V sobotu 13.4. hráli starší žáci na hřišti v Miletíně s Jiskrou Hořice. Bohužel zranění a oslavy všeho druhu nám vyprázdnili střídačku. Zbyla jen lékárnička a lahve s pitím.

V 6. minutě má první šanci Tomáš Junek, ale jak na cvičišti, tak na bojišti, netrefuje bránu. A z protiútoku inkasujeme. V 12. minutě Vojta má Čížek možnost na vyrovnání, ale gólman soupeře dobře vyběhl. Pět minut na to při nás stojí všichni svatí, když Petr Čerenkov ztratil míč a útok soupeře končí na tyči a následně v rukavicích našeho gólmana. Ale jen protentokrát, protože pět minut na to je to již 2:0. V 25. minutě střelu Tomáše Junka gólman domácích vyráží, ale dorážet nemá kdo. Do poločasu už bude jen hůř. V 27. minutě domácí zvyšují na 3:0 z penalty, tři minuty na to je to 4:0, rohový kop si náš gólman sráží do branky – 5:0. Tečkou za poločasem je žlutá karta pro Vojtu Čížka za hodnocení výkonu rozhodčího (asi viděl utkání mužů s NHK).

Protože hůř už být nemohlo, do druhé půle jsme změnili rozestavení. A kupodivu to bylo lepší, ale dost možná, že to bylo i uspokojením soupeře z luxusního vedení.  Tak, či tak, v 39. minutě se dostává do šance Tobiáš Týfa, ale jak na cvičišti, tak na bojišti, trefuje střed branky a gólmana. Pět minut na to má šanci Tomáš Junek, hokejovým blafákem obchází gólmana a snižuje. Ve 47. minutě se ke střele osměluje i Matěj Štěpán, ale jeho pokus gólman soupeře kryje. Chvíli potom se znovu dostává do šance Tomáš Junek, znovu obchází gólmana, ale za úspěch lze považovat jen to, že levou nohou vůbec trefil míč. Tři minuty před koncem uzavírá účet z pokutového kopu Petr Čerenkov.

Přestože skóre vypadá jednoznačně zas tak zlé to nebylo. Ale neproměňujeme šance. A když se k tomu přidá strašidelný závěr první půle je výsledek jaký je.

Standardně dobrý výkon podali Petr Čerenkov, Matyáš Novotný a Tomáš Lepšík, ale to už se dá považovat za normu. Oproti tomu kdyby si Pavel Dubský a Tomáš Smola šli projít naučnou stezku K.J. Erbena na naši hru by to nemělo vliv a možná by byli unaveni víc než na konci utkání.