, L. Tulej – Valášek, Mádr  - Lelek, Matishynets , Tuček – Práza

Střídali: Borůvka

Sestava Dvůr Králové: Guzan – Pražák, Sojka, Matula, Šorm, Dufek, Čajka, Rejchrt, Prokop, Kubín, Nechanický

Střídali:Kudrna

Rozhodčí: L. Nožka / ŽK: 1 – 0 / diváci: 20

Úvodní utkání jarní sezony mělo dva různé poločasy. V prvním jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme více využít vypracované šance.

Ve druhém poločasu se hra vyrovnala a po vlastních hrubých chybách v obranné fázi jsme soupeři dovolili vývoj zápasu zdramatizovat.Doufám, že se těchto chyb příště vyvarujeme.

Petr Holčík – trenér MFK

16. 3. 2013 - MFK Nové Město n. Met. - FK Černilov 2:1(0:1)

16. 3. 2013 – MFK Nové Město n. Met. – FK Černilov  2:1(0:1)

Branky: P. Zákravský, R. Čopík – T. Schwarzer

Sestava MFK: Maur – M. Zelený, Kálmán, Valášek, Vítek – A. Lelek, P. Zákravský, Růžička, Vávra – T. Zákravský, Čopík

Střídali: Šrámek, Mervart, Darebník

V posledním přípravném utkání se domácí MFK utkal s účastníkem I. A třídy FK Černilov. V poměrně vyrovnaném utkání měli hosté v prvním poločase mírnou převahu. Lépe se pohybovali, jejich akce byli plynulejší, ale chybělo zakončení. Domácím nefungovala středová řada a tak se soustředili hlavně na brejky. Obě mužstva si přesto dokázala vytvořit několik brankových příležitostí, ale ujala se pouze střela T. Schwarzera, která znamenala vedení hostů 0:1.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s korekturami v sestavě a jejich hra se výrazně zlepšila. Výsledkem byl vyrovnávací gól P. Zákravského z trestného kopu. Postupem času mužstvo Černilova odpadalo a domácí převzali iniciativu. Vytvořené gólové šance však nedokázali proměnit. Až v závěru utkání se domácím podařilo vyšachovat obranu Černilova a R. Čopík vstřelil vítězný gól.

2. 3. 2013 - MFK Nové Město n. Met. - TJ Dobruška "B" 3:2(1:1)

2. 3. 2013 – MFK Nové Město n. Met. – TJ Dobruška „B“  3:2(1:1)

Branky MFK: R: Darebník, P. Srubjan, M. Tuček

Sestava MFK: Maur – Mervart, M. Zelený, Kálmán, L. Zákravský – Darebník, P. Zákravský, Růžička, Klikar – T. Zákravský, Čopík

Střídali: Štěp, Srubjan, Lelek, Tuček, Králíček

Další přípravné utkání MFK proti mužstvu Dobrušky „B“ bylo od počátku velice bojovné. Domácí, kteří ještě dopoledne absolvovali tréninkovou jednotku byli od počátku trochu těžkopádní. Chyběl pohyb a

přesnost v rozehrávce.  Domácí sice měli mírnou převahu, ale vázla koncovka. Hosté naopak využívali rychlé brejky a po jednom z centrů do vápna se ujali vedení. Domácím se podařilo vyrovnat Darebníkem, který zakončil odvážný průniku Klikara.

Hned v úvodu druhého poločasu se hosté po rychlém útoku a šťastné brance opět ujali vedení. Po této brance se však už hrálo převážně na polovině Dobrušky. Tlak domácích však většinou končil na hranici velkého vápna. Domácí se nemohli prosadit přes zhuštěnou obranu hostí a tak vyrovnání přinesla až samostatná akce Srubjana. Vítězný gól MFK vstřelil v samém závěru Tuček, když si naběhl na přesnou přihrávku Růžičky.

24. 2. 2013 - starší žáci, pohár DATALIFE

MFK Nové Město n. Met. – RSCM Rozkoš  5 : 3  ( 2 : 1 )

Branky: R. Práza 2, E. Matishynets 2, I. Lelek – M. Hron, V. Bílý, O. Resler

Sestava MFK: Hůlek - Holčík, Zamastil, T. Tulej, Lhotský – L. Tulej,Tuček,Mádr, Hable – Valášek,   Práza

Střídali: Lelek, Doucek , Matishynets, Kupka

Sestava RSCM Rozkoš: Škoda – Štodt, Šafránek, Franěk, Vik, Resler, Bílý, Huneš, Hron, Novotný

Střídali: Husák, Vrátný, Pácalt

Druhé pohárové utkání se nám vůbec nepovedlo. Zbytečně jsme ve snaze o kombinační hru ztráceli míče a pouštěli do hry fyzicky zdatného soupeře. Zvláště hra záložní řady měla velké rezervy.

Také se nám opět nedařilo v koncovce. Bojovní hosté měli také gólové šance, které však nedokázali využít. Toto vítězství nás posunulo do dalšího kola poháru.                                                                                                                                                                 Petr Holčík – trenér MFK

23. 2. 2013 - MFK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ – TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE 3:4 (1:1)

MFK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ – TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE 3:4 (1:1)

Branky: David, Tuček, T. Zákravský -  Sedláček, Diviš 2x, Železov

Sestava MFK: Maur(46. Štěp) – Mervart, Vítek, M. Zelený, L. Zákravský – T. Zákravský, Lelek(46. Darebník), Růžička, Klikar – Čopík, David
Sestava Skalice: Krunčík – Blažej, Vít, Goll, Chmelík – Belák, Pohl, Pejchal, Diviš – Sedláček, Voráček
Střídali: Novák, Tolda, Železov, Suchánek

Začátek utkání se lépe povedl domácím, kteří se po akci T. Zákravského ujali vedení brankou Davida. Poté iniciativu převzali hosté, ale nedokázali ji gólově zužitkovat. Po sporném faulu na hranici pokutového území kopali hosté penaltu, ale brankář Maur ji kryl. V závěru poločasu se hostům podařilo Sedláčkem vyrovnat na 1:1.

Druhý poločas se již odehrával za převahy hostí, ale branky stříleli domácí. Nejprve se trefil Tuček a po neproměněné penaltě střelou z hranice šestnáctky zvýšil na 3:1 T. Zákravský. Hosty tento stav nezlomil a v posledních 15 minutách dokázali výsledek utkání otočit a zvítězit 3:4.

17. 2. 2013 – starší žáci, pohár DATALIFE

.

MFK Nové Město n. Met. – FC Slavia Hradec Králové/ Nový Hradec Králové  3:0(2:0)

Branky: R. Práza 2, O. Mádr

Pohárové utkání starších žáků mělo jednoznačný průběh. Domácí se od začátku usadili na polovině hostí a vytvářeli si brankové příležitosti, které však nedokázali proměnit. Poločas tak skončil pouze dvoubrankovým vedením. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí pak v závěru přidali ještě jednu branku a zvítězili 3:0. Zasloužené vítězství domácích, kteří byli ve všech činnostech lepší.