FK Kostelec n.O. / AFK Častolovice – MFK Nové Město nad Metují    0 : 5 (poločas  0 : 2)

Sestava MFK: Martin Hůlek – Pavel Lepšík, Ivo Lelek, Jaromír Hladík – Jakub Zamastil, Daniel Zítko – Filip Ťokan, Dušan Hůlek, Vojtěch Ťokan – Adam Borůvka, Josef Novák

Branky: 8´, 23´, 49´ Adam Borůvka, 52´ Vojtěch Ťokan (pokutový kop), 87´ Ivo Lelek

V prvním poločase nás domácí tým zaskočil kvalitní organizovanou hrou. Naše branky padli po rychlém přechodu z obranné fáze do útočné. V prvním případě Jakub Zamastil po individuálním průniku přes celé hřiště a následné střele z hranice velkého vápna, kterou brankář domácích pouze vyrazil, zakončoval Adam Borůvka. Ve druhém případě po rychlém přenesení hry z pravé strany na Votěcha Ťokana, který se chytře uvolnil v šestnáctce domácích a zakončoval, byl opět na svém místě Adam Borůvka a po zákroku domácího brankáře opět skóroval.

Ve druhém poločase jsme očekávali zvýšenou aktivitu domácích, která se ovšem k našemu překvapení nekonala. Hned na začátku druhého poločasu zkompletoval svůj hatric Adam Borůvka po rohu Vojtěcha Ťokana. Po rozehrání domácích jsme se opět dostali na míč a rychlý protiútok Adama Borůvky byl v pokutovém území zastaven faulem domácího hráče. Následný pokutový kop s přehledem proměnil Vojtěch Ťokan. Poté musel odstoupit z utkání pro zranění Daniel Zítko a zbytek zápasu jsme dohrávali v deseti hráčích. Zodpovědnou hrou jsme již zápas pouze kontrolovali. Až v posledních minutách utkání se vydal na výlet náš stoper Ivo Lelek a po pěkné kombinaci střelou z hranice velkého vápna pečetil stav utkání.

Zápas se opět vydařil našemu brankáři Martinovi Hůlkovi, který několika dobrými zákroky mužstvo podržel.

Velké poděkování patří všem hráčům, kteří svým výkonem a obětováním se pro tým přispěli k naší výhře. Střelci branek jsou samozřejmě důležití, ale branky jsou výsledkem hry celého týmu.

Trenéři: Ivo Janeček, Václav Soukup